dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 157 z 1568
Pokaż wyniki od 3.121 do 3.140 z 31350
  1. #3121

    Domyślnie

    Witam.Dzieki za porade Lukrecjo.Tez rozwazalismy Gealana(robionego przez Goran z Lublina),ale Kolezanke Malzonke zirytowal sposob w jaki liczyli wykonanie.Poza tym nie podejmowali sie wykonczen tylko zapiankowania Oby Ci okienka dobrze sluzyly
    Adamer

  2. #3122
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Adamer jesli nowy parapet zewnetrzny bedzie zamontowany na tasme rozprezna lub uszczelniacz budowlany to mozesz nie obawiac sie ze tamtedy jakas woda ci sie przedostanie pod okno. To mowi praktyka a i teoria takie rozwiazania dopuszcza (np.dokumentacja Schuco AS)
    Co do poszerzenia - jest to kawalek profila ktory mocuje sie do oscieznicy - efekt? Oscieznica w tym miejscu jest wyzsza tym samym mozna zniwelowac roznice poziomow miedzy parapetem zewnetrznym a wewnetrznym - najczesciej stosuje sie przy wymianie okien skrzynkowych bez wymiany parapetow wewnetrznych. Przy zwyklaj stolarce bardzo rzadko jest to konieczne
    Co do Gealana - to swietny profil czy bialy czy w kolorze
    Swietny choc niedoceniany
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  3. #3123

    Domyślnie

    Kolezanke Malzonke zirytowal sposob w jaki liczyli wykonanie.Poza tym nie podejmowali sie wykonczen tylko zapiankowania [/quote]

    a to już problem konkretnej firmy - może poszukajcie innego wykonawcy pracującego na gealanie?

    "Oby Ci okienka dobrze sluzyly "

    wzajemnie, wzajemnie!!

  4. #3124

    Domyślnie

    Przenoszę tutaj mój post z prośbą o podpowiedź.

    Drodzy Forumowicze
    Zamawiam okna drewniane z szybami i okuciami antywłamaniowymi. Właśnie dostałam umowę do podpisu, niestety zawiera trochę skrótów, które musze rozszyfrować. Okucia miały być firmy Winkhaus. W umowie mam napisane "okucia obwiedniowe WK2". Czy to są okucia antywłamaniowe?
    Pozdrawiam
    Agnieszka

  5. #3125
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    Tak

  6. #3126

    Domyślnie

    Dziękuję z odpowiedź.
    Czy mógłbyś proszę podpowiedzieć jeszcze ile "grzybków" na oknie powinno być w okuciu WK2? Czy tyle samo w oknie balkonowym i krótkim?
    Pozdrawiam
    Agnieszka

  7. #3127
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    agis - zalezy od wiekosci skrzydla - przyjmuje sie ze odleglosc miedzy sasiadujacymi punktami zaryglowania nie powinna przekraczac 50 cm (o ile dobrze pamietam Winkhausa)
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  8. #3128

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko
    agis - zalezy od wiekosci skrzydla - przyjmuje sie ze odleglosc miedzy sasiadujacymi punktami zaryglowania nie powinna przekraczac 50 cm (o ile dobrze pamietam Winkhausa)
    a propos wielkości skrzydła: będę miała okno 3200 x 2230, większa część jako fix, mniejsza uchylno-przesuwna - jaką maksymalną wielkość tego skrzydła przesuwnego byście sugerowali??
    w jednym miejscu mówią, że połowa (1600) no problem
    w innym, że max 1300
    dzięki!

  9. #3129
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    no problem oni mowia prawde z tym tylko ze szyba bedzie musiala bbyc conajmniej obustronnie bezpieczna (przekroczone 3 mkw powierzchni - na to zwroc uwage podpisujac umowe)
    Aaaa.......... jeszcze jedno
    by ladnie wygladalo niech zrobia taki podzial by szerokosci obu szyb byly identyczne
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  10. #3130

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko
    no problem oni mowia prawde z tym tylko ze szyba bedzie musiala bbyc conajmniej obustronnie bezpieczna (przekroczone 3 mkw powierzchni - na to zwroc uwage podpisujac umowe)
    Aaaa.......... jeszcze jedno
    by ladnie wygladalo niech zrobia taki podzial by szerokosci obu szyb byly identyczne
    obustronnie bezpieczna?? jakoś tak mi się zdawało że bezpieczna wyklucza się z "ciepła" (1,1) mylę się? bo jeśli jednak dobrze mi się wydaje (choć wcale pewna nie jestem ) to nie wstawię sobie w takie wielkie okno "zimnych" szyb bo nie zarobię na ogrzewanie!
    a no właśnie: 3m2 - podobno na taką szybę w ogóle nie można dac gwarancji? prawda to czy nie?

  11. #3131
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lukrecja
    obustronnie bezpieczna?? jakoś tak mi się zdawało że bezpieczna wyklucza się z "ciepła" (1,1) mylę się?
    wszystko zalezy od ramki dystansowej i producenta szkla czy taka szybe o k=1,1 ma w swojej oferce
    Cytat Napisał Lukrecja
    bo jeśli jednak dobrze mi się wydaje (choć wcale pewna nie jestem ) to nie wstawię sobie w takie wielkie okno "zimnych" szyb bo nie zarobię na ogrzewanie!
    Nie przesadzaj, nawet jesli bedziesz miala 1.6 to nawet nie odczujesz wzrostu kosztu ogrzewania. Nie przesadzaj z tym k zwlaszcza w takim jednym okienku ktore zepewne nie stanowi nawet 1% powierzchni strat ciepla w calym budynku
    Cytat Napisał Lukrecja
    a no właśnie: 3m2 - podobno na taką szybę w ogóle nie można dac gwarancji? prawda to czy nie?
    nie - nie prawda. Gwarancje uzyskasz zawsze na wyrob spelniajacy odpowiednie mormy
    Wiec na zwykly float 4/16/4 powyzej 3mkw - nie uzyskasz gwarancji ale juz na 33.1/12/33.1 taka gwarancje uzyskasz tylko nie pamietam do ilu mkw
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  12. #3132
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    no i stalo sie
    latanie po budowach, zmienna pogoda zaowocowalo
    Zapalenie oskrzeli
    Bede niestety rzadszym gosciem tutaj jak i w innych watkach
    Pchelku, Charlie, Gosciu - przejmijcie na jakis czas paleczke
    Sorki
    PS
    pod komorka jestem dostepny (jest na mojej stronie)
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  13. #3133

    Domyślnie

    witam spotkałam się z opinią, że argon ulatnia się po pewnym czasie z szyb zespolonych !jak to jest w rzeczywistości ! pozdrawiam ana

  14. #3134

    Domyślnie

    Cytat Napisał anna kasińska
    witam spotkałam się z opinią, że argon ulatnia się po pewnym czasie z szyb zespolonych !jak to jest w rzeczywistości ! pozdrawiam ana
    Szyba zespolona izoluje min. dlatego (oprócz zastosowania szyby niskoemisyjnej), że pomiędzy szybami zamknięte jest albo suche powietrze albo inny gaz np. argon krypton itp. Jeżeli argon z szyby ucieka to na jego miejsce musi napłynąć (wilgotne) powietrze z zewnątrz. Szyba zespolona wypełniona fabrycznie powietrzem dlatego dobrze izoluje, że to powietrze jest idealnie suche. Jezeli dostanie sie do wnetrza duza ilość wilgotnego powietrza z zewnatrz, szyba traci zdecydowanie swe właściwości izolacyjne, a w wewnatrz pakietu wykropli sie wilgoć. Szyby zespolone produkuje się już od ho, ho, jak na razie nie ma masowej wymiany szyb z powyższego powodu.

  15. #3135

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko
    Cytat Napisał Lukrecja
    bo jeśli jednak dobrze mi się wydaje (choć wcale pewna nie jestem ) to nie wstawię sobie w takie wielkie okno "zimnych" szyb bo nie zarobię na ogrzewanie!
    Nie przesadzaj, nawet jesli bedziesz miala 1.6 to nawet nie odczujesz wzrostu kosztu ogrzewania. Nie przesadzaj z tym k zwlaszcza w takim jednym okienku ktore zepewne nie stanowi nawet 1% powierzchni strat ciepla w calym budynku
    Cytat Napisał Lukrecja
    a no właśnie: 3m2 - podobno na taką szybę w ogóle nie można dac gwarancji? prawda to czy nie?
    nie - nie prawda. Gwarancje uzyskasz zawsze na wyrob spelniajacy odpowiednie mormy
    Wiec na zwykly float 4/16/4 powyzej 3mkw - nie uzyskasz gwarancji ale juz na 33.1/12/33.1 taka gwarancje uzyskasz tylko nie pamietam do ilu mkw
    Optymalna szerokość ramki dystansowej dla szyby zespolonej wypełnionej argonem to 16 mm (dla uzyskania U=1,1). Przy dużych szybach bezpieczniej dać jest odstęp większy z tego powodu, że szyba może środkiem schodzić sie ze sobą zmniejszając odległość pomiedzy szybami jeszczcze bardziej. Z 16 mm może zrobić się np na srodku szyby 10mm, analogicznie z 12 mm zrobić np. 6mm.
    Producent okien, który przy grubszych szybach zmniejsza odstęp pomiędzy nimi tak by cały pakiet miał grubość 24mm albo pracuje w ubogim systemie okiennym, który ma tylko jedna listwę przyszybową, albo kosztem własnych oszczedności (dodatkowy asortyment profili), oferuje klientowi produkt o gorszych parametrach.

    Jedna z szyb bezpiecznych w zaproponowanym pakiecie powinna być klejona z szyb gr 4mm, Nie produkuje się z tego co mi wiadomo szyb niskoemisyjnych gr 3mm. Musi jedna szyba być tą niskoemisyjna by mieć ten współczynnik 1,1. Przy 3 m2 zamiast szyb bezpiecznych można dać szyby 6mm grubości 6-18ar-6TM, lub 33.1-18ar-44.2TM. Poza tym można dać przewiązke w skrzydle i problem z dużą szyba przestaje istnieć.

    Maksymalna szerokość szkrzydła jaką można zrobić zależy od oferowanego systemu. Producent okien wie z czego robi (jakie daje np usztywnienie) okna i na tej podstawie sam z własnego doswiadczenia okresla jakiej szerokosci skrzydło podejmuje się wykonać. Pomijam producentów którzy nie patrząc na nic zrobia każde okno jakie sobie klient zażyczy, dając jeszcze na zachętę 10 lat "gwarancji"

  16. #3136

    Domyślnie

    Cytat Napisał G0ŚĆ
    Cytat Napisał jareko
    Cytat Napisał Lukrecja
    bo jeśli jednak dobrze mi się wydaje (choć wcale pewna nie jestem ) to nie wstawię sobie w takie wielkie okno "zimnych" szyb bo nie zarobię na ogrzewanie!
    Nie przesadzaj, nawet jesli bedziesz miala 1.6 to nawet nie odczujesz wzrostu kosztu ogrzewania. Nie przesadzaj z tym k zwlaszcza w takim jednym okienku ktore zepewne nie stanowi nawet 1% powierzchni strat ciepla w calym budynku
    Cytat Napisał Lukrecja
    a no właśnie: 3m2 - podobno na taką szybę w ogóle nie można dac gwarancji? prawda to czy nie?
    nie - nie prawda. Gwarancje uzyskasz zawsze na wyrob spelniajacy odpowiednie mormy
    Wiec na zwykly float 4/16/4 powyzej 3mkw - nie uzyskasz gwarancji ale juz na 33.1/12/33.1 taka gwarancje uzyskasz tylko nie pamietam do ilu mkw
    GOŚCIU! JAREKO!
    bardzo wam dziękuję za odpowiedzi i jednocześnie Jareko-współczuję choróbska i życze szybkiego powrotu do zdrowia!!!
    co do przewiązki - przecież to nieładnie wygląda!! nie chcę!!

    ja się właśnie trochę obawiam, że ten producent, na którego jestem prawie zdecydowana zrobi mi wszystko co chcę, byle mnie "złapać" jako klienta... dlatego pytam tutaj, na wszelki wypadek-żeby zweryfikować jego propozycje
    profil to 4-komorowy gealan, okleinowany z jednej strony - to co? rzucisz Gościu jakiś maksymalny wymiar skrzydła w tym profilu??



    Optymalna szerokość ramki dystansowej dla szyby zespolonej wypełnionej argonem to 16 mm (dla uzyskania U=1,1). Przy dużych szybach bezpieczniej dać jest odstęp większy z tego powodu, że szyba może środkiem schodzić sie ze sobą zmniejszając odległość pomiedzy szybami jeszczcze bardziej. Z 16 mm może zrobić się np na srodku szyby 10mm, analogicznie z 12 mm zrobić np. 6mm.
    Producent okien, który przy grubszych szybach zmniejsza odstęp pomiędzy nimi tak by cały pakiet miał grubość 24mm albo pracuje w ubogim systemie okiennym, który ma tylko jedna listwę przyszybową, albo kosztem własnych oszczedności (dodatkowy asortyment profili), oferuje klientowi produkt o gorszych parametrach.

    Jedna z szyb bezpiecznych w zaproponowanym pakiecie powinna być klejona z szyb gr 4mm, Nie produkuje się z tego co mi wiadomo szyb niskoemisyjnych gr 3mm. Musi jedna szyba być tą niskoemisyjna by mieć ten współczynnik 1,1. Przy 3 m2 zamiast szyb bezpiecznych można dać szyby 6mm grubości 6-18ar-6TM, lub 33.1-18ar-44.2TM. Poza tym można dać przewiązke w skrzydle i problem z dużą szyba przestaje istnieć.

    Maksymalna szerokość szkrzydła jaką można zrobić zależy od oferowanego systemu. Producent okien wie z czego robi (jakie daje np usztywnienie) okna i na tej podstawie sam z własnego doswiadczenia okresla jakiej szerokosci skrzydło podejmuje się wykonać. Pomijam producentów którzy nie patrząc na nic zrobia każde okno jakie sobie klient zażyczy, dając jeszcze na zachętę 10 lat "gwarancji"

  17. #3137

    Domyślnie

    Dręczy mnie takie pytanko: co jest lepsze okno z okleiną czy barwione w masie.
    Ci co sprzedają okna z okleiną mówią, że okna barwione w masie od słońca będą się nagrzewać i wypaczać czego efetktem może być problem z ich zamykaniem. Natomiast Ci co sprzedają okna barwione w masie twerdzą że jest to zaleta.
    I jak to jest naprawdę?

  18. #3138

    Domyślnie

    Cytat Napisał AnetaS
    Dręczy mnie takie pytanko: co jest lepsze okno z okleiną czy barwione w masie.
    Ci co sprzedają okna z okleiną mówią, że okna barwione w masie od słońca będą się nagrzewać i wypaczać czego efetktem może być problem z ich zamykaniem. Natomiast Ci co sprzedają okna barwione w masie twerdzą że jest to zaleta.
    I jak to jest naprawdę?
    przede wszystkim zależy, jakie chcesz mieć te okna, bo jeśli zależy ci na imitacji drewna - rysunek słojów, to nie masz wyboru - to musi być okleina.

  19. #3139

    Domyślnie

    Lukrecja, profile VEKA są barwione w masie i mają imitację drewna

  20. #3140

    Domyślnie

    Cytat Napisał pchelek
    Nic nie trzeba wykręcać. Z górnego zawiasu wybijasz [śrubokrętem] bolec, ze środkowego jak jest to też. Dolny zawias to rodzaj trzpienia wsadzonego w tulejkę - wystarczy skrzydło podnieść.
    dzieki!
    zadzialalo. kiedys widzialem okno z rozlaczanym ramieniem i tym sie sugerowalem przy tych nowych. dzieki za pomoc.

Strona 157 z 1568

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony