dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 347 z 1568
Pokaż wyniki od 6.921 do 6.940 z 31350
  1. #6921
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Wygląda, że Aluplast nie jest nic lepszy...

  2. #6922
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jezier
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Korzeniówka
    Posty
    6.130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    Ciepłe ramy ma np. Rehau:

  3. #6923
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał Charlie
    JAREKO ... Ja ze swojej strony chciałem Ci zwrócić uwagę abyś ostrożnie podchodził do niskich cenowo ofert na DREWNO....
    Charlie - miedzy innymi dlatego po kilku probach kategorycznie i nieodwolalnie podjalem decyzje - NIGDY DREWNO !!!
    Mam ogromna prosbe - nie pytajcie dlaczego
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  4. #6924
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    bwojtek - cos mi sie wydaje ze jest blad w Twojej interpretacji ukazanych nam skanow
    W przypadku Aluplasta podana wartosc dotyczy profila a nie okna. Dodasz do tego szybe 0,8 i wyjdzie Ci w jednych konstrukcjach lekko powyzej 1,0 w innych ponizej 1,0. To dobry bylby Jezier (szacunek) by pobawic sie w obliczenia np, dla okna jednoskrzydlowego 865/1435 ile by to wyszlo z taka szyba a ile z 1,0 przy szerokosci zespolu rama/skrzydlo 120mm (pomijajac inne wartosci jak straty przez uszczelki, faktyczne "k" dla calej powierzchni szyby (a nie tylko jej geometrycznego srodka) itd... itd)
    Trzeba zawsze pamietac, ze stosunek powierzchni szkla do powierzchni profila jest zmienna i zalezy od wielkosci okna jak i tego czy jedno, dwu czy wiecej skrzydlowe tym samym nie ma jedngo "k" dla danego profila
    poza tym ten Rehau jest szkaradny jak zaden inny profil brrrrr.....miec cos takiegow domu - juz wolalbym doplacac do ogrzewania
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  5. #6925
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jezier
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Korzeniówka
    Posty
    6.130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    Jareko. Oczywiście, że aluplast odnosi się do ramy, tak jak ms ze wzmocnieniami, ale i tak 1,2 to nic specjalnego.
    Schuco SI 82 i SI 82+ mają mniej. A rehau rzeczywiście brzydki jest


    A z liczeniem jest ten problem, że nie mając programu z odpowiednia bazą profili nie jest łatwo. Profile między firmami mają różną wysokość a więc stosunek powierzchni szyby do ramy nie jest taki sam.
    Mam tylko program z profilami schuco.

  6. #6926
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jezier
    Jareko.....Mam tylko program z profilami schuco.
    to mam prywatnie do Ciebie ogromna prosbe - moglbys wyliczyc dla przykladowego okna:
    - jednoskrzydlowe 865/1435
    - jednoskrzydlowy np. balkon 865/2295 bez poprzeczki
    ile wyniosloby K dla szyby 1,0 oraz 0,8 dla obu takich okien?
    i wynki opublikowal tutaj - prosze
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  7. #6927
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jezier
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Korzeniówka
    Posty
    6.130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    Wieczorem mogę to policzyć bo w pracy mam komputer z systemem macos a pod tym programy windowsowe nie chodzą.
    A jeśli ktos ma ochotę sam policzyc to program schuco można sciągnąć sobie:
    http://www.schueco.pl/pdffiles/049/2551Uwcall.zip

  8. #6928

    Domyślnie

    Cytat Napisał bwojtek
    Błąd: SI-82 a nie SI-82+
    Gdzie zrobiłem błąd Lekomin? Chyba ten plus ma wtopione alu czy nie?
    SI82+ mają 8 komór w skrzydle a 7 w ramie plus wtapiane wzmocnienia aluminiowe. SI82 maja 7 komór w skrzydle a 6 w ramie i wzmocnienie stalowe takie jak idzie do Ct70 Cava (czyli nasza Elita Thermo). Obydwa profile do początku tego roku stanowiły Produkcję Specjalną w Schuco, i dopiero my trochę im linie rozruszaliśmy Mieliśmy do wyboru obydwa profile, wybraliśmy SI82 bez plusika, bo metody obróbki tego wzmocnienia aluminiowego są fatalne i nie da się wykonać elementów o długości powyżej 1,5m (balkony). O łuki bałem się zapytać

    Co do programu Schuco: uważajcie bo diabeł tkwi w szczegółach. W każdym razie obliczenie współczynników wymaga oficjalnego pisma do Schuco

  9. #6929
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Szuler

    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    7

    Domyślnie żadnych informacji?

    Ktos chyba musi od nich kupować

    cytat:
    Witam,

    Mam pytanie na temat okien z fabryki Pawlik - fabryka za Kielcami w Morawicy (robią na profilach Aluplast + okucia Winkhaus).
    Czy ktoś może miał z nimi doczynienia i może się wypowiedzieć na temat jakości, trzymania się przez nich specyfikacji itp..
    Ja sam szukam i szukam ale nie mogę nic znaleźć.

    Z góry dziękuje za odpowiedzi.
    _____________________________
    Maciek

  10. #6930

    Domyślnie

    Cytat Napisał bwojtek
    Spróbuję "zebrać do kupy" dostępne na rynku ponadstandardowo ciepłe okna...
    Drewno:
    1. Galux firmy Urzędowski - okno drewniane grube 88mm z wkładem 3 szybowym. U dla okna - BD
    2. Sokólka Gold plus - okno drewniane z "przekładką termiczną", wkład 3 szybowy. U dla okna - BD
    PCW
    1. Aluplast 6000 Passiv-Hause - 80mm, specjalne wzmocnienie wykonane ze stali z przekładką termiczną, pakiet 3 szybowy. U dla okna - 0,84W/m2K
    2. MS Termo - 73mm, wzmocnienie z kompozytu zamiast stali, wkład 3 szybowy. U dla okna 0,9W/m2K
    3. Schucco Corona SI 82+ - 82mm, "wtopione" wzmocnienia aluminiowe, pakiet 3 szybowy. U okna 0,84W/m2K
    ad1)Aluplast 6000 Passiv-Hause - niedostępne (chyba że w laboratorium)

    ad3)Schucco Corona SI 82+ - niedostępne (chyba że w laboratorium)

    ad2)dostępne za dopłatą około 10%

  11. #6931
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jezier
    Ciepłe ramy ma np. Rehau:

    tego nie sprzedadzą Niemcy na rynek Polski !!!
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  12. #6932
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    [quote="bwojtek"]Wygląda, że Aluplast nie jest nic lepszy...
    [/quote
    ]


    Zrób próbę z wklejeniem foty dla IDEAL 7000
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  13. #6933
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Znalazłem coś takiego dla 7000... Jeżeli ten Uf to nie jakiś błąd to w takim razie jest fatalnie... Co prawda to dla całego okna ale jednak

  14. #6934
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    bwojtek - cos mi sie wydaje ze jest blad w Twojej interpretacji ukazanych nam skanow
    Chyba nie... Podaję parametry dla kompletu rama/skrzydło. Ostatni rysunek (Ideal 7000) natomiast jest dla całego okna o nieznanych niestety rozmiarach...

  15. #6935

    Domyślnie

    stoję przed wyborem okien, m.in. otrzymałam ofertę firmy Ms A okna termoms 5 komorowe,ciepłe ramki,szyba 1,1, cos tytanowe w srodku coś ocieplającego.
    czy znacie firmę i jakość jej wyrobów?

  16. #6936
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Litości... Może chociaż ostanie 2 strony postów przeczytać przed zadaniem pytania?

  17. #6937

    Domyślnie

    dwarazy czytałam i... znalazłam, ale
    gdyby ktoś miał jeszcze na ten temat coś do powiedzenia, to bardzo proszę, tym bardziej, że zdania są sprzeczne

  18. #6938

    Domyślnie

    Cytat Napisał robertas
    ad3)Schucco Corona SI 82+ - niedostępne (chyba że w laboratorium)
    Schuco SI82 = Jezierski Exclusive.

    Produkujemy tych okien chyba najwięcej w całej europejskiej sieci Schuco...

  19. #6939
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    lekomin
    Prawie jak plus? Jak wiadomo z telewizorni prawie robi wielką różnicę

  20. #6940

    Domyślnie ciepłe okna

    Witam,

    Na wstępie zagajenie: Jak mam do ustalenia coś w sprawie budowy a nie wiem co myśleć, zawsze spędzam troszkę czasu na forum Muratora i pod wpływem postów innych wyrabiam sobie zdanie. Niestety w przypadku okien to nie zadziałało

    Im więcej czytam tym mniej wiem. Może ktoś znajdzie troszkę czasu i cierpliwości aby mi rozjaśnić w blond główce...

    Muszę wybrać okna. Stan surowy już stoi. Dom spory, gaz chyba dociągną (podkreślam chyba), boję się kosztów ogrzewania - przeszkleń raczej sporo. Dom docieplam styropianem 20cm - i to może być pewien dowód mojego histerycznego podejścia do kwestii ciepła. Jeśli chodzi o wrażliwość na włamania - to jest u mnie średnia, raczej niehisteryczna ("jak mnie zechcą okraść, to zawsze jakoś im się uda").

    Czy możecie mi coś doradzić? Na co mam zwracać uwagę? Jakie literki (systemy?) wybrać? Chcę ciepłe okna i rozsądnie bezpieczne. W co warto inwestować?

    I jeszcze drugi dylemat - wentylacja. Teraz mieszkam w bloku. W każdym pomieszczeniu zawsze mam rozszczelnione jedno okno. Nie wyobrażam sobie inaczej. Kiedy od wielkiego dzwona zamknę szczelnie okno dosłownie po 2 sekundach czuję, że jest mi duszno (w uszczelnionych domach jednorodzinnych czuję się identycznie). Tylko że w bloku na 6 piętrze nikt mi nie będzie się włamywał przez rozszczelnione okno... A teraz dom - będzie wentylacja grawitacyjna. W różnych firmach oknarskich polecili nam takie rozwiązania:
    - rozszczelniać okna, gdy jestem w domu, czasem wietrzyć - wariant dla mnie straszny bo - 1) nie wyobrażam sobie obsługi takiej ilości okien (kuchnia, salon, gabinet, sypialnie...), które przed wyjściem z domu musiałabym codziennie zamykać a potem rozszczelniać (na pewno bym o jakimś zapomniała), 2) a co z wentylacją gdy nikogo nie ma domu , 3) ja chcę system bezobsługowy...
    - kupić urządzenie typu Aereco, tylko, że jedna z firm stanowczo i skutecznie nam to odradziła twierdząc, że to baaardzo wychładza okno, wieje od tego i się to brudzi
    - wyciąć kawałki uszczelek w oknie - ta opcja chyba najbardziej mi się spodobała, no bo ja i tak zawsze chcę mieć mikrowentylację, a jak będzie mróz stulecia i będzie mi zimno najwyżej jakoś to uszczelnie watą albo czymś...

    Co o tym sądzicie?

    przepraszam, że tak długo się rozpisałam..

    pozdrawiam,
    Asia_w
    Ja chcę budować!

Strona 347 z 1568

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony