dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 231 z 1568
Pokaż wyniki od 4.601 do 4.620 z 31350
  1. #4601

    Domyślnie

    Jareko,

    a może zdradziłbyś gdzie te okna drewaxu mogę sobie obejrzeć w W-wie i okolicy (bardziej północnej...). dzwoniłem do nich i oni nie handlują w stolycy.
    Wlazł kotek na płotek ale spadł...

  2. #4602
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    rato

    Zarejestrowany
    Aug 2005
    Posty
    1

    Domyślnie

    Czesc Jareko,
    widze,ze jestes tu specjalista-super.Jestem wlasne przed wymiana okien i mam okropny metlik.Chodzi mi o okna pvc(mieszkam w bloku).Czy moglbys mi polecic jakis konkretny profil i okucia i dalzcego uwazasz je za najlepsze?

  3. #4603
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Emil
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    412
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    Panowie specjalisci
    Szukam pomocy/opinii w sprawie montazu parapetow. Dealer Urzedowskiego zamontowal mi okna, a pare miesięcy później parapety.
    Parapety zostały zamontowane na piankę i dodatkowo OD ZEWNĄTRZ w dolnej ramie okna przewiercono się przez okno i wpuszczono wkety tak aby weszły w parapety.
    Problem polega na tym ze zrobiono to tak, ze wszedzie rama okna popękała i przy wketach jest szczelina na nawet kilka milimetrów szerokosci i okolo 10 centymetrów długosci. Dealer twietrdzi, ze to normalne, czyms tam zawoskuje, zamaluje i będzie dobrze.
    Czy rzeczywiscie bedzie dobrze- czy okno nie bedzie do wymiany za pare lat, jak tam sie dostanie woda
    POMÓŻCIE dzieki
    emil

  4. #4604
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    ?????????????????????????????????????????????????? ???????????????
    jak to zrobili? Przewercili C rame okna by parapet "zlapac" To ze na piane to OK ale to .............. nie pojmuje motywacji takiego montazu
    a pomijajac to to mogl wczesniej przewiercic by drewna nie rozsadzilo
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  5. #4605
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Emil
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    412
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    I twierdzą ze montuja tak od 8-smiu lat i jest O.K. wedlug nich
    !!

  6. #4606

    Domyślnie ciagle w kropce

    Rozwalają mi koncepcje cenami parapetów!
    Ten sam konglomerat w rożnych firmach potrafi osiągać zdumiewająco odmienną cenę.
    Koniec końców wygląda to tak:
    1. Kommerling: okna i parapety drogo,
    2. Veka: okna taniej, parapety jw.,
    3. Gealan: okna (jeszcze negocjowane) parapety 50% z jw.

    A. Kommerling i Gealan są na stabilizatorach wapniowo-cynkowych, czy to racjonalna przesłanka do wzrostu ceny w porównaniu do systemu Veka?
    B. Jak się ma jakość Gealan w stosunku do Kommerlinga? Które powinny być tańsze?
    C. Roto a Winkhaus: czy są porównywalne?

    PS. Wszystkie systemy 3 komorowe.

  7. #4607
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    trzepaq - przestan tymi kategoriami porownywac profile
    Masz ceny koncowe i tego sie trzymaj
    walcz o ewentualny rabat u dealera ale tez miej swiadomosc ze za friko ci okien nie sprzeda i jesli ma choc odrobine nie zarobic to nie dobijesz z nim targu
    Przeslanka do roznicy w cenach profili jest
    - polityka firmy. Czy ktokolwiek zastanawia sie dlaczego Jaguar kosztuje wielokroc wiecej od Mercedesa? Wszak i jedno i drugie to samochod
    - ilosc zyzytego tworzywa do produkcji. Wielokrotnie powtarzane zachwyty nad Veka pozostawie bez komentarza
    - zbyt, przy duzym popycie mozna albo cene zmniejszyc albo wrecz odwrotnie lub utrzymywac na niezmienionym poziomie od lat.
    Trzepaq - marketing i ekonomia a TY jako klient masz prawo wyboru. Przeciez nie bedziesz wiskal producenta jak kalkulacje wyrobu gotowego czyni.
    Roto, Winkhaus itp okucia metalowe dla Ciebie jako uzytkownika niczym sie nie roznia - masz klamke i majdtujesz ja w lewo czy prawo i to ma dzialac. Szczogoly jakimi sie roznia realnie sa bez znaczenia. Tylko jedno - jedne maja mozliwosc pozniejszej rozbudowy bez kosmicznych kosztow inne nie
    Poza tym i tak wiekszosc producentow daje okucia pod konretne wymagania klienta i tak jesli nie zamowisz stopniowania uchyly w winkhausie to dostaniesz flexa jesli zas zamowisz trafi ci sie autopilot ....itd.
    Jak nie wiesz co kupic - rzuc moneta
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  8. #4608
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar fizyk
    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Skąd
    okolice Lublina
    Posty
    5.999

    Domyślnie

    Jareko - ty to jesteś gość. Podoba mi się podejście do tematu. Ostatecznie przecież większość MARKOWYCH okien mają porównywalne ceny, jakość, parametry i warunki gwarancji. Czasami trzeba poprostu rzucić monetą. Ja wybrałem Deceunincka (profil Zendow) obustronnie złotym dębem (Oknostyl z Jabłonnej k/Lublina) + okucia Roto. Podobał mi się też Salamander, ale różnica w cenie była nie do pobicia (trzy tysiące zł).
    pozdrawiam
    Grzesiek

    Fingerstyle Guitar - to jest to!

  9. #4609
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    dzieki fizyk )))))
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  10. #4610

    Domyślnie

    Jareko, co sądzisz o oknach Ferno?? Często teraz o nich słyszę i nie wiem czy to efekt marketingu (wszędzie pełno reklam) czy one rzeczywiście są dobre. Rozglądam się teraz za oknami, ma byc drewno i mam mętlik w głowie. I jeszcze jedno pytanie - czy zajmujesz się wstawianiem okien??
    Pozdrawiam
    SKOŃCZYŁEM BUDOWĘ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! TERAZ NASTANIE RELAKSU, RELAKSU, RELAKSU CZAS......

  11. #4611
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    jejku - przede wszystkim zajmuje sie wstawianiem - wejdz na moja strone to juz prawie wszystko o mnie wiedziec bedziesz Ba!!! nawet jaka gebe mam
    Drewna nie lubie....choc po ostatnim odkryciu......hmmmm......zmienie co do tego jednego producenta zdanie
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  12. #4612
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    emil - zamaluj tego dealera w pysk - sknocili Ci montaż i porobili dziury w oknach [w ramach] - na pianę to sie okien ani parapetow nie montuje

  13. #4613
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar fizyk
    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Skąd
    okolice Lublina
    Posty
    5.999

    Domyślnie

    Cytat Napisał pchelek
    emil - zamaluj tego dealera w pysk - sknocili Ci montaż i porobili dziury w oknach [w ramach] - na pianę to sie okien ani parapetow nie montuje
    Pchełek - nie zgodzę się z Tobą. Z całym szacunkiem, ale duża część dealerów montuje okna na pianę .... z ust klientów . Niestety
    pozdrawiam
    Grzesiek

    Fingerstyle Guitar - to jest to!

  14. #4614

    Domyślnie okna

    FIZYK - Gratulacje z wyboru okien. Wybrałeś najlepsze z możliwych. Wiele lat gwarancji i spokoju. Jeśli producent jest ok możesz spać spokojnie w cieniu okien DECEUNICK ZENDOW.
    Pchełek ma rację ani okien ani parapetów nie montuje się na piankę chociaż do montażu się jej używa.

  15. #4615
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar fizyk
    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Skąd
    okolice Lublina
    Posty
    5.999

    Domyślnie

    Dzięki Tatko. Firma wydaje się być solidna. Zresztą 10 lat gwarancji na profil zobowiązuje. Czytałem też twoje posty na temat tego profila. Okazały się pomocne. Jak zresztą Pchełka i Jareko. Dziękuję Wam wszystkim
    pozdrawiam
    Grzesiek

    Fingerstyle Guitar - to jest to!

  16. #4616

    Domyślnie

    Czy ktoś może napisać coś pozytywnego lub negatywnego o oknach CDM? Mam szansę dostać tam duuuży rabat ale wolałbym być pewien, że okna są OK.
    I pytanie do jareko: Gdzie można zobaczyć i ew. wycenić Drewex?

  17. #4617
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    ja na profil daję 500 lat gwarancji - profil nie ulega degradacji - to tworzywo sztuczne

  18. #4618
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    CDM - możesz brać

  19. #4619
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar fizyk
    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Skąd
    okolice Lublina
    Posty
    5.999

    Domyślnie

    Cytat Napisał pchelek
    ja na profil daję 500 lat gwarancji - profil nie ulega degradacji - to tworzywo sztuczne
    Pchełku - biorę te 500 lat.
    A co z miejscem zgrzewu (jak się po 250 latach rozklei)?.
    I jak ja będę dochodził roszczeń gwarancyjnych za 100 lat .

    Ja wychodzę z założenia, że jak wytrzyma 5 lat, to później już nic mu nie będzie. Wady wyjdą na początku. A okucia? - na okucia przecież wszytkie firmy dają jednakowe warunki gwarancyjne.
    Wszystko to jeden h.... tylko w innym opakowaniu
    pozdrawiam
    Grzesiek

    Fingerstyle Guitar - to jest to!

  20. #4620
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    no i nareszcie chyba temat dotrze do wszystkich
    - gwarancja na szyby - 5 lat i tylko na ich szczelnosc - zapomnijecie ogwarancji na wspolczynnik k
    - gwarancja na okucia - tez 5 lat - ale jesli nie bedziesz konserwowal i to bedzie przyczyna awarii - zero
    - profil - wiekszosc daje 5 lat - dlaczego? By nie rozdzilac gwarancji na poszczegolne elementy a jesli zgrzew spier.... jasli wada profilu - realnie wyjdzie w ciagu roku - jednego roku zwlaszcza upalnym, latem i pod wplywem slonca
    Reszta to bajer, marketing i bzdety - moja firemka istnieje na rynku raptem 9 lat i uczciwosc jakby nie pozwala mi dawac 25 letniej gwarancji jak czynia to co poniektorzy co raptem miesiac dzialaja. Iluz to jest producentow co dajac takie gwarancje na tyle dobrze przedzie ze daja gwarancje ze za 10 lat ich firma istniec bedzie?
    Dlatego tez wazny jest w danej chwili PRODUCENT, MONTAZ - reszta to pryszcz '
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

Strona 231 z 1568

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony