dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 1503 z 1567
Pokaż wyniki od 30.041 do 30.060 z 31327
  1. #30041
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    mate166@gmail.com

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Ostromecko
    Kod pocztowy
    86-070
    Posty
    434

    Domyślnie

    Jakiś czas temu i ja pisałem do Was z poradą jakie okna założyć. Padło finalnie na abakusa. Siedzą od kwietnia, wyglądają solidnie i są sztywne. Oczywiście nie obyło się bez przebojów i poprawek, ale tutaj musze przyznać, że wszyscy stanęli na wysokości zadania i reklamacje były załatwione bez większych problemów. Pofatygował się do mnie nawet Pan z Abakusa, z Białegostoku żeby przywieźć ramki bo po wymianie skrzydła stare były minimalnie za długie.

  2. #30042
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Cytat Napisał OknoHouse Zobacz post
    to zatrudniony w reklamie idiota
    Eee, po prostu gość się nie zna. Nawet na reklamie, a co dopiero na oknach. Idiotycznie zachowuje się ten, kto po raz kolejny daje zlecenie studentowi oferującemu niską cenę. I obawiam się, że u nich ze wszystkim tak jest
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  3. #30043
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar forscher
    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Jaworzno
    Kod pocztowy
    43-600
    Posty
    631

    Domyślnie

    Cytat Napisał bracki88 Zobacz post
    Witam wszystkich Forumowiczów,

    Czy ktoś spotkał się z oknami firmy ALDO z Cieszyna na profilach SCHUECO SI82 CLASSIC ? Nigdzie nie mogę znaleźć opinii nt. tej firmy i jakości wykonywanych okien.

    Z góry dziękuję za odpowiedź.


    Myslałem że nasz handlarz popisze się wiedzą na ten tenat... no ale..

    aaa to przecież nie ta firma.

    temat był poruszany tu http://forum.muratordom.pl/showthrea...ghlight=corona

    Pozdrav
    Nasze cudo: 120 m2 + garaż 35 m2, Poroterm 24 cm + 20 cm styropian grafit LAMBDA MAX fasada. Dach: Strop: 20 cm wełny λ = 0,035, sufit podwieszany na podwójnym ruszcie + 5 cm wełny λ 0,035. Po skosach 14 cm wełny między krokwiami λ = 0,035, sufit podwieszany na podwójnym ruszcie + 10 cm wełny λ 0,035. Na płycie 22 cm EPS 035 anhydryt Posadzka piętra 10 cm EPS +anhydryt, AirPack 300V
    Armatura - VALVEX,
    AGD - Bosch
    Podłogówka po całości

  4. #30044
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    czyli wybrać drutex?

  5. #30045

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Eee, po prostu gość się nie zna. Nawet na reklamie, a co dopiero na oknach. Idiotycznie zachowuje się ten, kto po raz kolejny daje zlecenie studentowi oferującemu niską cenę.
    A może to zamówiła... konkurencja...

  6. #30046
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    arek2342

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-842
    Posty
    46

    Domyślnie

    Witam,
    Proszę o podpowiedz jakie okna wybrać, są to dość duże okna a ceny bardzo różne. Wybrałem dwie wydaje mi się wyśrodkowane cenowo propozycje, pytanie które jakościowo będą lepsze ? Pierwsza to drutex a druga to okna na profilu Veka w sprawdzonej firmie ? Jakieś podpowiedzi
    Z góry dzięki

  7. #30047
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    "Pofatygował się do mnie nawet Pan z Abakusa, z Białegostoku żeby przywieźć ramki bo po wymianie skrzydła stare były minimalnie za długie". ??????????????????????? - moze mi ktos wyjasni te minimalnie za dlugie ramki po wymianie skrzydla ??????

  8. #30048

    Lightbulb

    Cześć! Planuje wymianę okien w mieszkaniu — 1 piętro, blok z początku lat 90, docieplany. Okna na stronę południową.

    Przeczytałem posty z zeszłego roku w tym wątku i wiem już, że producent okien i montaż > profil okien.

    W mieszkaniu jest ciepło, dlatego przymierzałem się do okien PCV z 2 szybami. Ogólnie bardziej zależy mi na solidnym produkcie finalnym, niż na tym, żeby zaoszczędzić 200 PLN.

    Zebrałem propozycje cenowe od kilku firm z mojej okolicy. Oferty prezentują się bardzo podobnie cenowo, jedynie Oknoplus jest zdecydowanie droższy. Plus dwie oferty zdecydowanie tańsze, których nie zamieściłem w zestawieniu po przeczytaniu komentarzy na temat producentów z tego wątku.

    Wymiary okien od ściany do ściany:
    Drzwi balkonowe: 228 × 44 CM
    2 × okno: 143 × 121 CM

    1.
    Producent: ADAMS
    Profil: Ideal 8000
    Okucia: Siegenia Titan AF
    Szklenie: 4/16Ar/4TM - 24mm

    Uw: 1,485
    Lt: 80%
    G: 63%

    CENA: 2427,18 PLN

    2.
    Producent: OKNOPLAST
    Profil: Koncept
    Okucia: Maco Multi Matic
    Szklenie: 4/16c/4TF U=1.0 EN674; U=1.1 EN673

    Uw: 1,30
    Lt: 80%
    G: 64%

    CENA: 2613,05 PLN

    3.
    Producent: VETREX
    Profil: VR70 (VEKA)
    Okucia: Roto NT
    Szklenie: 4-16-14 U=1.1 EN673

    Uw: 1,37
    Lt: 82-80%
    G: 64-61%

    CENA: 2654,24 PLN

    4.
    Producent: OKNOPLUS
    Profil: Salamander Swissform
    Okucia: Winkhaus Select
    Szklenie: 24GL 4x4U1.0

    Uw: 1,1
    Lt: 72%
    G: 52%

    CENA: 3851,54 PLN

    Jeżeli lubicie tabelki, to zapraszam tu: https://www.dropbox.com/s/lq327rr48g...larka.pdf?dl=0

    Czy któryś z tych pakietów byście polecali? Czy są na tyle porównywalne, że to kosmetyka i kwestia wyboru najlepszego montażysty?

    Dzięki i pozdrawiam!
    XKR

  9. #30049

    Domyślnie Racja

    Cytat Napisał trais Zobacz post
    Ja napiszę od siebie. STOLBUD to jedna z najlepszych firm robiąca okna drewniane i w nich się specjalizuje. PCV bym kupił z VETREX albo innej firmy która robi tylko PCV.

    I 3 szyby koniecznie.
    Absolutnie się zgadzam !

  10. #30050

    Domyślnie

    Witam serdecznie.
    Niedługo zaczynam budowę. Za mniej więcej 3 miesiące chcę zamknąć SSO, a do tej pory nie mogę się zdecydować jakie okna wybrać. Trochę poczytałem ale w głowie narodził się jeszcze większy mętlik. Jestem ze Szczecina więc może ktoś może polecić jakiś dobry salon z konkurencyjnymi cenami, gdzie uzyskam rzetelne odpowiedzi na swoje pytania oraz zostanę dobrze obsłużony? Do tej pory kupowałem okna firmy Drutex ale wiem, że forumowicze muratora optują za innymi markami. Za pomoc z góry dzięki i pozdrawiam.

  11. #30051
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    W Szczecinie jest dużo firm, o których głośno. WIele z nich swego czasu spamowało na forum. Dlatego mój typ w tym mieście jest jeden:
    http://www.ms.szczecin.pl/kontakt.html
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  12. #30052
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Z ręką na sercu moge polecić firmę FEST ze Szczecina.
    Przede wszystkim dobrze montuja a to podstawa
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  13. #30053

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko Zobacz post
    Z ręką na sercu moge polecić firmę FEST ze Szczecina.
    Przede wszystkim dobrze montuja a to podstawa
    Dzięki. Podrzuć stronkę bo coś nie mogę znaleźć tej firmy na necie.

  14. #30054
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Jejku
    Pomyliłem nazwy
    FENTI na ul. W. Kadłubka
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  15. #30055

    Domyślnie

    Witam. Chciałbym was prosić o pomoc, może nie w wyborze firmy co parametrów i wymiarów okien.
    Od początku. Jestem dopiero co po zakupie działki więc do wyboru okien jeszcze daleko, ale zastanawiają mnie różne aspekty związane z ich wyborem.
    Po pierwsze jaki jest najbardziej standardowy wymiar okien pionowych dwuskrzydłowych, które się obecnie stosuje w domach jednorodzinnych ?
    Czy ma to jakiekolwiek znaczenie czy i tak każdy wymiar robi się indywidualnie ? Zdaję sobie sprawę, że mniejsze w większości przypadków będą tańsze niż takie od podłogi do sufitu co dla mnie jest również istotne, ale chce znaleźć jakiś kompromis. Chciałbym coś ze średniej półki ponieważ z jednej strony zależy mi na dobrej izolacji termicznej, ale zdaję sobie sprawę, że takie okna kosztują trochę więcej.
    Być może głupie pytanie, ale chcąc zorientować się w salonach okien o ceny nawet nie wiem jaki wymiar mnie interesuje ...
    W kosztorysie projektu domu, który mnie interesuje mam tylko napisany wymiar okien dachowych, a przy pionowych jest tylko napisany producent.
    Na dzień dzisiejszy wiem tylko tyle, że będą one z PCV, ale o innych parametrach nie mam pojęcia.
    Na co zwracać uwagę, czym się kierować przy wyborze okien no i jaki wymiar okien brać w ogóle pod uwagę ?
    Tak jak pisałem wyżej, zależy mi aby były one energooszczędne i raczej coś ze średniej półki bo pewnie na bardzo dobrej jakości okna mnie nie stać.
    Pomożecie coś w tym temacie ?

  16. #30056
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.152
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ec-Synek Zobacz post
    Pomożecie coś w tym temacie ?
    Nie ma standardowych wymiarów okien. Wszystko jest na wymiar.
    Co do wycen - pobaw się kalkulatorami na stronie MS. Sporo można wywnioskować i co do U, i co do cen. Np. fixy są zaskakująco tanie i ciepłe.
    Do cen specjalnie się nie przywiązuj, bo co chwila to jakaś promocja a i w salonie pewnie dostaniesz jakiś rabat. Traktuj raczej jako orientację w tym, co wpływa na cenę i co jest droższe, a co tańsze.

    Są pewne graniczne wymiary szkleń czy wagi skrzydeł - powyżej producent musi zastosować czy to inne pakiety, czy specjalnie wzmocnić profile. Więc jak nie chcesz wydać majątku, to nie planuj zbyt dużych przeszkleń (w drobnym uproszczeniu takich, co powyższe kalkulatorki krzykną, że wymiary poza limitem).

  17. #30057

    Domyślnie

    Kaizen dziękuję za pomoc.
    Powiedzcie mi jeszcze proszę jak brzmi pełna nazwa tej strony "MS" ?

  18. #30058
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Tulisko
    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Kod pocztowy
    32-440
    Posty
    367

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ec-Synek Zobacz post
    Kaizen dziękuję za pomoc.
    Powiedzcie mi jeszcze proszę jak brzmi pełna nazwa tej strony "MS" ?
    http://www.uvalue.ms.pl/
    Pow.ogrz:127m2, pow.użytk:102m2, okna 0,7-0,9 Veka SL82, ściany BK24 500+20cm 0,32; grunt 031 20cm, skosy i strop piana 25-28cm, strych 15-18cm, drzwi zew. Ud-1.1, WM samoróba, reku Mistral Smart 300EC, podlogówka 100%, PC P/W Aquarea 7kW +OKC250NTR/HP OZC dla +22-20: 4,5kW, zapotrz. 7122 kWh/rok

    sezon 2019/20 - CO bez CWU ~2000kWh - temp. wewn. 21-23*C
    -2020 -CO+CWU -23-24*C ~2500kWh
    -2021 -CO+CWU -23-24*C ~2800kWh
    -2022 -CO+CWU -23-24*C -2454kWh
    -2023 -CO+CWU -23-24*C -2370kWh

  19. #30059

  20. #30060
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    nankatsu

    Zarejestrowany
    Aug 2017
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-222
    Posty
    30

    Domyślnie

    Ja się zdecydowałem na okna Drutex, z poprawionymi parametrami akustycznymi. Sprawują się rewelacyjnie, chociaż same mechanizmy mogłyby chodzić lżej... Ale liczę, że dzięki prostej i siermiężnej konstrukcji nie będą wymagały regulacji co 3-miesiące i nie spierdzielą się po dwóch latach

Strona 1503 z 1567

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony