dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 257 z 1568
Pokaż wyniki od 5.121 do 5.140 z 31350
  1. #5121
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    T-rex [byl taki zespol rockowy - bardzo dobry zreszta] Okno-res jest w porzadeczku, okieneczka robi dobrutkie, porzadniacko je montuje i cenki ma przystepniutke

  2. #5122

    Domyślnie

    Cześć!

    czy ktoś zna firmę Plastorama (www.plastorama.com.pl)?
    Mieszczą się blisko mnie i dostałem całkiem interesującą ofertę.

    Jareko - czy w pod koniec przyszłego tygodnia będziesz dostępny u Siebie na Powstańców? jestem zainteresowany ofertą na Aluplasta
    Pozdrawiam,
    Marcin

  3. #5123

    Domyślnie

    Cytat Napisał pchelek
    Okno-res jest w porzadeczku, okieneczka robi dobrutkie, porzadniacko je montuje i cenki ma przystepniutke
    Reklam się naoglądał, czy co?
    Pozdrawiam Tomik_B

  4. #5124
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał pchelek
    T-rex [byl taki zespol rockowy - bardzo dobry zreszta] Okno-res jest w porzadeczku, okieneczka robi dobrutkie, porzadniacko je montuje i cenki ma przystepniutke
    Pchelku - juz swietujesz Nowy Rok czy Heya na Ciebei tak wpynelo? )))
    mlk - zawsze do uslug jak zadzwonisz (komore znajdziesz na mojej stronie) zjawie sie o kazdej porze dnia i nocy.
    Hmmm....co ja gadam - daj mi sie wyspac, prosze - wiec do 22
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  5. #5125

    Domyślnie

    ja mam okna z MS plastik w kolorze dąb złoty, okna są świetne, pieknie sie prezentują i są funkcjonalne. Dwa z nich sa dość duże wymiar 3,65x2,50 takie które wychodza na taras, zdecydowałem sie tez odrazu na rolety, skrzynki mam w murze schowane tak więc nic nie wystaje ani z jednej ani z drugiej strony ściany.Polecam MS przynajmniej w Bydgoszczy

  6. #5126
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał mlk
    Cześć!

    czy ktoś zna firmę Plastorama (www.plastorama.com.pl)?
    Mieszczą się blisko mnie i dostałem całkiem interesującą ofertę.

    Jareko - czy w pod koniec przyszłego tygodnia będziesz dostępny u Siebie na Powstańców? jestem zainteresowany ofertą na Aluplasta
    PLASTORAMA ul .Lucerny 17 ??? Jeśli tak - to są o`k. Nie duża firma ale bardzo porządna - jakość + doświadczenie na Rehau ok. 10 lat.
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  7. #5127

    Domyślnie

    Cytat Napisał Charlie
    Cytat Napisał mlk
    Cześć!

    czy ktoś zna firmę Plastorama (www.plastorama.com.pl)?
    Mieszczą się blisko mnie i dostałem całkiem interesującą ofertę.

    Jareko - czy w pod koniec przyszłego tygodnia będziesz dostępny u Siebie na Powstańców? jestem zainteresowany ofertą na Aluplasta
    PLASTORAMA ul .Lucerny 17 ??? Jeśli tak - to są o`k. Nie duża firma ale bardzo porządna - jakość + doświadczenie na Rehau ok. 10 lat.
    tak, Plastorama z ul. Lucerny (Warszawa Anin)
    skąd ich znasz? masz od nich okna?
    Pozdrawiam,
    Marcin

  8. #5128

    Domyślnie

    Charlie, zerknij na priv.

  9. #5129

    Domyślnie

    Jeszcze raz proszę o poradę. Okna w salonie, PVC, jednostronny kolor ecru (kość słoniowa, jak kto woli): 6mx2,3, w tym przesuwka wysokoprogowa, od strony południowej, dzielone na 4 części po 1,5m oraz od strony zachodniej 1,5mx2,3 (poza przesuwką wszystkie fixy). Połać dachu przedłużona nad taras na 2m i 3m , więc nieznacznie osłaniająca od słońca. Szyby raczej 6/16/6 (?) (Charlie radził Stopsol ale trochę obawaiam się, że poza okresami dobrego nasłonecznienia może być zbyt ciemno, więc się waham). Rozważam: Technika Okienna Elbląg, Deceunninck Zendow 5-komorowy; MS, okna MS Line; Schuco (zniknęła mi z poczty oferta, więc teraz nie podam nazwy). Co ewentualnie ma sens?

  10. #5130
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Przy takim okapie dachu nie dawalbym stopsolu, stracilbys niesamowita zalete takiej konstrukcji a mianowicie dogrzania wnetrza zima gdy okap slonca zaslaniac nie bedzie a majac kamienna podloge nawet zatrzymasz te energie na wieczor
    Co do profili i wymiarow.
    Skoro wszystkie poza przesuwaka to fixy rzuc tylko moneta i wybierz.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  11. #5131

    Domyślnie

    Jareko, super. Trochę martwiłam się, że u mojego faworyta znajdziesz jakieś przeciwwskazania. Dziękuję bardzo.

  12. #5132

    Domyślnie

    Aha, jeszcze jedno. Czy wybrac szklenie w skrzydle? Nie bardzo umiem wyobrazic sobie, jak naprawdę wygląda wersja przeciwna (to znaczy, czy różnica szerokości profilu będzie do zaakceptowania). Pewnie widziałeś nie raz i jedno, i drugie rozwiązanie. Może podzielisz się swoim wrażeniem.
    A jeśli jednak w skrzydle, to czy utrzymac to samo w innych oknach (także nieotwieranych, bo będzie wentylacja mechaniczna), również na innych ścianach?

  13. #5133
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    najszybciej wyobrazisz to sobie tak
    Masz zapewne w domu w ktorym mieszkasz jakies okno co ma dwa skrzydla
    Otworz jedno
    I tak patrzac wyobraz sobie ze wielkosc szyby bedzie tam gdzie jest zamkniete skrzydlo w przyblizeniu podobna do takiej jaka bedzie w nowym oknie w skrzydle
    Tam gdzie skrzydlo otwarte patrzac na swiat ujrzysz wizje fixa szklonego w oscieznicy (mam nadzieje )
    Realnie szyba w fixach szklonych w oscieznicy jest wieksza po okolo 30-50mm na krawedz tj. sumarycznie z wysokosci i szerokosci cirka 60-80mm

    Przewaznie by zachowac jaka taka estetyke fixy szkone w oscieznicy ladnie wygladaja np. w wykuszach, na calej elewacji.
    Szczytem szkaradztwa sa okna dwu lub wiecej skrzydlowe gdzie pojawiaja sie fixy w oscieznicy. Roznica w wielkosci szyb jest irytujaca ale jak wszystko jest to kwestia gustu

    Jak masz miec wentylacje mechaniczna spokojnie mozesz sobie pozwolic na posiadanie samych fixow (choc z racji chocby bezpieczenstwa jest to rozwiazanie hmmmm....co najmniej watpliwe) bez mikrowentylacji - bo po czorta? Tylko zakloci prace mechaniki

    Takie rozwiazania jak fix szklony w skrzydle w oknach z okuciami antywlamaniowymi minimalizuje koszty - odchodza przeciez z takiego okna okucia a to ksozt niemaly (min 200 zeta netto od skrzydla)
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  14. #5134

    Domyślnie

    O dziwo różnica w cenie w interesującej mnie ofercie jest w zasadzie nie warta zauważenia (ciekawe dlaczego?). Dlaczego sądzisz, że zastosowanie samych fixów jest niebezpieczne? Czy chodzi o brak drogi ewakuacji?
    A jeśli tak, to gdzie warto jednak zrezygnowac z fixów- w sypialniach?
    Sorry za ,byc może, naiwne pytania ale czasem mam wrażenie, że to, co oczywiste w innych sytuacjach przy własnych wyborach staje się baaaaaardzo skomplikowane.

  15. #5135
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    po pierwsze droga ewakucji - nie przewidzisz sytuacji jakie los plata
    a po drugie w razie awarii wentylacji warto jednak jakos wietrzyc.
    Sadze ze jedno skrzydlo na pomieszczenie otwierane i uchylane to minimum - ale to moja opinia
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  16. #5136
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar MarzannaPG
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    1.967
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie

    Witam! Wreszcie i ja jestem na etapie okien! Niestety, po lekturze tego wątku (3 dni czytania!) plus różne, czasem sprzeczne, info od różnych firm "okniarskich', pojawiły się pytania i mam nadzieję, że będący w tym wątku eksperci pomogą na nie odpowiedzieć:
    1. W jednej z firm (Ferno) stwierdzono, że tzw. ciepła ramka to pic i fotomontaż, w dodatku nowość i bajer za który trzeba płacić. Jej zadanie to tylko wizualne odczucie ciepła Oczywiście ramkę w ofercie posiadają i jak się upieramy to ją dostaniemy... Upierać się?
    2. W kolejnej firmie stwierdzono, że po co nam cholernie droga szyba P4 jak może być dużo tańsza P2, ponoć różnica czasu na włam to 5 minut (tylko?aż?). Jeżeli tak jest, to dałoby się też zejść z profila do 3-komorowego (polecanego tutaj jako wystarczający), ponieważ większość firm P4 woli wstawiać w 5-komorowy tzn. innej opcji nie ma, bo nie dostaniemy gwarancji. Upierać się przy P4?
    3. Jednak w tej samej firmie stwierdzono też, że po co nam drogie okucia WK2, że lepiej standardowe zaczepy, z czym się już nie możemy zgodzić, więc nie wiemy, czy uwierzyć w pkt 2?
    4. Analizujemy też okna PCV z kolorem jednostronnym. Oknoplast twierdzi, ze ich profil barwiony w masie jest the best. Natomiast Thermoplast robi tylko okleinowane na białym profilu - zrezygnowali z barwionego bo było wiele reklamacji takich okien- odkształcały się pod wpływem ciepła słonecznego.Kto ma rację?
    5. Z odwiedzonych firm tylko Oknoplast zakłada kontraktony w fazie produkcji, w innej mają 'zaprzyjaźnioną' firmę. W Thermoplaście i Ferno o czymś takim nie słyszeli, przy czym z Ferno chyba damy sobie spokój po lekturze wątku o tej firmie... Lepiej żeby kontraktony robili 'okniarze' czy spece od alarmu?

  17. #5137
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marzanna Guzikowska
    1. W jednej z firm (Ferno) stwierdzono, że tzw. ciepła ramka to pic i fotomontaż, w dodatku nowość i bajer za który trzeba płacić. Jej zadanie to tylko wizualne odczucie ciepła Oczywiście ramkę w ofercie posiadają i jak się upieramy to ją dostaniemy... Upierać się?
    Realnie pic na wode fotomontaz za dodatkowe w wiekszosci wypadkow 5% doplaty. Dla technicznych proponuje przyjrzec sie przekrojowi okna i drodze zimna przez uszczelki - cala "teoria" o cieplej ramce i jej wplywowi, radykalnemu wplywowi na wieksza izolacyjnosc takiego okan bierze w leb

    2. W kolejnej firmie stwierdzono, że po co nam cholernie droga szyba P4 jak może być dużo tańsza P2, ponoć różnica czasu na włam to 5 minut (tylko?aż?). Jeżeli tak jest, to dałoby się też zejść z profila do 3-komorowego (polecanego tutaj jako wystarczający), ponieważ większość firm P4 woli wstawiać w 5-komorowy tzn. innej opcji nie ma, bo nie dostaniemy gwarancji. Upierać się przy P4?
    Ciekawe jak oni dokladnie licza ten czas i jakiego ciezaru mlotka uzywaja a moze bejzbola? Prawda jest ze na P-4 zlodziej bedzie potrzebowal wiecej czasu. Pamietalbym tylko ze 99% wlaman prze okna nastepuje w wyniku wywazenia skrzydel a nie wywalaniem szyby

    3. Jednak w tej samej firmie stwierdzono też, że po co nam drogie okucia WK2, że lepiej standardowe zaczepy, z czym się już nie możemy zgodzić, więc nie wiemy, czy uwierzyć w pkt 2?
    I tu gadaja glupoty - 15 sekund i wkretak dlugosci maks 20 cm i kazde okno w okuciach standardowych jest otwarte !!! Juz lepiej zainwestowac w okucia i z braku kasy wylozyc ja na szybe chocby bezpieczne (33.1 tzn dawne O-2 - tym symbolem w dalszym ciagu okniarze sie posluguja)

    4. Analizujemy też okna PCV z kolorem jednostronnym. Oknoplast twierdzi, ze ich profil barwiony w masie jest the best. Natomiast Thermoplast robi tylko okleinowane na białym profilu - zrezygnowali z barwionego bo było wiele reklamacji takich okien- odkształcały się pod wpływem ciepła słonecznego.Kto ma rację?
    I tu Thermoplast jednak ma racje. Ale wychodzi to przy duzych gabarytach okien jak i ich bardzo duzym naslonecznieniu

    5. Z odwiedzonych firm tylko Oknoplast zakłada kontraktony w fazie produkcji, w innej mają 'zaprzyjaźnioną' firmę. W Thermoplaście i Ferno o czymś takim nie słyszeli, przy czym z Ferno chyba damy sobie spokój po lekturze wątku o tej firmie... Lepiej żeby kontraktony robili 'okniarze' czy spece od alarmu?
    Hmmm.....ja oddalbym to w rece Zbycha
    Jednym slowem nie ma znaczenia czy na etapie produkcji czy spec od alarmow kontaktrony bedzie montowal, ale w przypadku okien drewnianych jednak ladniej zrobi to producent.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  18. #5138

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko
    Jednym slowem nie ma znaczenia czy na etapie produkcji czy spec od alarmow kontaktrony bedzie montowal, ale w przypadku okien drewnianych jednak ladniej zrobi to producent.
    Tu się wtrącę świeżo po obserwacji pracy wyżej wymienionego - nie wiem, czy stolarz schowałby kontaktrony lepiej, niż _ZBYCH_. Jeśli inni alarmiarze są równie dobrzy, nie ma sensu, by montaż elementów alarmu powierzać producentom stolarki - po co informacja o umieszczeniu elementów systemu ma docierać do tylu osób?

  19. #5139
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Zbych jest wyjatkowy i takich jak on jest niewielu
    Widzialem innych i ich efekty ich dzialan - stad ta moja uwaga.
    Widzialem takze fabryczny montaz kontaktronow przez MS i Gebauera - slicznie.
    Wszystko zalezy jaki jest szpenio od alarmow
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  20. #5140
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar MarzannaPG
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    1.967
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie

    Wielkie dzięki za pomoc. Z ciepłej ramki rezygnujemy Co do dwukolorowych to ciągle się wahamy - chodzi raczej o wygląd elewacji (kremowa, drewniane słupy), jakoś nie wpadam w zachwyt nad często wspominanym tu kolorem 'złoty dąb' a tylko taki jako najjaśniejszy z oklein w masie wchodziłby w rachubę przy czym wykusz niestety to duże okna i od południa, ale z drugiej strony to fixy, więc co mi się ma wypaczyć? I tak ich nie będę otwierać... Cena nie gra zbytniej roli, bo różnica między białe a kolorowe to 1300zł w Oknoplaście..
    Przy szybie to mam już dylemat: po co mi wszędzie P4 skoro mam 3 okna dachowe, gdzie nie robią nawet szyby bezpiecznej (pytaliśmy w Roto i Fakro). Z drugiej strony wiadomo, że więcej czasu złodziej potrzbuje na P4. To też do zastanowienia: może zejdziemy z ceny (w sumie nie wiem nawet jaka jest różnica cenowa między P2 i P4 - dowiem się jutro)
    Do jareko: A propos wytrzymałości szyb bezpiecznych znalazłam w Muratorze (nr 10/2004) taką tabelkę porówanwczą - otóż P4 wytrzymuje 3 uderzenia kulą stalową o masie 4 kg rzuconą z wys. 9m podczas gdy P3 3 uderzenia tą samą kulą z wysokości 3 m. Czyli nie badają bejzbolem...
    Dalsze uwagi mile widziane, gdyż chętnie podjęłabym tak szybką decyzję jak w przypadku ciepłej ramki!

Strona 257 z 1568

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony