dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 306 z 1568
Pokaż wyniki od 6.101 do 6.120 z 31350
  1. #6101
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    stary to swieta prawda - skrzydla przy szkleniu trzeba przekosic - czsami nawet o 4-5 mm - szklenie podrecznikowe jest dla szybek o powierzchni ok 10 cm 2

  2. #6102

    Domyślnie

    Cytat Napisał Charlie

    Współczynnik U w przybliżeniu 2,4 W/m2K.
    Wszystko zależy czy szyby są z powłoką czy bez i jakim gazem wypełniona jest przestrzeń międzyszybowa

    Cytat Napisał Charlie
    [

    Ciężar to ok. 55 kg/m2 !!!
    Ciężar charakterystyczny 2-ch dziesiątek to 50kg/m2

    Cytat Napisał Charlie
    Z tego co pamiętam to okucia wytrzymują do 120 kg/m2 ale mogę się mylić.
    Liczy się waga całego skrzydła oraz jego proporcje i wymiary.
    Parametr 120kg/m2 o niczym nie mówi.

    Cytat Napisał Charlie

    nawiasem mówiąc to masz teraz silniejsze szyby niż P4 !!!
    Nie wiadomo jakie to są szyby (ESG, TVG, Float ?)
    Nie wiem co według Ciebie oznacza silniejsze szyby, ale P4 nie jest klasą "silności"
    pzdr

  3. #6103
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał budulec
    Cytat Napisał Charlie

    Współczynnik U w przybliżeniu 2,4 W/m2K.
    Wszystko zależy czy szyby są z powłoką czy bez i jakim gazem wypełniona jest przestrzeń międzyszybowa

    Cytat Napisał Charlie
    [

    Ciężar to ok. 55 kg/m2 !!!
    Ciężar charakterystyczny 2-ch dziesiątek to 50kg/m2

    Cytat Napisał Charlie
    Z tego co pamiętam to okucia wytrzymują do 120 kg/m2 ale mogę się mylić.
    Liczy się waga całego skrzydła oraz jego proporcje i wymiary.
    Parametr 120kg/m2 o niczym nie mówi.

    Cytat Napisał Charlie

    nawiasem mówiąc to masz teraz silniejsze szyby niż P4 !!!
    Nie wiadomo jakie to są szyby (ESG, TVG, Float ?)
    Nie wiem co według Ciebie oznacza silniejsze szyby, ale P4 nie jest klasą "silności"
    pzdr

    ...wow, ale mnie pięknie wypunktowałeś
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  4. #6104

    Domyślnie

    Pozdrawiam wszystkich Forumowiczów! Próbowałam przeczytać te 99 stron, ale nadal nie wiem jakie okna, proszę powiedzcie kogo polecacie w rzeszowie, ważny jest montaż, myślę o oknach drewnianych ze szprosami, ale nie mogę się zdecydować, a może lepiej poczekać do zimy?
    Mam czas. Wokół rzeszowa tyle się buduje, liczę że się pochwalicie.
    [/url]

  5. #6105
    ELITA FORUM (min. 1000)
    abromba

    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Posty
    1.705
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Nie wiem,czy nie zaśmiecę tego tematu, ale nie chcę zakładać nowego. Mam nadzieję, że mi po starej znajomości wybaczycie .

    Chcę tu wyrazić mój stanowczy protest przecowko strategii marketingowej firmy Budvar. Jest nieetyczna.
    W lokalnej prasie piaseczyńskiej (wbrew pozorom dość poczytnej) systematycznie są duże reklamy takie jak ta (przepraszam, ale będzie "cytata"):
    "OKNA Z PCV - PRAKTYCZNA LEKCJA DLA KLIENTÓW.
    Zaledwie jedno na dziewięć okien objęte jest faktyczną gwarancją jakości. Doświadczonych firm, oferujących profesjonalną obsługę, zostało na rynku niewiele. Pozostałe, to zwykle szybko gasnące i bankrutujące gwiazdy, a udzielana przez nie gwarancja staje się fikcją. Klienci, nabici w przysłowiową butelkę, pozostają z kłopotem czyli wyjątkowo tanimi ale wadliwymi oknami. Renata szafran, odpowiedzialna za sprzedaż w spółce BUDVAR Centrum, jadnej z dłużej działających w Polsce, podsumowuje:"Wierzę, że już niedługo nadejdą czasy, gdy niesolidne firmy wypadną z rynku. Klenci po prostu przestaną u nich kupować".
    W tym stylu są też reklamy o podwyższonej sztywności okien dostępnej jedynie w Thyssenie (co wielokrotnie Pchelek dementował), itp.
    Żeby było jasne - mam ich okna (Thyssen Prestige) i pewnie dlatego na te reklamy zwracam uwagę. Z okien jestem zadowolona - są przyzwoite. Ale wcale nie są jakieś super-hiper rewelacyjne - w dużej mierze zdecydowała cena i na pewno bardzo przyjazna obsługa.
    Co do gwaracji - to chcieli mnie spławić, gdy samoczynnie pękła szyba (bo na szyby nie ma gwarancji), ale napisałam ostre prawnicze wypracowanie o niezgodności towaru z umową i w końcu ją wymienili, choć nawet Pchelek czarno to widział, więc wyszło bardzo przyzwoicie.
    Ale ja naprawdę nie akceptuję takiego manipulowania klientami, wkurza mnie to po prostu.

  6. #6106
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    na nieetyczne reklamy sily nie ma - trzeba to sobie odpuscic - znam te ich sztuczki - moge podac ze mieli w tej kwestii sprawy w sadzie i inne takie przeklamania [lagodnie mowiac] - pocieszajace jest to ze ich okna sa w porzo

  7. #6107
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    EEwwaa

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    4

    Domyślnie dobre okna PCV

    ja też szukam dobrych okien ale PCV. Co myślicie o Deceuninck? Czy jest słabszy od VEKA?

  8. #6108

    Domyślnie

    Ja mam drewniane (mahon meranti) okna od producenta spod Opola w kolorze Ambrozja+domieszka red brawn. Cena byla nizsza od najtanszych plastikow z podwojna okleina zloty dab (w moim rejonie) i o wiele tansze od urzedowskiego. Duzym plusem jest rowniez to ze mozna u niego zamowic drzwi wejsciowe i wewnetrzne. Beda takie same.

  9. #6109
    Jacek K.
    Guest
    Jacek K.

    Domyślnie

    Chciałem zapytać o okna plastikowe. Jak to jest z termoizolacyjnością tych okien: przecież w dolnej części ościeży wycięte sa dwa otwory przez które wycieka woda deszczowa. Te otwory dają wolny wjazd powietrzu atmosferycznemu. Tym samym rama okna jest tylko tak ciepła, jak ciepły jest ramiak skrzydła (chyba użyłem dobrą nazwę).

    Czy ktoś może mi odpowiedzieć, jak się mają deklaracje producentów do rzeczywistości?

  10. #6110
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jacek K.
    Chciałem zapytać o okna plastikowe. Jak to jest z termoizolacyjnością tych okien: przecież w dolnej części ościeży wycięte sa dwa otwory przez które wycieka woda deszczowa. Te otwory dają wolny wjazd powietrzu atmosferycznemu. Tym samym rama okna jest tylko tak ciepła, jak ciepły jest ramiak skrzydła (chyba użyłem dobrą nazwę).

    Czy ktoś może mi odpowiedzieć, jak się mają deklaracje producentów do rzeczywistości?
    ...to dobre pytanie
    !!!
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  11. #6111
    Jacek K.
    Guest
    Jacek K.

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jacek K.
    Chciałem zapytać o okna plastikowe. Jak to jest z termoizolacyjnością tych okien: przecież w dolnej części ościeży wycięte sa dwa otwory przez które wycieka woda deszczowa. Te otwory dają wolny wjazd powietrzu atmosferycznemu. Tym samym rama okna jest tylko tak ciepła, jak ciepły jest ramiak skrzydła (chyba użyłem dobrą nazwę).

    Czy ktoś może mi odpowiedzieć, jak się mają deklaracje producentów do rzeczywistości?
    Czy naprawdę nikt nie odpowie?

  12. #6112
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    nie ma to zadnego wplywu - otwory wchodza w zewnetrzna komore [a komor jest co najmniej 3] ponadto otwory maja minimalne przekroje

  13. #6113
    Jacek K.
    Guest
    Jacek K.

    Domyślnie

    Cytat Napisał pchelek
    nie ma to zadnego wplywu - otwory wchodza w zewnetrzna komore [a komor jest co najmniej 3] ponadto otwory maja minimalne przekroje
    A czemu nie ma tych otworów w oknach drewnianych?

  14. #6114
    Jacek K.
    Guest
    Jacek K.

    Domyślnie

    Cofam pytanie.

  15. #6115

    Domyślnie

    witam,mam pytanie do panów "od okien"i nie tylko proszę doradzcie mi w kwestii cen,tzn.w grudniu podpisałam umowę na wykonanie okien z montazem zapłaciłam 50% wartosci zamawianych okien i ustaliśmy termin na koniec kwietnia,ale w związku z pogodą i fachowcami od prac mokrych,bo będą to okna drewniane wiec miało być po tynkach i wylewkach zadzwoniłam w połowie sierpnia aby ustalic termin i dowiedziałam się,że muszę czekać nie 4 tygodnie a 8 ito mogę zrozumieć ale że musze dopłacic 30% wartości pierwotnej ponieważ o tyle podrożały szyby,okucia stąd moje zapytanie czy tak jest istotnie,czy powinnam dopłacić- do tej pory nie miałam problemów z wykonawcami nie szukam tanich wykonawców i staram sie szanować ludzi dobrze wykonujących swoja prace,ale nie lubie jak mnie ktos chce naciągnać co o tym myślicie?

  16. #6116
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    blondyna - jeśli sobie zafundowałaś MAHON MERANTI to cena w tym roku w stosunku do ubiegłorocznej poszła w góre o 50% !!! Szyby i okucia mniej ale też poszły do góry. Niestety, ale jest to problem koncentracji kapitału w rękach zagranicznych. Okucia - niemcy, szkło - 3 huty i wszystkie w rękach zagranicznych, meranti - import z Azji przez niemieckich pośredników.
    Jak widzisz "karty do gry" nie rozdają Polacy.
    Wykonastwo polskie ale... z powodu emigracji zarobkowej Ci fachowcy co zostali w stolarniach mają wyższe pensje co powoduje wzrost kosztów.
    Summa summarum - ceny w górę !!!
    Niestety, ale nie ma dobrych perspektyw na przyszłość - ceny jeszcze pójdą w górę. Wzrost cen materiałów bazowych w budownictwie przewidywany jest na poziomie 15 - 25% w 2007.
    Pzdr
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  17. #6117

    Domyślnie

    Charlie dzieki ale mnie nie pocieszyłes,wygląda na to że powinnam dopłacic i cieszyc się,że tylko 30% no chyba ze za chwile będzie 50% nie brałam meranti tylko zwykłą sosne,argumenty pani dała dokładnie takie jak ty,a tak nawiasem mówiąc chciałabym żeby zarobki moje też tak rosły

  18. #6118

    Domyślnie

    pchelek prosze o wsparcie.
    W zasadzie to juz chcialem zamawiac okna a nawet powinienem byl to juz dawno zrobic. Problem pojawil sie w drzwiach tarasowych. Mam tam otwor 360x225. Przewidziany jest podzial na cztery czesci o szerokosci 90cm kazda. Zewnetrzne czesci typu fix a srodkowe otwieralne. W drewnie. Wybor pomiedzy firma M&S oraz Adpol.
    Dostalem wyceny i tu zaskoczenie. Handlowiec z Adpola twierdzi ze nie mozna zastosowac w drzwiach typu HS okuc WK2 ani nawet WK1. W drzwiach uchylno-przesuwnych mozna zastosowac tylko WK1. Handlowiec z firmy M&S twierdzi ze i owszem. Mozna zarowno WK1 jak i WK2. Dotyczyc to ma rzecz jasna obu typow drzwi. O co tu w tym wszystkim chodzi? Te dwie firmy pewnie korzystaja z okuc roznych producentow. Czy to mozliwe aby jeda z nich tylko spelniala wymogi WK2? Gdyby rzeczywiscie nie mozna bylo zastosowac w takich drzwiach okuc WK2 to przestaje byc sensowne stosowanie ich (okuc WK2) w pozostalych oknach.
    Bede wdzieczny za wszelkie informacje. Pozdrawiam,
    Piotr.

  19. #6119

    Domyślnie

    Cytat Napisał blondyna
    witam,mam pytanie do panów "od okien"i nie tylko proszę doradzcie mi w kwestii cen,tzn.w grudniu podpisałam umowę na wykonanie okien z montazem zapłaciłam 50% wartosci zamawianych musze dopłacic 30% wartości pierwotnej ponieważ o tyle podrożały szyby,okucia stąd moje zapytanie czy tak jest istotnie,czy powinnam dopłacić-
    Trochę niepoważna ta firma. Po pierwsze umowa został podpisana (szanujaca się firma raczej dopłaci do interesu niz zmieni warunki gry), po drugie zostało wpłacono 50% zaliczki (zaliczka b. wysoka jak na zaliczkę, a Panowie mieli za co kupic materiały po starych cenach). Ponadto wbrew pozorom podwyżki nie były aż tak drastyczne, a handlowcy dawali niektórym producentem pewne dodatkowe rabaty na materiały do produkcji.

  20. #6120
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    stary

    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    1.596

    Domyślnie

    Cytat Napisał bwojtek
    Zamawiający może zatrzymać ekwiwalent stanowiący równowartość niedokończonych prac do czasu ich uzupełnienia.
    Obawiam się jednak, że dla potencjalnego naciągacza niedokończona praca będzie miała warotość całej kwoty pozostałej do zapłaty.
    Ja uważam, że jeżeli wykonawca ceni swoją opinię, to niezależnie od zapisów umowy zawsze się można dogadać. Jeżeli firma jest znana i sprawdzona przez znajomych to można też śmiało zapłacić całość i czekać na usunięcie usterek.
    Potwierdzam- każdemu mogą się zdarzyć małe niedociągnięcia, ale przy obustronnym zaufaniu sprawę można załatwić bez niesnasek..

Strona 306 z 1568

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony