dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 307 z 1568
Pokaż wyniki od 6.121 do 6.140 z 31350
  1. #6121
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    stary

    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    1.596

    Domyślnie

    Cytat Napisał blondyna
    witam,mam pytanie do panów "od okien"i nie tylko proszę doradzcie mi w kwestii cen,tzn.w grudniu podpisałam umowę na wykonanie okien z montazem zapłaciłam 50% wartosci zamawianych okien i ustaliśmy termin na koniec kwietnia,ale w związku z pogodą i fachowcami od prac mokrych,bo będą to okna drewniane wiec miało być po tynkach i wylewkach zadzwoniłam w połowie sierpnia aby ustalic termin i dowiedziałam się,że muszę czekać nie 4 tygodnie a 8 ito mogę zrozumieć ale że musze dopłacic 30% wartości pierwotnej ponieważ o tyle podrożały szyby,okucia stąd moje zapytanie czy tak jest istotnie,czy powinnam dopłacić- do tej pory nie miałam problemów z wykonawcami nie szukam tanich wykonawców i staram sie szanować ludzi dobrze wykonujących swoja prace,ale nie lubie jak mnie ktos chce naciągnać co o tym myślicie?
    Zdecydowanie częściej jestem wykonawcą niż inwestorem , ale tutaj nie znajduję wytłumaczenia dla kolegów po fachu- chyba że w umowie coś tam było inaczej zaznaczone...
    Faktem są podwyżki przytoczone przez Charliego ale uważam, że zamówienie po to było wysłane w grudniu(czyli w okresie gdy zaczynają sie jakieś zimowe promocje) i wpłacona zaliczka aby było taniej i warunki cenowe z umowy zostały dotrzymane
    A może mają takie drogie mazynowanie??? ale przecież okien jeszcze nie wyprodukowali!!!

  2. #6122
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    stary

    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    1.596

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotr S.
    pchelek prosze o wsparcie.
    W zasadzie to juz chcialem zamawiac okna a nawet powinienem byl to juz dawno zrobic. Problem pojawil sie w drzwiach tarasowych. Mam tam otwor 360x225. Przewidziany jest podzial na cztery czesci o szerokosci 90cm kazda. Zewnetrzne czesci typu fix a srodkowe otwieralne. W drewnie. Wybor pomiedzy firma M&S oraz Adpol.
    Dostalem wyceny i tu zaskoczenie. Handlowiec z Adpola twierdzi ze nie mozna zastosowac w drzwiach typu HS okuc WK2 ani nawet WK1. W drzwiach uchylno-przesuwnych mozna zastosowac tylko WK1. Handlowiec z firmy M&S twierdzi ze i owszem. Mozna zarowno WK1 jak i WK2. Dotyczyc to ma rzecz jasna obu typow drzwi. O co tu w tym wszystkim chodzi? Te dwie firmy pewnie korzystaja z okuc roznych producentow. Czy to mozliwe aby jeda z nich tylko spelniala wymogi WK2? Gdyby rzeczywiscie nie mozna bylo zastosowac w takich drzwiach okuc WK2 to przestaje byc sensowne stosowanie ich (okuc WK2) w pozostalych oknach.
    Bede wdzieczny za wszelkie informacje. Pozdrawiam,
    Piotr.
    "Zwykłe" czyli tradycyjne okucie w przesuwce jest trudniejsze do sforsowania niz w normalnym oknie już na starcie, chociaż większość oprychów właśnie zaczyna włam od tego okna
    Wszystko zależy od wersji przesuwki- zwykła uchylno-przesuwna czy sterowany uchył klamką (tzw. automat)o większym skoku suwaków.
    Okucie WK1 ma wmocnione 4 zaczepy na narożnikach, więc zastosowanie tego w tych drzwiach nie stwarza problemu w znanych mi okuciach.
    Gorzej z okuciem WK2, które powinno mieć max ilość zaczepów wzmocnionych przy danych gabarytach dookoła skrzydła - tego w katalogach okuć WK2 nie znajdzie, więc nie wiem czy ktoś weźmie odpowiedzialność za to na swoje barki i wystawi kwit potwierdzający na WK2.
    Mozna zrobić "łatankę" i tak:
    1. w wersji "tradycyjnej" uchylno- przesuwnej- piony, czyli zasuwnica i "plecy" wzmocnione, poziomy zwykłe.
    2. w wersji z automatem w klamce- nie znam okuć mających wzmocnione inne elementy okuc niz narożniki, więc tu może być problem...
    Obie wymienione firmy okuwają na Siegenii, więc WK1 powinny wykonać. Być może do przesuwek wstawiają inne okucie, ale bardzo w to wątpię.

    Na koniec radziłbym podzielić to na dwie lub trzy części- taniej i ładniej- więcej szyby.

  3. #6123
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał blondyna
    stąd moje zapytanie czy tak jest istotnie,czy powinnam dopłacić
    Czekaj... Chyba po to wpłacałaś zaliczkę, żeby mieć gwarancję ceny. Co mówią zapisy umowy? Jest tam określona wartość zamówienia? Czy jest mowa, że cena może ulec zmianie?
    Dla mnie to jawne oszustwo... Trzymali kasę 9 miesięcy i nią obracali a teraz nie czują się zobowiązanie do wykonania zlecenia w cenie z dnia zamówienia???

  4. #6124
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotr S.
    W zasadzie to juz chcialem zamawiac okna a nawet powinienem byl to juz dawno zrobic. Problem pojawil sie w drzwiach tarasowych. Mam tam otwor 360x225. Przewidziany jest podzial na cztery czesci o szerokosci 90cm kazda. Zewnetrzne czesci typu fix a srodkowe otwieralne. W drewnie. Wybor pomiedzy firma M&S oraz Adpol.
    Dostalem wyceny i tu zaskoczenie. Handlowiec z Adpola twierdzi ze nie mozna zastosowac w drzwiach typu HS okuc WK2 ani nawet WK1. W drzwiach uchylno-przesuwnych mozna zastosowac tylko WK1. Handlowiec z firmy M&S twierdzi ze i owszem. Mozna zarowno WK1 jak i WK2. Dotyczyc to ma rzecz jasna obu typow drzwi. O co tu w tym wszystkim chodzi?
    Nie do końca rozumiem... To mają być 4 kwatery po 90cm ale wykonane jako patio ze słupkiem ruchomym (bo piszesz "Zewnetrzne czesci typu fix a srodkowe otwieralne")? Jeżeli tak to wg mojej wiedzy (na siegeni) można zrobić WK2. Natomiast HS jest zdaje się zupełnie inną konstrukcją i mają tam zastosowanie inne okucia. Czy mają wersje WK1 i WK2 to nie wiem... Ale chyba najlepiej poprosić sprzedawców o schemat okuć i w razie wątpliwości zadzwonić do producenta okuć i spytać czy to jest WKx.

  5. #6125

    Domyślnie

    witam,dziekuje jarp,stary- tez mi się wydawało,ze cos to nie tak kasa wzieta,0 telefonu,ze jakies zmiany a tu gdy prosze o montaz okien niespodzianka na bagatela 5 małych tysiaczków,chyba zacznę z tym walczyć,dzieki za zdrowe porady,chyba nikt nie lubi byc robiony w przysłowiowego......

  6. #6126
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    EEwwaa

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    4

    Domyślnie okna Foris - czy warto?

    ja też szukam dobrych okien... Kto ma doswiadczenia z oknami Foris?, nic o nich nie znalazłam na forum

  7. #6127

    Domyślnie

    Cytat Napisał stary
    Cytat Napisał Piotr S.
    pchelek prosze o wsparcie.
    W zasadzie to juz chcialem zamawiac okna a nawet powinienem byl to juz dawno zrobic. Problem pojawil sie w drzwiach tarasowych. Mam tam otwor 360x225. Przewidziany jest podzial na cztery czesci o szerokosci 90cm kazda. Zewnetrzne czesci typu fix a srodkowe otwieralne. W drewnie. Wybor pomiedzy firma M&S oraz Adpol.
    Dostalem wyceny i tu zaskoczenie. Handlowiec z Adpola twierdzi ze nie mozna zastosowac w drzwiach typu HS okuc WK2 ani nawet WK1. W drzwiach uchylno-przesuwnych mozna zastosowac tylko WK1. Handlowiec z firmy M&S twierdzi ze i owszem. Mozna zarowno WK1 jak i WK2. Dotyczyc to ma rzecz jasna obu typow drzwi. O co tu w tym wszystkim chodzi? Te dwie firmy pewnie korzystaja z okuc roznych producentow. Czy to mozliwe aby jeda z nich tylko spelniala wymogi WK2? Gdyby rzeczywiscie nie mozna bylo zastosowac w takich drzwiach okuc WK2 to przestaje byc sensowne stosowanie ich (okuc WK2) w pozostalych oknach.
    Bede wdzieczny za wszelkie informacje. Pozdrawiam,
    Piotr.
    "Zwykłe" czyli tradycyjne okucie w przesuwce jest trudniejsze do sforsowania niz w normalnym oknie już na starcie, chociaż większość oprychów właśnie zaczyna włam od tego okna
    Wszystko zależy od wersji przesuwki- zwykła uchylno-przesuwna czy sterowany uchył klamką (tzw. automat)o większym skoku suwaków.
    Okucie WK1 ma wmocnione 4 zaczepy na narożnikach, więc zastosowanie tego w tych drzwiach nie stwarza problemu w znanych mi okuciach.
    Gorzej z okuciem WK2, które powinno mieć max ilość zaczepów wzmocnionych przy danych gabarytach dookoła skrzydła - tego w katalogach okuć WK2 nie znajdzie, więc nie wiem czy ktoś weźmie odpowiedzialność za to na swoje barki i wystawi kwit potwierdzający na WK2.
    Mozna zrobić "łatankę" i tak:
    1. w wersji "tradycyjnej" uchylno- przesuwnej- piony, czyli zasuwnica i "plecy" wzmocnione, poziomy zwykłe.
    2. w wersji z automatem w klamce- nie znam okuć mających wzmocnione inne elementy okuc niz narożniki, więc tu może być problem...
    Obie wymienione firmy okuwają na Siegenii, więc WK1 powinny wykonać. Być może do przesuwek wstawiają inne okucie, ale bardzo w to wątpię.

    Na koniec radziłbym podzielić to na dwie lub trzy części- taniej i ładniej- więcej szyby.
    Dzieki za odpowiedz i sugestie podzialu. Chyba zdecyduje sie na podzial po 120cm, trzy czesci. Jest to wskazane szczegolnie przy HS gdzie sa wieksze profile.

    Cytat Napisał b wojtek
    Nie do końca rozumiem... To mają być 4 kwatery po 90cm ale wykonane jako patio ze słupkiem ruchomym (bo piszesz "Zewnetrzne czesci typu fix a srodkowe otwieralne")? Jeżeli tak to wg mojej wiedzy (na siegeni) można zrobić WK2. Natomiast HS jest zdaje się zupełnie inną konstrukcją i mają tam zastosowanie inne okucia. Czy mają wersje WK1 i WK2 to nie wiem... Ale chyba najlepiej poprosić sprzedawców o schemat okuć i w razie wątpliwości zadzwonić do producenta okuć i spytać czy to jest WKx.
    Rozwazam dwie opcje. Pierwsza to drzwi uchylno przesuwne, oczywiscie z ruchomym slupkiem. Dwie zewnetrzne czesci stale a srodkowe, ruchome. Po uchyleniu przesuwaja sie na zewnatrz zachodzac na czesci stale.
    Druga opcja to system HS czyli drzwi tylko przesuwne. Jestem sklonny wybrac w tym wypadku podzial na trzy czesci gdzie zewnetrzne pozostaja stale a srodkowa przesuwa sie na jedna ze stron.

    Czy ktos moze mi powiedziec jak wyglada poziom zabezpieczenia drzwi w systemie HS w porownaniu z oknami rozwieralnymi z okuciami WK2? Byc moze tu nie mozna zastosowac WKx poniewaz te normy dotycza innej konstrukcji(okien rozwiernych?). Moze jest jednak inaczej. Jest to o tyle wazne ze gdyby rozwiazanie z HS bylo gorzej zabezpieczone antywlamaniowo to wtedy raczej nie ma sensu ladowac kasy w okucia WK2 w oknach skoro balkon/taras bedzie zabezpieczony gorzej.
    Z gory dziekuje za wszystkie informacje, zamowienie okien w najblizszych dniach.
    Pozdrawiam,

    Piotr.

  8. #6128
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ~Maja

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    24
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    witam
    bardzo proszę o radę:
    na placu boju o moje zlecenie pozostały dwie firmy:
    - OKNOVID z oknami na profilu 6 komorowym, klasa A profila okiennego zewnętrzne ścianki PCV grubości 2mm, zamknięte wzmocnienia stalowe w ramach okiennych, profil termo GEALAN, przenikalność termiczna profilu PCV K=1,2 okucia ROTO NT, szyby K=1,0 , we wszystkich oknach RU mikrowentylacja.
    - MS Okna: okna MS-Line, profil 5-komorowy 73 mm, okucia Sigenia Titan Silber, wkład 2-szybowy+argon+"ciepła ramka", U=1,0, Rw=35dB, mikrowentylacja.
    oferta MS Okna tańsza o ok. 10%.

    która oferta lepsza???

  9. #6129
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    a bylo tu nie raz i ciagle to samo
    KLient sie uparl i szuka, wypisuje maile do producentow i tak przez przypadek po raz kolejny trafil od jednego do mnie gdyz Warszawe dla niego obsluguje
    Co szanowny klient chce? cytata:
    "...okna jednoskrzydłowego uchylnego o wym. 225x145 cm...."
    i jakos z moja odpowiedzia sie nei pogodzil i szuka "jelenia" ktory mu to wykona i da gwarancje. Nawet zasugerowalem mu wizyte na osiedlu "Rodzina Polanieckich" gdzie o mniejszej szerokosci jednoskrzydlowki wykonali i sa z nimi klopoty po dzis dzien od dnia montazu i sprawa w sadze ze cos takiego
    Oj oj oj i po co tu bic piane i doradzac cokolwiek



    Co do zaliczki. NIe wazna jest jej wysokosc, nie wazny jest odlegly termin realizacji - umowa gwarantuje niezmiennosc ceny i basta. Dealer mogl okna zamowic w grudniu i u siebie trzymac. To jego ryzyko ze uczynil to dopiero teraz. Jego a nie klienta !!! Ja bym walczyl o stara cene i tlumaczenie wlasnie takimi argumentami zbil
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  10. #6130
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Donique

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    6

    Domyślnie Producent Gealan'a

    Witam Szanownych Forumowiczów!

    Poszukuję informacji na temat producenta okien na profilu Gealan-a : nazywa się MAR-TRAXX z Radomia. Okna te sprzedaje firma Profiplast z Warszawy. Czy ktoś kupował może ich okna? Proszę o opinię.
    Bardzo liczę na pomoc specjalistów, Pchełku, Jareko, pomóżcie!

    Pozdrawiam
    D.K.
    Pozdrawiam!

  11. #6131
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    system Gealan - jeden z lepszych - firmy nie znam

  12. #6132
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    klasa A profila okiennego zewnętrzne ścianki PCV grubości 2mm
    klasa A [według normy] to grubość scianek zewnętrznych powyżej 2,8 mm, klasa B to powyżej 2,5 mm a scianki zewnętrzne grubości 2 mm to wyrob pozaklasowy - niedopuszczony - albo im sie klasy pomieszaly albo sprzedaja chłam

  13. #6133
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    na placu boju o moje zlecenie pozostały dwie firmy:
    Wpisałem w google:
    1. oknovid polecam
    2. m&S polecam
    Zrób to samo!

  14. #6134
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie Re: Producent Gealan'a

    Cytat Napisał Donique
    Witam Szanownych Forumowiczów!

    Poszukuję informacji na temat producenta okien na profilu Gealan-a : nazywa się MAR-TRAXX z Radomia. Okna te sprzedaje firma Profiplast z Warszawy. Czy ktoś kupował może ich okna? Proszę o opinię.
    Bardzo liczę na pomoc specjalistów, Pchełku, Jareko, pomóżcie!

    Pozdrawiam
    D.K.
    PROFIPLAST to fachowcy - możesz im zaufać. Chyba z 5 lub 6 lat pracują na rynku stolarki otworowej w W-wie. Są przedstawicielami wspomnianej firmy z Radomia, która ma niezłe notowania w branży.

    Pzdr
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  15. #6135
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Donique

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    6

    Domyślnie

    Charlie, dzięki za opinię. Prawdopodobnie się na nich zdecyduję. Dam znać po montażu co sądzę o ich pracy.

    Donique
    Pozdrawiam!

  16. #6136

    Domyślnie

    Witam forumowiczów
    proszę o informację czy drzwi balkonowe (drewno) z niskim progiem wymiary 100 x 200 może być uchylno otwieralne.
    Wykonawca, który w umowie zapisał drzwi balkonowe uchylno otwieralne teraz twierdzi, że nie ma technicznych możliwości aby drzwi były uchylne.
    Taka możliwość istnieje przy progu normalnym wysokim.
    Robi mnie w konia czy rzeczywiście tak jest ?
    Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź.

  17. #6137
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Sam niski próg nie wyklucza URa. Tyle, że nie każdy sytem okuć i progu umożliwia takie rozwiązanie. Czasem też sam producent nie wie po prostu jak to zrobić

  18. #6138

  19. #6139
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał warm
    Kolejne nowinki z Niemiec dostepne w Polsce?

    http://www.pumar.pl/pl/index.php?go=...=44bb55e54386d


    Dostępne - bodajże jako jedyny produkuje JEZIERSKI 014 300 14 40

    Pzdr
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  20. #6140
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał Donique
    Charlie, dzięki za opinię. Prawdopodobnie się na nich zdecyduję. Dam znać po montażu co sądzę o ich pracy.

    Donique
    ...mała rada - TARGUJ się z nimi ile wlezie
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

Strona 307 z 1568

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony