dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 309 z 1568
Pokaż wyniki od 6.161 do 6.180 z 31350
  1. #6161

    Domyślnie szukam dobrych okien

    Witam,
    mam pytanko czy ktoś miał do czynienia z oknami firm FENETRA albo PROFILOPLAST.

    Bardzo proszę o jakąś rekomendację firmy produkującej okna w okregu WIELKOPOLSKI (Poznania).
    pozdrawiam

  2. #6162
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Zbychu - bo juz mnie to wku.. zaczyna. Byle g... a juz firma najgorsza pod sloncem i tym podobne pomyje. Ostatnio uslyszalem ze nie spodziewano sie po mnie takiej obslugi - a jaki ja mam wplyw na to ze na produkcji ktos zapomnial poszerzenia przykrecic a ja akurat go nie mam w swoim magazynie? Ale to juz wystarczy by paplac bez sensu.
    Masz racje, siedzi sobie ktos za biurkiem iles tam godzin popija herbatke i nie ma zielonego pojecia o niczym poza czubkiem wlasnego nosa.
    Gdyby tak popatrzyl jak Ty pracujesz czy inni, czesto nie robiac przerwy na II sniadanie tez uwazalby ze sie obijasz i nic nie robisz
    Szkoda gadac - sa ludzie i ludziska
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  3. #6163

    Domyślnie

    Jareko ja nie oczerniam tylko pytam. Może mi odpowiesz?
    Czy profil Schuco Corona CT70 AS pięciokomorowy 70 mm i okucia siegiena są na tyle znakomite, że mimo znikomej wiedzy o producencie moge je brać w ciemno.
    Uznając Cie jako guru próbuje dostosowac sie do Twoich zaleceń i ten wysiłek zw. ze znalezieniem tego producenta popełniam tylko przez (lub) dzięki TOBIE.
    Firma istnieje od wielu lat na rynku choć ja i moi znajomi o niej nic nie słyszeliśmy. Nie jest jedynie nastawiona na sprzedaż okien i może z tego względu jest nie doceniana w tym zakresie?

  4. #6164

    Domyślnie

    No to jareko pojechałeś po mnie jak po łysej kobyle... i przyznam, że w jednym miejscu miałeś całkowitą rację, za co serdecznie drewax przepraszam.
    Cytat Napisał jareko
    A ja dodam tylko, ze hmmm....te pekanie przy zawiasach.....czy tak trudno napisac prawde? a nie od razu firme oczerniac? Prrwie wyrwane skrzydlo z oscieznicy nazwac samoistnym pekaniem drewna?
    No tu mi się nalezą faktycznie gromy... poniewaz nie zauważyłam tych peknięc wcześniej nie skojarzyłam ich z pewnym, nazwijmy to, "wypadkiem" na budowie. I mimo, ze wina jest ewidentnie po stronie inwestora - pan Grzegorz obiecał je naprawić w rozsądnej cenie (za co dziękuję bo niestety nie dane nam się było zobaczyć).
    Cytat Napisał jareko
    A czyszczenie okuc zapaskudzonych przez tynkarzy za friko to tez zle swiadczy o firmie?
    Czyżby jakiś "szum informacyjny"??? Z relacji mojego męża wiem, że (coraz bardziej żałuję, że nie mogłam być w poniedziałek na budowie ) właściciel firmy stwierdził, że okucia sa czyste - okna były zabezpieczane.
    Cytat Napisał jareko
    Faktycznie nie zawsze jest po drodze - nawet majac 10 km i odrobnia wyrozumialosci i zrozumienia bylaby wskazana w kazdej sytuacji i hmmm.... i te trzy miesiace.....
    Negujesz brak zrozumienia czy fakt, że nie trwało to 3 miesiace? Wydaje mi się, że nie jestem jakims upierdliwym i mającym muchy w nosie inwestorem (potwierdzają to jak na razie wykonawcy, ktorzy pracuja u mnie na budowie) i jestem naprawdę w stanie zrozumiec różne problemy i przesunięcia terminów. Ale jeśli ktoś się ze mna umawia i nie może dotrzymac terminu to wypadałoby przynajmniej zadzwonic - nie sadzisz? A pierwszy telefon z prośbą o przyjazd na regulacje okien wykonaliśmy na poczatku maja - faktycznie to nie sa 3 miesiące
    Cytat Napisał jareko
    Niestety dokladny opis tego co u Ciebie Olenko bylo mam z drugiej strony i szkoda, ze wpadlas w ten charakterystyczny na forum nurt oczerniania za byle co, dobrej (na szczescia jeszcze dobrej) firmy
    A juz argumentacja o drzwiach wewnetrznych.....
    Kazdy chce zarobic ale tez musisz miec swiadomosc ze nie jestes jedyna Inwestorka na swiecie a w sezonie nie zatrudnia sie nowych handlowcow na dwa miesiace byleby zareagowac od razu
    wiesz.... szkoda, ze interesowal Cię "dokladny opis" tylko jednej strony Nie umiem się kłócić o swoje.... po prostu mialam nadzieję, że jeśli oprócz "błahej" regulacji dojdzie jeszcze pomiar drzwi - to moze w koncu firma się pojawi. Nie tylko ja czekałam na przyjazd firmy. Jesteśmy tak zachwyceni oknami, że poleciliśmy drewax rodzicom - moja mama wymienila co prawda tylko jedno okno (ale to chyba też jest klient???) natomiast teściowie wymienili okna w całym domu. I zarówno mama jak i tesciowie tez dość dlugo czekają na przyjazd firmy - w tym tygodniu ma to zostac załatwione.
    Cytat Napisał jareko
    Sorki za jad bijacy z mych ust ale wlasnie jestem po awanturze z klientem ktoremu sie wydaje ze jest pepkiem swiata a gada glupoty i wymagania ma od czachy i bezzasadne pretensje wobec mnie
    widzisz Jareko... czasem dobrze schowac emocje w kieszeń... a już na pewno nie jest fajnie jak ktoś opieprza druga osobę tylko dlatego, ze kto inny go wkurzył (na szczęście jestem do tego przyzwyczajona w pracy)

    Tak poza tym - chyba powinnam Ci podziękować. Bo mam nieodparte wrażenie, że gdyby nie Twoja chęć poznania "dokładnego opisu z drugiej strony" poczekalabym jescze troszkę... i bardzo żałuję, że nie nawiazalismy wspólpracy jesli chodzi o montaż, i że nie znalazłes czasu na obejrzenie dzieła drewaxu

    Jeszcze raz podkreślam - okna są warte polecenia.
    A argument, że do Warszawy jest daleko a paliwo jest drogie... to chyba powinno być wkalkulowane w (dość wysoką) cenę okien.

    A cały ogól serdecznie przepraszam za te nudnawe wywody - ale jeśli pojechano po mnie na ogóle - na ogóle też chciałabym się obronić
    Człowiek całe życie się uczy i głupi umiera...

  5. #6165
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Olena - moze i za ostro - ale ton Twojego postu od razu dyskredytujacy producenta mnie z lekka wkurzyl.
    Poza tym trudno Wam czasem pojac ze nie po drodze jest dotrzec do Was nawet wiedzac ze czeka zamowinie na cos tam.
    Ale co tu sie rozpisywac i bic niepotrzebnie piane
    Niech bedzie zgoda miedzy forumowiczami
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  6. #6166

    Domyślnie

    Przykro mi że zadaje takie nieciekawe pytania, by ktokolwiek mógł na nie odpowiedzieć.
    Widać fachowcy mają już wszystkiego dość.

  7. #6167
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał annanatali
    Przykro mi że zadaje takie nieciekawe pytania, by ktokolwiek mógł na nie odpowiedzieć.
    Widać fachowcy mają już wszystkiego dość.
    A coz mam Ci iodpowiedziec?
    Sorki ale wrozka nie jestem
    Wiem tylko ze najlepszy profil mozna na etapie produkcji spie.... a montazem dolozyc
    Moim prywatnym zdaniem Schuco to czolowka wsrod profili a uzywajac slownictwa kolarskiego - samodzielna ucieczka przed peleton z duza przewaga (jak kiedys Szurkowski )
    a CT-70 to juz majstersztyk i na dodatek w wersji Elite sliczny (na moj gust)
    A Fachowcy powoli faktycznie maja wszystkiego dosc
    Na dodatek Aluplast jaja sobie robi nie dostarczajac materialu producentom do produkcji i dodatkkowe stresy, mi przynajmniej, dostarcza. Terminy zawalone, zrozumienia wsrod klientow brak (w sumie im sie nie dziwie) i jak zawsze koncowka roku pelna steru i nerwow po obu stronach
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  8. #6168

    Domyślnie

    Dziękuje, ze jadnak coś odpisałeś mimo tych stresów. Szukam info o moim producencie i po prostu nie mogę nigdzie znaleść. Na forum nikt nie wymienił nazwy POLBUD, nikt ze znajomych nie kupił, strona internetowa sucha i więcej o konstrukcjach stalowych niż o oknach, żadnych zdjęć, żadnych opisów. Firma pożądna, bo istnieje od lat, ale o oknach nikt nic nie wie.
    To życze mniej sytuacji stresowych - w sumie wszystkim nie tylko sprzedawcom, ale i nam inwestorom, bo jakoś tak każdy zestresowany. Ja też z tego wszystkiego sie stresuje.

  9. #6169

    Domyślnie

    Jareko ja z prosba o porade , jestem na etapie wyceny okien i mam zupełny metlik w glowie od tych wycen
    1) profil Veka Perfektline białe5 kom, okuciA ROTO nt, rolety nadstawne
    2) system Ideal 2000- Aluplast, kolor obustronny-, rolety nadstawne
    3) Rehau Brillant, rolety beclever-polecane , okucie winkhaus, 5-kom- i tu informacja,że do tych skrzynek nie ma mozliwości zamontowania moskitier w ramce(zalezy mi na tym bo buduje na wsi)
    Wiem ,że sa to rózne profile i nie mozna ich porównać ale, pytanie co wybrać i z czego zrezygnować ?
    czy jest mozliwość przy oknie FIX w skrzydle zamontować roletę tak aby mozna było raz na np.3 lata umyc roletę od strony szyby, Chodzi mi o roletę nadokienną lub beclever?,-czy musze wzywac fachowca gdy bede myc rolety czy wystarczy zdjecie klapki rewizyjnej? czy mozna wykonać w calości okno1500x1500 bez dzielenia- podoba mi sie cała tafla, bo 1800x1500 to wiem ,ze nie mozna.

  10. #6170
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał acca5
    ...że do tych skrzynek nie ma mozliwości zamontowania moskitier w ramce(zalezy mi na tym bo buduje na wsi)....
    To zamow sibie od razu z moskitierami zwijanymi - calkiem fajny patent
    Co do reszty - en sam segment jakosciowy - wmojej ocenie - teraz tylko jaki producent - jego renoma i doswiadczenie zaslyszane od znajomych i wybieraj lub........... rzuc moneta
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  11. #6171

    Domyślnie

    To mogli mnie poinformowac ,że mozna cos takiego zamowić a nie gadać ,że nie można. Rzuc monetą trudno to wykonać
    ETNA -Gorzów WLKp, Martom-Swarzędz, Constans Gorzów Wlkp. i ceny ;
    Etna- montaz gratis, cena 30tys- silniki do wiekszosci okien
    Martom- 26tys- cena z montazem
    Constans- 25tys-cena z montażem
    czy przy takiej kwocie nie nalezy sie montaz gratis?
    Jeszce pytanie jakie silniki na naszym rynku sa godne polecenia?

    Co z FIXem w skrzydle i mozliwoscia mycia rolety!!!

  12. #6172

    Domyślnie

    Najbardziej nurtuje mnie pytanie dotyczące FIXA W SKRZYDLE Z ROLETĄ I MYCIE ROLETY, czy jest to mozliwe bez wiekszych ceregieli.

  13. #6173
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    nie nalezy sie montaz gratis
    Czy nie zauważyłeś na czym polega "gratis" tej jednej firmy? Mają po prostu montaż wliczony w cenę i to do tego (na tle konkurencji) słoną... Nie ma czegoś takiego jak montaż gratis tak samo jak nie ma zniżek dla emerytów itp. To pic na wodę ale jak widać i tak ludziska to łykają...
    Silniki byle nie Chińskie... Najlepiej bierz Somfy.
    Nie umyjesz rolety przy FF-ce bez wyjęcia szyby. Ewentualnie akrobatyczne sztuczki przez rewizję (czytaj: mysie po jednym lamelu, przesuwanie wyżej, mycie jednego lamela itd...).

  14. #6174

    Domyślnie

    Dziekuję, mysie akrobacje mnie nie przerażają, zwłaszcza raz na 2-3 lata, dzieki jeszcze raz.Wybiore chyba Martom ze Swarzędza ale jutro dalszy ciąg poszukiwań.

  15. #6175
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Jeszcze jedno... Z tych 3 ofert tylko jedna jest na profilu 3-komorowym czyli jednak w parametrach gorszym... Poza tym to nie prawda, że nie da się założyć moskitier do beicever-ów. Tyle, że nie każdy sytem!

  16. #6176

    Domyślnie

    Wiem.
    Czy jest aż tak duża róznica w oknach 3- i 5 -komorowych jeśli chodzi o tzw U, podobno po ociepleniu domu, dokładnym montażu okien niewielka, tak słyszałam rzedu setnych, więc czy warto?
    może madrzy sie tu wypowiedzą, a może ulagamy marketingowi ,sprzedajacych i mówiacych ,że to jest o niebo lepsze wiec warto zapłacić bo ma być lepsze?? W koncu trzeba cos wymyslać aby towar szedł do przodu z modą i aby sie kręciło w biznesie.
    No właśnie , spotykam sie z tym, że jesli firma robi na takim czy innym profilu to albo nie ma klamek z przyciskiem- ktore wolę, bo przynajmniej kluczyka nie posieją dzieci, albo ma rolety nadstawne ale nie beclever- i mówią ,że to nowość za którą trzeba więcej -zn. słono płacić , albo nie można mieć moskitier bo nie da rady ich tu zastosować- rehau brilant??5 komorowy, dziwne?
    Jak to jest. Znowu kolejny kompromis przy budowie??

  17. #6177
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Gratis? Gratis to juz nawet po pysku trudno dostac

    Juz bwojtek Ci o gratisie powiedzial - a za darmo nikt robic nie bedzie - kiedy do czorta to w koncu do Was dotrze?
    Fix - jak myc juz bwojtek opisal
    czy warto 5 komorowke? W wielu wypadkach nie warto ale tez stwierdzono empirycznie ze 5 komorowki sa jednak lekko sztywniejsze i wieksze gabaryty okien calkiem ladnie na nich wychodza. Wszystko zalezy od roznicy w cenie
    klamki z przyciskiem kazda firma moze miec jesli tego bedziesz wymagac - to tylko kwestia ceny a jesli nie to samemu sobie takie klamki mozna kupic - ok 20 euro za Hoppe - chyba najlepsze klamki - reszta to w wiekszosci najtansze po 2-4 zeta za sztuke - mozesz takie kupic chocby w Castoramie - badziew nad badziewie
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  18. #6178
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    To czy okna mają 3 czy 5 komór samo w sobie nie znaczy wiele. Tyle, że zazwyczaj profile 5-cio komorowe są znacznie grubsze (70 i więcej mm) od swoich 3-komorowych braci. Wzrost grubości polepsza parametry termiczne a także statyczne co napisał Jareko. Oczywiście jeżeli profil 5k ma być droższy od 3k to należy przeliczyć sens ekonomiczny takiego rozwiązania. Jeżeli jednak ceny są podobne to nie ma co się zastanawiać.
    Jest jeszcze jeden aspekt tej sprawy... Profile 3k wychodzą z użycia (czytaj produkcji). Tak więc jak za rok, dwa czy pięc ktoś np. przy próbie włamania (nie życzę) uszkodzi tobie okno to może się okazać, że nikt nie dorobi tobie zgrzewu do twojego starego, 3 komorowego systemu bo po prostu nie będzie miał z czego

  19. #6179
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    bwojtek - to nie argument Spojrz jak pozmienialy sie ksztalty profili 3 komorowych u jednego wytworcy - juz teraz jest klopot w wykonaniu takiego samego okna kupionego 5 i wiecej lat temu po wlamie
    Tylko ekonomika tematem rozwazan moze byc - no i moda na 5 komorowki
    A niebawem modne beda 6 , 7 czy 8 i co wtedy? Jakich argumentow uzywac? Bo czy cale okno bedzie mialo 1,3 czy 1,25 czy nawet 1,1 to pestka w calosciowym zapotrzebowaniu na cieplo
    Po prostu nei dajmy sie zwariowac
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  20. #6180
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jareko
    bwojtek - to nie argument Spojrz jak pozmienialy sie ksztalty profili 3 komorowych u jednego wytworcy
    Czy ja wiem... Stawiam na to, że prędzej zostanie wycofany system starszy (3k) niż nowszy (5k). Oczywiście nikt nie gwarantuje, że za 5 czy 10 lat będą dostępne profile 5k jako "części zamienne" ale IMHO jest to bardziej prawdopodobne niż dostępność 3k.

Strona 309 z 1568

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony