dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 291 z 1568
Pokaż wyniki od 5.801 do 5.820 z 31350
  1. #5801

    Domyślnie

    NIE POLECAM DREWNIANYCH . JA TEŻ SIĘ NASTAWIAŁEM NA TAKIE ALE PO DŁUGICH ROZWAŻANIACH KUPIŁEM PLASTIK. POLECAM OKNOPLAST KRAKÓW Z DWÓCH STRON OKLEINA
    TOBI

  2. #5802

    Domyślnie

    Czesc,
    ja tez zapytam o opinię nt. okien, do których się przymierzam. Sa to drewniane okna z firmy Okna Beskid z Rybarzowic k/Zywca. Rama z mahoniu. Czy ktoś zechciałby się wypowiedziec o ich produktach?

  3. #5803
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    niu - puśc mi adres mailowy na priva -
    M&S to firma produkująca okna
    Aluplast to sytem okien.
    5-komorowe maja szerokośc ram 70 mm
    6-komorowe to ramy o szeroko
    ści 80 mm i jest to jedyny tak szeroki system.
    Może być

  4. #5804

    Domyślnie

    PRZ-rty z Krakowa. Swietne okna. Mnie za 13 ( duze) ? w tym balkonowe wyjdzie jakies 9 tysiecy.? drewniane, z jednej strony zielone, z drugiej biale

  5. #5805

    Domyślnie

    czy sa jakiekolwiek przeciwskazania aby montowac okna bez parapetu wewnetrznego? Moja zona i ja mamy taka wizje aby wykonczyc to miejsce gdzie normalnie jest zainstalowany parapet tak jak reszete sciany na nastepnie ulokowac tam precyzyjnie przycieta szybe tak by bylo latwo utrzymac to miejsce w czystosci.

    mam jeszcze jedno pytanie a mianowice: jako ze nie jestesmy bardzo majetnymi osobami a wlasnie zabieramy sie za wymiane okien w naszym mieszkanku chcialbym Was prosic o pomoc w doborze dobrej przystepnej cenowo firmy na ternie woj. slaskiego (aglomeracja katowicka) Moze nie firme z najnizszej pulki ale taka solidna srednia. Tyle sie mowi o oknach slabej jakosci i spartolonym montazu a ja chcialbym bardzo uniknac tych klopotow. Moze firma AP Zory uzywaja profilu KBE w lini Optima lub moze ET-Okna? (w Katowiceach jest punkt sprzedazy tych okien niestety bez montazu) Okfens? a moze zupelnie inne propozycje. Za pomoc bedziemy bardzo wdzieczni

  6. #5806

    Domyślnie

    moze podam maila gdyby na forum byl problem ze wskazaniem firmy w miejscu publicnym [email protected]

  7. #5807
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    nie ma przeciwskazan by zamontowac okno bez parapety wewnetrznego. Malo tego - kolejnosc montazu jest taka ze montuje sie najpierw okna a parapet wewnetrzny montuje sie pozniej. Przy wymianie okien czesto tego samego dnia zas na Inwestycjach wtedy kiedy sie pojawia na budowie
    Tak wiec spokojnie mozesz miec zamontowane okna a parapet kiedy tylko sobie zapragniesz zalozysz
    Co do szyby jako patrapetu hmmm....wybacz ale nie polecam. Nawet dobrze podparta moze peknac a poza tym jest o wiele bardziej podatna na zarysowania niz jakikolwiek inny parapet.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  8. #5808

    Domyślnie

    jareko dziekuje za pomoc i twoja opinie. mam nadzieje ze jeszcze pchelek wypowie sie w temacie firmy na slasku. jareko jeszcze raz dziekuje

  9. #5809

    Domyślnie

    Witam
    Charlie, Stary dzięki za podpowiedź. To już tylko mam 2 profile do wyboru Plustec i Rywen. Ja za tym pierwszym mąż za tym drugim. Ciekawe co z tego wyniknie...

    pozdrawiam
    zdolność opierania się pokusom jest miarą charakteru
    "Ostateczna walka rozegra się między złodziejami pamięci a okradanymi z niej narodami" - G.Herling-Grudziński

  10. #5810
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    Pluwen [chłopiec] lub Rystec [też chlopiec] - dziewczynka to bylaby Veka

  11. #5811

    Domyślnie

    Heja
    Pchelek ty się lepiej nie wyśmiewaj ze mnie, bo ja zanim wybuduję mój nieduży domek to oszaleję albo rozwiodę sie z mężem. Plustek odpadł ale do Ryvena doszła dziewczynka Veka z firmy zresztą polecanej przez Muratora Vetrex. Obiecałam sobie, że nigdzie już nie dzwonię i nie chodzę oglądać okien- Basta!. Powiedz Pchelku coś rozsądnego na temat mojego dylematu. To już ostateczny dylemat!!!!!!!!

    pozdrawiam
    zdolność opierania się pokusom jest miarą charakteru
    "Ostateczna walka rozegra się między złodziejami pamięci a okradanymi z niej narodami" - G.Herling-Grudziński

  12. #5812

    Domyślnie

    to moze i ja poprosze Pchelka o rade i jeszcze raz podsune pytanie w formie cytatu (wlasnego)

    mam jeszcze jedno pytanie a mianowice: jako ze nie jestesmy bardzo majetnymi osobami a wlasnie zabieramy sie za wymiane okien w naszym mieszkanku chcialbym Was prosic o pomoc w doborze dobrej przystepnej cenowo firmy na ternie woj. slaskiego (aglomeracja katowicka) Moze nie firme z najnizszej pulki ale taka solidna srednia. Tyle sie mowi o oknach slabej jakosci i spartolonym montazu a ja chcialbym bardzo uniknac tych klopotow. Moze firma AP Zory uzywaja profilu KBE w lini Optima lub moze ET-Okna? (w Katowiceach jest punkt sprzedazy tych okien niestety bez montazu) Okfens? a moze zupelnie inne propozycje. Za pomoc bedziemy bardzo wdzieczni[/quote]

  13. #5813
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    areksam

    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Przez te okna to mozna zwariować.
    Czy Oknovid to solidna firma??
    Gealan S 8000 IQ 6 komorowe, barwione w masie, okleina dwustronna.
    Co na powyższe specjaliści?

    Ile kosztował by wasz nadzór nad montażem takich okien?
    "Należy spodziewać się tego co najlepsze. Zło przyjdzie samo."
    "Nic nigdy nie zostało zbudowane według planu i w granicach budżetu"
    http://www.sieradz.spanie.pl

  14. #5814
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Toro

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Posty
    2

    Domyślnie

    Polecam REHAU BRILLANT 5-kom niemiecki profil ładne zaokrąglenia wew i zew zewnętrzna grubość ścianki wg niemieckiej normy 3,1 mm ,firma solidna produkuje oprócz profili również wszelkiego rodzaju przewody od wielkich do całkiem małych rurek do kroplówek i dializ,produkują także wszelkie plastyki do BMW m.in konsole boczki, podłokietniki itp.Jesli chodzi o okucie to polecam ROTO NT ,bogate wypasione okucie,ze stopniowanym uchyłem wszystkie elementy zaczepowe odlewane z jednej bryły metalu,żadnych zgrzewanych blaszek żadnych ostrych krawędzi .
    Oczywiście jest to moje zdanie w tej sprawie. Pozdrawiam

  15. #5815

    Domyślnie

    Cytat Napisał areksam
    Przez te okna to mozna zwariować.
    Czy Oknovid to solidna firma??
    Gealan S 8000 IQ 6 komorowe, barwione w masie, okleina dwustronna.
    Co na powyższe specjaliści?

    Ile kosztował by wasz nadzór nad montażem takich okien?

    To do Łodzi docieraja okna z Oknovidu???
    Sama jestem (byłam?) zainteresowana ich oknami. Poczytałam trochę na forum na ich temat i - niestety - opinie są bardzo podzielone!
    Jeszcze na nic się nie zdecydowałam, a czas ucieka.
    Powodzenia!

  16. #5816

    Domyślnie

    czesc
    polecicie mi jakąś solidną firmę z Częstochowy lub ogólnie z województwa ślaskiego. Konkretnie chodzi mi o dobre okna z pcv

    Pozdrawiam

  17. #5817
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    piotrbh

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Posty
    1

    Domyślnie

    witam serdecznie

  18. #5818

    Domyślnie

    Witam

    Wszyscy specjaliści od okien chyba wyjechali na majówkę może jutro coś nam podpowiedzą!
    pozdrawiam
    zdolność opierania się pokusom jest miarą charakteru
    "Ostateczna walka rozegra się między złodziejami pamięci a okradanymi z niej narodami" - G.Herling-Grudziński

  19. #5819
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kropi
    Zarejestrowany
    Feb 2004
    Posty
    1.716
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    86

    Domyślnie

    Przelatuję ten temat na tyle, na ile da się przelecieć w krótkim czasie prawie 100 stron i jak na razie co do jednego jestem na 100% przekonany - od okien można zwariować a jako że pracuję w branży od wariowania, to nie chciałbym znaleźć się w pracy jako klient i dlatego bardzo proszę o poradę - na co zwracać uwagę przy wyborze dowolnego profilu z dowolnym okuciem - dodam, że nie proszę o wskazanie firmy, tylko o ogólne założenia. Moje wymagania są +/- takie:

    1. Profil PCV z okleiną
    2. Okucie solidne, umożliwiające płynną regulację uchylenia
    3. Chciałbym jakiś sensowny poziom antywłamalności z zachowaniem rozsądku cenowego - to się tyczy zarówno okuć, jak i szyb. Wiem tyle, że klameczka powinna być co najmniej z guziczkiem a najchętniej na kluczyk.
    4. Nie interesuje mnie izolacja akustyczna
    5. Jakie okna do piwnicy? Może zwykła kratka jako zabezpieczenie wystarczy?
    6. Zastanawiam się nad roletami zew ze schowaną pod tynkiem skrzynką i możliwością dołożenia w przyszłości sterowania elektrycznego.
    7. Bardzo wskazana możliwość montażu kontaktronów w ramie przez producenta, słyszałem że jak się to robi samemu to lubią się awanturować w temacie gwarancji
    8. Ktoś słyszał o okuciach SIEGENIA?
    Biedronka w Wódce
    Komentarze

    Gdybyśmy zawsze kierowali się rozsądkiem, życie byłoby nieskończenie nudne...

  20. #5820
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał kropi
    ]1. Profil PCV z okleiną
    ojjj...tego jest od groma
    Cytat Napisał kropi
    2. Okucie solidne, umożliwiające płynną regulację uchylenia
    plynna?hmmm....stopniowa to tak - przynajmniej nie jest awaryjna ale nie stosuje sie przy okuciach antywlamaniowych
    Cytat Napisał kropi
    3. Chciałbym jakiś sensowny poziom antywłamalności z zachowaniem rozsądku cenowego - to się tyczy zarówno okuć, jak i szyb. Wiem tyle, że klameczka powinna być co najmniej z guziczkiem a najchętniej na kluczyk.
    tu niestety cus za cus albo antywlam albo namiastka
    Cytat Napisał kropi
    4. Nie interesuje mnie izolacja akustyczna
    nareszcie glos rozsadny oby wiecej takich - standardowa szyba dla 1kHz ma tlumienie -34dB w zupelnosci wystarczajace
    Cytat Napisał kropi
    5. Jakie okna do piwnicy? Może zwykła kratka jako zabezpieczenie wystarczy?
    jesli prety fi=>12mm to odpowiada to WK-2 i P-4
    Cytat Napisał kropi
    6. Zastanawiam się nad roletami zew ze schowaną pod tynkiem skrzynką i możliwością dołożenia w przyszłości sterowania elektrycznego.
    musisz podjac decyzje o sterowaniu juz na tym etapie - pozniej wlozenie silnika w wielu wypadkach nie warte zachodu
    Cytat Napisał kropi
    7. Bardzo wskazana możliwość montażu kontaktronów w ramie przez producenta, słyszałem że jak się to robi samemu to lubią się awanturować w temacie gwarancji
    tu sa dwie szkoly Grodziska i Otwocka jednak dobry montazysta alarmow zrobi to idealnie - vide ZBYCH
    Cytat Napisał kropi
    8. Ktoś słyszał o okuciach SIEGENIA?
    jedne z wielu - kazde dobre pod warunkiem konserwacji - wszyscy chyba wiemy ze kto smaruje ten jedzie
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

Strona 291 z 1568

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony