dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 260 z 1568
Pokaż wyniki od 5.181 do 5.200 z 31350
  1. #5181

    Domyślnie

    Zamowilismy okna pcv obustronnie orzech - VEKA 5-cio komorowe, okucia WINKHAUS
    wsie mowia ze VEKI sa najlepsze okucia tez
    przyjada za 3 tyg aby zima sobie poszla zeby mogli montowac

  2. #5182

    Domyślnie

    czy ktoś brał może okienka od tej firmy ?

    http://www.domex.com.pl/

  3. #5183
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie



    tak wyglada szyba O-2 po silnym uderzeniu. Zwykla po takiej przygodzie jest juz cala w kawalkach
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  4. #5184
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar MarzannaPG
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    1.967
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie

    Mam parę wycen okien, w tym 'gołą' wycenę samych okien i dopłaty za szyby, okucia itp. Różnica między P2 i P4 wynosi circa 1000zł (P3 jest wszędzie w cenie P4). Czy to dużo/mało każdy oceni sam po wsobności portfela
    A ktoś słyszał o oknach firmy FILA z opolszczyzny? (Chyba dobrze napisałam nazwę) Mamy dosyć atrakcyjną ofertę. Profil Veka, Prefectline, 5-komorowy. We Wroclawiu reprezentuje ich Promar z Karmelkowej. Czytałam na forum dość dramatyczny post o tej firmie (Promar), ale o Oknoplaście też było- w sumie jednostkowe przypadki, ale człowiek, wiadomo, już się nieco jeży...

  5. #5185
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marzanna Guzikowska
    Mam parę wycen okien, w tym 'gołą' wycenę samych okien i dopłaty za szyby, okucia itp. Różnica między P2 i P4 wynosi circa 1000zł (P3 jest wszędzie w cenie P4). Czy to dużo/mało każdy oceni sam po wsobności portfela
    A ktoś słyszał o oknach firmy FILA z opolszczyzny? (Chyba dobrze napisałam nazwę) Mamy dosyć atrakcyjną ofertę. Profil Veka, Prefectline, 5-komorowy. We Wroclawiu reprezentuje ich Promar z Karmelkowej. Czytałam na forum dość dramatyczny post o tej firmie (Promar), ale o Oknoplaście też było- w sumie jednostkowe przypadki, ale człowiek, wiadomo, już się nieco jeży...

    ...za duża różnica między P2 a P4 - targuj się !!!
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  6. #5186
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar MarzannaPG
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    1.967
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie

    Charlie, no co ty? Nie żartujesz? Wydawało mi się, że to nie tak dużo, choć mój portfel chudziutki , ponieważ tutaj większość podkreślało sporą różnicę w cenach tych szyb, radząc wziąć P2 bo nie taka zła i tańsza. Sądziłam, ze P4 jest conajmniej dwa razy droższa od P2.
    A potargować i tak się mogę. A co!

  7. #5187
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    przewaznie P-2 to koszt cirka 200,- netto zas P-4 dobija juz 300.- takze netto
    Ocen czy to duza czy mala roznica - mu nie wiemy ile mkw Twe okna maja
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  8. #5188

    Domyślnie

    witam.
    znacie moze jakiegos dobrego i solidnego wykonawce okien PCV z zachodniopomorskiego? Czy moze lepiej isc do przedstawiciela regionalnego jakiegos duzgo producenta nap M&S czy DAKO .....?
    Pozdrawiam

  9. #5189

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarek30
    witam.
    znacie moze jakiegos dobrego i solidnego wykonawce okien PCV z zachodniopomorskiego? Czy moze lepiej isc do przedstawiciela regionalnego jakiegos duzgo producenta nap M&S czy DAKO .....?
    Pozdrawiam
    Ja właśnie wybieram okna tylko między tymi dwoma producentami (robie konkurs ofert między dilerami). Na razie najlepszą ofertę przedstawił jeden z dilerów M&S.
    PS. Jako ciekawostke podam, że dla tych samych okien (profil, szyby, okucia, kolor), tego samego producenta róznica między dwoma dilerami wyniosła 20% (tylko za same okna). Natomiast różnica w kosztach montażu wyszła 100%, tzn tam gdzie były tańsze okna montaż był w normalnej cenie (jakieś 20zł za mb), a u tego z drogimi oknami montaż był po ok 10zł za mb

  10. #5190
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    sosenka

    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    6

    Domyślnie

    miałam podobny dylemat ale mimo wyższej ceny wybrałam DAKO i jestem zadowolona.obok mnie jest dom w oknach M&S i mają problem z otwieraniem drzwi tarasowych podobno jest to spowodowane zbyt delikatną konstrukcją profili jakich używa ms.Zresztą widać to na forum ,żę m&s bardzo stroni od dużych wymiarów okien to taka moja własna teoria.może Jareko coś by wyjaśnił jako fachowiec?

  11. #5191

    Domyślnie

    czyli DAKOO warte polecenia??

  12. #5192

    Domyślnie

    Cytat Napisał sosenka
    ...obok mnie jest dom w oknach M&S i mają problem z otwieraniem drzwi tarasowych podobno jest to spowodowane zbyt delikatną konstrukcją profili jakich używa ms...
    M&S używa do drzwi tarasowych poszerzony profil (ponad 100mm). Można zamówić np. okleinowane drzwi tarasowe (865x2295) bez poprzeczki. Diler powiedział, ze mają na to atest i gwarantuje poprawne działanie okna. Akurat w tym wątku czytałem coś dokładnie przeciwnego, więc mam mały mętlik w głowie. Więc panowie Fachowcy Od Okien , można zrobić takie drzwi bez poprzeczki (ciemna okleina, dwa skrzydzła UR 865x2295mm) czy nie można (przy tym szerokim profilu jaki oferuje M&S)?
    pozdrawiam
    Konrad

  13. #5193
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał stary
    ... korzystając z uprzejmości jareko- jakoś fotki na onecie giną po paru dniach..
    obiecanki cacanki a nam wszystkim radosc
    i gdzie te foty!!!! Jutro wyjezdzam i nie wiem czy tu wroce wiec......dawaj je natychmiast
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  14. #5194
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar MarzannaPG
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    1.967
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie

    Ponawiam pytanie: ktoœ może zarekomendować (lub nie) okna fabryki Fila z opolszczyzny? Robiš w profilu Veka, Perfecline, 5- komorowe w doœć atrakcyjnej cenie. We Wrocławiu reprezentuje ich firma Promar z ul. Karmelkowej.

  15. #5195
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał KAS01
    ...M&S używa do drzwi tarasowych poszerzony profil (ponad 100mm). Można zamówić np. okleinowane drzwi tarasowe (865x2295) bez poprzeczki. .... Akurat w tym wątku czytałem coś dokładnie przeciwnego, więc mam mały mętlik w głowie. .... można zrobić takie drzwi bez poprzeczki (ciemna okleina, dwa skrzydzła UR 865x2295mm) czy nie można (przy tym szerokim profilu jaki oferuje M&S)?....
    Hmmm...mowlismy o drzwiach w profilu okiennym - profil posredni czy tez poszerzony (drzwiowy) jak w tym wypadku zmienia calkowicie sprawe i w tym wymiarze mozna spokojnie to wykonac
    Natomiast pokaz mi klienta ktory chcialby miec na jednej scianie okna o roznej szerokosci skrzydla. Tu wlasnie pojawia sie problem
    Tak wiec zamawiaj te dzrwi bez poprzeczki w takim skrzydle natomiast jesli jednak podejmiesz decyzje by wykonac je w profili okiennym poprzeczka MUSI byc i basta
    Narzanna - skoro brak reakcji to chyba jednak z bywajacych tutaj nikt z ta firma nie mial doczynienia. Sam profil......wszyscy juz wiedza ze nie lubie Veki i wypowiadac sie w zwiazku z tym nie bede gdyz bede stronniczy i nieobiektywny
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  16. #5196

    Domyślnie

    Dzięki jareko za odpowiedź. To, ze profil drzwi bedzie inny niż profil okien nie stanowi dla mnie problemu. Akurat w salonie na tej ścianie gdzie są drzwi balkonowe nie ma innych okien, więc nie powinno się to rzucać w oczy.

  17. #5197

    Domyślnie

    Hej KASO1 i jak poszukiwania. Ja dzisiaj dzonilem do dealera M&S i DAKO w Stargardzie. M& dal mi wycena- jak mi przyslal cene to zbaranialem - jutro dzwonie zapytac sie czy sie nie pomylil bo za: -145x141 x 6szt
    - 207x141 x 4szt
    - 52x115 x 1 szt
    - 70x115 x 2 sz
    chce 5700 w bialych lub 7000 w barwionych od zewnatrz.
    Z DAKO bede mial pozniej.

    I wlasnie - ODWIECZNE PYTANIE:
    1) DAKO - z VEKA PERFEKTLINE, zewn kolor

    czy

    2) M&S - z BRUNGMAN 4 KOM, zewn kolor.czy Brugnam ma jakiec certyfikaty na kolor??


    Z tego co czytalem do dochodze do wniosku ze w tym wypadku wypada kierowac sie tylko cena - kto tańszy. Czy moze jednak warto za cena doplaty wybrac konkretny system i producenta.
    Ufffff POMOZECIE???

  18. #5198

    Domyślnie

    M&S w Staragrdzie nie jest już dla mnie partnerem do dalszych rozmów. Diler nie przedstawił mi wyceny, tylko podał koszt samych okien (zawyżony o 20%) oraz koszt montażu (zanizony o 100% - 10zł za mb ). Powiedział, że wycene poszczególnych okien bede miał przy podpisywaniu umowy . Mam też duże wątpliwości co do fachowości sprzedawcy (to wnioski z rozmowy: miałem wrażenie że wiem wiecej o produktach które sprzedaje).
    Bardzo dobra oferte przedstawił mi diler M&S z Gdańskiej (szybka i bardzo dokładna wycena poprzez mail). Po wysłaniu zapytania otrzymałem telefon w celu potwierdzenia i upewnienia się, ze wszystko jest dla mnie zrozumiałe. Po otrzymaniu wyceny diler odpowiedział szczegółowo na moje pytania.
    Wysłałem też oferte na okna Dako do Eko-Domu. Tu również był telefon i szybka wycena (niestety nie tak dokładna jak ta z M&Sa). U nich okna wyszły o 10% droższe (montaż w obu firmach w podobnej cenie - ok 20zł za mb).
    Czekam jeszcze na wycene dilera Dako ze Stargardu (niestety już 10dzień )
    Prawdopodobnie wybiore M&S, ale ostateczną decyzje podejme po wizycie w obu firmach.
    pozdrawiam
    Konrad

  19. #5199
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarek30
    .... M& dal mi wycena- jak mi przyslal cene to zbaranialem - jutro dzwonie zapytac sie czy sie nie pomylil bo za:
    - 145x141 x 6szt
    - 207x141 x 4szt
    - 52x115 x 1 szt
    - 70x115 x 2 sz
    chce 5700 w bialych lub 7000 w barwionych od zewnatrz....
    Hmmm.....tez zbaranialem tylko oby nie okazalo sie jak przyjdzie do ostatecznej wyceny ze wyjdzie ci o wiele wiecej. Uzyskales 217 zl za mkw brutto z montazem - sprawdz bo cos mie sie wydaje iz robi Cie hmmm.... lekko na szaro
    a przy tych wymiarach faktycznie mozesz skupic sie przede wszystkim na cenie choc......mimo wszystko bym uwazal.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  20. #5200

    Domyślnie

    Cytat Napisał KAS01
    Bardzo dobra oferte przedstawił mi diler M&S z Gdańskiej Konrad
    Dzieki za info. Ja codziennie pracuje do 16-17 i nie mam jak wybraqc sie do stargardu czy szczec zeby oczy w oczy porozmawiac i siedze tylko na telefonie. Chce ich odwiedzic po telefonicznej selekcji - twoje opinie sa dla mnie cenne i mam nadzieje ze podzielisz sie jeszcze efektem twoich poszukiwań.
    A M&S z Gdanskiej to w szczecinie?

    W porzedniej wiad. podalem wycene z M&S Stargard - jak zauwazyl Jareko, nieco podejzana i dla mnie samego.

    Pzdrawiam
    Jarek

Strona 260 z 1568

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony