dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 346 z 1568
Pokaż wyniki od 6.901 do 6.920 z 31350
  1. #6901
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    charlie - przeciez nie neguje cieplej ramki w trzyszybowkach - stwierdzam, ze poki co, takich nie spotkalem w ofertach - w trzyszybowkach kroluje ciagle alu - moze z powodu ceny, moze z powodow technologicznych spozycjonowania obu ramek by ladnie to w kupie wygladalo - nie wiem, nie wnikam
    Poki co wszedzie gdzie widze trzyszybowki widze ramki alu

    Natomiast swoje slowa wypowiedziane dawno temu na tych lamach o sytuacjach gdy ramka alu jest lepsza od cieplej ciagle podtrzymuje
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  2. #6902
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Szuler

    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    7

    Domyślnie

    Witam,

    Mam pytanie na temat okien z fabryki Pawlik - fabryka za Kielcami w Morawicy (robią na profilach Aluplast + okucia Winkhaus).
    Czy ktoś może miał z nimi doczynienia i może się wypowiedzieć na temat jakości, trzymania się przez nich specyfikacji itp..
    Ja sam szukam i szukam ale nie mogę nic znaleźć.

    Z góry dziękuje za odpowiedzi.

    Pozdrawiam
    _____________________________
    Maciek

  3. #6903

    Domyślnie

    Witam
    Czy jest ktos z okolic Wroclawia, kto jest na etapie zakupu okien?

    Pozdrawiam

  4. #6904

    Domyślnie

    Witam
    Czy jest ktos z okolic Wroclawia, kto jest na etapie zakupu okien?

    Pozdrawiam

  5. #6905

    Domyślnie

    Cytat Napisał MISZYN
    Cytat Napisał lekomin
    Bez przesady.. możesz kupić okna drewniane i okna PVC ze wzmocnieniem z jeszcze niższym współczynnikiem przenikalności cieplnej.
    drewniane z lepszym współczynnikiem niż to:
    http://www.ms.pl/index.php/pl/produk...pcv_parametry/
    jest raczej rzadkością i to drogą ,
    chyba że się mylę
    większość okien drewnianych to DJ68 ,
    więc dla ramy ze skrzydłem U=1,5 około ,

    rozwiązanie MS dla PCV daje U=1,2

  6. #6906

    Domyślnie

    Cytat Napisał daxima
    To jeszcze pytanie

    Czyli jeśli zamawiam Elite termo z pakietem trójszybowym robi mi się wycenę na elite termo z ciepłą ramką plus dodaje się koszt dodatkowego szklenia otrzymam okienka od Ciebie tak jak mi mówi sprzedawca czy tak jak piszesz czego przyznam sie nie rozumiem jako laik
    Tak powinien przedstawiciel handlowy zrobić.

    Pytam się bo tam gdzie podpisuję umowę mam właśnie w takiej formie wycenę
    W innej miałam elite policzoną na ramce aluminiowej przy pakiecie trójszybowym. I tak jak piszecie koszt dodatkowej szyby przez to wyszedł mi naprawdę niewielki w stosunku co do całej kwoty.
    Tak może być - różnica wcale nie jest duża. Sprzedajemy potrójną szybę w bardzo dobrej cenie, bo że tak powiem chcemy wspierać trend w tym kierunku. To samo jeśli chodzi o podwójny kolor w Elicie.
    Zaczynam wątpić czy moje wymagania w zamówieniu nie przerosły firmy w której zamawiam okna Ide o zakład że trafiła im się pierwsza taka klijentka co wymyśla jakieś potrójne szyby. Stąd moje pytanie czy na pewno dostanę to co zamawiam czyli elite termo z parametami jakie się dostaje w standardzie przy dwuszybowym co do ramki ciepłej plus trzecia szyba???
    Sprzedajemy dość dużo potrójnej szyby.. praktycznie cały Exclusive tak idzie i coraz większa część Elity. Wczoraj miałem raport i nawet się okazało, że w systemie jest potrójna szyba z ciepłą ramką.. widocznie ktoś już taką zamówił a nasz dostawca szyb zrealizował zamówienie. W standardzie jest ramka aluminiowa. Na wytłumaczenie zwrotu "że się okazało" mogę powiedzieć, że wczoraj po południu mieliśmy w bazie 268 rodzajów szyb

  7. #6907

    Domyślnie

    Dziękuję lekomin
    Upewniłeś mnie że nie zakręciłam w koło sprzedawcy ( bo zaczyna sprawiać takie wrażenie) z moimi wyobrażeniami okna
    Szkoda że tak daleko jest ta produkcja. Też bym sobie zajechała na kawkę i zobaczyła jak robią się okienka. Nie dość że temat ciekawy to i kawka w miłym towarzystwie hmmm. Tylko pomarzyć .... niestety nie dane mi będzie być na drugim końcu Polski.
    pozdr

  8. #6908
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Spróbuję "zebrać do kupy" dostępne na rynku ponadstandardowo ciepłe okna...
    Drewno:
    1. Galux firmy Urzędowski - okno drewniane grube 88mm z wkładem 3 szybowym. U dla okna - BD
    2. Sokólka Gold plus - okno drewniane z "przekładką termiczną", wkład 3 szybowy. U dla okna - BD
    PCW
    1. Aluplast 6000 Passiv-Hause - 80mm, specjalne wzmocnienie wykonane ze stali z przekładką termiczną, pakiet 3 szybowy. U dla okna - 0,84W/m2K
    2. MS Termo - 73mm, wzmocnienie z kompozytu zamiast stali, wkład 3 szybowy. U dla okna 0,9W/m2K
    3. Schucco Corona SI 82+ - 82mm, "wtopione" wzmocnienia aluminiowe, pakiet 3 szybowy. U okna 0,84W/m2K

  9. #6909
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jezier
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Korzeniówka
    Posty
    6.130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    bwojtek. U okna nie można tak poprostu podać w zależności od tego jaki profil jest użyty.
    Każdorazowo okno trzeba policzyć. Ważny jest profil, zestaw szybowy, rodzaj ramki dystanowej, wymiary okna, jego podział, kształt, szprosy badź ich brak itp.
    Zestawy 3szybowe maja U od 0,05 do 0,09. Ramki dystanowe psi od 0,033 do 0,08
    Szprosy to nawet +0,3 do U całego okna.
    Okno jednoskrzydłowe 2300*900 będzie miało dużo lepsze U niż okno dwyskrzydłowe 1500*1500.

  10. #6910
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Ja to doskonale wiem Jezier. Niestety tylko takie dane znalazłem. Ale znając życie są to parametry najlepsze jakie udało się uzyskać producentowi danego okna. Z tego co wiem to jako okno modelowe używa się zazwyczaj o32. Jeżeli ktoś potrafi uściślić podane parametry (rozmiar okna, rodzaj szklenia) to bardzo proszę!

  11. #6911
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jezier
    Zostaną wprowadzone nie audyty a certyfikaty energetyczne. Ekstra, że coś się w tym kierunku zmienia.
    Dobrze, że stosowanie ciepłych ramek miałoby sens gdyby nie zmniejszały ucieczki ciepła, ale zmniejszają więc są podwójnie fajne.
    Jezier z całym szacunkiem dla Ciebie ale żebyś dostał CERTYFIKATO najpierw musi zostać przeprowadzony AUDITO. Podobno koszt ok. 4000 PLNów.

    A propos U dla okien z kantówki drewnianej. Masz jakieś info na ten temat ? Ktoś to badał i liczył ( Rosenheim-ITB-COBR).

    Pytanie moje do Ciebie - bo mi się wydaje, że masz takie matematyczne podejście do zjawisk fizycznych w czym mnie się zdaje być ułomnym

    Pozdrawiam
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  12. #6912

    Domyślnie

    Witam,

    Oczywiście prawie jak każdy staję przed dylematem wyboru okien i proszę łaskawych forumowiczów o pomoc.

    Otrzymałem odpowiedzi na zapytania oferowe od kilku firm. Wszystkie oferty są zbliżone cenowo.Moje pytanie dotyczy samych firm, chodzi o opinię na ich temat, czy ktoś z was zna ich wyroby i którą byście wybrali jako najlepszą jeżeli chodzi o jakość produktu w stosunku do oferowanej ceny. Drugie pytanie dotyczy usług i ich jakości.

    Oto ofery, które otrzymałem:

    PCV
    Tip-Top z Warszawy:
    Okna Goran (profil Gealan IQ8000) okleina dwustronna: 16017 netto

    GORAN salon Warszawa:
    Okna Goran (profil Gealan IQ8000) okleina dwustronna: 12935 netto

    DTF z Warszawy ul. Bartycka:
    Okna Oknoplast Kraków okleina dwustronna: 13556 netto

    Oculux s.c. z Warszawy:
    Okna M&S (profil BRUGMAN) okleina dwustronna: 13084 netto

    Okna drewniane:

    Dziadek punkt sprzedaży w Warszawie ul. Modlinska:
    Okna Dziadek sosna lita: 16325 netto

    GORAN salon Warszawa:
    Okna drewniane sosna lita: 15106 netto

    TipTop z Warszawy:
    Okna Stollar Olecko sosna lita: 15583 netto

    DTF z Warszawy ul. Bartycka:
    Okna Vitra s.c. sosna lita: 15656 netto

    Biuro handlowe Natura Sp. j. Warszawa ul. Bartycka:
    Okna Natura Sp. j. sosna lita: 17100 netto

    Oculux s.c. z Warszawy:
    Okna KRC Olecko sosna lita: 15279 netto
    Okna M&S sosna lita: 14956 netto
    Okna GEBAUER sosna lita: 16958 netto

  13. #6913
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    A propos U dla okien z kantówki drewnianej. Masz jakieś info na ten temat ? Ktoś to badał i liczył ( Rosenheim-ITB-COBR).
    Ten parametr jest podawany zdaje się w aprobacie technicznej (jeżeli firma takową posiada).

  14. #6914
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    JAREKO jest sprawdzonym sprzedawcą i jednocześnie montażem stolarki otworowej.
    Ja ze swojej strony chciałem Ci zwrócić uwagę abyś ostrożnie podchodził do niskich cenowo ofert na DREWNO.
    Trochę się znam na tym oraz na możliwościach oszczędności technologicznych w skomplikowanym procesie produkcyjnym okien i drwi drewnianych.
    W pvc po montażu czy przed prawie momentalnie wychwytuje się problemy a w drewnie wychodzi prawda po sezonie.

    Pozdrawiam
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  15. #6915
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał daxima
    Charlie stęskniłam się za Tobą


    ....tzn do Twojego rzeczowego wyjaśnienia sedna sprawy
    DAXIMA - jeśli masz pieniądze i chcesz w przyszłości sprzedać swój dom DROGO to inwestuj w wysokojakościowe produkty a nie przysłowiowy " scheiss". Sama wiesz jak się wygląda w tanich kieckach - fajnie do pierwszego prania

    Narra

    P.S....jednak nie zapomnij się targować
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  16. #6916
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jezier
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Korzeniówka
    Posty
    6.130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    Charlie Rok temu plany były takie, że certyfikaty obowiązują od początku 2007r. Teraz mówi się o początku 2008. Miała być ustawa ale przebąkują, że może wystarczą rozporządzenia sic!.
    W projekcie ustawy była o tym jakie to wygeneruje koszty i tak dla domu jednorodzinnego pisali o ok 1000 zł za certyfikat. A rzeczywiście certyfikat wydawać się będzie na podstawie audytu ale nie tylko. Są tam jeszcze współczynniki korektujące.

    Mam dane na temat okien Sokolki:



  17. #6917

    Domyślnie

    Cytat Napisał bwojtek
    3. Schucco Corona SI 82+ - 82mm, "wtopione" wzmocnienia aluminiowe, pakiet 3 szybowy. U okna 0,84W/m2K
    Błąd: SI-82 a nie SI-82+. Ten pierwszy model (nasz Exclusive) ma normalne stalowe okucie. Z tych drugich nie da się robić elementów dłuższych niż 1,5m, a sama technika frezowania okuć wewnętrznych "wtapianych" nie dostatecznie dopracowane (znaczy działa w labo. Schuco a nie na hali produkcyjnej) Różnica w U jest mała pomiędzy SI-82+ a SI-82

  18. #6918
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Ja znalazłem to:

  19. #6919
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Błąd: SI-82 a nie SI-82+
    Gdzie zrobiłem błąd Lekomin? Chyba ten plus ma wtopione alu czy nie?

  20. #6920
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jezier
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Korzeniówka
    Posty
    6.130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    bwojtek Te MS jak na plastik to słabizna, ale może za to nie są zbyt drogie.

Strona 346 z 1568

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony