dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 1493 z 1568
Pokaż wyniki od 29.841 do 29.860 z 31350
  1. #29841

    Domyślnie

    Tak Ci sie tylko wydaje.

  2. #29842
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Jan Kalita

    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Białogard
    Kod pocztowy
    78-200
    Posty
    166

    Domyślnie

    Niestety jest to jedna z sytuacji, którą rynek zweryfikuje. Jeżeli nie będzie popytu na okna nie spełniające norm, to nikt ich nie kupi. Zgodnie z PB - WT dz. XI zał. 2 to zawsze się znajdzie cwaniak, który stwierdzi, że w jego wiedzy okna nie miały być przeznaczone do pomieszczeń przeznaczonych na pobyt ludzi przy ti< 16°C mogą być okna o wsp. U=1,6. Szczególnie jak sprzedaje się towar bez usługi, to to będzie przechodzić.

  3. #29843

    Domyślnie

    Proszę o polecenie 3-4 producentów wysokiej jakości okien (nie profili bo tych znam). Oczywiście wiem, że dobre okno to połowa sukcesu druga to dobry montaż (może napiszcie o co pytać firmy żeby wyłapać czy mają dobrych monterów czy może partaczy... Na pewno da się zadać jakieś podchwytliwe pytania żeby złapać pewien trop )

    Dom parterowy (budowany jako energooszczędny), budowany na terenie nizinnym w woj. pomorskim.
    Wymiary okien (nie otworu, do wymiaru otworu trzeba dodać ok. 150):
    5szt o wymiarze 900x2250 (szer x wys)
    1szt 4200x2250
    1szt 1800x2250
    1szt 3650x550
    1szt 2850x1150

    dodam że wyceniałem już okna KRISPOLu oraz VETREXu (u obu producentów jest problem z tym oknem 1szt 3650x550).

  4. #29844
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Okno 3,65m x 55cm? Chcesz to jako całe, bez podziału?
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  5. #29845

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Okno 3,65m x 55cm? Chcesz to jako całe, bez podziału?
    No tak! Podział nie wchodzi w grę - jak już, to wolę odrobinę zamurować otwór żeby zwęzić, ale podział nie wchodzi w grę (kwestie estetyki). Jeszcze dobrze jakby było chociaż uchylne, ale to raczej niemożliwe przy tych wymiarach

    Dodam jeszcze, że będę kupował również rolety zewnętrzne podtynkowe (mam cofnięte nadproże o 5-6 cm i pod skrzynkę rolety będzie docieplone styrodurem 5cm).

  6. #29846
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Za długi element skrzydła. Za duże ryzyko wypaczenia. DO tego obowiązkowo grubsze szkło, bo smukłość kształtu = podwyższone ryzyko pęknięcia.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  7. #29847

    Domyślnie

    Jasne w obu firmach mowa była jedynie o szybkach o grubości 6mm, 4mm nie wchodzi w grę... Ale masz na myśli że w ogóle takiego okna nie da się wykonać, czy odpowiedziałeś na "uchylność" (to wiem że jest nierealne)...

    Co do producentów okien - jakieś typy, podpowiedzi?
    Odnośnie weryfikacji montażystów coś??

  8. #29848
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Ach, to Ty pytałeś jak zweryfikować. Myślałem o tym i przyznam że nie jest łatwo. Do głowy przychodzi mi kwestia klocków wypierających okno. Mało kto czuje że jest to w instrukcjach a co ważniejsze - uzasadnione i wskazane. A jak nawet słyszeli na szkoleniach to nie każdy stosuje, bo trzeba je mieć i chcieć używać.
    Tylko jak to ubrać w słowa by było bardziej skuteczne niż pytanie: "czy ma pan ekipę swoją czy jakąś inną - jednym słowem o dobrych montażystów".. ale który sprzedawca powie, że ma partaczy i chętnie zatrudni lepszych... ?
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  9. #29849
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał mrsopel Zobacz post
    Odnośnie weryfikacji montażystów coś??
    Dla mnie wystarczającym byłoby żądanie przedstawienia, na piśmie, wraz z ofertą planowanego sposobu montażu, a w tym sposobu przygotowania ościeży, wykonania połączeń mechanicznych, przeniesienia sił pochodzących od ciężaru konstrukcji oraz wykonania uszczelnień wraz z podaniem materiałów. Z doświadczenia wiem, że jeśli firma potrafi sporządzić sensowny plan montażu, to i potrafi go zrealizować. A jeśli plan włączymy do umowy, to nawet musi go zrealizować. W sumie... prościzna o ile inwestor ma w głowie wystarczającą ilość oleum powstrzymującego go od jednoczesnego żądania "montażu na piankę i gwoździe" oraz montażowej poprawności .
    PRO QUALITY

  10. #29850

    Domyślnie

    Cytat Napisał T12345T Zobacz post
    W sumie... prościzna o ile inwestor ma w głowie wystarczającą ilość oleum powstrzymującego go od jednoczesnego żądania "montażu na piankę i gwoździe" oraz montażowej poprawności .
    Myślę, że takich chyba już nie ma?!?

    Ogólnie słuszna uwaga i na pewno postaram się w ten sposób podejść do tego tematu. Ciekawy jestem na ile sprzedawca danego przedstawiciela zrobi "skwaszoną" minę na takie postulaty Zobaczymy...

    Macie jakieś odczucia co do jakości Krispolu (oczywiście chodzi o okna itp.). Jakich jeszcze producentów polecacie? Vetrex, Oknoplast, coś jeszcze?

  11. #29851

    Domyślnie

    Cytat Napisał mrsopel Zobacz post
    No tak! Podział nie wchodzi w grę - jak już, to wolę odrobinę zamurować otwór żeby zwęzić, ale podział nie wchodzi w grę (kwestie estetyki). Jeszcze dobrze jakby było chociaż uchylne, ale to raczej niemożliwe przy tych wymiarach

    Dodam jeszcze, że będę kupował również rolety zewnętrzne podtynkowe (mam cofnięte nadproże o 5-6 cm i pod skrzynkę rolety będzie docieplone styrodurem 5cm).
    Popytaj jeszcze sprzedawców rolet czy Ci potem wykonają roletę na takie okno. Bardzo często okolice 2700 - 3000mm szerokości to max bez podziału

  12. #29852

    Domyślnie

    Cytat Napisał ClNEK Zobacz post
    Popytaj jeszcze sprzedawców rolet czy Ci potem wykonają roletę na takie okno. Bardzo często okolice 2700 - 3000mm szerokości to max bez podziału
    Powinno dać radę, w dokumentacjach chociażby PORTOSa maksymalna długość to 3700.

  13. #29853
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Jan Kalita

    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Białogard
    Kod pocztowy
    78-200
    Posty
    166

    Domyślnie

    Cytat Napisał mrsopel Zobacz post
    Myślę, że takich chyba już nie ma?!?
    Oj marzyciel

    Co do weryfikacji montażystów, to będzie ciężko. Najlepiej zażądać zapisu w umowie, że wykonawca bezwględnie zobowiązuje się do przestrzegania instrukcji montażu okien wydanej przez ITB nowelizacja 2016r. Niby i tak powinni tego przestrzegać, ale jak ktoś się takiego zapisu przestraszy, to na pewno poświadczy o tym, że nie wie co tam jest napisane i byłoby to dla mnie wystarczający powód, żeby takowego nie zatrudniać.
    A jak coś spieprzą, to będzie łatwiej dzięki temu zapisowi domagać się poprawnego wykonania, lub odpowiedniego rabatu - ostatecznie obniżyć zapłatę o wartość demontażu i ponownego poprawnego montażu z założeniem, że przy takiej operacji okna mogą ulec uszkodzeniu i ich wartość spadnie o ok. 20%

  14. #29854

    Domyślnie

    Dobrze, że tutaj zajrzałem Uważam, że bardzo cenne uwagi i na pewno przydadzą się nie tylko mnie...

    A powiedzcie proszę jakich producentów warto brać pod uwagę, bo wnioskuję że macie raczej na co dzień do czynienia ze stolarką otworową zatem na pewno macie jakieś typy preferowanych producentów...

  15. #29855
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Jan Kalita

    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Białogard
    Kod pocztowy
    78-200
    Posty
    166

    Domyślnie

    Panie Finlandia nie krzycz Pan, sam się zapytał

    Oczywiście polecam fabrykę REDAN w Połczynie-Zdroju. W pomorskim są biura sprzedaży - można znaleźć na stronie.

    Ja wiem, że to głupio wygląda, ale trochę siedzę w tym biznesie i zacząłem współpracę z REDANem właśnie dlatego, że uważam, że mają bardzo dobre okna.

  16. #29856
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    mate166@gmail.com

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Ostromecko
    Kod pocztowy
    86-070
    Posty
    434

    Domyślnie

    Jestem na etapie wyceny okien. Dostałem już wycenę :
    Abakus bluenergy UW~0,8, okucia roto , cena 25k (troszkę inne wymiary były bo to inna wycena, szacuje, że po zmianach będzie 23,5-24k)
    Abakus redArte Energy UW~1, cena 22k
    drutex IGLO 5 UW~1, okucia maco, cena 19,5
    drutex IGLO Energy UW~0,8 , okucia maco cena 24k
    Okna na profilu VEKA softline 82, 7 komór, okucia Winkhaus, szyby pilkington, UW~0,8 , cena 23,5k

    Wszystkie wyceny zawierają styrodur pod okna + montaż. Ceny brutto.
    Może ktoś doradzić co warto wziąć ? Chodzi mi o trwałość okien - jeśli będzie warto dopłacić to oczywiście dopłacę. Mam w tym suwankę balkonową 270cm szeroką + duży wykusz też 270 cm dzielony na pół i lewa prawa to 180 cm. Podejrzewam, że to dość istotne
    Dzisiaj miałem trochę czasu i przejechałem się do sklepów. Abakus - wyglądem najsolidniejszy, ale i najdroższy, Vetrex - zawiera w cenie okucia antywłamaniowe czego nie dają inni. Najbardziej zainteresowała mnie ta opcja z Veką gdzie nie znałem producenta okien. Okazało się, że nie składają tego sami w garażu tylko producentem jest Amberline z Kołobrzegu. To mnie w sumie pozytywnie zaskoczyło bo wstępna wycena była u nich najlepsza + 2 moich znajomych korzystało z ich usług w przeciągu roku i generalnie nie mają zarzutów.

    Co fachowcy myślą w tym temacie ? Jakieś opinie dobre/złe o amberline ?

  17. #29857
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Mariusz I.O.

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Serock
    Kod pocztowy
    05-140
    Posty
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał mrsopel Zobacz post
    Proszę o polecenie 3-4 producentów wysokiej jakości okien (nie profili bo tych znam). Oczywiście wiem, że dobre okno to połowa sukcesu druga to dobry montaż (może napiszcie o co pytać firmy żeby wyłapać czy mają dobrych monterów czy może partaczy... Na pewno da się zadać jakieś podchwytliwe pytania żeby złapać pewien trop )

    Dom parterowy (budowany jako energooszczędny), budowany na terenie nizinnym w woj. pomorskim.
    Wymiary okien (nie otworu, do wymiaru otworu trzeba dodać ok. 150):
    5szt o wymiarze 900x2250 (szer x wys)
    1szt 4200x2250
    1szt 1800x2250
    1szt 3650x550
    1szt 2850x1150

    dodam że wyceniałem już okna KRISPOLu oraz VETREXu (u obu producentów jest problem z tym oknem 1szt 3650x550).


    Maksymalny wymiar w vetrexie otrzymasz 3100x550 z szybami 6mm oraz z gwarancja ( poproś jeszcze ewentualnie sprzedawce vetrexu o wycenę prosto z firmy vetrex czy zrobią takie okno jakie ty chcesz i będzie to z gwarancją albo jaką mogą maksymalną szerokość uzyskać. I nie ma czegoś takiego że takiego okna ktoś ci nie wstawi itd itd bo że za duże jak producent daje gwarancje to tym bardziej montażysta powinien sobie z takim oknem poradzić

  18. #29858

    Domyślnie

    U mnie to właśnie zrobił wycenę potem ją porównałem i montarzysta się wszytkim od razu zajął.
    Ostatnio edytowane przez Derma92 ; 03-01-2017 o 11:17

  19. #29859
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Napisał Mariusz I.O. Zobacz post
    I nie ma czegoś takiego że takiego okna ktoś ci nie wstawi itd itd bo że za duże jak producent daje gwarancje to tym bardziej montażysta powinien sobie z takim oknem poradzić
    Z całym szacunkiem, ale chyba nie zajmuje się Pan montażem stolarki ? Więc lepiej zostawić ocenę tego CO, GDZIE i JAK można zamontować osobie, która się w temacie orientuje. Wygłaszanie takich nieprawdziwych tez, że " co to za problem zamontować ?" itp. sprowadza rolę montażysty i sam montaż do mało istotnej kwestii, z którą sobie każdy poradzi "bo co to za problem?", a tak zdecydowanie nie jest !
    Przy okazji poruszył Pan istotny temat, o którym inwestorzy zapominają - to, że chcecie Państwo DUŻE przeszklenia będzie również rzutowało na kwestię montażu. Na placu budowy manewrowanie z szybami o dużym gabarycie i wadze nie należy to prostych i niejednokrotnie wymaga zastosowania specjalistycznego sprzętu, to z kolei wiąże się z kosztami i przygotowaniem budowy aby takowy sprzęt mógł normalnie pracować. (na marginesie to budowę i do pracy montażystów należy przygotowywać )

    Reasumując - ograniczenia gabarytów wynikające z technologii produkcji to jedno a trudności związane z montażem takowych KOLOSÓW to drugie równie ważne zagadnienie.

    Pozdrawiam

  20. #29860
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Mariusz I.O.

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Serock
    Kod pocztowy
    05-140
    Posty
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał MMichal Zobacz post
    Witam



    Z całym szacunkiem, ale chyba nie zajmuje się Pan montażem stolarki ? Więc lepiej zostawić ocenę tego CO, GDZIE i JAK można zamontować osobie, która się w temacie orientuje. Wygłaszanie takich nieprawdziwych tez, że " co to za problem zamontować ?" itp. sprowadza rolę montażysty i sam montaż do mało istotnej kwestii, z którą sobie każdy poradzi "bo co to za problem?", a tak zdecydowanie nie jest !
    Przy okazji poruszył Pan istotny temat, o którym inwestorzy zapominają - to, że chcecie Państwo DUŻE przeszklenia będzie również rzutowało na kwestię montażu. Na placu budowy manewrowanie z szybami o dużym gabarycie i wadze nie należy to prostych i niejednokrotnie wymaga zastosowania specjalistycznego sprzętu, to z kolei wiąże się z kosztami i przygotowaniem budowy aby takowy sprzęt mógł normalnie pracować. (na marginesie to budowę i do pracy montażystów należy przygotowywać )

    Reasumując - ograniczenia gabarytów wynikające z technologii produkcji to jedno a trudności związane z montażem takowych KOLOSÓW to drugie równie ważne zagadnienie.

    Pozdrawiam


    Nie mówię tu przecież o wszystkich montażystach czy o kimś kto nie ma pojęcia. Tylko o firmach dla których takie rzeczy nie są problemem. Bardziej mi chodziło że jeżeli kolega będzie chciał jakieś okno niestandardowe a ktoś mu zacznie za przeproszeniem stękać że to takie okno że ciężko zamontować że nie wiadomo jak to będzie to za przeproszeniem d**a z niego a nie montażysta ale słusznie zwróciłeś uwagę że to co się chce przy dużych i niestandardowych oknach ma odzwierciedlenie na montaż i przygotowanie do montażu. Nie oszukujmy się ale gdy okno wazy 300 400kg zwłaszcza jak jest to okno bądź przeszklenie na górze to nie obejdzie bez specjalistycznego sprzętu jak mini żurawie ze specjalną przygotowaną do tego przyssawką no a to podnosi cenę wszystkiego

    Montażem stolarki zajmowałem się przez parę ładnych lat i nadal się tym interesuje i jak mogę to nawet zajmuję być może dlatego łatwo mi przyszło napisać że jest to nie problem ale to prawda nie oszukujmy się ale ale byle kto z 1 łapanki nie zamontuje nam dobrze okien a tym bardziej niestandardowych dużych kolosów.

Strona 1493 z 1568

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony