dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 1485 z 1568
Pokaż wyniki od 29.681 do 29.700 z 31350
  1. #29681
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Napisał makataki Zobacz post
    słuchajcie mam problem, waham się z wyborem modelu okna.
    współczynnik U w prestigu to 1.2 a w tych drugich 1.4 to lepsze te pierwsze chyba i do tego 6 komór ale cena jednak komfortów jest o wiele lepsza.
    juz nie wiem, lepiej więcej wydać czy przyoszczędzić?
    Okno od współczynniku 1,4 nie powinno być oferowano do domów (min 1,3) a od 2017 roku minimalna wartość tego parametru to 1,1 więc ...
    Współczynniki zgodnie z Warunkami Technicznymi - może lepiej zastanowić się nad zmianą firmy skoro nie przekazali Ci tak podstawowych danych o zmianiających się przepisach.

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 10-11-2016 o 17:21 Powód: spam w cytacie

  2. #29682
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Michale, połknąłeś haczyk. Firma ekocośtam z Krakowa zleca takie spamowanie od dawna. Tym razem wzięli bardziej inteligentną firemkę
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  3. #29683
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Nomisław

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam serdecznie.

    Stoję przed wyborem okien do domu. Zebrałem oferty z paru firm i na chwilę obecną faworytami dla nas są okna Vetrex V82, Oknoplast WINERGETIC PREMIUM. Cena i czas realizacji przemawia na korzyść Vetrexu, posiadają okucia ROTO są na profilach VEKA. Większość okien jest typu FIX, jedno okno tarasowe przesuwne. Z założenia dom ma być energooszczędny, zamierzam go solidnie ocieplić. Zatem prosiłbym o pomoc w wyborze, ewentualnie skupienie mojej uwagi w kierunku lepszej firmy/modelu.

  4. #29684

    Domyślnie

    Sporo juz poczytałem ale mam straszny mętlik w głowie. Zapytam tak, mam oferte na okna plus rolety z silnikami na profilu Veka 82 7 komorowe okucia wiknhouse. 11 okien w tym dwa spore jedno 3,9x2,3 drugie 2,6x2,3 Kwota brutto z montażem 36tyś druga oferta to profil FEN 85 okucia winkhouse także 36tyś z roletami i silnikami. Pytanie brzmi, w jaki sposób nie tracąc na jakości obniżyć cene do 30tyś? Okna sa jednostronnie oklejone, z zewnatrz. Jedno z okien jest HST ale z tego nie bardzo moge zrezygnować bo skrzydło1,3m nie da sie inaczej rozwiązać, taniej. Może po prostu wziąć 2 szybowe okna, ile byłoby taniej i czy znaczaco pogorszy sie Uw ? Prosze o jakieś sugestie, podpowiedzi. Dodam że czeka mnie zakup dużej bramy... 4.8x2,5m i drzwi wejściowych dwóch par, tzn jedne do kotłoni. Na cołość chciałem dać max 40tyś

  5. #29685

    Domyślnie

    Przy duzyvh powierzchniach straty beda 30-50% wieksze przy przejsciu na dwie szyby
    Nie tedy droga wbrew pozorom.
    Zmiana na biale pozwoli Ci zblizyc sie do narzuconej granicy
    Skad wziales gorna kwote jaka mozesz wydac ?
    Bo widzisz....okna i rolety kupuje sie na wiele wiele lat i niestety dobre kosztuje.

  6. #29686

    Domyślnie

    Cytat Napisał nikt ważny Zobacz post
    Przy duzyvh powierzchniach straty beda 30-50% wieksze przy przejsciu na dwie szyby
    Nie tedy droga wbrew pozorom.
    Zmiana na biale pozwoli Ci zblizyc sie do narzuconej granicy
    Skad wziales gorna kwote jaka mozesz wydac ?
    Bo widzisz....okna i rolety kupuje sie na wiele wiele lat i niestety dobre kosztuje.
    Wiem że na lata, ale mam budżet i obawiam sie zeby na wszystko wystarczyło... Jak każdy pewnie Wiem że moge oszczedzic jedynie na swoich pracach które potrafię wykonać bo na materiałach trudno. Akurat okien to nie dotyczy.

  7. #29687
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Napisał MaNaOl Zobacz post
    Wiem że na lata, ale mam budżet i obawiam sie zeby na wszystko wystarczyło... Jak każdy pewnie Wiem że moge oszczedzic jedynie na swoich pracach które potrafię wykonać bo na materiałach trudno. Akurat okien to nie dotyczy.
    Skoro chcesz/musisz "oszczędzać" na dużo rozsądniej kupić tańsze meble czy dywany, które zmienisz jak portfel pozwoli a nie na elementach takich jak np okna.

    pozdrawiam

  8. #29688

    Domyślnie

    Cytat Napisał MMichal Zobacz post
    Witam



    Skoro chcesz/musisz "oszczędzać" na dużo rozsądniej kupić tańsze meble czy dywany, które zmienisz jak portfel pozwoli a nie na elementach takich jak np okna.

    pozdrawiam
    Bardzo sluszna uwaga powtarzana tu nie raz.
    Na fundamentach scianach oknach i wiezbie oszczedzac to dla mnie nieporozumienie.
    Glazure wymienisz.
    Dywany takze.
    Sprzety takze
    Podstawowych elementow domu nie.

  9. #29689

    Domyślnie

    Cytat Napisał MaNaOl Zobacz post
    Sporo juz poczytałem ale mam straszny mętlik w głowie. Zapytam tak, mam oferte na okna plus rolety z silnikami na profilu Veka 82 7 komorowe okucia wiknhouse. 11 okien w tym dwa spore jedno 3,9x2,3 drugie 2,6x2,3 Kwota brutto z montażem 36tyś druga oferta to profil FEN 85 okucia winkhouse także 36tyś z roletami i silnikami. Pytanie brzmi, w jaki sposób nie tracąc na jakości obniżyć cene do 30tyś? Okna sa jednostronnie oklejone, z zewnatrz. Jedno z okien jest HST ale z tego nie bardzo moge zrezygnować bo skrzydło1,3m nie da sie inaczej rozwiązać, taniej. Może po prostu wziąć 2 szybowe okna, ile byłoby taniej i czy znaczaco pogorszy sie Uw ? Prosze o jakieś sugestie, podpowiedzi. Dodam że czeka mnie zakup dużej bramy... 4.8x2,5m i drzwi wejściowych dwóch par, tzn jedne do kotłoni. Na cołość chciałem dać max 40tyś
    1. Przemyśl czy jest sens robić rolety.
    2. Czy drugie duże okno jest otwierane? Może zamienić na fix?
    3. Które jeszcze możesz zamienić na fix?
    4. Czy okleina jest z pierwszej grupy cenowej?
    5. Sprawdź ceny dodatków.

    Powodzenia.

  10. #29690
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał MaNaOl Zobacz post
    ..Pytanie brzmi, w jaki sposób nie tracąc na jakości obniżyć cene do 30tyś? Okna sa jednostronnie oklejone, z zewnatrz. Jedno z okien jest HST ale z tego nie bardzo moge zrezygnować bo skrzydło1,3m nie da sie inaczej rozwiązać, taniej. .. Dodam że czeka mnie zakup dużej bramy... 4.8x2,5m i drzwi wejściowych dwóch par, tzn jedne do kotłoni. Na cołość chciałem dać max 40tyś
    Nie da się kupić "takich samych" okien tańszych o 15%. Konkurencja rynkowa jest ogromna i liderzy jakościowo są na zbliżonym poziomie i ceny są mocna wyżyłowane. Jak coś jest wyraźnie tańsze, to kosztem użytych materiałów (nie tylko pracowników czy zysków).

    Skrzydło 130cm bez problemu będzie działać jako zwykła przesuwka. Czy warto rezygnować z poczucia komfortu jaki daje HS? jeśli budżet wymaga, to trzeba rozważyć.
    Rolety z silnikami to też kwestia komfortu a nie niezbędnych potrzeb. Także - albo wygoda, albo budżet..

    Duża brama (tu zalecany automat) i dwie szt drzwi nie mają szansy zamknąć się w 10 tys. Przynajmniej jeśli mowa o stolarce dobrej klasy.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  11. #29691
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar NorbertPieściuk
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-793
    Dzielnica
    Ursynów
    Posty
    86

    Domyślnie

    Cytat Napisał MaNaOl Zobacz post
    Sporo juz poczytałem ale mam straszny mętlik w głowie. Zapytam tak, mam oferte na okna plus rolety z silnikami na profilu Veka 82 7 komorowe okucia wiknhouse. 11 okien w tym dwa spore jedno 3,9x2,3 drugie 2,6x2,3 Kwota brutto z montażem 36tyś druga oferta to profil FEN 85 okucia winkhouse także 36tyś z roletami i silnikami. Pytanie brzmi, w jaki sposób nie tracąc na jakości obniżyć cene do 30tyś? Okna sa jednostronnie oklejone, z zewnatrz. Jedno z okien jest HST ale z tego nie bardzo moge zrezygnować bo skrzydło1,3m nie da sie inaczej rozwiązać, taniej. Może po prostu wziąć 2 szybowe okna, ile byłoby taniej i czy znaczaco pogorszy sie Uw ? Prosze o jakieś sugestie, podpowiedzi. Dodam że czeka mnie zakup dużej bramy... 4.8x2,5m i drzwi wejściowych dwóch par, tzn jedne do kotłoni. Na cołość chciałem dać max 40tyś

    Witam, wybrałbym rolety bez silników, szyby dwuszybowe zamiast trzech, mamy roletę więc chyba po to żeby z niej korzystać i zimą i latem super sprawa...

  12. #29692
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Patol321

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-232
    Posty
    1

    Domyślnie

    Ja z kolei polecam [moderowano] - Mają zarówno modele drewniane jak i PCV a dodatkowo o różnych parametrach. Z doświadczenia wiem, że w przypadku okien najważniejszy jest montaż i to także zagwarantują Ci na najwyższym poziomie
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 16-11-2016 o 12:31 Powód: Reklamy są niezgodne z regulaminem forum

  13. #29693

    Domyślnie

    Nie wiem dlaczego ludzie upieraja sie przy duzych bramach
    Dwie mniejsze w standardowych wymiarach czesto wychodza taniej i to czasem sporo taniej
    A koszty ewentualnej wymiany panela gdy w nim zaparkujemy radykalnie nizsze.
    Tu tez mozesz poszukac oszczędności

  14. #29694

    Domyślnie

    Cytat Napisał nikt ważny Zobacz post
    Nie wiem dlaczego ludzie upieraja sie przy duzych bramach
    Dwie mniejsze w standardowych wymiarach czesto wychodza taniej i to czasem sporo taniej
    A koszty ewentualnej wymiany panela gdy w nim zaparkujemy radykalnie nizsze.
    Tu tez mozesz poszukac oszczędności
    Ja podobnie myślałem i 90% osób mnie podsumowało "że chcę sobie zrobić krzywdę" bo nie wjadę samochodem (pomijając,że nawet takie mają różne szerokości) ostatecznie staneło na jednej szerokiej bo taka się bardziej podobała żonie w fasadzie.

    Ale ja zapytam z innej beczki: czy okna zamawiane teraz (listopad/grudzien/styczen) sa rzeczywiscie duzo tansze niz w sezonie budowlanym? Czy osoby to porównywały albo obecni tu spece mogą się wypowiedzieć? Pomijam póki co montaż itd.

    NIby fabryki mają przestój itd. Ja tak z ciekawości wyceniłem na początku wakacji "testowy zestaw 12 okien i HST" na profilu Shuco 82 i Ideal 8000, 3 szyby itd. i wczoraj w tym samym salonie znów i różnica wyszła tylko 800zł.

  15. #29695
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Dobrze że wyceniłeś. Teraz masz porównanie. To nic że krzyczą rabatami 46%, 8%, 4% itp. Pytanie ile było wcześniej. Wczoraj dostałem info o 4%. Mało? bo rok temu było 5%. Podczas gdy konkurencja przysłała właśnie 8% (po wczytaniu okazało się że realnie tylko 5%, bo nie łączy się ze standardowymi trzema oczkai za przedpłatę).
    Także - chodzi o to żeby narobić dużo hałasu. Jedna z firm przysłała promocję na 7% i jeśli dobrze doczytałem warunki to pierwsza zaliczka wynosiła tylko 30%. Reszta oczekuje 100%.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  16. #29696

    Domyślnie

    Cytat Napisał .:Paco:. Zobacz post
    ....90% osób mnie podsumowało "że chcę sobie zrobić krzywdę" bo nie wjadę samochodem .....
    Wiesz.... jeśli komuś 2 metry metra za mało by wjechać samochodem to i 5 okaże się za mało

  17. #29697
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    trais

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Piaseczno
    Kod pocztowy
    05-500
    Posty
    198

    Domyślnie

    Stawiac slupki po srodku bramy bawic sie lepiej jedna duza zaiwanic i spokoj

  18. #29698

    Domyślnie

    Cytat Napisał trais Zobacz post
    Stawiac slupki po srodku bramy bawic sie lepiej jedna duza zaiwanic i spokoj
    I poczytaj tutaj co się dzieje latem, gdy mimo dodanych omeg panele na słońcu się wyginają. I obyś nigdy nie musiał wymieniać uszkodzonego panelu - cena Cie powali
    Ale co tam, ładnie to faktycznie wygląda choć gdybym miał robić jedną szeroką zrobiłbym dwie

  19. #29699
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    trais

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Piaseczno
    Kod pocztowy
    05-500
    Posty
    198

    Domyślnie

    A panele ktorych firm sie wyginaja wszystkich??? to prosba o rade???

  20. #29700

    Domyślnie

    Nie ale dziekuje za.dobre checi

Strona 1485 z 1568

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony