dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 160 z 1568
Pokaż wyniki od 3.181 do 3.200 z 31350
  1. #3181
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał stary
    Cytat Napisał jareko

    A teraz uzasadnienie
    Takie okno bardziej pracuje. ...
    Panie Jareko
    Całkowicie zgadzam sie z tą teorią ,ale prosze mi uwierzyć ,że ponad 50 % montażystów to ludzie przypadkowi lub montujący niechlujnie i w swojej długoletniej karierze spotkałem więcej okien wypaczonych niekoniecznie kolorowych (mniemam ,iż zamontowane były w miare poprawnie) niż pęknietych na zgrzewie (takie również widziałem ).
    To i tak malo ale we Pan - powoli przestaje sie temu dziwic. W pogoni za zbijaniem cen za montaz i okna czego mozna sie spodziewac? Koszt materialow do montazu od lat idzie w gore a ceny za montaz spadaja na leb i szyje wiec gdzies trzeba zaoszczedzic. Gdzie - wiekszosc majacych szare komorki i odrobine zmyslu technicznego znajdzie takie miejsca zarowno w konstrukcji okna jak i w jego montazu
    Szkoda po prostu slow i ciaglego wyjasniania - dlaczego u mnie metr wymiany kosztuje minimum 35 pln netto a u innych maksimum 16 PLN. Dlaczego O-34 u jednych kosztuje 450 netto a u innych 600 a tym samym profilu.
    Stad taki a nie inny obraz rynku okiennego i obiegowych opinii iz PVC: a to sie wypacza, a to zalewa sie woda (przy wymianie starych okien skrzynkowych na nowe gdzie blad usytuowania nowego okna sie wdal) a to inni daja parapet zewnetrzny za darmo (a ze to szmelc z PVC lub beznadziejna blacha stalowa lakierowana nie wiadomo czym) itd itp - przykladow mozna mnozyc w nieskonczonosc
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  2. #3182
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    stary

    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    1.596

    Domyślnie

    Cytat Napisał neuron
    Potzrebne okna ze wsp. calkowitym (nie samej szyby) 1.0 W/Km2
    Czy takie cos jest do kupienia?
    Proponuje szybę Heat Mirror o współczynniku U=0,7, lub 0,4 (strasznie droga) i okna 5-cio lub szęściokomorowe-współczynnik ramy ze wzmocnieniem ok. 1,2 -1,5 .W zależności od proporcji powierzchni profilu do pow. szyby taki współczynnik dla całego okna powinieneś osiągnąć . Należy pamiętać o tym ,że stosując tą samą szybę w oknach o różnych wymiarów również wsp. U (dawniej K) będzie różny -np. okno 1200 x 1500 będzie zimniejsze od okna 1500x1500 . Tak samo okno dwuskrzydłowe będzie zimniejsze od jednoskrzydłowego -oczywiście o takich samych gabarytach .
    PS. Do czego takie ciepłe i drogie okna ?

  3. #3183

    Domyślnie

    dzieki za odpowiedz. Tak cieple okna ze wzgledu na typ ogrzewania i latwosc utrzymania komfortu.
    Podlogowka z parkietem, okno zwieksza obciazenie cieplne punktowo i iest trudne do skompensowania, szczegolnie przy duzych wachaniach temp na zewnatrz i duzych powierzchniach.
    Cieplejsze okna to latwieszy do utrzymania komfort cieplny czyli nie ma potrzeby kompensowania >>chlodniejszej<< radiacji otoczenia podwyzszona temp. powietrza jesliby isc w strone ogrzewania grzejnikowego czy powietrznego.
    W kazdym przypadku dom bedzie mozna ogrzewac taniej, prosciej i bardziej komfortowo.
    A cena? No coz trzeba bedzie poszukac kompromisu.

  4. #3184
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    Charlie - już odpowiadam.
    temperatura uplastycznie PVC to 75 - 80 stopni.
    Jednakże bywają takie systemy [a raczej system - co jest wytłaczany z jakiejś "dziwnej" mieszanki] co się uplastycznia w temp. ok. 70 stopni.
    Nie mogę powiedzieć co to jest, niestety.
    Według moich obserwacji najbardziej trwałe są te profile co są na stabilizatorach ołowiowych, te na innych stabilizatorach są bardziej podatne na uplastycznienie. Wiadomo powszechnie że te profile na stabilizatorach ołowiowych mają mniejszą chłonność wody niż te na innych stabilizatorach. Jak profil ma większą chłonność wody to jest bardziej wrażliwy na wysokie temperatury - woda dobry przewodnik i jak się nagrzewa to się rozszerza.
    Według badań niemieckich temperatura na bardzo ciemnych i nie gładkich profilach może dojść do 80 stopni - oczywiście są to skrajne przypadki.[/list]

  5. #3185

    Domyślnie

    odzielny temat nie odniosl skutku wiec zapytam tu

    czy ktos moze cos powiedziec o oknach firmy BAS z Lublina

    pozdrawiam

  6. #3186
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał neuron
    ....Tak cieple okna ze wzgledu na typ ogrzewania i latwosc utrzymania komfortu.
    Podlogowka z parkietem, ....
    proponowalbym pieciokomorowke np. Rehau z szyba 1,1 - calosc ma 1,2-1,3
    Nie przesadzalbym z tym klopotem z zachowaniem komfortu - jesli masz zrobiona dobrze podlogowke to przy oknach powinienes miec zageszczenie co najmniej trzech nitek wezownicy - to w zupelnosci wystarcza by komfort xachowac nawet przy oknie trzykomorowym i szybie 1,1 (calosc ma 1,3-1,5)
    Oczywiscie jak juz tu wspomnial stary globalny wspolczynnik k przegrodzy zalezy od proporcji szyby do calosci okna a to jest zmienne w zaleznsci od ilosci skrzydel i wielkosci samego okna
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  7. #3187
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    Karorka.
    Szefem produkcji jest tam "stary fachura" co przeszedł z firmy POLSKONE.
    Znam go osobiście i produkcję firmy też niedawno widzia
    • em osobiście.
      Można im zaufać. Jak się ten szef produkcji nazywa i jak do niego się zwrócić to Ci podam jutro. Tylko mi przypomnij bo moja pamięć jest ostatnio dziurawa.
      Pozdrawiam

  8. #3188

    Domyślnie

    wielkie dzieki Pchelek - potwierdza sie ze na Ciebie zawsze mozna liczyc

    troche mnie to niepokoilo ze ta calkiem spora firma jest nikomu nieznana

  9. #3189
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Pchełek - dzięki za info..

  10. #3190
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Pchelek
    w sumie to info bezposrednio do ciebie ale na ogolnym by wszyscy te opowiesc uslyszeli
    Nasze wysilki jak widze miedzy bajki wlozyc mozna gdyz......
    wymianiam teraz okna (jak zwykle he he he) dla odmiany.... chwilowo do zakonczenia prac nie wyjawie gdzie i mam doczynienia z kilkoma innymi ekipami oraz inspektorem nadzoru. Mam kilka uwag ktore powoduja, ze wlasciwie wlosy moge sobie wyrywac z prawie lysej mojej lepetyny

    O pozostawianiu klinow pod oknami NIKT z nich nie slyszal i uwaza to wrecz za BLAD montazowy !!!!. To, ze mowia to montazysci - no.... jestem w stanie jeszcze pojac (wiekszosc wlasnie tak robi i efekty obaj znamy) ale mowi to Inspektor Nadzoru !!! Malo tego, zabronil pozostawiac kliny pod oknem i montowac je na kotwy!!! Okna duze, aluminiowe, ciezkie i juz wiem co bedzie za rok najdalej dwa. Taki malo pojetny jest, ze jesli pozostawie kliny to mi roboty nie odbierze!!!
    Co Ty na to? I skad ci ludzie maja uprawnienia by zostac Inspektorami Nadzoru????
    Z pelna premedytacja montowane sa okna z kardynalnym, podstawowym wrecz ksiazkowym bledem!!!
    I kilka jeszcze inych ale mniej waznych kwiatkow montazowych.

    Naprawde musimy ten poradnik skonczyc choc z drugiej strony to i tak nic nie zmieni - ludzie jacys nierefolmowalni sa
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  11. #3191
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    stary

    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    1.596

    Domyślnie

    Pół roku temu montowaliśmy ponad 800 okien z szybą 10/16A/4 (trochę waży)w nowym bloku i wręcz wyprosiłem u inspektora nadzoru i kierownika budowy pozostawienie klinów pod oknami .Podobno obydwaj pierwszy raz o tym słyszeli -nawet o plastikowych . Nie omieszkali zaznaczyć na protokole odbioru ,że przed montażem parapetów wewnętrznych (chyba już niebawem) mamy sie
    pojawić na budowie i powyjmować te nieszczęsne kliny spod okien opiankowując powstałe dziury .Jak już odpowiednio podnieśli mi ciśnienie
    to chciałem je powyjmować -nie my montujemy parapety i niech inni się męczą .Tylko teraz miałbym telefon ,że okna są krzywe .

    Jeżeli ten poradnik nie stanie się Polską Normą to nikt z ludzi mających coś do powiedzenia przy takich robotach nie zada sobie trudu aby go przeczytać a tym bardziej do niego stosować .Mam jednak nadzieję ,że może indywidualni inwestorzy trochę poczytają i zaczną wymuszać na montażystach stosowanie niektórych zasad i patentów .Niestety ,montaż wtedy zdrożeje ....

  12. #3192
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    każda dokumentacja systemowa pokazuje na rysunkach szkicach rozmieszczenie klocków podporowych.
    Zażądaj od tego "inspektora" dokumentacji systemowej i pokaż mu te szkice.

  13. #3193
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    ...inspektory chcą bakszysz !!! nie dawajcie !!! walczcie z korupcją !!!

  14. #3194

    Domyślnie

    czy możecie polecić jakąś zaufaną firmę z lubuskiego, która oprócz okien podejmie się także ogrodu zimowego?

  15. #3195
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał stary
    ....Jeżeli ten poradnik nie stanie się Polską Normą to nikt z ludzi mających coś do powiedzenia przy takich robotach nie zada sobie trudu aby go przeczytać a tym bardziej do niego stosować .
    Fakt - czasem zastanawiam sie czy analfabetyzm nie jest zmora wiekszosci inspektorow
    Cytat Napisał stary
    ....Mam jednak nadzieję ,że może indywidualni inwestorzy trochę poczytają i zaczną wymuszać na montażystach stosowanie niektórych zasad i patentów .Niestety ,montaż wtedy zdrożeje ....
    Tak sadzisz? Wciaz wygrywa kasa - ten kto mnie zarzada ten wygrywa. Przy takim podejsciu jedna z najlepszych i w miare wygodnych metod montazu (na tasme rozprezna) nie ma racji bytu w tym kraju Dla wiekszosci montazystow to wydumane fanaberie ludzi siedzacych za biurkiem i rysujacych sobie okienka i jak je w murze osadzic i taka opinie rozpowszechniaja. Co prawda przy wymianie taka tasma w wiekszosci zastosowania nie znajdzie ale na nowych inwestycjach? Toz to idealne rozwiazanie!!! Ale jako drozsze - przegrywa na wstepie
    Echhh..... szkoda gadac
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  16. #3196
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał Charlie
    ...inspektory chcą bakszysz !!! nie dawajcie !!! walczcie z korupcją !!!
    no cos ty Charlie - dawac im jeszcze cokolwiek przy takich stawkach? A co to my na chleb nie potrzebujemy? Za friko innych wzbogacac bedziemy?
    NIGDY !!! (przynajmniej ja ani grosza nie daje)
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  17. #3197
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    Z ogrodami zimowymi to jest problem.
    Z aluminium są kosmicznie drogie a te z PVC można zrobić jedynie w SCHUCO i w VEKA, może jeszcze THYSSEN. Inne nie wchodzą w grę.
    Podaj bliższe namiary, poszukamy coś.

  18. #3198

    Domyślnie

    Uprzejma prośba o podzielenie się wiedzą;

    - czy okno zamontowane na stałe (fix) może występować w wersji wk3/P4 (antywłamaniowej)?
    - czy fix jest dużo tańszy?
    - czy okna stollar (drewniane) są ok?
    - czy ktoś ma doświadczenie w kupowaniu (wraz z montażem) okien stollar w firmie Omega przy al. krakowskiej 63 w warszawie (raszyn)?

    będę niezmiernie wdzięczny,

  19. #3199
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    stary

    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    1.596

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jeje
    Uprzejma prośba o podzielenie się wiedzą;

    - czy okno zamontowane na stałe (fix) może występować w wersji wk3/P4 (antywłamaniowej)?
    - czy fix jest dużo tańszy?
    - czy okna stollar (drewniane) są ok?
    - czy ktoś ma doświadczenie w kupowaniu (wraz z montażem) okien stollar w firmie Omega przy al. krakowskiej 63 w warszawie (raszyn)?

    będę niezmiernie wdzięczny,
    1. Nazwa WK1 ,WK2 itd. odnosi się do okuć a w wersji FIX okucia nie występują . Szyby w FIX-ie możesz zastosować jakie chcesz -P4 również.
    Niektórzy producenci zalecają przy tej szybie przykręcenie listew przyszybowych na wkręty(np. z jakimś kapturkiem ) zapobiegające "wyskoczeniu" tychże przy mocnym uderzeniu z zewnątrz -szyba może wpaść do mieszkania .Nie wygląda to co prawda estetycznie ale wzmacnia znacznie .
    2. Są dwa rodzaje FIX-ów :
    - w ramie -średnio tańszy o ok. połowe od okna otwieranego
    - w skrzydle -tańszy tylko o okucia na dane skrzydło -średnio 70-120zł
    3. Moim zdaniem Stollar jest ok -nie wiem jak jego przedstawiciele
    4.Jeszcze niedawno handlowali Urzędowskim ,którego strasznie zachwalali.
    Ciekawe dlaczego zmienili dostawcę ?
    Bye

  20. #3200

    Domyślnie

    Dzięki stary, dobre informacje, w tej omedze gość/chyba właściciel zrobił na mnie wrażenie raczej "pokrętnego", zmieniał zdanie w zależności od od tego ile wiem na dany temat, urzędowskim jeszcze chyba handluje ale ponoć preferuje teraz współpracę ze stollar, wielkie dzięki.

Strona 160 z 1568

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony