dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 1500 z 1568
Pokaż wyniki od 29.981 do 30.000 z 31350
  1. #29981

    Domyślnie

    zaden producent nie odmowil i nie zaproponowal zadnych zmian dla tych okien. jedynie cos napomkneli w vetrexie ze sie cos doklada jakis inny zawias
    kilku za to ma zastrzezenia do przeszklenia typu 2400/2100 i do takiego tez tarasu. taras zweze do 2000 najprawdopodobniej. zeby podzielic na rowno a max drzwi 100cm robia
    dodam ze okna na szkodach gorniczych najwyzszy stopien
    Ostatnio edytowane przez indiii ; 01-03-2017 o 20:59

  2. #29982
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    więc zamawiaj
    Ciesz się.
    Korzystaj radośnie.
    Spokojnie, skrzydło będzie ważyć tylko z 80 kilo, będzie super, zawiasy na bank wytrzymają 5 lat gwarancji.
    Będzie dobrze
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  3. #29983

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko Zobacz post
    więc zamawiaj
    Ciesz się.
    Korzystaj radośnie.
    Spokojnie, skrzydło będzie ważyć tylko z 80 kilo, będzie super, zawiasy na bank wytrzymają 5 lat gwarancji.
    Będzie dobrze
    tez sie ciesze, ze sie cieszysz.
    jest jednak pewna roznica miedzy daniem rady, podpowiedzeniem co mozna zmienic, jak pomoc w doborze okien a ironizowaniem "Korzystaj radosnie".

    Rozumiem, ze lepiej podzielic takie okno na pol w pionie?

  4. #29984
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Jan Kalita

    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Białogard
    Kod pocztowy
    78-200
    Posty
    166

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko Zobacz post
    zawiasy na bank wytrzymają 5 lat gwarancji.
    I niedługo dłużej.....
    Fakt jest taki, że podobno na zawiasach ukrytych jest większa wytrzymałość okuć. Zaznaczam, że "podobno", bo jest to dość świeży system i jeszcze raczej nie miał okazji przejść próby czasu (10 lat minimum), a i wyników badań (ilość otwarć, zamknięć, obciążenie wiatrem itd.) jakoś jeszcze nie wpadły w moje łapki.

    Nie zmienia to faktu, że dość często słyszę, że "trudniejsze" konstrukcje bezpieczniej jest wykonać na zawiasach ukrytych.

  5. #29985
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Ok**se

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Raszyn
    Kod pocztowy
    00-940
    Posty
    645

    Domyślnie

    Ja bym takiego okna nie przyjal do realizacji
    Mimo wszystko. Mozna dać zawiasy ukryte. Mozna wkleic szybę. Ale mimo wszystko nie przyjął bym

  6. #29986

    Domyślnie

    Miałam ten dylemat, zaproponowano mi co najwyżej okno uchylne. Zrezygnowałam. Przekonano mnie, że będzie ono po prostu niewygodne. Zrobiłam jeden fix, jeden podział i żyję.

  7. #29987
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Jan Kalita

    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Białogard
    Kod pocztowy
    78-200
    Posty
    166

    Domyślnie

    Nie zawsze można pozwolić sobie na taki luksus. Wystarczy, że takie okno będzie ciut wyżej nad ziemią i nie będzie możliwości umycia okna.

  8. #29988

    Domyślnie

    oto prawie cale odpowiedz jednej z firm:
    "Okna nie sa za ciezkie do jednoskrzydłowych , natomiast jesli Pan sie obawia ciężaru i chce zachować jednak okna bez podziału mozemy zamienić w tej pozycji zawiasy na mocniejsze takie co maja obciazenie do 130 kg." dodam ze wycenili to na 55 zl wiecej na 8 oknach

  9. #29989
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał indiii Zobacz post
    oto prawie cale odpowiedz jednej z firm:
    "Okna nie sa za ciezkie do jednoskrzydłowych
    Możesz napisać co to za system profili? Ciekawe czy systemodawca dopuszcza takie rozmiary?

  10. #29990

    Domyślnie

    Tu nie ciężar jest problemem tylko wektory sił działających na zawiasy, inne niż w wysokim oknie i dlatego kryte zawiasy są kiepskim pomysłem. Zwykłe 130 kg wytrzymają, nie ma co dramatyzować natomiast upierdliwe opuszczanie się skrzydła i odkształcanie się dolnego ramiaka skrzydła może sprawić problemy. Oczywiście odpowiednie do tego wybryku wyklinowanie ościeżnicy i wyszklenie skrzydła to podstawa.

  11. #29991
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Ok**se

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Raszyn
    Kod pocztowy
    00-940
    Posty
    645

    Domyślnie

    I montaż !!!
    Ale i tak jest to proszenie sie o klopoty.

  12. #29992

    Domyślnie

    Cytat Napisał bwojtek Zobacz post
    Możesz napisać co to za system profili? Ciekawe czy systemodawca dopuszcza takie rozmiary?
    to akurat na aluplascie.
    ma byc cieply montaz na cieplym parapecie.

    tak jak mowie nikt nie podwazyl, nei zaproponowal zadnych zmian do tego okna. oferty byly z oknoplastu, vetrexu, avante i jeszcze kilka innych ktorych nie pamietam.

    temat przemyslalem i faktycznie tak duze okno bedzie przez wiekszosc swojego zycia tylko uchylne, bo po co takie skrzydlo komus otwarte na osciez i gdzie ono sie zmiesci..pol pokoju zajmie.

  13. #29993

    Domyślnie

    W domu będziemy wymieniać okna na całym piętrze, dom jest jeszcze nie ocieplony ale jest to w planach - stare budownictwo. Czy jest sens w takim domu montować okna trzy szybowe ? Dostałem kilka ofert z nich wybrałem okna w planowanym przedziale cenowym.

    -OVLO CLASSIC 2 / 3 szybowe do wyboru
    - Aluplast ideal 5000
    - Aluplast ideal 8000

    Z opinii jakie czytałem raczej nie zaryzykuje montażu okien OVLO, jednak proszę o poradę w sprawie okien Aluplastu, czy warto ? Wiele razy już życie nauczyło nas, że co tanie to drogie, dlatego byłbym skłonny dopłacić więcej za dobrej jakości okna.
    Wymagań wielkich co do samych okien też nie mamy, budynek jest stary więc same okna też nie zdziałają cudów.

    Pozdrawiam

  14. #29994
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Niestety, ale "okna aluplast" mogą pochodzić zarówno od uznanej firmy jak i domorosłego rzemieślnika. Mogą być też wykonane przez tego samego producenta co owe owlo.
    Tak na prawdę nic nie wiadomo z Twojego postu. Tzn wiadomo- jesteś jeszcze w głębokim lesie i bez chociaż odrobinę większej dawki wiedzy nie ruszysz do przodu. Co najwyżej ktoś Cię popchnie, ale oby to nie było urwisko..
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  15. #29995

    Domyślnie

    jeszcze dopytam. czy jest technicznie mozliwe wykonanie okna 2400/2100 dwuskrzydlowego z ruchomym slupkiem? czyli tylko w pol otwierane bez dodatkowych slupkow i przeszklen.
    3 szyby, jakies sensowne cieple? nikt nie chce robic wiekszych przeszklen niz 2,1m^ 2,3 max

  16. #29996
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Jan Kalita

    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Białogard
    Kod pocztowy
    78-200
    Posty
    166

    Domyślnie

    W aluminium na zawiasach drzwiowych jak najbardziej jest możliwe. W PCV jest to zbyt ryzykowne i nawet jak ktoś się tego podejmie, to to okno non-stop będzie siadać, albo w najgorszym wypadku nawet pękać.

    EDIT: W niektórych konstrukcjach aluminiowych nie muszą być nawet zawiasy drzwiowe - z tego co się dowiedziałem na mojej produkcji.

  17. #29997
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    trais

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Piaseczno
    Kod pocztowy
    05-500
    Posty
    198

    Domyślnie

    w drewnie też zrobią. mam 3 na 2,6 i zrobili bez problemu.

  18. #29998
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Jan Kalita

    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Białogard
    Kod pocztowy
    78-200
    Posty
    166

    Domyślnie

    Cytat Napisał trais Zobacz post
    w drewnie też zrobią. mam 3 na 2,6 i zrobili bez problemu.
    W sumie jakoś mnie to nie dziwi, ale domyślam się, że cena też była stosowna.

  19. #29999
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar NorbertPieściuk
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-793
    Dzielnica
    Ursynów
    Posty
    86

    Domyślnie

    Witam,

    jeśli chodzi o Aluplast to mogę Panu doradzić , znam ten system bardzo dobrze. Jeśli ma Pan jakieś oferty , to proszę przesłać pomogę wybrać. Pytanie jaki pakiet szybowy to jak pytanie kogoś jaki samochód by wybrał, mogę odpowiedzieć subiektywnie:
    1. oszczędność na ogrzewaniu
    2. nie kosztuje jak kiedyś 100% drożej
    3. nowe normy mówią o oknach 1,1 których Pan nie osiągnie na pakiecie dwuszybowym, lecz Pana te normy nie dotyczą w tej chwili
    4. Ja bym wybrał bez wahania trzy szyby choćby ze względu na np. sprzedaż domu w przyszłości i wzrost jego wartości dzięki temu zabiegowi
    5. Teraz mam "dziadostwo" to każde okno będzie lepsze tego argumentu nie przebiję

    Pozdrawiam,
    Norbert Pieściuk

    Cytat Napisał CrawBerry Zobacz post
    W domu będziemy wymieniać okna na całym piętrze, dom jest jeszcze nie ocieplony ale jest to w planach - stare budownictwo. Czy jest sens w takim domu montować okna trzy szybowe ? Dostałem kilka ofert z nich wybrałem okna w planowanym przedziale cenowym.

    -OVLO CLASSIC 2 / 3 szybowe do wyboru
    - Aluplast ideal 5000
    - Aluplast ideal 8000

    Z opinii jakie czytałem raczej nie zaryzykuje montażu okien OVLO, jednak proszę o poradę w sprawie okien Aluplastu, czy warto ? Wiele razy już życie nauczyło nas, że co tanie to drogie, dlatego byłbym skłonny dopłacić więcej za dobrej jakości okna.
    Wymagań wielkich co do samych okien też nie mamy, budynek jest stary więc same okna też nie zdziałają cudów.

    Pozdrawiam

  20. #30000
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar NorbertPieściuk
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-793
    Dzielnica
    Ursynów
    Posty
    86

    Domyślnie

    Cytat Napisał onlyja78 Zobacz post
    witam, ja tez jestem obecnie na etapie poszukiwania okien. Macie okna z systemem veka , sprawdzają się ? może ktoś z Was ma link do jakiegoś dobrego artykułu na ten temat
    Witam,

    nie wiem czy już po artykule, podsumowując Veka, Salamander czy Aluplast nikt nie odpowie na to pytanie, pytanie jaki producent i jak na daną chwilę produkuje, bo to, że dwa lata temu produkował dobre okna nie znaczy , że robi to też dziś.

    Polak mądry po szkodzie? Tak ostatnio trafił do mnie klient, który szukał ratunku z oknami, ani dealer ani producent nie pomogli, "Gdybym wiedział to bym dopłacił te kilkaset złotych za lepsze wzmocnienia" , więc pytam, a jak Pan szukał okien pytał Pan o okna czy o cenę i co było czynnikiem decydującym? "No cena..." Na usprawiedliwienie mam tylko jedno, większość z firm z naszej branży nie rozmawia o oknach z klientem i jego potrzebach, a o cenie i tak dziś handlują firmą X jutro firmą Y "bo dali taniej, a klienta tylko cena interesuje" później się zmieni nazwę firmy, albo nie odbiera telefonów i jakoś to będzie...

    Pozdrawiam,
    Norbert Pieściuk

Strona 1500 z 1568

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony