dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 222 z 1568
Pokaż wyniki od 4.421 do 4.440 z 31360
  1. #4421

    Domyślnie

    Ja teraz w kwestii nazewnictwa:
    co to znaczy okna szwedzkie i skrzynkowe. Łopatologicznie proszę.
    Bo dotąd myślałem, że skrzynkowe to są drewniane starego typu, tj. o skrzydłach zewnętrznych i wewnętrznych, skręcanych na śrubę ze sobą.
    Ale po lekturze fachowego artykułu na www.bud-media.com.pl/okno/ numery/s/nr02_2000/art76/0200s076.htm zaczynam wierzyć, że to właśnie okna szwedzkie (zespolone). to jak to jest?

  2. #4422
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    stary

    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    1.597

    Domyślnie

    Łopatologicznie??.. hmm
    -szwedzkie- takie, które rozkręcasz do mycia, szer.( głębokość zabudowy ) ramy zblizona do 70mm,
    -skrzynkowe- takie, które mają dwa skrzydła jedno za drugim, otwierane albo obydwa do środka, albo jedno do środka drugie na zewnątrz- np. okno 150x 120 dwuskrzydłowe będzie tych skrzydeł na oddzielnych zawiasach miało cztery, czyli każde jest podwójne i 2=4! . Szerokość( głębokość) ramy od 10 do 25 cm, najczęściej ok. 16-18 cm. Bardzo często ta rama ma przedłużone odcinki poziome, które wchodzą w mur na 10-20 cm!!

  3. #4423

    Domyślnie

    Myślałem że to widać na pierwszy rzut oka, a tymczasem żeby się dowiedzieć jakie mam okna chyba będę musiał je umyć. Z tego opisu wydaje mi się że mam w takim razie okna szwedzkie, bo jak się otwierają to nie ma oddzielnych skrzydeł. Jeszcze sprawdzę, bo w moim świeżo kupionym mieszkaniu (które kwalifikuje się tylko do generalki) byłem dotąd tylko 2 razy po parę minut.

  4. #4424
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    i to zmienia postac rzeczy gdyz montaz skrzyjnek kalkuowany jest zawsze drozej gdyz materalu idzie od cholery
    I teraz reweacja
    Reorganizuje swoja firme hehehehe i dodatkowe rabaty wprowadzam tak cirka jeszcze 5% do tych ktore juz wycenilem
    Od polowy lipca znika jar-eko z rynku pojawia sie pod inna nazwa (tak sobie planuje a co z tego wyjdzie - pozywiom uwidzim )
    Tak wiec walic drzwiami i oknami do mnie poki nie przejrze na oczy ze na chleb mi brakuje
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  5. #4425

    Domyślnie

    Co lepsze okna Urzędowski Galux meranti czy Urzędowski Galux dębowe?Oczywiście mówimy o naszym klimacie, jakości, etc.
    D.I.Y.

  6. #4426
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    juz kiedys bylo tu o meranti
    ciagle zastanawiam sie skad takie nim zainteresowanie? Estetyka - no dobrze - to jestem w stanie pojac - ale ciag dlaszy - o ile nie najwazniejszy - sam material ktory jednak za g..... jest przez wiekszosc z branzy uwazany
    Moze mnie ktos oswieci bo moze inny glupoty gadaja ?
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  7. #4427

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko
    juz kiedys bylo tu o meranti
    ciagle zastanawiam sie skad takie nim zainteresowanie? Estetyka - no dobrze - to jestem w stanie pojac - ale ciag dlaszy - o ile nie najwazniejszy - sam material ktory jednak za g..... jest przez wiekszosc z branzy uwazany
    Moze mnie ktos oswieci bo moze inny glupoty gadaja ?

    zgadzam się z Panem sam materiał to nić nadzwyczajnego - może mniej wad
    ttt

  8. #4428

    Domyślnie

    jareko, a drewniane zaczniesz sprzedawać?

  9. #4429
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobo30
    jareko, a drewniane zaczniesz sprzedawać?
    Mam juz upatrzona firme - ale beda to sytuacje sporadyczne gdyz uwazam ze drewno jest gorszym materialem i cena okien drewnianych nie odzwierciedla ich jakosci i zalet oraz pozniejszych z nimi klopotow. To oczywisce moja prywatna opinia a nie namawanie na PVC czy aluminium. Gdyby bylo wykonywane z materalu wysezonowanego, przeselekcjonowanego jak kiedys (przed wojna ) moze zmienilbym zdanie a tak to dla mnie badziew za ogromna kase ktora na dodatek jeszcze bedzie wieksza gdyz ogolnoeuropejskie trendy wskazuja ze niebawem bedzie to razy 2 lub nawet razy 3 pvc
    Poza tym widzialem juz niejedne drewniane i powiem szczerze - ich wykonanie mi sie nie podoba i nie ma znaczenia czy to Gebauer jak u Ciebie bobo czy Urzedowski czy jakikolwek inny producent. Ostatnio montowalem w przychodni Sokolke - nawet najgorsze PVC w okleinie wyglada lepiej niz ich polakierowany na kolor wyrob

    Podkreslam - TO TYLKO MOJE ZDANIE
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  10. #4430
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar mdzalewscy
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.406
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    jakiś czas temu pisałem o tym iż okna "chyba znowu potaniały" gdyż mój sąsiad na cały dom kupił okna za około 10kzł i to wszystko kolor obustronny + szprosy + ciepła ramka. Profil Gealan IQ 6-komorwy, Firma jakaś z Trójmiasta. Podobno w Wa-wie już paręset domów „oblecieli.”

    Dzisiaj oglądałem te okna...................(dalej przywrócony post).......................niezaciekawy widok, ale może się nie znam ?

    - zewnętrzna część profila skrzydła jest wyższa o 1cm od wewnętrznej części - ktoś tak jeszcze ma, bo za ciekawie to nie wygląda ?

    - ramka międzyszybowa jest bardzo głęboko w skrzydle, jak by szyba ciut przy duża, widać wielkie uszczelki, dodatkowo to potęguje ta zewnętrzna część skrzydła wyższa od wewnętrznej - można tak głęboko osadzać szybę ?

    - ramka międzyszybowa pofalowana, różnice około 5mm widać to wyraźnie - są jakieś dopuszczenia technologiczne w tym ?

    - niby to ciepła ramka, brak oznaczeń ciepłej tylko piszę na nie U dla szyby = 1.1 - może być taka ciepła ramka ? Na moich oknach wyraźnie pisze nazwa ciepłej ramki ?

    - łączenia profila fatalne, wyraźnie widać na łączeniach ten profil barwiony w masie, brak dokładnego spasowania elementów. Listwy przyszybowe tak jakby ktoś w garażu docinał z jednaj strony ideał z drugiej nierówno

    - widać nie najlepsze spasowanie elementów okna

    - rama skrzydła jest lekko nie równa, jak przyłożyłem coś prostego to w pewnym miejscach prześwitywało

    - na drzwiach balkonowych na słupku ruchomym z góry są ponakładane jakieś plastykowe nakładki, w kolorze tylko zbliżonym do okleiny, coś podobnego jest na dole, niezaciekawy efekt

    - szprosy na drzwich pod poprzeczką się nie zgrywają i z tymi nad poprzeczką, różnica 1cm

    - na jednym oknie skrzydło ma inny odstęp od ramy z lewej strony niż prawy, różnica 1cm (podobno jeszcze to do regulacji)

    - w pewnym miejscu jest lekki ubytek w profilu i oczywiście na tym jest okleina.

    - te nowiutkie okna mają już zadrapania i rysy


    nie miałem cyfrówki w weckend na budowie, ale aż głupio było by mi cykać.
    zaczynałem od budowy własnego domu przy pomocy forum muratora, kończę na prowadzeniu własnej firmy budującej domy jednorodzinne

  11. #4431
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    mdzelawski - pociesze ci - tak bedzie coraz czesciej gdyz firmy by sie utrzymac tna koszty gdyz nagminnie klienci do tematu podchodza jak Ty - tylko kasa. Stad nowi ludzie na produkcji sila od pluga.... stad oszczednosci na kazdym kroku - juz nie raz bylo tu o tym na czym zaoszczedzic mozna. Nie zycze ci tego ale sasiadowi juz wspolczuje gdyz ty zauwazyles tylko to co widac a tego co nie widac nie zauwazysz tylko pozniej "poczujesz".
    Szukajcie jak najtanszych dostawcow a moze nie odbije sie wam to czkawka za rok czy piec - realnie tak podsumowalbym Twoj post o sasiedzie
    Bylem ostatnio u jednego z Was (forumowiczow), kupil okna tam gdzie bylo taniej - maja raptem pol roku - czeka go droga przez meke - od spier.... montazu po hmmm.....cos te skrzydelka takie leciutkie oj leciutkie stad wnioskuje ze oscieznice jeszcze lzejsze czyzby z papieru?
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  12. #4432
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar mdzalewscy
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.406
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko
    mdzelawski - pociesze ci - tak bedzie coraz czesciej gdyz firmy by sie utrzymac tna koszty gdyz nagminnie klienci do tematu podchodza jak Ty - tylko kasa.
    Niestety za każdym razem bierzesz mnie jako przykład, to zaczyna być anormalne, czytająć ten cały dłogi post wiem iż mam okna dobre i dosyć przyzwitego producenta (według Pchełka). Wywalam opis okien sąsiada to bez sensu.


    pozdrawiam i bye
    zaczynałem od budowy własnego domu przy pomocy forum muratora, kończę na prowadzeniu własnej firmy budującej domy jednorodzinne

  13. #4433
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    oj zle mnie zrozumiales a wywalenie opisu jak okna potrafia spieprzyc to dywersja !!!!
    Nie czepiam sie ciebie - ale tez z drugiej strony jestes jedyna znana mi tu na forum osoba ktora w taki sposob o sprzedawcach mowi - a juz kiedys twoj post ze komus tam uszczknales na koniec jeszcze male co nie co - pozostawilem bez odpowiedzi bo w gruncie rzeczy to twoja i ich sprawa.
    Chodzi o zwrocenie uwagi na zjawisko jakie ma miejsce w branzy i tu nie czepiam sie Twoich okien - maja prwao byc dobre skoro pchelek o producencie sie cieplo wypowiedzial.
    Czy rozumiesz subtelna roznice miedzy wyimaginowana naganko na ciebie a ogolnym podejciem klienteli?
    I moze cie to zdziwi ale ja was rozumiem - sam przeciez nie raz klientem jestem i szukam ofert atrakcyjnych - ale to co dzieje sie w branzy okiennej to juz chore. W dzisiejszych czasach powstaja firemki na miesiac pol roku czy nawet rok i kosza naiwniakow jak zborze. Ostatnio byl w wawie przetarg. Pierwszy ktory wygral dal cene na wymiane okien w szkole na poziomie 160 tys - reszta 240-260 tys i jak sadzisz - reszta taka marze narzucila? To ten oszolom kogos na tym kontrakcie przewiezie - czy dostawce profila, czy montazyste czy tez da wyrob ktory rozsypie sie po roku. A taki przyklad jzu kiedys tu opisywalem - nieistniejaca firma z Raszyna - powstala pod jeden przetarg na Mehofera - efekty? OKna jednostronny kolor zielen/biel BEZ WZMOCNIEN!!!! klienci juz wykonczyli wnetrza, jzu mieszkaja a wszystkie okna na smietnik i do wymiany.

    Czy rozumiesz teraz o czy mowie czy ciagle uwazasz ze personalnie tylko ciebie sie czepiam bo grosz szanujesz? Moze bardziej niz inni bo moze tez i cezej zarobiony
    Przywroc ten skasowany post by inni wiedzieli tak naprawde o co polemika sie toczy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  14. #4434

    Domyślnie okna

    Witaj jareko
    Zgodnie z twoją sugestją byłem na urlopie. Właśnie wróciłem pełen zapału do .................................................. .........

  15. #4435
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar mdzalewscy
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.406
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    umieściłem post ten tylko dla przestrogi iż po Wa-wie i okolicach jeździ gość w garniturku po budowach i sprzedaje 6k Gealana w śmiesznych cenach, dużych zaliczek nie chce, proponuje zakup okien bez Vatu (bez faktury), na proźbę mega sąsiada wystawił faktura zaniżoną na 4tyś zł, tak na wszelki wypadek gdyby chciał jakieś okno zareklamować.

    Aha i jeszcze mi się przypomniało, całe okna były źle zwymiarowane, odstępy pionowe między ramą a ścianą były wyraźnie za duże (dużo pianki)

    niedługo fotki zarzucę tych okien (jak będę miał sposobność zrobienie), bo trochę głupio mi, sąsiad wiadomo
    zaczynałem od budowy własnego domu przy pomocy forum muratora, kończę na prowadzeniu własnej firmy budującej domy jednorodzinne

  16. #4436
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    dzieki mdzelawski - jeszcze raz przepraszam
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  17. #4437
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    mdzalewski - to NIE sa okna GEALAN-a, wyglada mi to z opisu na jakiegos chinczyka - wiem ze sprzedaja takie "g....o" po niskich cenach z profili kupowanych w skladzie budowlanym w Alejach Jerozolimskich 166 [bodajze] - te opisane przez ciebie okna sa do wymiany - jak facio sprzedaje bez faktury to JEST to na pewno chinczyk jakis. GEALAN jako dostawca profili nigdy nie sprzedawalby profili takiej firmie - wiem ze jezdzi po Warszawie taki oszust co sprzedaj te podle chinskie okna jako GEALAN - zawiadomie o tym firme GEALAN - zrob tylko fotki [sorki - nie mam polskich liter]

  18. #4438
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar mdzalewscy
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.406
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    fotki postaram się zrobić w weckend, choć sprawa delikatna i mi głupio trochę, bo to sąsiad
    zaczynałem od budowy własnego domu przy pomocy forum muratora, kończę na prowadzeniu własnej firmy budującej domy jednorodzinne

  19. #4439
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    mdzelawski - rozumiem Twe rozterki - wiadomoz sasiadem lepiej zyc w zgodzie ale....hmmm...jemu to juz nic nie pomoze jesli Pchelka i moje watpliwosci faktem sie okaza ale innych - w imie milosci blizniego - przestrzec mozna
    W warszawie i okolicach coraz wieksza ilosc dealerow zaczyna oferowac dacco - sadze ze trzeba przed tym ludzi przestrzec
    Tak jak kiedys panorama zdobyla rynek a dealerzy realizowali wszystkie zamowienia nie patrzac na statyke i tym podobne rzeczy (czego efektem sa rozpadajace sie okna po kilku latach) tak teraz wyglada na to ze w innym profilu proces bedzie podobny
    Niestety przestalem juz dawno wierzyc w uczciwosc dealerow
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  20. #4440
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    maz 1

    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    4

    Domyślnie

    Dzień dobry.
    Chciałem zapytać czy ktoś słyszał coś dobrego lub złego o oknach firmy OKFENS. Jestem o krok od zamówienia okien antywłamaniowych i potrzebuję Waszej opinii.
    Przy okazji - czy trzecia klasa antywłamaniowa to to samo co WK1?
    Paweł.

Strona 222 z 1568

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony