dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 1505 z 1568
Pokaż wyniki od 30.081 do 30.100 z 31350
  1. #30081
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Ok**se

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Raszyn
    Kod pocztowy
    00-940
    Posty
    645

    Domyślnie

    stoję przed podobnym dylematem
    Mam kupić auto i mam kilka ofert
    Toyta Auris czarna - 78 tyś
    Mercedes biały - 190 tyś
    F126p yellow bahama - 2 tyś
    który wybrać ?

  2. #30082

    Domyślnie

    Czy jest tu na forum osoba która może zaoferować okna w okolicach Poznania?

  3. #30083

    Domyślnie

    Cytat Napisał OknoHouse Zobacz post
    stoję przed podobnym dylematem
    Mam kupić auto i mam kilka ofert
    Toyta Auris czarna - 78 tyś
    Mercedes biały - 190 tyś
    F126p yellow bahama - 2 tyś
    który wybrać ?
    Oknohouse jak to ma być odpowiedź na moje pytanie to szkoda Twojego czasu, jak widzisz kwoty są bardzo podobne więc liczyłem że ktoś podpowie który z profili jest lepszy lub gorszy - kwestia ceny tu jest drugorzędna z uwagi na podobny poziom

  4. #30084
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    wg nazw i mojego subiektywnego postrzegania, to jak odwrócisz kolejność to będzie ranking. Poz. 2 (Veka na Winkhaus) odrzucam, bo nie wiadomo jaki to producent. Może Oknoplast? A może Dobre Okna?
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  5. #30085
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Ok**se

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Raszyn
    Kod pocztowy
    00-940
    Posty
    645

    Domyślnie

    Dlatego odpisałem Ci w żartobliwym tonie bo poza ceną i błędnie podanym producentem z poz.2 (nie ma producenta VEKA bo to tylko zastrzeżona nazwa profila a nie producenta) nic a nic nie wiemy a nawet gdybyśmy wiedzieli to profil jest tylko część składowa produktu.
    Naprawdę trudno jest odpowiedzieć na tak postawione pytanie bo nawet jak wskażemy lepszego producenta to akurat u Ciebie może być jego wpadka i co wtedy ?
    Pretensje do nas bo tak Ci poleciliśmy.
    Pozostaje kwestia montażu i tu trzeba przyznać, że zarówno na FM jak i na Fb Oknoplast zbiera cięgi za większość swych "firmowych" ekip montażowych.
    Lecąc tylko po producentach kolejność wybrałbym następującą
    3. 4, 1, 2 - odrzucam bo to dla mnie noname

  6. #30086

    Domyślnie

    Pozycja numer dwa to firma Yest-okna.pl , przeoczyłem to w poprzednim poście. Waham się raczej między oknoplast a oknoplus , tylko nie wiem czy patrzeć na różnice że oknoplast to 7 komorowy a oknoplus 6 komorowy? Co do montażu mam znajomych co brali z jednej i drugiej firmy i z montażu są zadowoleni.

  7. #30087
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał pracusele Zobacz post
    nie wiem czy patrzeć na różnice że oknoplast to 7 komorowy a oknoplus 6 komorowy?
    A lepszą izolację daje styropian 10cm czy złożone razem dwie "piątki"?

  8. #30088
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    pracusele - wszystko jest to samo - rzuc kostka i popros o instrukcje montazu - okna sa wszystkie takie same - jak samochody jednej marki w roznych kolorach, wazny jest montaz ktory chrzani 80% firm

  9. #30089
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    7komor, 6 komor - zyska dla calego okna to bedzie jakies 3% ochrony ciepla - bez znaczenia

  10. #30090
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Ok**se

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Raszyn
    Kod pocztowy
    00-940
    Posty
    645

    Domyślnie

    Cytat Napisał pchelek Zobacz post
    7komor, 6 komor - zyska dla calego okna to bedzie jakies 3% ochrony ciepla - bez znaczenia
    przepraszam ale jak to wyliczyłeś ? Nie będzie żadnej różnicy

  11. #30091
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Jak nie będzie jak będzie - w cenie szczególnie
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  12. #30092
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    rama 6 komor U=1,1 [powiedzmy] rama 7 komor U=1,05 - roznica 0,05 - 5%. Udzial ramy w oknie 30% czyli 1/3 Zysk ciepla 5/3 = zaledwie 1,5%. Zabojczy zysk w granicach bledu, czyli zaden.

  13. #30093
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Ok**se

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Raszyn
    Kod pocztowy
    00-940
    Posty
    645

    Domyślnie

    w termice nie będzie
    w cenie może
    82 mm bez względu czy ma 6 czy 7 czy 120 komór dalej będzie miało Uf ramy identyczne bądź różnica będzie na którymś miejscu po przecinku
    Marketing Panie i tylko marketing
    jak okna bez ołowiu czy profil klasy A leszy od B itp. pranie mózgów niezorientowanych klientów

  14. #30094

    Domyślnie

    Dziękuje za uwagi, stanie chyba na Winergetic z Oknoplastu, o instrukcje montażu zapytam producenta.
    Czekam na pomiar i finalna wycenę ale może tu podpytam zanim cos powie gość od pomiarów. Parter HS szerokości 2,8m od chudziaka do wykończonej podłogi 28cm, na piętrze balkon 1,8m do wykończonej podłogi 20cm. Sciany z porothermu i w miejscu okien przerwa. Czy stosować poszerzenia na całej wysokości (nie orientowałem się jaki to moze być dodatkowy koszt - ale jak to dobre rozwiązanie to cena jest drugorzędna), czy np dociąć porotherma np na wysokość 20cm do niego wcisnąć pianke i potem na równo wylać np 2-3 cm betonu i na to poszerzenie niższe czy są na to lepsze rozwiązania? jeśli nie w tym wątku to prośba o podpowiedź gdzie to mogę poruszyć. Czytając jeden z wątków na muratorze jak dobrze zrozumiałem wylewkę wewnątrz zrobić równo ze scianą a we wnęce do okna wypełnić przyklejonym XPS i prosto na XPS klej i płytka?

  15. #30095
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar NorbertPieściuk
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-793
    Dzielnica
    Ursynów
    Posty
    86

    Domyślnie

    Cytat Napisał pchelek Zobacz post
    pracusele - wszystko jest to samo - rzuc kostka i popros o instrukcje montazu - okna sa wszystkie takie same - jak samochody jednej marki w roznych kolorach, wazny jest montaz ktory chrzani 80% firm
    Ciekawostka, a ja tyle lat w branży jako kierownik produkcji widziałem, że oszczędza się na wzmocnieniach ich grubości, ilości użytych okuć (zaczepów rodzajów zasuwnicy) na uszczelkach. Zdalnie pomagam kolegom po fachu jak się im "okna wyginają" "wieje" itp. historie , a tu się okazuje, że wszystkie są takie same...

    Mam przed sobą katalog techniczny Aluplast z kartą wzmocnień do profila Aluplast Ideal 4000 podpowiesz mi którego wzmocnienia używają wszyscy producenci w całej Polsce do jednej ramy o numerze 140001? Z uzasadnieniem dlaczego wszyscy używają tylko tego i po co firma Aluplast przewiduje całą resztę?
    - 229023
    - 229025
    - 229035
    - 229029
    - 229030
    - 249010
    - 249020

    Ujednolicimy to jakoś i nie będą potrzebne działy technologów, czeka nas rewolucja w branży na czele której staniemy MY

  16. #30096
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    wez nie chrzan

    Okucia sa uniwersalne i pasuja do kazdego systemu okien PVC, rozstaw okuc jest identyczny. Identyczne sa we wszystkich systemach PVC wielkosci komor na usztywnienia. Usztywnienia sa uniwrsalne i pasuja do kazdego systemu okien. Nie ma na nich napisane - te do aluplasta a te do veki. Surowiec do produkcji PVc jest taki sam. Profile tloczone sa wedle takiej samej technologii na takich samwych wytlaczarkach. Szyby sa takie same, jak i uszczelki. Wszsytko sie rozni nazwa i tym co producent wstawi w ramy. czy usztywnienia z blachy 2 mm czy 1,2 mm. Ale to jego dzialanie. Istotny jest montaz. Reszta to to samo.

  17. #30097
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał pchelek Zobacz post
    identyczny. Identyczne sa we wszystkich systemach PVC wielkosci komor na usztywnienia. Usztywnienia sa uniwrsalne i pasuja do kazdego systemu okien
    Pozwolisz, że będę odmiennego zdania?

  18. #30098
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar NorbertPieściuk
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-793
    Dzielnica
    Ursynów
    Posty
    86

    Domyślnie

    Cytat Napisał pchelek Zobacz post
    wez nie chrzan

    Okucia sa uniwersalne i pasuja do kazdego systemu okien PVC, rozstaw okuc jest identyczny. Identyczne sa we wszystkich systemach PVC wielkosci komor na usztywnienia. Usztywnienia sa uniwrsalne i pasuja do kazdego systemu okien. Nie ma na nich napisane - te do aluplasta a te do veki. Surowiec do produkcji PVc jest taki sam. Profile tloczone sa wedle takiej samej technologii na takich samwych wytlaczarkach. Szyby sa takie same, jak i uszczelki. Wszsytko sie rozni nazwa i tym co producent wstawi w ramy. czy usztywnienia z blachy 2 mm czy 1,2 mm. Ale to jego dzialanie. Istotny jest montaz. Reszta to to samo.
    Proszę nie wprowadzaj klientów w błąd zadzwoń proszę do dostawców okuć i zapytaj czy okucia pasują do każdego systemu czy są chociażby z różnym dociskiem patrz różna blacha na zaczepie i okno jest mniej lub bardziej szczelne, rozumiem, że zamieniasz okucia w różnych systemach i jesteś zdziwiony że wieje , aaa no tak wcześniej szlifowałeś dół zaczepu żeby pasował do ramy szlifierką kątową?

    " Nie ma na nich napisane - te do aluplasta a te do veki" nie nie ma jest numer identyfikacjny ale ten numer to pewnie rok urodzenia właściciela fabryki

    "Profile tloczone sa wedle takiej samej technologii na takich samwych wytlaczarkach" - Byłem osobiście w fabryce profili Aluplast w Poznaniu i Karlsruhe i zobacz okłamali mnie , że mają inne, ehhh co za ludzie...

    " Identyczne sa we wszystkich systemach PVC wielkosci komor na usztywnienia. Usztywnienia sa uniwrsalne i pasuja do kazdego systemu okien"
    tak i dzięki takim tekstom mamy rynek w Polsce gdzie klient dzwoni "okno to okno Panie" doucz się proszę sam Aluplast do swoich systemów przewiduje ponad 100 rodzajów wzmocnień i gwarantuję Ci nie pasują do siebie

    Zgodzę się w 100% z montażem z Tobą, najlepsze okno nic nie pomoże jak się je źle zamontuje...

  19. #30099
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    dalej i znowu pierdy i bzdety - 2000 rodzajow wzmocnien - belkot - producenci i tak stosuja kilka z nich. i nie chwal tego Aluplasta bowychodzisz na kryptoreklamodawce

  20. #30100
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Pchełek,
    Każdy widzi to co chce. Norbert zwraca uwagę, że producenci mają kilka opcji do wyboru. Do tego są pewnie wzmocnienia oryginalne i tańsze "zamienniki
    odpowiadające kształtem.

    Ty upraszczasz mówiąc że wszystko to samo, gdzie nawet głupie okucia z takim samym rozstawem zaczepów będą użyte w mniej lub bardziej kompletnym "garniturze".
    I na prawdę nie ma się co dziwić Inwestorom ze nie widzą żadnej różnicy w oknach.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

Strona 1505 z 1568

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony