dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 1492 z 1568
Pokaż wyniki od 29.821 do 29.840 z 31350
  1. #29821

    Domyślnie

    Tylko widzisz MM
    Maja gdzieś karty wyrobu i pozniej pisza ze cos jest do du...
    I nie potrafia powiedziec wprost klientowi ze obudzil sie z reka w nocniku i chocby temperatury juz uniemozliwiaja prawidlowe wykonanie pracy. Badz leje ciagle z nieba. Mur wilgotny i chcieliby by bylo dobrze.
    Szczerze mowiac cieply montaz w terazniejszych warunkach jest juz niemozliwy do prawidlowego wykonania. Bo nawet jesli temperatura jest ok to mur wilgotny.
    Poza tym zima jest do odpoczynku

  2. #29822
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Napisał nikt ważny Zobacz post
    Poza tym zima jest do odpoczynku
    POPIERAM !!!!!!!

  3. #29823
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Mariusz I.O.

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Serock
    Kod pocztowy
    05-140
    Posty
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał MMichal Zobacz post
    Witam



    Nadal czuję, że wiem sporo w tym temacie

    a TRWAŁA plastyczność to nie w kwestii przykleić / odkleić tylko fakt, że butyl NIGDY nie będzie twardy jak niektóre kleje i inne lepiszcza. W tej chwili - w tych warunkach pogodowych moim zdaniem najlepsze są folie na pełnych klejach w wersji akrylowej dają spokojnie radę nawet w mrozach oraz folia + klej z kiszki ale nie taki za 8 zł tylko na bazie MSpolimerów też bardzo dobrze się sprawdza w niskich temperaturach.



    Słuszne uwagi zarówno butyl jak i kleje należy umiejętnie stosować w zależności od warunków.

    pozdrawiam
    No na pewno nie mowie tu o klejach z kiszki za 8 zł i na pewno nie o Soudafoil 330D zwykłym który który pod wpływem wilgoci puszcza i ładnie się rozpuszcza przed wszystkim klej który można stosować w warunkach wilgotnych bo niestety ale nie deszczowo i cieplutko to może mamy 2 miesiące w roku.
    Niech każdy ma swoje zdanie ale dla mnie najlepszym rozwiązaniem jest taśma + oddzielnie klej w kiszkach przy takim zastosowaniu osobiście dla mnie jest 100% pewności że jest szczelnie i że nic się nie oklei. A nie oszukujmy się warunki odpowiednie czy do takich tasiem czy do takich muszą być spełnione czyli gruntowanie itd.

    finladnia ja mowie że jest to gorsze zastosowanie ciepłego montażu ze względu takiego że ok butyl jeżeli nie zapiaszczony to możesz przykleić jeszcze raz.
    ok podłoże zagruntowane itd ale budowa nie kończy się na wstawieniu okien i zrobieniu ciepłego montażu tam trwają cały czas prace i nawet jeżeli taśma się odklei i jak mówisz jeżeli się nie zapiaszczy można ją przykleić ponownie ale na budowie są wiecznie roboty wiecznie był i brud i niestety jak nasza taśma się odklei to nie ma opcji żeby się nie zapiaszczyła a potem to zostaje nam tylko wymieć tą taśmę bo się do niczego nie nadaje.

    Może rozwiązanie pod względem montażu jest wygodne bo klei mamy od razu jest szybciej mniejsze brudzenie się itd. ale pod względem funkcjonalnym jest słabo.

    Wystarczy że montując na taśmę z butylem wstawiając jest ciepło i bezdeszczowo a następny tydzień niech pada i będzie duza wilgotność niższa temperatura ocieplenie nie zrobione i nie wierze że nigdzie naprawdę nigdzie na nadprożu czy w górach taśma się nie oklei. Problem był wiele razy przerabiany i wałkowany zwłaszcza jak gdzieś po domu zacieka woda

    Ale to tylko moje odczucia i moje osobiste zdanie być może ktoś ma inne doświadczenia i jest zadowolony ale nie ma to jak puścić klej z kiszki pod taśmę po całej szerokości i mieć spokojną głowę o szczelność i odklejanie

    Oczywiście mowie tu o taśmach z gotowym paskiem butylu na taśmie. Nie wypowiadam się na temat samego kleju jako butylu osobnego bo różnych sytuacjach i wypadkach może mieć swoje zastosowanie bardzo dobre

    Nie wiem czy mogłem w poście użyć nazwy producenta itd jeżeli jest to zabronione bądź niezgodne to proszę wykropkować.

  4. #29824
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    mate166@gmail.com

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Ostromecko
    Kod pocztowy
    86-070
    Posty
    434

    Domyślnie

    Siedze i dumam dalej...

    Drutexa mam w sumie sprawdzonego - w rodzinie sporo osób ma i nikt nie narzeka, dodatkowo sklep jest mi znany + ekipa montażowa również. Od lat zajmują się oknami widziałem się już z nimi na kilku montażach. Firma 10km ode mnie więc jak coś bedzie nie tak to za frak i na budowę. Mieścina mała więc nie mogą ryzykować lipną opinią.

    Z drugiej strony na forum sporo ludzi psioczy na drutexa, ale doszukałem się też psioczenia na Vetrexa...

    Jeszcz chyba takiego dylematu nie miałem

  5. #29825
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    sergiejt

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Będzin
    Kod pocztowy
    42-504
    Posty
    86

    Domyślnie

    Siedze i dumam dalej...

    Drutexa mam w sumie sprawdzonego - w rodzinie sporo osób ma i nikt nie narzeka, dodatkowo sklep jest mi znany + ekipa montażowa również. Od lat zajmują się oknami widziałem się już z nimi na kilku montażach. Firma 10km ode mnie więc jak coś bedzie nie tak to za frak i na budowę. Mieścina mała więc nie mogą ryzykować lipną opinią.

    Z drugiej strony na forum sporo ludzi psioczy na drutexa, ale doszukałem się też psioczenia na Vetrexa...

    Jeszcz chyba takiego dylematu nie miałem
    Też miałem taki problem, i wybrałem lokalnych dystrybutorów (mimo że firma mieszcząca się 35km dalej miała 2k taniej)
    Pomyślałem, że lokalna firma zawsze przyjedzie i ewentualnie skoryguje / doreguluje, szczególnie że ich znasz i montowali u rodziny.

    Co prawda obecne okna (3 szyby) są dużo cięższe i stwarzają więcej problemów.
    Na forum można znaleźć opis problemów z każdym producentem okien: Vetrex, KNS, Oknoplast, Drutex itd..., ale czy są prawdziwe??

  6. #29826
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Mariusz I.O.

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Serock
    Kod pocztowy
    05-140
    Posty
    18

    Domyślnie

    Siedze i dumam dalej...

    Drutexa mam w sumie sprawdzonego - w rodzinie sporo osób ma i nikt nie narzeka, dodatkowo sklep jest mi znany + ekipa montażowa również. Od lat zajmują się oknami widziałem się już z nimi na kilku montażach. Firma 10km ode mnie więc jak coś bedzie nie tak to za frak i na budowę. Mieścina mała więc nie mogą ryzykować lipną opinią.

    Z drugiej strony na forum sporo ludzi psioczy na drutexa, ale doszukałem się też psioczenia na Vetrexa...

    Jeszcz chyba takiego dylematu nie miałem


    Ja osobiście polecał bym ci Vetrexa. Nawet jak jest dalej i jeżeli ktoś nie będzie ci chciał czegoś regulować itd to zgłaszasz się bezpośrednio do firmy vetrex i przyjeżdża do ciebie serwisant a firma która sprzedała ci vetrexa jeżeli będzie coś z ich winy to będzie ponosić odpowiedzialność i pokrywa koszty serwisanta itd.

  7. #29827

    Domyślnie

    Cytat Napisał sergiejt Zobacz post
    Też miałem taki problem, i wybrałem lokalnych dystrybutorów (mimo że firma mieszcząca się 35km dalej miała 2k taniej)
    Pomyślałem, że lokalna firma zawsze przyjedzie i ewentualnie skoryguje / doreguluje, szczególnie że ich znasz i montowali u rodziny.

    Co prawda obecne okna (3 szyby) są dużo cięższe i stwarzają więcej problemów.
    Na forum można znaleźć opis problemów z każdym producentem okien: Vetrex, KNS, Oknoplast, Drutex itd..., ale czy są prawdziwe??
    A jakiż to problem może stwarzać okno z pakietem 3 szybowym?
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  8. #29828
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    sergiejt

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Będzin
    Kod pocztowy
    42-504
    Posty
    86

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    A jakiż to problem może stwarzać okno z pakietem 3 szybowym?
    Są cięższe i bardziej wrażliwe na "nieprawidłowy" montaż.

  9. #29829

    Domyślnie

    Witam!
    proszę pomóżcie mi w dokonaniu wyboru okien do mojego domku.

    Mam wstępne wyceny z czterech firm:
    są to
    MS Pomorska fabryka okien
    Vetrex
    Oknoplast
    Oknoplus

    Wszystkie na papieże zbliżone parametrami a cena wszystkie firmy chcą 16K
    +/- 300zł
    I co teraz wybrać??

  10. #29830

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arrek Zobacz post
    Witam!
    proszę pomóżcie mi w dokonaniu wyboru okien do mojego domku.


    Mam wstępne wyceny z czterech firm:
    są to
    MS Pomorska fabryka okien
    Vetrex
    Oknoplast
    Oknoplus

    Wszystkie na papieże zbliżone parametrami a cena wszystkie firmy chcą 16K
    +/- 300zł
    I co teraz wybrać??
    Ja polecę Oknoplast. Mam Winergetic Premium.

  11. #29831
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Mariusz I.O.

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Serock
    Kod pocztowy
    05-140
    Posty
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arrek Zobacz post
    Witam!
    proszę pomóżcie mi w dokonaniu wyboru okien do mojego domku.

    Mam wstępne wyceny z czterech firm:
    są to
    MS Pomorska fabryka okien
    Vetrex
    Oknoplast
    Oknoplus

    Wszystkie na papieże zbliżone parametrami a cena wszystkie firmy chcą 16K
    +/- 300zł
    I co teraz wybrać??
    A moze jakis wiecej informacji jakie profile jaki montaz itd ?

    Ja zas ogolnie polecal bym ci vetrexa ale wszystko zalezy co poszczegolny producent ci wycenil ?

  12. #29832

    Domyślnie

    Wszędzie pakiet trzy szybowy U=0,5 , montaż warstwowy ciepły z ciepłym parapetem, wszędzie ukryte zawiasy, ciepła ramka miedzy szybowa
    obustronny kolor
    Vetrex profil veka v82
    ms profil salamander 82
    oknoplus norskstil 82
    oknoplast winergetic premium veka 82

  13. #29833
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Napisał Arrek Zobacz post
    Wszędzie pakiet trzy szybowy U=0,5 , montaż warstwowy ciepły z ciepłym parapetem, wszędzie ukryte zawiasy, ciepła ramka miedzy szybowa
    obustronny kolor
    Vetrex profil veka v82
    ms profil salamander 82
    oknoplus norskstil 82
    oknoplast winergetic premium veka 82
    Jak widać za zbliżone produkty jest zbliżona cena
    Wybierz zatem sprzedawcę, który zrobił na Tobie najlepsze wrażenie i dopilnuj kwestii montażowych !

    Może to da do myślenia tym Inwestorom, którzy otrzymują ofertę niższą o 2-3k i wmawiają sobie, że za tym NIC się nie kryje

    Pozdrawiam

  14. #29834

    Domyślnie

    Oj jak to nic sie nie kryje ?

    Kryje sie niższa cena
    Przypomnij sobie reklame proszu do prania DOSIA
    Tylko ni cholery nie dalo sie nim nic doprac

  15. #29835
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Jan Kalita

    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Białogard
    Kod pocztowy
    78-200
    Posty
    166

    Domyślnie

    No teraz od stycznia będzie ciekawie. W końcu aktualizuje się znowu prawo budowlane, a dokładniej współczynniki, a dalej pewnie będą sprzedawane gdzieś okna w wsp U=1,5

  16. #29836

    Domyślnie

    CCC i kogo obchodzi prawo budowlane i wymagania 1.1

  17. #29837
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arrek Zobacz post
    Wszystkie na papieże zbliżone paramtrami
    Cytat Napisał Arrek Zobacz post
    Wszędzie pakiet trzy szybowy U=0,5 , montaż warstwowy ciepły z ciepłym parapetem, wszędzie ukryte zawiasy, ciepła ramka miedzy szybowa
    obustronny kolor
    Pisze Pan o zbliżonych parametrach? Jakich? Na razie można przypuszczać, że okna wykonane będą "ze zbliżonych" komponentów. To wcale nie oznacza, że będą miały zbliżone parametry rozumiane jako zespół właściwości użytkowych! Jak to mawiają nie jednemu psu Burek. Może spróbuje Pan ocenić i ustalić własne potrzeby okienne korzystając z http://oknotest.pl/konfigurator-okien.
    PRO QUALITY

  18. #29838

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jan Kalita Zobacz post
    No teraz od stycznia będzie ciekawie. W końcu aktualizuje się znowu prawo budowlane, a dokładniej współczynniki, a dalej pewnie będą sprzedawane gdzieś okna w wsp U=1,5
    Od stycznia nic się nie zmieni. Producenci napiszą na swoich oknach to co chcemy przeczytać i będzie to oczywiście spełniało wg nich nowe norny. Przeciętny zjadacz chleba nie jest w stanie zweryfikować takich rzeczy jak wspólczynnik przenikania ciepła itp.

  19. #29839
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Od stycznia nic się nie zmieni. Producenci napiszą na swoich oknach to co chcemy przeczytać i będzie to oczywiście spełniało wg nich nowe norny.
    Ustawa o wyrobach budowlanych (Dz. U. 2016 poz. 543 )

    Art. 36b. Producent, który umieszcza oznakowanie CE albo znak budowlany na wyrobie budowlanym, który nie posiada właściwości użytkowych określonych w deklaracji właściwości użytkowych lub krajowej deklaracji, podlega karze pieniężnej w wysokości do 100 000 zł.

    Przepis wejdzie w życie z dniem 01,01,2017. Coś się jednak może zmienić
    PRO QUALITY

  20. #29840

    Domyślnie

    Cytat Napisał T12345T Zobacz post
    Ustawa o wyrobach budowlanych (Dz. U. 2016 poz. 543 )


    Art. 36b. Producent, który umieszcza oznakowanie CE albo znak budowlany na wyrobie budowlanym, który nie posiada właściwości użytkowych określonych w deklaracji właściwości użytkowych lub krajowej deklaracji, podlega karze pieniężnej w wysokości do 100 000 zł.

    Przepis wejdzie w życie z dniem 01,01,2017. Coś się jednak może zmienić
    100 000 zł na producenta okien to jak na byka kartofel.

Strona 1492 z 1568

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony