dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 354 z 1568
Pokaż wyniki od 7.061 do 7.080 z 31350
  1. #7061

    Domyślnie

    Cytat Napisał weni
    zajrzyj na strone Jezierskiego tam są żaluzje międzyszybowe
    Owszem, są. Tyle że ZTCP właśnie z lektury tego forum, wynika że są one wykonane dzięki.. "suwaniu" magnesu (by zachować szczelność wkładu), i że z czasem ten cały mechanizm traci na precyzji. Dlatego realnie nie są one zbyt dobrze oceniane.

    Pozdrawiam,

  2. #7062
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    tomaszek81

    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał AbrahaM3K
    Cytat Napisał weni
    zajrzyj na strone Jezierskiego tam są żaluzje międzyszybowe
    Owszem, są. Tyle że ZTCP właśnie z lektury tego forum, wynika że są one wykonane dzięki.. "suwaniu" magnesu (by zachować szczelność wkładu), i że z czasem ten cały mechanizm traci na precyzji. Dlatego realnie nie są one zbyt dobrze oceniane.

    Pozdrawiam,
    Czyli odradzacie?
    Czy może są systemy sprawdzone z wewnętrznymi roletami?
    Ja znalazłem takie:
    http://www.plastsystem.com.pl/ zakładka "żaluzje"
    Z Plast -Systemu, cena okna dla mnie (180x145) to 420 euro, czyli prawie dwu krotność standardowego...
    Co o tym sądzicie?

  3. #7063

    Domyślnie

    Mam pytanie, JarkekO i Pchełku pomóżcie. Próbowałem od kilku dni przeczytać wszystkie wątki w temacie okien i wybrać okna dla siebie ale po pierwsze nie dałem rady (ze 115 stron przeczytałem chyba 30 i muszę sobie kupić krople do oczu ), a po drugie nie jestem pewien czy te sprzed kilku lat co do producentów są jeszcze aktualne .
    Pomocy!!!
    Chcemy z żoną kupić do naszego domku okna PCV z okleiną dwustronną drewnopodobną. Bardzo nam się spodobał np. Salamander (typu njiak nie pomnę-taki zaokrąglony, niby drogi). Nasz dom stoi w Gdańsku, i w związku z tym najlepiej abyśmy wybrali producenta z pobliża (a przynajmniej woj. pomorskiego),ale najważniejszy dla nas jest dobry produkt. No i teraz pytanie do Was-na jakich producentach możemy polegać? Wiemy że mamy w pobliżu: DRUTEX, M&S, ALUPLAST, Bracia BERTRAND, ... Mamy też przedstawicielstwa, np. ten wspomniany Salamander.
    Nie chcemy wydać masy pieniędzy na udziwnienia, ale też nie będziemy skąpili na wydatki które się nam zwrócą w trakcie eksploatacji, czyli chcielibyśmy okna 4/5-komorowe, o niskich współczynnikach cieplnych, z dobrymi okuciami, antywłamaniowe, itp.
    Nie dam rady przeczytać wszystkich wątków więc poradźcie nam albo przekierujcie do wątku (może taki był i przeoczyliśmy). Napiszcie na którym z producentów na naszym miejscu byście się oparli i może które produkty są godne polecenia? Ale prosimy tak od serca-jak dla siebie
    Z góry dziękujemy za pomoc!!!!

  4. #7064
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    leo2805

    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    7

    Domyślnie

    Jeszcze raz ponowie post:

    firma - Jezierski
    profile - Schuco 5 komorowe
    okucia - WinkHaus
    kolor - dąb bagienny (nr 2052.089) dwustronny
    Przejrzałem chyba całe forum i nie nigdzie nic nie znalazłem na temat "wyglądu okien od wewnątrz jeżeli okna są w kolorze ciemny brąz".
    Bardzo proszę o jakieś komentarze na temat ciemnego koloru okien od strony wewnętrznej jak opinie na temat w/w okien.

  5. #7065

    Domyślnie

    1. Co do koloru dąb bagienny: rzecz gustu, ale okna są naprawdę bardzo ciemne. Ja osobiście wolę jasne okleiny.. ale z klientami z zasady nie dyskutuję. Może zastanów się nad orzechem?
    2. Co do żaluzji międzyszybowych: sprzedaje się je głównie do budynków użyteczności publicznej (szpitali, sądów, biur itpitd). Generalnie nie polecam do domków jednrodzinnych. Mechanizm, jak każdy, po pewnym czasie się wyrabia, ale jakoś nie cierpimy na nadmiar reklamacji tego produktu
    pzdr

  6. #7066
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał leo2805
    ... "wyglądu okien od wewnątrz jeżeli okna są w kolorze ciemny brąz".....
    rdzen okna jest brazowy - chyba o to Ci w tym pytaniu chodzilo?
    A reszta ....coz....firma jak firma dobra firma
    A kolor? kwestia gustu i o nim sie nie dyskutuje - Tobie sie podoba to jest OK
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  7. #7067

    Domyślnie

    mam pytanko rózne firmy podają rózne wysokości okien PCV
    mam otwór 160 cm wiec robiłem przymiarki pod 1450
    ale czy nie lepiej zrobić 1665 - taką opcję podał mi oknoplast
    powiększenie otworu to u mnie żaden problem bo murarz sie troche machnoł i domurowywał warstwę z cegieł na koniec więc wystarczyłoby ją zdjąc
    wiem że większe były by droższe ale może lepsze ?

  8. #7068

    Domyślnie

    dzisiaj zamówiłem okna na okuciach Veka i szczerze mówiąc dąb bagienny akurat nie przypadł mi do gustu . najbardziej podoba mi się orzech i dąb złocisty . orzech jest dość nowym kolorem i dobrze się sprzedaje ,dąb złocisty jest najbardziej popularnym bo już trochę jest na rynku. dąb bagienny sprzedaje się kiepsko, ale jak ja to mówie- to kwestia gustu

  9. #7069
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    stary

    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    1.596

    Domyślnie

    Cytat Napisał gryfik
    dzisiaj zamówiłem okna na okuciach Veka.....
    chyba na profilach Veka....

  10. #7070

    Domyślnie okna nowoczesne/alu

    Witam!
    jestem nowa (nawet supernova i pod wrażeniem ogromu informacji i wiedzy. chapeau-bas wszyscy (no, prawie )

    Mam prośbę do jareko o pomoc/sugestie.

    Będę szukała okien bardzo nowoczesnych, najchętniej z profilu aluminiowego, dużych, nietypowych, chętnie w kolorze srebrnym (szarym) - do bardzo nowoczesnego domu. Powinny wyglądać a la fabryka/loft.
    Mam pytanie: czy znasz jakieś firmy, które takie okna robią/sprzedają i nie puszczą mnie z torbami ? plus do tego rolety... (czy są na rynku jakieś rolety p/włamaniowe inne od tych typowych?)
    jak się nauczę wklejac zdjęcia, to wkleję okna, o jakie mi chodzi.
    a na razie pozdrawiam słonecznie!

  11. #7071
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    najchętniej z profilu aluminiowego
    Przy obecnych cenach energii? Okna aluminiowe to chyba "najzimniejsze" rozwiązanie...
    chętnie w kolorze srebrnym (szarym)
    Można zamówić PCV w odpowiedniej okleinie albo pomalowane drewno.
    czy są na rynku jakieś rolety p/włamaniowe
    Rolety stalowe. Ale w naszych warunkach raczej niedostępne a jeżeli to baaaardzo drogie.

  12. #7072
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    lkpk

    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    2

    Domyślnie THYSSEN czy VEKA ???? Które okna lepsze???

    Zastanawiam się nad tymi dwoma firmami produkującymi okna,któe byście polecili i dlaczego??? z góry dziękuje

  13. #7073
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    To znaczy nad jakimi firmami??? Bo podałeś tylko nazwy profili a to ma drugoplanowe znaczenie...

  14. #7074
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie Re: okna nowoczesne/alu

    Cytat Napisał supernova
    ....supernova....
    bwojtek juz wszystko powiedzial
    najzimniejsze rozwiazanie z mozliwych i najdrozsze z mozliwych
    prawdziwe rolety antywlamannowe puszcza Cie z torbami - Banki czesto z nich rezygnuja na rzecz okien w wersji z szyba minimum P-4 = per saldo wychodzi o wiele taniej niz z roleta
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  15. #7075

    Domyślnie

    THYSSEN JEST NAPEWNO SZTYWNIEJSZY OD VEKI NO I JEST TŁOCZONY W NIEMCZECH.VEKA TEŻ KIEDYŚ BYŁA LEPSZA,ALE W OKNACH WSZYSTKO JEST CORAZ TAŃSZE I GORSZE.JA BYM BYŁ ZA THYSSENEM MAM OKNA NA TYM PROFILU JUZ 12 LAT I SPRAWUJĘ SIĘ BEZAWARYJNIE
    już nie ma dobrych fachowców w tym kraju!!!

  16. #7076

    Domyślnie

    Ja mam inne zdanie. Interesowałam się tym tematem rok temu i usłyszałam kilkakrotnie, Ze thyssen był najlepszy, ale to już przeszłość. Teraz jednak Veka.

  17. #7077

    Domyślnie

    ja interesuję się tym tematem od 8 lat i mając doświadczenia z dwoma profilami jestem raczej za thyssenem,ale każdy profil mozna zepsuć przez zły montaż lub samo wykonanie stolarki.pozdrawiam
    już nie ma dobrych fachowców w tym kraju!!!

  18. #7078
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie Re: okna nowoczesne/alu

    Cytat Napisał supernova
    Witam!
    jestem nowa (nawet supernova i pod wrażeniem ogromu informacji i wiedzy. chapeau-bas wszyscy (no, prawie )

    Mam prośbę do jareko o pomoc/sugestie.

    Będę szukała okien bardzo nowoczesnych, najchętniej z profilu aluminiowego, dużych, nietypowych, chętnie w kolorze srebrnym (szarym) - do bardzo nowoczesnego domu. Powinny wyglądać a la fabryka/loft.
    Mam pytanie: czy znasz jakieś firmy, które takie okna robią/sprzedają i nie puszczą mnie z torbami ? plus do tego rolety... (czy są na rynku jakieś rolety p/włamaniowe inne od tych typowych?)
    jak się nauczę wklejac zdjęcia, to wkleję okna, o jakie mi chodzi.
    a na razie pozdrawiam słonecznie!
    Cześć,

    Jest takie rozwiązanie od 3 lat na rynku a mianowicie połączenie drewna z aluminium za w miarę przystępną cenę. Od zewnątrz okno jest z profilu aluminiowego i rodzaj koloru RAL np. 7040 czy 9007 może nadać charakter "industrialny" elewacji obiektu. Od wewnątrz pomieszczenia jest drewno np. mahoń meranti, które można polakierować na jakiś cieplejszy kolor np teak aby nadać wnętrzu charakter "ogniska domowego".
    Producentem takich okien jest np firma Goran, która na terenie Warszawy wykonała sporo obiektów w tym systemie notabene jest to technologia polskiej firmy Aluron - producenta odpowiednich profili aluminiowych, które następnie łączy się z kantówką drewnianą.

    Masz bardzo interesującą ideę - ciekaw jestem wizualizacji Twojej "fabryczki"

    Pozdrawiam
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  19. #7079

    Domyślnie

    wiem, wiem, wiem - 115 stron o oknach, profilach, firmach etc. i mnóstwo odpowiedzi, i czasem bardzo sprzecznych opinii
    a jednak zadam pytanko do fachur - KTÓRE WYBRAĆ????
    1. DRUTEX - 4komory, okucia: Maco - profil Aluplast
    2. ALUPLAST - ideal 4000, szer.70mm, 5komór
    3. firma lokalna z Włocławka - profil: Brugmann, 70mm, 5 komór, okucia: Aubi
    4. firma z Wielkopolski - profil:Wymar, 5komór, okucia: Maco
    dodam, że chodzi mi o PVC białe
    z góry dziękuję

  20. #7080
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    ...a tak się nie powinno robić okien

    http://www.pamax.fenster.online.ms/
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

Strona 354 z 1568

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony