dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 162 z 1568
Pokaż wyniki od 3.221 do 3.240 z 31350
  1. #3221

    Domyślnie

    Już mam, znalazłam Dzięki

  2. #3222
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    FORIS to system - w średniej zresztą klasie.
    Usłuchaj rady i kup okna w Drutexie - to dobra firma, wieloletnia.
    Co do Jezierskiego to też są OK! Tak samo WIMAROL.
    Posłuchaj czmirka - nie kupuj okien na drugim końcu Polski.

  3. #3223

    Domyślnie

    Czy istnieje dobry producent okien drewnianych w centralnej Polsce, żeby nie powiedzieć w okolicach Warszawy ? Prowokacyjnie stwierdzę, że nie

  4. #3224
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    ja takiego nie znam - moze Pchelek
    Dla mnie sa dwie firmy - Urzedowski (sosna) i Welet (mahon)
    obie sprawdzone u klientow i jestem nimi zachwycony choc i tak wole PVC w okleinie niz drewno (moje zdanie, ze podkresle by znow zaszczutym nie zostac )
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  5. #3225

    Domyślnie

    tylko co z tym "suchym" szkleniem u urzędowskiego ?

  6. #3226

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jeje
    tylko co z tym "suchym" szkleniem u urzędowskiego ?
    powiem tak; twoje pieniadze , twoj wybor jednak ja nie zdecyduje sie na takie eksperymenty jak suche szklenie co robi urzedowski.
    jeszcze nie spotkalem sie we francji ani w niemczech z tego typu filozofia szklenia, a jest to taki sam klimat (francja czesciowo) i nikt nic takiego nie wymysla. produkuja okna o wiele dluzej niz w naszym kraju i sadze ze maja wiecej doswiadczenia. pozdrawiam

  7. #3227
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    stary

    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    1.596

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jeje
    Witam,
    interesując się kupnem okien drewnianych zauważyłem, że producenci (przedstawiciele) unikają sprzedaży okien w klasie wk 3 (w zasadzie wg mnie takie okna są obecnie niedostępne). Dotyczy to min stollar (zamierzają się wycofać nawet z wk 2 i w ofercie zostawić tylko wk 1), urzędowski i innych. Panuje taka opinia, ze klasa wk dotyczy całego okna, nie jest wystarczające "dołozenie" elementów okucia i ciężko jest spełnic te wymagania (np wk 3).
    Nie sugeruj się do końca nazewnictwem -jeden ma klasy wk1 ,wk2 itd ,drugi klase 1,2,3,4 ,trzeci ABC najczęściej dopasowane do normy DIN- zależy od producenta okuć .Generalnie najprosciej podziel sobie na :
    -klasa 1 (np.Roto wk1 )zabezpieczenie czterech narozników w skrzydle ,klamka z kluczem lub przyciskiem i blacha antyrozwierceniowa pod zasuwnicę
    -klasa 2 (np. Roto wk2) zaczepy antywłamanoiwe dookoła skrzydła + to co z klasy 1 -dla przykładu okno o wym. 865 x 1435 -7-8 zaczepów antywłamaniowych ,balkon 865 x 2230 RU- 10-12 zaczepów antywłamaniowych .Np. Winkhaus nie bawi sie w jakies połowiczne zabezpieczenia -albo antywłam albo zwykłe bez rozdrabniania ,chociaż niektórzy producenci okien stosują tzw. okucie bezpieczne odpowiadające "mojej" klasie 1
    1. wk 2 nie spełni należycie swego antywłamaniowego zadania,
    Jakie to okucie i co sprzedawca uważa za wk2 - u niektórych jest to max zabezpieczenie czyli antywłam dookoła okna -nie licząc jakiejś elektroniki i kontaktronów
    2. o wiele bartdziej interesująca jest klasa wk 3 która dopiero stanowi jakąś realną czasowo trudność w sforsowaniu,
    patrz wyżej
    (oczywiscie lepiej mieć lepsze okucia kosztem nawet szyby np P4)
    również jestem za tym -oprych zdecydowanie częsciej podważa okucia niż zbija szybę .Możesz zastosować np.o2 -bezpieczną (33./16A/4 lub P2 (44.2/16A/4 ,które sa sporo tańsze .Musisz sie jednak liczyć z tym ,że nie wszędzie uzyskasz zniżkę w ubezpieczeniu nie mając szyb P4 (44.4/16A/4)
    moze pomozecie w takim razie zestawić zamówienie indywidualnie i uniwersalnie dla "rozsądnie antywłamaniowego okna" na zasadzie np. ilość grzybków i innych elementów okuć i w ten sposób skomponować okno ....
    Jeśli jest to duża partia okien to -"moja klasa 1 + szyby bezpieczne.To co masz przeznaczyć na szyby P4 przeznacz na alarm z monitoringiem.

  8. #3228
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    stary

    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    1.596

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jeje
    tylko co z tym "suchym" szkleniem u urzędowskiego ?
    Urzędowski daję od zewnątrz sylikon ,od środka uszczelkę .
    Nie polecam kogoś stosującego w drewnie uszczelkę z obu stron (nie wiem czy ktoś tak robi ) ,woda zbierająca sie przy szybie wciśnie się pod szybę i okno po trosze będzie próchnieć od środka .

  9. #3229
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    stary

    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    1.596

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jeje
    Czy istnieje dobry producent okien drewnianych w centralnej Polsce, żeby nie powiedzieć w okolicach Warszawy ? Prowokacyjnie stwierdzę, że nie
    Kiedyś niezłe okna robił niejaki Głuchowski z Wesołej k/Warszawy .Nie wiem jak teraz i jakie posiada "kwity" na swoje wyroby .

  10. #3230

    Domyślnie

    stary, Ty nioceniona skarbnico wiedzy okiennej ..!

  11. #3231
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    stary

    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    1.596

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jeje
    stary, Ty nioceniona skarbnico wiedzy okiennej ..!
    Dzięki ,ale bez przesady .Poczytaj Pchełka ,Jareko -
    dowiesz się więcej jak wygląda skarbnica .
    Pozdrawiam

  12. #3232

    Domyślnie

    Poczytałam o Drutexie. Na pierwszy rzut oka wzbudzją zaufanie Dam im do wyceny.

    Czy okucia MACO są dobre? - sorewicz za miją ignorancję , ale cały czas się uczę

    Moje okna mają wymiary zbliżone do typowych i w salonie M&S pan sugerował aby po prost zamontować te typowe. Ale czy jest to możliwe? Do ilu cm/mm jest możliwe takie "naciąganie"? Boję się, aby potem okna nie były zamontowane tylo na piance montażowej Podaję przykład wymiarów moich (wg projektów) okien: 880x1455, 1480x1455 (wymiary zewn. ościeżnicy) i odpowiednio wymiary otworu w murze: 900x1520, 1500x1520. Będę wdzięczna za pomoc

  13. #3233

    Domyślnie

    okucja jak okucja ; SIGENIA, MACO, AUBI, WINKHAUS, ROTO, takie najbardziej znane na naszym rynku sa bardzo zblizone do siebie i jakoscia i funkcjami ktore maja, roznice dla klijentow sa niezauwazalne i nie maja generalnie znaczenia w mieszkaniowce. wiadomo ze kazda sroczka swoj ogonek chwali, ale nie dajmy sie zwariowac i niech nikt nie wmawia ze moje okucja sa cacy a firmy xxx do d..y. jedne okna u mnie maja okucia firmy ROTO, a inne AUBI i gdybym nie wiedzial o tym to pomyslalbym ze sa takie same ( okucia ). pozdrawiam

  14. #3234
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    i za to cie Czmirek lubie prawde mowisz Uwaga co do Maco - maja jeden element ktory ostatnio zaczal nagminnie rdzewiec - co prawda nie ma znaczenia do dzialania okucia ale paskudzie wyglada - jest to oslonka laczenie zabatek. cos mi sie zdaje ze po prostu w galwanizerni jakas partie sknocilli
    A okucia - jak okucia - smarowac trzeba a kazdy z nas wie ze ten kto smaruje ten .....
    Uzytkowo wszystkie tak samo dobre a szczegolu odrozniajace jedne od drugich? czasem klopotliwe (Siegenie - realny brak stopniowania uchylu) sa pomijalne.
    Roznica jest miedzy metalowymi a z poliweglanu - ale to temat na dluuuuugie zimowe wieczory
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  15. #3235

    Domyślnie

    Witam

    Ostatnio widziałem bardzo fajnie wyglądające PCV-ki barwione w masie na kolor brązowy tyle że miały takie smugi imitujące słoje w drewnie.

    Czy ktoś z Was wie co to za profile i jakiej firmy?

    A może macie jakąś dobrą opnię na ich temat, którą chcecie się podzielić ?

    Pozdrawaiam
    Nawet świnka wejdzie na drzewo, kiedy jest chwalona.

  16. #3236
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał maxymov
    Witam

    Ostatnio widziałem bardzo fajnie wyglądające PCV-ki barwione w masie na kolor brązowy tyle że miały takie smugi imitujące słoje w drewnie.

    Czy ktoś z Was wie co to za profile i jakiej firmy?

    A może macie jakąś dobrą opnię na ich temat, którą chcecie się podzielić ?

    Pozdrawaiam
    ...a ja widziałem 2 dni temu w Warszwie fajnie wyglądającą blondynkę (barwiona była) 2 słoje miała naturalne.

    Czy ktoś z was Wie jak miała na imię i jaki ma numer komórki?

    A może macie jakąś dobrą opinię na jej temat, którą chcecie się podzielić ?

    Pozdrawiam

  17. #3237

    Domyślnie

    Do czego dążysz, bo nie rozumiem?
    Nawet świnka wejdzie na drzewo, kiedy jest chwalona.

  18. #3238
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    maxymov - Charlie dazy do tego, ze przy takim opisie z ponad 65 profili bedacych na rynku co najmniej kilkanascie spelnia kryteria
    Cytat Napisał maxymov
    ...Ostatnio widziałem bardzo fajnie wyglądające PCV-ki barwione w masie na kolor brązowy tyle że miały takie smugi imitujące słoje w drewnie.
    Czy ktoś z Was wie co to za profile i jakiej firmy?
    A może macie jakąś dobrą opnię na ich temat, którą chcecie się podzielić ?
    i nie sposob czymkolwiek sie dzielic - chyba ze piwkiem
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  19. #3239
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    ja podobnie jak czmirek - wolę szklenie silikonem z obydwu stron. I szczelniejsze to i rama jest bardziej sztywna - silikon niejako skleja szybę z ramą.
    Co do tych smug drewnianych na profilach to jest to albo VEKA albo REHAU albo GEALAN

  20. #3240
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Wlasnie moi pracownicy wrocili z poprawki od klienta..... ale moze od poczatku
    W zeszlym roku kupil u mnie okna pewien bardzo mily Pan. Bylem u niego na budowie, rozmawialismy chyba z godzine albo i dluzej. Mimo moich sugestii stwierdzil, ze okna zamontuje mu ekipa budujaca dom. No coz - klient nasz pan. Realnie zaoszczedzil na tym moze z 1000.- PLN. Pozniej weszli tynkarze, parkieciarze no i sami wiecie - pelne wykonczenie jak to dzis w standardzie jest
    Wiosna tego roku zadzwonil, ze ma klopot z wszystkimi drzwiami balkonowymi. Po prostu zadne z nich nie zamyka sie normalnie. Przyjechalem, pomierzylem sobie to i owo i stwierdzilem - okna sa do ponownego przemontowania. Przedstawilem kalkulacje i poki co w miare je wyregulowalem - mialem czekac na sygnal co z tym fantem dalej zrobic. Juz zapomnialem nawet o nim gdy tydzien temu - telefon - Panie - ratuj!!! Okien zamknac nie moge. Znow przyjechalem, pomierzylem i dzis finalizacja od samego rana - mimo padajacego sniegu i chlodu (eeeetam - jeszcze cieplo na takie prace jest)
    Podsumowanie jakby. Co sie okazalo po odkuciu okien z pieknej sztablatury? Drzwi posadowione BEZ zadnego podparcia, wisialy sobie tylko na kotwach i jak sadze albo od razu byly zle zamontowane (co jest najbardziej prawdopodobne) albo pozniej ktos niechcacy nadepnal na oscieznice i sciagnal ja w dol. Efekt? Roznica przekatnych 30mm - tego to juz zadne okno nie zdzierzy
    Konkluzja?
    Klient chcial zaoszczedzic a w efekcie korzystajac realnie z przygodnych ludzi wybulil o wiele wiecej niz na samym poczatku

    Material do przemyslen jak mawial spec zaprzyjaznionego wywiadu - niejaki Stirlitz (czy jakos tak)
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

Strona 162 z 1568

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony