dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 213 z 1568
Pokaż wyniki od 4.241 do 4.260 z 31360
  1. #4241
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    to rozwiazanie perfekcyjne choc piana zagwarantuje ci taki sam efekt
    proponuje lekture:
    http://www.kalejbud.pl/polecamy%20str/p_pianka.html
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  2. #4242

    Domyślnie

    zaglądam tu czasami i tak się zastanawiam, czy Ci producenci okien przypadkiem nie przesadzają. Mam okna Bertranda, drewniane ze szprosikami i ruchomym słupkiem - cudeńko. Teraz zamówiłam kolejne na werandę. Każde inne. Cena za m2 taka sama. Gdy szukałam producenta każdy opowiadał mi właśnie taką bajkę.....nietypowe okna. Jedyny Bertrand nie powiedział, że mam nietypowe okna. Dla mnie nietypowe okno to np.okrągłe, owalne, bo rzadziej spotykane i wymaga już szczególnej zabawy (chociaż już coraz częściej spotykane w krajobrazie). Więc niech mnie ktoś oświeci, co jest nietypowego w oknie prostokątnym, czy też kwadratowym?. Wymiar??
    Gdyby wszyscy mieli domki i każdy takie same okna, toż to by było jak za komuny. . Każdy by musiał budować w tym samym wymiarze . Dla mnie jest to tylko sztuczne windowanie ceny.
    pozdrawiam - ania
    .....bać się, czy nie bać....?? Aż strach się bać....
    gg: 5371163

  3. #4243
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar mdzalewscy
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.406
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    masz rację, to taka bajka, aby zedrzeć więcej kasiory z inwestora, na pocieszenie są firmy które nie mają czegoś takiego jak okno typowe/nietypowe. Zaletą okien typowych jest to iż mają często zaniżaną cenę w stosunku do nietypowych, i często tak bywa iż okno mniejsze "nietypowe" jest droższe od tego większego "typowego". Piszemy tutaj oczywiście o oknach standardowych, łuki, trójkąty i inne cudości to już inna bajka i pole do totalnego zdarcia skóry z inwestora.

    Mam jeszcze jedną propozycję do tych inwestorów co dopiero zaczynają budować a chcą mieć okna nietypowe, podzwonić po fabrykach czy nie mają nietypówek, nieodebranych przez klienta. Np. jak szukałem okien to w jednej z fabryk mieli takie okna, cały zestaw o wartości 40tyś zł, cena do oddania około 15tyś zł, ale oczywiście w fazie projektu trzeba otwory dopasować do tych okien.
    zaczynałem od budowy własnego domu przy pomocy forum muratora, kończę na prowadzeniu własnej firmy budującej domy jednorodzinne

  4. #4244

    Domyślnie

    Cytat Napisał mdzalewscy
    Zaletą okien typowych jest to iż mają często zaniżaną cenę w stosunku do nietypowych, i często tak bywa iż okno mniejsze "nietypowe" jest droższe od tego większego "typowego".
    i tego to już pojąć nie mogę.
    pozdrawiam - ania
    .....bać się, czy nie bać....?? Aż strach się bać....
    gg: 5371163

  5. #4245
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    okna tzw. typowe to pozostalosc po czasach Gierkowskich kiedy to typoszereg stolarki powastal i utrzymuje sie po dzis dzien
    Firmy majace wiecej zamowien w tzw. typowce moga sobie pozwolic na sprzedawanie ich po nizszej cenie gdyz proces produkcyjny jest ulatwiony i pochlania mniej roboczogodzin na okno. Malo tego - szyby do takich okien bardzo czesto tez sa tansze
    Tak wiec wszystko zalezy od polityki cenowej producenta - niektorzy typowke specjalnie zanizaja gdyz czyms klienta do siebie przyciagnac trzeba a odbijaja to sobie na nietypowce
    Najwiekszym bledem jednak jest porownywanie ofert na podstawie najbardziej za Gierka i Jaruzela rozpowszechnionym oknie jakim bylo O-34 (1465/1435) ono zawsze ma cene zanizana az do absurdu
    Jedyna metoda moim zdaniem porownan jest przedstawienie do wyceny calego zestawu stolarki okiennej - wtedy poznasz roznice Bbo jezeli okaze sie ze zastosowanie okien "nietypowych" powoduje wzrost ceny o 10 zlotych to sadze ze wazniejszy jest efekt wizualny jaki zaproponuje architekt
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  6. #4246
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar mdzalewscy
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.406
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko
    O-34 (1465/1435) ono zawsze ma cene zanizana az do absurdu
    wniosek z tego jeden trzeba dbać aby w projekcie było jak najwięcej tego typu okien, kto chce tanio budować, powinien mieć w projekcie okna typowe i wybierać producenta, który na okna typowe stosuje ceny dampingowe. Ja mam 4 okna tego typu, ale w projekcie początkowym miałem ich 7sztuk, potem 3 sztuki zamieniłem na nietypowe. Ile może kosztować zamiana tych 3 sztuk ? - dopłata około 5tyś zł. Teraz łuczki mam ładne, ale cena brzydka......

    OKna chyba znowu potaniały:
    Sąsiad (teren Wa-wy) właśnie zamówił okna (około 15sztuk) z 2 balkonami + duży taras + kolor obustronny + szprosy w profilu 6K (profil "kamerling"-chyba inaczej się pisze) za cenę 11500zł z montażem
    zaczynałem od budowy własnego domu przy pomocy forum muratora, kończę na prowadzeniu własnej firmy budującej domy jednorodzinne

  7. #4247
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... PREZESUM RECORDUM Avatar Whisper
    Zarejestrowany
    Dec 2003
    Posty
    7.604
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    253

    Domyślnie

    Cytat Napisał mdzalewscy
    OKna chyba znowu potaniały:
    Sąsiad (teren Wa-wy) właśnie zamówił okna (około 15sztuk) z 2 balkonami + duży taras + kolor obustronny + szprosy w profilu 6K (profil "kamerling"-chyba inaczej się pisze) za cenę 11500zł z montażem
    Ja już sam nie wiem co z tymi oknami jest. Na przykład na Salamandra z szybami P4 i okuciami WK-II (12 okien w tym 2xbalkonowe) raz dostaję wycenę na 24 tysiące, raz na 16 tysiecy, a raz na 12.
    Pozdrawiam, Whisper

    Bo im nie wystarczy patrzeć na ręce - im te ręce trzeba obcinać...
    Dziennik Whisperów
    Komentarze

  8. #4248
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    KOMMERLING nie ma profilu 6K - to za niska cena na ten system - może być coś innego

  9. #4249
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    daco made in china
    Pchelek - coraz czescej slysze ze na chinszczyzne przechodza i podpinaja ja pod znane profle - u kumpla wczoraj bedac widzalem to "cudo". Zalamac sie mozna ale faktycznie podobny do wiekszosc proflii - oj bedzie teraz wesolo
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  10. #4250
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar mdzalewscy
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.406
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał pchelek
    KOMMERLING nie ma profilu 6K - to za niska cena na ten system - może być coś innego
    faktycznie zadzowniłem i się upewniłem to Gealan 6K, wydaje mi się iż cały barwiony w masie
    zaczynałem od budowy własnego domu przy pomocy forum muratora, kończę na prowadzeniu własnej firmy budującej domy jednorodzinne

  11. #4251
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    widzsz mdzelawski - szacuneczek - a juz w eter pusciles info ze takie tanie okna ktos w jednym z w sumie najdrozszych i dobrych profili sprzedaje. Kiedys opisywalem tu sytuacje montazu u klinenta okien gdzie zdjeta byla folia ochronna i to co montowalismy nie bylo tym za co on zaplacil

    Whisper - nie potrafie ci na to pytanie odpowiedziec dlaczego u jednego tyle a u drugiego tyle zaplacic musisz za ten sam profil ale 100% rozbieznosc cen w swietle tego co juz tu nie raz bylo opisywane na forum nie tylko przeze mnie jest co najmniej podejrzana o ile pod prokuratora nie powinna podchodzic
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  12. #4252
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał mdzalewscy
    .....I zaskoczyły mnie wyglądem, raczej spodziewałem się takie sobie prawie najtańsze okna 5K + okleina + ciepła ramka termix + szpros, a tu proszę bardzo imitujują drewno, nawet mają takie łączenia drewno podobne.
    laczenia drewnopodobne wdzisz Mdzelawski - take Laczenia ma kazde PVC i powiedz teraz szczerze - patrzac na zdjeca (chocby swoje) powiedzialbys ze to PVC?
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  13. #4253
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar mdzalewscy
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.406
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko
    laczenia drewnopodobne wdzisz Mdzelawski - take Laczenia ma kazde PVC i powiedz teraz szczerze - patrzac na zdjeca (chocby swoje) powiedzialbys ze to PVC?
    ja to mam już koncepcie jeden profil, super wygląda w przekroju u handlowca, drugi dobrze na oknie w wystawce u handlowca, trzeci na realu w domu, niestety są też profile może i dobre, ale wyglądają plastikowo, bardzo nienaturalny mają kształt profila, zwłaszcza zlicowanie. Nie powiem moje okna mnie zaskoczły, przekój profila nie wyglądał za ciekawie, zwłaszcza te 3 komory z przodu, a tu totalne zaskoczenie nawet nie spodziewałem się takiego efektu, bardzo dobrze imitują drewno i wyglądają naturalnie. Sporo osób już przychodziło je oglądać, firma (producent) powinna dać reklamę na placu i mi trochę jeszcze z ceny zejść (fantasta ze mnie)
    zaczynałem od budowy własnego domu przy pomocy forum muratora, kończę na prowadzeniu własnej firmy budującej domy jednorodzinne

  14. #4254
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    będą plakać za tę chińszczyznę - wyniki badań są więcej jak tragiczne - co profil to inne parametry- ścianki grubości ok. 2 mm, udarność zerowa, żółknie po 3 miesiącach - chińczyki sprzedają za gotówkę i nie zapewniają jakości - tanie to jest faktycznie - ale jak się zacznie problem z reklamacjami - a niech nastanie tylko zima to będzie tak jak z METHEEM - setki okien do wymiany - duże firmy co na tym robiły w etapie likwidacji i gigantycznych odszkodowań
    tak więc jak chcą robić na chińczyku to niech robią. To to samo co chińskie pepegi, zabawki - jednorazowe.
    Pies ich trącał - niech produkują to g...o, najwyżej szybko wylecą z branży. trzeba tylko trąbić o tym chińczyku. Duże firmy spenetrowały chiński rynek i tych producentów. jak zobaczyły jakie to gówno to natychmiast odpuściły. W Niemczech ich nie ma. WS Polsce też nie dostaną dopuszczenia.

  15. #4255
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    Jeszcze dodam - chińczyk jest natychmias rozpoznawalny.
    Trzy komory.
    małe profile.
    ścianki poniżej 2,4 mm
    Porysowany, matowy, szybko żółknie.

  16. #4256
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    Apropo - jareko powiedz kumplowi że się pakuje w basen g..a z tymi oknami.

  17. #4257
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    stary

    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    1.597

    Domyślnie

    Cytat Napisał pchelek
    ...... a niech nastanie tylko zima to będzie tak jak z METHEEM - setki okien do wymiany .....
    Ale Meeth wreszcie dostał papiery!.....

  18. #4258
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał pchelek
    Apropo - jareko powiedz kumplowi że się pakuje w basen g..a z tymi oknami.
    mowilem
    ale sam wesz jaka jest teraz sytuacja w branzy - przykladem niech chocby beda posty tutaj na forum. Kasa kasa i jeszcze raz kasa ktora powoduje ze wygrywaja Ci co najtanszy towar oferuja - inne zalety sytemow przestaja sie liczyc
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  19. #4259
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    i jeszcze jedno
    Obaj wiemy jakie moga byc maksymalne roznice w cenie miedzy oknami w danym systemie profili. A dysproporcje dochodza jak wspomnial tu jeden z forumowiczow do 100% i pyta sie dlaczego tak sie dzieje?
    Widzisz Pchelek - powoli wlasnie takie pytania powoduja ze caly nasz wysilek by kaganek oswiaty miedzy ludzi wniesc idzie w powietrze
    Para w gwizdek i tyle
    Mozemy przestrzegac ludzi przed Chinszczyzna ale i tak beda kupowac - bo zaoszczedza (tak im sie wydaje). Bo budujac swoja wymarzona chalupe na oknach najczesciej oszczednosci szukaja . Podobnie wybiora tansza oferte bo sadza ze zaoszczedza a pozniej okaze sie ze stal nie taka lub wcale jej nie ma, ze mocowana jedna tylko srubka, ze zgrzewarka podkrecona i zgrzew do d....przykladow mozna mnozyc ale one wlasnie wplywaja na to ze jeden ma w ofercie okna za 10 tysiecy a inny za 5.
    Takich mamy Inwestorow - rynek tylko do ich wymagan sie podporzadkuje
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  20. #4260
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    MEETH dostał "papier" na okno jednoskrzydłowe [male] i drzwi balkonowe - i to wszystko - nie ma innych okien - a ponadto po dostaniu papierów już go nie ma w Polsce - wycofał się bo g...na nikt nie kupował - nawet ten najbardziej skąpy klient i nie chciał go produkować nawet najbardziej pazerny producent. A co do chińczyków - życzę producentow tych okien wszystkiego najlepszego - szybko się przekręcą - na reklamacjach za zażółcone okna [pół roku wystarcza].

Strona 213 z 1568

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony