dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 159 z 1568
Pokaż wyniki od 3.161 do 3.180 z 31350
  1. #3161

    Domyślnie

    czy ktos moze cos powiedziec o oknach firmy Mazur z Makowa Podhalańskiego bo jak na razie nic nie znalazlam na forum
    bede wdzieczna
    pozdrawiam

  2. #3162
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał Karorka
    czy ktos moze cos powiedziec o oknach firmy Mazur z Makowa Podhalańskiego bo jak na razie nic nie znalazlam na forum
    bede wdzieczna
    pozdrawiam
    Maków Podhalański to takie małe zagłębie stolarskie jest tam kilka firm - myślę, że powinnaś producenta popytać o dotychczasowe realizacje (weż adresy) i sprawdź opinię użytkowników np. telefonicznie.

    Pozdrawiam

  3. #3163
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Pytanie do Pchełka - jaka jest temperatura uplastycznienia PVC (chodzi oczywiście o profile do okien 3komoren)?

    Tak z ciekawości tylko pytam i to nie jest pytanie tendencyjne

    Pozdrawiam Was tam w tym itd

  4. #3164

    Domyślnie

    pozdrawiam fachowców od okien

    dziękuje za wszystkie porady - zdecydowałem sie na okna Veka (5-komorówka) w złotym dębie z roletami (monoblock) Horeal.

    mam pytanie co do montażu okien
    Firma montażowa proponuje mi montaż przez ramę do ścian.
    Wolałbym zamontować je na kotwy montażowe (przecież okna są do tego przystosowane!) Oni próbują mnie przekonać że to nie trzyma dobrze.Natomiast wiercenie ram nie jest chyba najlepszym a napewno nie najestetyczniejszym rowiązaniem

    Poradźcie prosze. Czy rzeczywiście montaż na kotwy nie jest taki solidny.
    (Największe okno jest o wymiarze: szer 240 x wys 230 - trzy skrzydła)

    Pozdrawiam
    Tomasz

  5. #3165

    Domyślnie

    cze Poznaniaku - jestem twoją krajanką!
    złoty dąb?? wszyscy go mają, nuda!! przemyśl to jeszcze

  6. #3166

    Domyślnie

    Cześć Lukrecjo!
    dzięki za uwagę co do koloru
    raczej sie już zdecydowałem

    a tak na marginesie jaki masz kolor okienek i co byś proponowała jako zamiennik

    Pozdr
    Tomasz

  7. #3167

    Domyślnie

    Lukrecja
    Gdzie się budujesz??
    Tomasz

  8. #3168
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    stary

    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    1.596

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tom_Poznan
    pozdrawiam fachowców od okien

    dziękuje za wszystkie porady - zdecydowałem sie na okna Veka (5-komorówka) w złotym dębie z roletami (monoblock) Horeal.

    mam pytanie co do montażu okien
    Firma montażowa proponuje mi montaż przez ramę do ścian.
    Wolałbym zamontować je na kotwy montażowe (przecież okna są do tego przystosowane!) Oni próbują mnie przekonać że to nie trzyma dobrze.Natomiast wiercenie ram nie jest chyba najlepszym a napewno nie najestetyczniejszym rowiązaniem

    Poradźcie prosze. Czy rzeczywiście montaż na kotwy nie jest taki solidny.
    (Największe okno jest o wymiarze: szer 240 x wys 230 - trzy skrzydła)

    Pozdrawiam

    Witam wszystkich budujących się ,doradców i obserwatorów tego forum .
    Pozwolę sobie udzielic pierwszej porady :
    większość producentów profili zaleca montaż okien kolorowych na dyble z tego powodu ,że okleina słabiej odbija promienie słoneczne i okno jest podatniejsze na wypaczenia , u niektórych wiąże sie to z utratą gwarancji-poczytaj wątek o Oknoplaście . Wszyscy również podają max wymiary okien białych i kolorowych ,które można wykonac w jednej ramie bez utraty gwarancji a niestety podejrzewam ,że Twoje największe -trzyskrzydłowe takowe wymiary przekracza . Osobiście równiez zalecam montaż okien kolorowych na dyble ,na które można przecież założyć plasikowe zaślepki i wątek estetyczny praktycznie znika .
    Pozdrawiam .

  9. #3169

    Domyślnie

    stary
    Witam na forum, podzrawiam i dzięki za odpowiedź!

    Może ktoś jeszcze coś na ten temat??

    Pozdrówka
    Tomasz

  10. #3170

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tom_Poznan
    Lukrecja
    Gdzie się budujesz??
    hej!
    buduję się w przeźmierowie, a ty?
    ja wybrałam o ton ciemniejsze, czyli dąb. pięknie pasuje do brązowych dachówek.
    złoty mahoń jest trochę nienaturalny moim zdaniem, ale wiadomo, o gustach się nie dyskutuje

  11. #3171

    Domyślnie

    W Biskupicach to trochę po drugiej stronie Poznania.
    Ale bywam w Przeźmierowie na ukończonej budowie kolegi (ul. Kwiatowa lub Ogrodowa - nie pamiętam)

    Co do kolorów to muszę sprawdzić

    Pozdr i dzięki
    Tomasz

  12. #3172

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tom_Poznan
    W Biskupicach to trochę po drugiej stronie Poznania.
    Ale bywam w Przeźmierowie na ukończonej budowie kolegi (ul. Kwiatowa lub Ogrodowa - nie pamiętam)

    Co do kolorów to muszę sprawdzić

    Pozdr i dzięki
    nie wiem gdzie ta ogrodowa niestety, moja chatka powstaje na osiedlu ptasim
    pozdrówki!!!!!

  13. #3173
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Tom_Poznan
    temat montazu i sposobow jego przeprowadzenia byl chyba tak samo czesto walkowany jak sam temat okien - jak widze zapomniales o przydatnej funkcji "szukaj"
    A teraz powtorze to co juz kiedys tu pisalem
    Dla prawidlowego funkcjonowania zamontowanego okna (i nie wazne - kolor czy bialy) nie ma znaczenia czy zamontujesz je na dyble czy kotwy. To co napisal stary (bez urazy ) o wykrzywianiu sie okien w kolorze i w zwiazku z tym koniecznosci ich montazu na dyble nie jest zgodne z prawda. Caly watek Oknoplastu dowodzi ze firma cos w swoich wyrobach schrazanila tylko nie ma odwagi sie do tego przyznac - zapewne winna okaze sie piana Soudala hehehee (czego to ludzie nie wymysla by sie wybielic) Profil w PRAWIDLOWO wykonanym oknie nie ma PRAWA sie wypaczac. To, ze sa producenci chodzacy na skroty nie moze wymuszac sposobu montazu gdyz nigdy nie wiemy tak naprawde (nie znajac bardzo dobrze producenta) co w jego oknie jest. Montaz na dyble ma jedna zalete - od razu widzisz czy jest w srodku wzmocnienie i jakie Czesto firmy w swych trojkatach reklamowych daja wzmocnienie zamkniete lub z najwyzszej grupy wytrzymalosciowej a pozniej okazuje sie ze jest to zwykly katownik - ale to tylko moje dygresje
    Wracajac do sedna
    Montaz okien kolorowych, prawidlowy ich montaz zalecalbym na KOTWY
    A teraz uzasadnienie
    Takie okno bardziej pracuje. Zmiana wymiarow zewnetrznych jest wieksza niz w przypadku okna bialego stad umozliwienie mu swobodnego ruchu jest bardziej istotne niz w przypadku okna bialego. Taki swobodny ruch moze zagwarantowac tylko kotwa Odpowiednia ich ilosci i umiejscowienie wzgledem ramy.
    Zamontowanie na dyble taki swobodny ruch wrecz uniemozliwia i w przypadku zlego usytuowania dybli powoduje powstanie naprezen nie przewidzianych konstrukcja okna a tym samym inna prace zgrzewow i profila. Widzialem takie okna zamontowane na dyble gdzie po trzech latach samoistnie pekly ramy w okolicy zgrzewu (gdzie z racji naruszenia termicznego struktury tworzywa profil jest najslabszy)
    PS
    swoja droga od ustalania gdzie sie budujecie i jaki kolor oczu z Lukrecja (zapewne ma piekne ) macie jest priv
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  14. #3174

    Domyślnie

    jareko
    wielkie dzięki za wyczerpującą (lecz któryś raz z kolei powtarzaną na tym forum )odpowiedź. To było to czego oczekiwałem. Jeszcze raz wielkie dzięki!!!

    PS
    Nie było niczego na temat oczu (z Lukrecją)!
    Rozumiem że przykro Tobie że jest tylko z Poznania

    Pozdrawiam z odrobiną uśmiechu
    Tomasz

  15. #3175

    Domyślnie

    A ja mam do was inne pytanie.


    Okna mam juz zamontowane. Okazuje się, że w jednym pomieszczeniu, w którym przydałoby sie okno uchylne jest zamontowane wyłacznie rozwierne. W innym jest identycznej wielkości okono uchylno rozwierne. Czy istnieje możliwość aby bez demontażu całego okna przemontowac samo skrzydło i okucia tych okien, tak aby miec okno uchylno rozwierne tam gdzie potrzeba. Jeżli jest taka możliwość to czy w późniejszymn okresie takie przeróbki nie wpływają na awaryjność takiego okna ????

    Pozdrawiam

  16. #3176
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał czytelnik
    .... Okazuje się, że w jednym pomieszczeniu, w którym przydałoby sie okno uchylne jest zamontowane wyłacznie rozwierne. W innym jest identycznej wielkości okono uchylno rozwierne.
    Nie placz Mozna to zrobic bez problemu
    Cytat Napisał czytelnik
    Czy istnieje możliwość aby bez demontażu całego okna przemontowac samo skrzydło i okucia tych okien, tak aby miec okno uchylno rozwierne tam gdzie potrzeba.
    Jasne. Jesli oba otwieraja sie na te sama strone to tylko wystarczy zamienic skrzydla. By to uczynic wystarczy wyjac bolec z gornego zawiasu, zdjac skrzydlo i zamienic miejscami. Czasem zaczepy nie pasuja (zalezy do klasy i jakosci wykonania porzez producenta-nie bede rozwijal tego watku dlaczego w oknach o tych samych wymiarach zamiana skrzydel czasem powoduje koniecznosc poprzestawiania wrecz wszystkich zaczepow mimo ze okucia te same) i trzeba je na oscieznicy poprzesuwac lekko - banalna sprawa gdyz mocowane sa na wkrety - wykrecasz i po przestawieniu - przykrecasz
    Jesli zas kierunki otwierania sa inne - tez nie ma klopotu ale jest to bardziej skomplikowane - nalezy w obu skrzydlach zamienic miedzy soba okucia - tego proponowalbym bys sam tego nie czynil - tu odrobina wiedzy i doswiadczenia jest wskazana - sadze ze znajdzie sie punkt handlowy ktory za niezbyt wygorowana oplate to zrobi
    Cytat Napisał czytelnik
    Jeżli jest taka możliwość to czy w późniejszymn okresie takie przeróbki nie wpływają na awaryjność takiego okna ????
    A co to ma do rzeczy? Spoko - bedzie sluzyc tak samo jakby od razu takim zostalo wykonane
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  17. #3177

    Domyślnie

    Jareko dzięki bardzo za odpowiedź, wkrótce bedę walczyć z tymi oknami

  18. #3178

    Domyślnie

    Potzrebne okna ze wsp. calkowitym (nie samej szyby) 1.0 W/Km2
    Czy takie cos jest do kupienia?

  19. #3179
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    stary

    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    1.596

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko

    A teraz uzasadnienie
    Takie okno bardziej pracuje. Zmiana wymiarow zewnetrznych jest wieksza niz w przypadku okna bialego stad umozliwienie mu swobodnego ruchu jest bardziej istotne niz w przypadku okna bialego. Taki swobodny ruch moze zagwarantowac tylko kotwa Odpowiednia ich ilosci i umiejscowienie wzgledem ramy.
    Zamontowanie na dyble taki swobodny ruch wrecz uniemozliwia i w przypadku zlego usytuowania dybli powoduje powstanie naprezen nie przewidzianych konstrukcja okna a tym samym inna prace zgrzewow i profila. Widzialem takie okna zamontowane na dyble gdzie po trzech latach samoistnie pekly ramy w okolicy zgrzewu (gdzie z racji naruszenia termicznego struktury tworzywa profil jest najslabszy)
    Panie Jareko
    Całkowicie zgadzam sie z tą teorią ,ale prosze mi uwierzyć ,że ponad 50 % montażystów to ludzie przypadkowi lub montujący niechlujnie i w swojej długoletniej karierze spotkałem więcej okien wypaczonych niekoniecznie kolorowych (mniemam ,iż zamontowane były w miare poprawnie) niż pęknietych na zgrzewie (takie również widziałem ).

  20. #3180

    Domyślnie

    Dzięki Wam za informacje... ale pozostał jeszcze jeden (no może dwa )problem związany z Schuco. Co wybrać profil rondo czy kava z szer. ok 84 mm. Oba wyglądają fajnie tylko ta kava jakoś mało popularna. Czy większa szerokość to dodatkowy plus czy może wynika z konieczności np. mniejszej sztywności względem rondo? Inna sprawa staram się twardo negocjować cenę i wydaje się że z niezłym skutkiem ale mam obawy czy potem aby zmniejszyć koszty za bardzo nie odchudzą mi stali w środku Czy można się przed jakoś zabezpieczyć, czy to tylko kwestia zaufania do producenta?

Strona 159 z 1568

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony