dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 172 z 1568
Pokaż wyniki od 3.421 do 3.440 z 31350
  1. #3421

    Domyślnie

    Cytat Napisał czmirek
    Cytat Napisał G0ŚĆ
    Na pewno nie będą to standardowe profile , lecz muszą to być profile o wyższych przekrojach i w każdym systemie teoretycznie da się zrobić jeżeli takie posiada.
    z ciekawoscia dowiem sie jakie to moga byc profile do okna 034 jenoskrzydlowego z szyba bezpieczna lub antywlamaniowa. lecz nie chodzi mi o teorie lecz praktyke i zalecenia producenta profili ( nie producentow okien) co do skrajnych wymiatow jednego skrzydla.
    Nawet salamander 2D przy zastosowaniu wzmocnienie 2mm mozna wykonać zwykłe okno 1465x1435 RU. Co prawda na granicy stosowania. Tak jak Jareko pisał szyba P4 jest raptem 16-20 kg cieższa. Wystarczyłoby dać o 1 cm wyższe skrzydło by spokojnie takie okno zrobić.


  2. #3422
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Oj Gosciu to nie 6mm - raptem 2mm ale wywalcowane tak ze takiego wzmocnienia faktycznie nikt nie ma w swoich systemach i gadanie coponiektorych o wyzszosci wzmocnienia zamknietego nad takim miedzy bajki wypada wlozyc. Ale Schuco to Schuco i nie wymaga komentarza - to juz nie Rols Roys wsrod okien - to ...... no wlasnie co? Co lepsze jest od RR? Schuco ale niestety tylko AS a nie jego nastepcy (to oczywiscie moj poglad w tej materii)

    Jak widze wraca jak bumerang Twoj i moj ulubiony konik Salamander
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  3. #3423

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko
    i po cos bral ten magnes?
    Zle Ci bylo?

    a na serio w systemach ktore znam poprzeczka czy jak zwac inaczej przewiazka w polzlicowanych profilach jest normalna. Jesli tam jest stal to zapewne innej mozliwosci nie ma by pelna wytrzymalosc uzyskac. Doszukiwanie sie tu zlych inetencji jest chyba przesada. Jesli powiedzieli Ci, ze okna sa za duze i wymagaja przewiazki to wrecz powinienes byc wdzieczny, ze nie ulegli twoim namowom i bubla nie wypuscili by tylko Ciebie zadowolic. Spojrz jak wyglada ta przewiazka z zewnatrz i jak moznaby ja estetycznie ze skrzydlem polaczyc.
    Ech....narobilo sie - nie wiem juz czy niewiedza nie jest lepsza od nadmiaru wiedzy
    Chyba czas zaprzestac porad
    Czyżbyś nie znał Panoramy. Profil półzlicowany i przewiązka tak samopółzlicowana. Po prostu w systemach pół i zlicowanych powinne być dwa profile "słupkowe". Inny do słupków do oscieżnicy, inny do przewiazek w skrzydłach. Ze względu na oszczędności producent stosuje ten sam profil w oscieżnicy i skrzydle. I nie dziwię się akurat leszko że mu to nie odpowiada. Nie widzę też racjonalnego wytłumaczenia, że w słupkach/przewiązkach jest dawane wzmocnienienie stalowe, a nie z kompozytu. (Chyba, że profil słupka nie jest pięciokomorowy i wzmocninienie z kompozytu jest za małe). Też bym się wkurzył gdybym kupił okna ze wzmocnieniem z kompozytu, a dostał w słupkach stalowe. Chodzi o sam fakt, że ktoś nie do konca był uczciwy.
    To tak jak np kupić samochód zachwalany przez sprzedawcę że ma karoserię z aluminium,a po zakupie się zorientować że owszem z aluminium ale tylko drzwi, a reszta stalowa

  4. #3424
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Wybacz Gosciu - wiem ze cus takiego istnieje ale omijam to z daleka. Niech bedzie, ze inni z tego okna robia - ich i klientow sprawa. Ja ten szczyt techniki raz montowalem - i nigdy wiecej! (mowa o Panoramie)

    Nie wiem jak powinno byc - nie znam tego systemu tak dobrze jak producent M&S i bazujac na tym iz wciaz produkuje okna dobre i godne polecenia sadze, iz z jakis tam powodow musi byc jednak stal i taka a nie inna przewiazka.

    A samochod aluminiowy i tak nie jest w pelni aluminiowy - i nikt z tego tytulu nie mowi, ze ktos byl wobec niegi nieuczciwy czy z pelna premedytacja nabil go w butelke.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  5. #3425
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    stiv3

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    3

    Domyślnie

    I oto nastał ten piękny dzień!! Przebrnąłem przez wszystkie strony forum. Długo to trwało ale uparcie, chociaż nieregularnie chłonąłem wiedzę.
    Wszystko jest piękne... tylko że połowy już teraz nie pamiętam. Nic to -od tego jest wyszukiwarka abym mógł powrócic do potrzebnego wątku
    Pozdrawiam Wszystkich i lecę już do wyrka bo jutro dalej mam remanent.
    Trzymajcie się ciepło -ja tu jeszcze wrócę....
    sympatyk

  6. #3426

    Domyślnie

    gosciu zeby zakonczyc temat ; pokazales rysunek z ktorego wynika ze skrzydlo moze miec wymiary max. 140 x 140 w systemie salamander z funkcja uchylno - obrotowa lub uchylne ale nie ma tu mowy o szybach i otwieraniu na zewnatrz lub do wewnatrz, i nic na temat szyby ( jak znam niemcow dotyczy to szyby 4\16\4)
    pytanie bylo troche inne, ale niech ci gosciu bedzie mozna zrobic takie okno a moze i wieksze, ale ja osobiscie odradzam to kazdemu. pozdrawiam

  7. #3427

    Domyślnie

    Mam pytanie do naszych fachowców Czy faktycznie przy okuciach antywłamaniowych (WK I, WK II) nie ma możliwości rozszczelnienia okien? I czy WK I jest lepsze od tych drugich (więcej grzybków)?

  8. #3428
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    czmirek - pokazal Gosciu wykres statyki, podobny ma Aluplast 2000 jak i 3000 ale powiem z praktyki - o ile w Salamandrze smialo mozna takie okno zrobic nawet z szyba P-4 to w Aluplasie bym odradzal.

    Tak duze okna jednoskrzydlowe uwazam za niepraktyczne i mimo, iz sa tansze od dwuskrzydlowych, polecalbym jednak dwuskrzydlowe. Takie okno i tak uzywane jest jako uchylne, gdyz po otwarciu tyle miejsca z mieszkania zabiera, az skoda taki matraz tracic. Coz z tego, ze mozna je wykonac skoro z innych wzgledow uzytkownik nie bedzie nim zachwycony?
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  9. #3429
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    stary

    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    1.596

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko
    czmirek - pokazal Gosciu wykres statyki, podobny ma Aluplast 2000 jak i 3000 ale powiem z praktyki - o ile w Salamandrze smialo mozna takie okno zrobic nawet z szyba P-4 to w Aluplasie bym odradzal.
    Pomnij Dobrodzieju , ,że najbardziej rozpowszechniona wersja Aluplasta 2000 to chude "Euro" na ramie 65 mm i skrzydle 57 mm bez listwy - i tu sie zgodze z Twoim wywodem.
    Ale Aluplast 2000 ma jeszcze wersję "normalną" Standardem zwaną na ramie 70 mm i skrzydle 62 mm - i ten profil nie jest takim mięczakiem napewno -oczywiście -co zawsze podkreślam -uczciwie zrobiony i zamontowany .Również Aluplast 3000 ma skrzydła "normalne" 62 mm(ramy różne) i nie jest tak lichy jak go niektórzy oceniają - a przerzuciłem tego odrobinę .

  10. #3430
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Alez Dobrodzieju sam przyznasz iz 2000 jest wlasnie oraniczone do tego chudego E gdyz jest najbardziej sprzedawalnym z calej gamy produktow firmy Aluplast i sam dobrze wiesz coz jest tego powodem - cena szanowny Panie - cena i tu zapewne zgodzisz sie ze mna, iz zbyt wielu jest producentow psujacych ogolny wizerunek firmy wykonujac to co klient sobie zyczy nie baczac na statyke i zdrowy rozsadek. Czyz nie mam racji stary ?
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  11. #3431

    Domyślnie

    Dzięki Jareko za odpowiedź,ale wszystko wskazuje że to tylko naklejki źle przyklejone.

  12. #3432
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    stary

    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    1.596

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gwizdki
    Mam pytanie do naszych fachowców Czy faktycznie przy okuciach antywłamaniowych (WK I, WK II) nie ma możliwości rozszczelnienia okien? I czy WK I jest lepsze od tych drugich (więcej grzybków)?
    U zdecydowanej większości okuciowców jest mozliwośc rozszczelnienia przy antywłamach - z tym ,że jest jeden niuans: przy pozostawieniu okna na mikrowentylacji nie działa antywłam , grzybki są przesunięte w stronę przeciwną do zamykania okna . W tym przypadku trudność sforsowania takiego okna wygląda tak jak zwykłego okna pozostawionego w pozycji uchylnej -czyli jakieś 10-20 sekund .
    O roznicach w klasie antywłamu poczytaj sobie strony 52- 55 tego tematu np. to http://www.murator.com.pl/forum/view...hlight=#445938

  13. #3433
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    stary

    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    1.596

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam_ag
    .... okazało się że naklejki "strona wewnetrzna" znajdują się na zewnatrz budynku. Pytanie do specjalistów. Czy wystarczy ppoprawic montaz szyb ? Nie dodałem że szyba P4
    Podpierając sie "mówiącymi papierami " firm szklarskich przy obojetnie jakim założeniu szyb szyba ta utrzymuje swój współczynnik przenikania ciepła -może tylko róznić sie nieznacznie odcieniem od zamontowanych inaczej . Co do antywłamu to przywykło sie montować zespolenie 44,4 od strony zewnetrznej aby oprychowi utrudnić "start" przy próbie włamania i odrobine go zniechęcić .
    Tak naprawde po takiej próbie (mocniejszej) i tak będzie szyba do wymiany , albo i całe drzwi . .Żeby sprawdzić , z której strony jest mocniejsza szyba wystarczy popukac palcem z obu stron -będzie inny odgłos .

  14. #3434
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał stary
    Cytat Napisał Adam_ag
    .... okazało się że naklejki "strona wewnetrzna" znajdują się na zewnatrz budynku. Pytanie do specjalistów. Czy wystarczy ppoprawic montaz szyb ? Nie dodałem że szyba P4
    Podpierając sie "mówiącymi papierami " firm szklarskich przy obojetnie jakim założeniu szyb szyba ta utrzymuje swój współczynnik przenikania ciepła -może tylko róznić sie nieznacznie odcieniem od zamontowanych inaczej . Co do antywłamu to przywykło sie montować zespolenie 44,4 od strony zewnetrznej aby oprychowi utrudnić "start" przy próbie włamania i odrobine go zniechęcić .
    Tak naprawde po takiej próbie (mocniejszej) i tak będzie szyba do wymiany , albo i całe drzwi . .Żeby sprawdzić , z której strony jest mocniejsza szyba wystarczy popukac palcem z obu stron -będzie inny odgłos .

    Zgadza się !!! Z tym PUKANIEM tylko nie zabardzo zgadzam się

  15. #3435
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    stary

    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    1.596

    Domyślnie

    Zęby sie przekonac z której strony jest antywłam mozna też rozeszklić wycinając sylikon , można zapalniczką "przyjarać " ale napewno pukaniem również
    ps. Zależy kto jak czułe ma palce i uszy

  16. #3436
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Wszystkim zainteresowanym podaję jak obliczyć ciężar szyby zespolonej:

    1m2 szkła o grubości 1 mm waży 2,5 kg

    1 m2 szyba zespolonej np. o budowie 4/16/4 waży 25 kg - 5 kg dodajemydo 1m2 na ramkę , thiokol, sito.

    Szyba typu P4 (w Niemczech jest to klasa A 3 ) ma grubość 9,5 mm - resztę każdy sobie sam doklepie na kalkulatorze.

    "Ciepła ramka" ("warme kante" niem. czy "warm edge" ang. ) powinna być oznaczona odpowiednim kodem w zależności od typu jakiego używa "szklarz" - np. SSP (Swisspacer) , TiS (Thermo isolution Spacer), WES (Warm Edge Spacer), Nirotec, Thermix etc.. Tzw. "ciepłych ramek" jest ok. 20 typów na rynku UE.

    W Polsce pod względem materiałowym występują 2 rodzaje "ciepłych ramek" - wykonane ze stali ocynkowanej (bardzo tania) lub nierdzewnej (bardzo droga) i z polipropylenu oraz kompozytu ( obie pozycjonowane cenowo na średnim poziomie ).

    Oznaczeń rodzaju szyby winno szukać się na ramce dystansowej pomiędzy szybami -dodatkowo powinien też występować znak "B" oraz współczynnik "U" np. 1,1 W/m2K. Jeśli nie ma go tam tzn., że mozna domniemywać braku atestu na 1,1 lub budowa szyby nie spełnia 1,1 (np. ramka dystansowa jest < niż 16 mm lub nie występuje w budowie tzw. szkło niskoemisyjne (skrót LE "low emision" lub PFN "planitherm futur neutral").

    Zadaniem "ciepłych ramek' jest wyrównywanie współczynnika przenikalności cieplnej 'U" dawny "k' na całej powierzchni szyby - szczególnie ma to znaczenie w okresach gdy temperatura na zenątrz spada < + 5 stopni C. Gdy nie ma "ciepłej ramki" nie ma też U=1,1 np. w zimie.
    Kupujcie okna z "ciepła ramką" i będziecie szczęśliwi w 2005 i później też.

  17. #3437

    Domyślnie

    Witam wszystkich,
    jestem na etapie poszukiwania okien (plastik) do mojego pudełka. "Zaprzyjaźniona" firma wykonała mi wycenę, wszystko niby ok (cena niezła) ale nigdzie nie mogę znaleźć informacji o wykorzystywanych przez nich profilach, a mianowicie "ergo plus niebieski" (3 komorowy), oraz okuciach Romb ze Złotowa. Może ktoś z Was coś o nich wie i może podzielić się informacjami?
    Pozdrawiam.
    N02 - Twoje-Domy
    Kielnarowa z widokiem na piękny Rzeszów
    gg: 3701031

  18. #3438

    Domyślnie

    Proszę o podpowiedź na co zwrócić uwagę przy zabezpieczaniu nowych okien drewnianych od znaieczyszczeń przy dalszych pracach wykończeniowych. Wiem z forum, że ważne jest zabezpieczenie okuć (mam antywłamaniowe) przed wdarciem się pyłu (np. ze szlifowania tynku itd). Co jeszcze? I jak te okna zakryć? Czy mogę szczelnie zakleić folią i taśmą malarską z obydwu stron, czy wtedy nie odparzą się w taką pogodę, jak teraz? Ile czasu poczekać od wstawienia okien, żeby wszystko dobrze powysychało?

    Niestety wbrew temu co radzicie musiałam wstawić okna przed położeniem tynków wewnętrznych. Przede mną również malowanie, kładzenie i cyklinowanie podłogi itd.

    Pozdrawiam

  19. #3439

    Domyślnie

    Cytat Napisał t-man
    Witam wszystkich,
    jestem na etapie poszukiwania okien (plastik) do mojego pudełka. "Zaprzyjaźniona" firma wykonała mi wycenę, wszystko niby ok (cena niezła) ale nigdzie nie mogę znaleźć informacji o wykorzystywanych przez nich profilach, a mianowicie "ergo plus niebieski" (3 komorowy), oraz okuciach Romb ze Złotowa. Może ktoś z Was coś o nich wie i może podzielić się informacjami?
    Pozdrawiam.
    ergo plus - potomek slawnej polskiej panoramy ( nie tej we wroclawiu)
    producent - tarnowskie azoty
    romb ze zlotowa - najmlodsze okucie na rynku polskim i dostepne chyba tylko w polsce, poprzednio zlotow produkowal zamki i zawiasy

  20. #3440
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    agis - wystarczy ze kupisz sobie kilka rolek takiej cieniutkiej foli do pakowania (strecz czy jakos tak ) i dokladnie owiniesz nia sobie skrzydla - to zaebzpieczy ci szyby i okucia pod warunkiem ze nikt tych okien na przyslowiowego chama otwierac nie bedzie i folii nie zniszczy. By zabezpieczyc ramy przy okazji - no coz - plachta malarska i tasma klejaca - ale tu uwaga - wszelkie tasmy na podlozu z tworzywa przy zdejmowaniu klej na oknie posostawiaja - wiej albo dobra tasma malarska albo juz lepiej nic
    stary - coz z tego ze taka mozliwosc rozszczelnienia istnieje - nie chcesz miec klopotow pozniej z y\ubezpieczycielem - lepiej zrezygnuj - beda doszukiwac sie faktu nie zamkniecia okna, pozostawienia go w pozycji rozszczelnionej a w niej gola reka mozna okno otworzyc w ciagu maksimum 10 sekund. To powinno dac do myslenia
    Co do odwrotnego jakby zamontowania szyby - niby k to samo ale niech mi ktos wytlumaczy dlaczego pozniej na takiej szybie woda leje sie strumieniami?
    tak wiec Gwizdki - sa firmy ktorych nie przekonasz i nie wypuszcza ci okna w wersji WK-I czy II z rozszczelnieniem - w mojej ocenie czynia dobrze bo pozniej ktos zapomni, bedzie wlam i klopot przede wszystkim bedzie mial producent - o poszkodoweanym nie wspomne. A czesto tak bywa ze nie mamy czasu cale mieszkanie sprawdzic czy wszystko pozamykane tak, jak byc powinno
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

Strona 172 z 1568

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony