dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 357 z 1567
Pokaż wyniki od 7.121 do 7.140 z 31327
  1. #7121

    Domyślnie JARPOL/EKO-OKNA

    Witam, poszukuje informacji na temat firmy Jarpol z Łomianek (biuro handlowe na Bartyckiej w W-wie) oraz na temat firmy EKO-OKNA, która produkuje okna z profili Gealan S8000 IQ z 6 komorami. Przymierzam się do kupna tych okien z firmy Jarpol. Proszę o opinię.
    Jako konkurencję rozważam OKNOPLAST Kraków z VEKA PerfectLine i ich przedstawicielstwo o nazwie DTF na Bartyckiej w W-wie - może opinie o nich,
    pozdrawiam

  2. #7122
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    lekomin - pytanie mam - jak sie "wlewa" argon w szybe ze nie widac tych cyckow-zaslepek dziurek do wlewania gazu
    "Wlewanie przez dziurki" to przestarzała i mało dokładna metoda. Teraz lepsi producenci mają komory do napełniania gazem. Działa to tak, że maszyna pobiera jedną szybę z ramką, później drugą. Zamyka się hermetycznie komora, napełnia od dołu argonem do wymaganego poziomu (90%), następuje zachermetyzowanie wkładu (dociśnięcie szyb do ramki prasą) i zespolony już wkład napełniony gazem wyjeżdża na butylarkę czy też "poliuretaniarkę".
    Podaję linka do przykładowego rozwiązania firmy Licec:
    http://www.lisec.com/en/maschinen/gasfuellen/index.htm

  3. #7123
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał bwojtek
    lekomin - pytanie mam - jak sie "wlewa" argon w szybe ze nie widac tych cyckow-zaslepek dziurek do wlewania gazu
    "Wlewanie przez dziurki" to przestarzała i mało dokładna metoda. Teraz lepsi producenci mają komory do napełniania gazem. Działa to tak, że maszyna pobiera jedną szybę z ramką, później drugą. Zamyka się hermetycznie komora, napełnia od dołu argonem do wymaganego poziomu (90%), następuje zachermetyzowanie wkładu (dociśnięcie szyb do ramki prasą) i zespolony już wkład napełniony gazem wyjeżdża na butylarkę czy też "poliuretaniarkę".
    Podaję linka do przykładowego rozwiązania firmy Licec:
    http://www.lisec.com/en/maschinen/gasfuellen/index.htm
    ...zgadza się !!!
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  4. #7124
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    dzieki za info - - ale w tej metodzie to sa zatem straty argonu chyba - po otwarciu tej komory

  5. #7125
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał pchelek
    dzieki za info - - ale w tej metodzie to sa zatem straty argonu chyba - po otwarciu tej komory
    Nie - na linii technologicznej do produkcji szyb zespolonych argon ładuje się do komory szyby zespolonej na węźle prasy, której zadaniem jest sprasowanie/dociśnięcie 2 szyb na ramce, na której jest nałożony pasek butylu czyli szczeliwa pierwotnego (szczeliwo wtórne czyli np. thiokol nakładane jest na samym końcu.
    W prasie jest opóźnienie najazdu szyb na siebie i fotokomórki namierzają odpowiedni rozmiar szyby i na ich komendę otwierają się otworki na płycie zewnętrznej prasy przez które tłoczy się pod ciśnieniem argon z butli w odpowiednim odcinku czasowym.
    Wypiera się powietrze poprzez stworzenie otuliny argonowej na rozmiarze szyby w prasie.
    Stara wersja to nic innego jak pracownik, który wsadzał dwa wentyle w otworki w ramce naciskał przycisk - robiło się psss - wyjmował wentyle, korkował nitami plastikowymi co zajmowało jakiś czas i potrafiło sporo argonu w tym momencie uciec z komory. Faza ta odbywała się przed wejściem szyby do prasy. Nowa metoda pozwoliła na wiarygodne wypełniane komory gazami (kryptonem też) ale dodatkowo obniżenie kosztów produkcji poprzez wyeliminowanie 1 pracownika oraz zwiększenie wydajności ilościowej na zmianę.

    Dlaczego tak szczegółowo interesujesz się tym procesem - jakiś problem ?

    Pozdrawiam
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  6. #7126
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    ...kolejnym elementem poprawiającym szczelność wkładu szybowego jest gięta ramka dystansowa. Jeszcze do niedawna ramkę się cięło ale producenci giętarek obniżyli ich ceny oraz udoskonalili technologię co spowodowało ich popularność u producentów szyb.
    Oczywiście małe firmy szklarskie o słabej kondycji finansowej do dnia dzisiejszego stosują ramki cięte, ręczną metodę ładowania argonu poprzez wiercenie otworów w ramce czy poprzez stosowanie odpowiedniego narożnika plastikowego w szybie.

    Pozdrawiam
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  7. #7127

    Domyślnie Re: JARPOL/EKO-OKNA

    Cytat Napisał Grzesiekp
    Witam, poszukuje informacji na temat firmy Jarpol z Łomianek (biuro handlowe na Bartyckiej w W-wie) oraz na temat firmy EKO-OKNA, która produkuje okna z profili Gealan S8000 IQ z 6 komorami. Przymierzam się do kupna tych okien z firmy Jarpol. Proszę o opinię.
    Jako konkurencję rozważam OKNOPLAST Kraków z VEKA PerfectLine i ich przedstawicielstwo o nazwie DTF na Bartyckiej w W-wie - może opinie o nich,
    pozdrawiam
    Jutro przyjeżdżają z OKNOPLASTU montować nam okna-jaki będzie efekt napiszę.

  8. #7128

    Domyślnie

    Przyszla kolej na mnie.
    Na tym etapie zostaly juz tylko 2 firmy:
    - oknoplast krakow - profil Veka AG 5-komorowy, okucia Maco, szyba termoizolacyjna U=1,0 W/m2, rodzimy dystrybutor
    - deceuninck zendow - 5-komorowy, okucia Maco z mikrowentylacja sterowana klamka, szyba termoizolacyjna U=1,0 W/m2 (4-16-4TSP) z f-my rodzimej Grubek. 5 lat gwarancji, przed uplywem roku bezplatny przeglad i regulacja

    okna maja byc jednostronny kolor (zewnatrz) zloty dab.

    Cena koncowa bardzo podobna, okna kupujemy wraz z roletami zewnetrznymi.
    I teraz pytanie co wybrac. Musimy sie zdecydowac w tym tygodniu bo czas realizacji to 4 tygodnie a w pierwszej polowie marca chcielibysmy montowac (jesli pogoda i temperatury pozwola).

    Prosze o pomoc i opinie. Z gory dziekuje.
    Im więcej potu na ćwiczeniach tym mniej krwi na polu walki - J.Piłsudski
    nasz domek

  9. #7129
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Decuenick bez 2 zdań - system profili w.g mnie lepszy.

    Pozdrawiam

    P.S. ...bardzo ładny podpis ...
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  10. #7130

    Domyślnie

    też polece decenicka

  11. #7131

    Domyślnie

    Ja bym wziął Oknoplast. Nie wiemy o jakim profilu Vekowskim mówimy i też nie wiemy o jakim Zendowie.. a są różne Jakość wykonania strzelam, że będzie wyższa w OK, nie ma możliwości przekrętu na okuciach czy wzmocnieniach.. Jeśli masz wybór TYLKO pomiędzy tymi dwoma producentami, weź OK.

  12. #7132
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał lekomin
    ....nie ma możliwości przekrętu na okuciach czy wzmocnieniach.. ....
    i wlasnie o to chodzi - w dzisiejszych czasach i sytuacji jaka jest na rynku system profili przestaje sie powoli liczyc - najwazniejszy jest producent, producent i jeszcze raz producent oraz montaz.
    Co prawda sa tez male i srednie firmy dajace gwarancje dobrego wyrobu (sa to jednak wyjatki) ale..... ale od "okazji" zazwyczaj drozsze o kilkanascie procent.
    Prawdziwy producent nie zrobi Ci okna bez wzmocnienia lub z oszukanym wzmocnieniem, z okrojonymi okuciami, okna przekraczajacego dopuszczalne w danym systemie gabaryty itp.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  13. #7133

    Domyślnie

    Dziękuję za wypowiedzi.
    Czyli mam wnioskować że lepiej znany producent niz mala lokalna firma produkcyjna?
    Ten nasz miejscowy Grubek (www.grubek.pl) juz troche istnieje, mają dosyć spory folder realizacji.

    Wiem że ty Jareko poleciłbyś inny profil, mam ofertę od ciebie, ale koszt w porównaniu z tymi firmami jest o 20% wyższy a ja musze liczyć każdą złotówkę
    Im więcej potu na ćwiczeniach tym mniej krwi na polu walki - J.Piłsudski
    nasz domek

  14. #7134
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał ksieciu
    ...Wiem że ty Jareko poleciłbyś inny profil, mam ofertę od ciebie, ale koszt w porównaniu z tymi firmami jest o 20% wyższy a ja musze liczyć każdą złotówkę
    oj bez przesady - wybrales najlepszy profil z obecnych w Europie i od dobrego producenta wiec nie dziw sie ze wychodzi drozej od innych. Jakosc kosztuje i o tym bylo tutaj nie raz. Poza tym nie wiem do czego porownujesz moja oferte jak i co zawiera oferta konkurencji. 20% realnie nic nie mowi poza wrazeniem - oooooooooo jaki Jareko jest drogi Wystarczy ze u mnie szyby maja w standarcie ciepla ramke - juz masz kilka procent wiecej od innych, wystarczy ze masz przesuwke - ja zawsze wyceniam z mechanizmem wspomagania a to juz 800 zeta wiecej niz wycena konkurencji itd.
    Nie kojarze Twojej wyceny ale to nie ma znaczenia.
    Po kosztach jak i od badziewiastych producentow okien nie sprzedaje i sprzedawac nigdy nie bede.
    Nie bede tez dazyl do tego by opracowac najnizsza oferte a pozniej wysluchiwac (post factum) ze szkoda iz nie ma cieplej ramki, ze nie ma klamek Secoustic, ze nie ma czegos tam czy czegos tam
    "Moi" producenci daja MI gwarancje, ze nie bede sie musial po kilku latach martwic co zrobic z oknami u swoich klientow
    Przyklad?
    Warszawa, firma Łuk Serwis, profil Rehau, osiedle Lazurowa - tanie okna, ladne okna.... przez rok - wlasnie mam sie zajac wyrzuceniem tych "okien" na zlom.
    Moze Forumowicz, ktory sie w tej sprawie do mnie zwrocil cos tutaj dopisze ?
    Prawda jest, ze monotowalem raz ich okna na Popularnej i moze tylko dzieki temu nie ma z nimi jeszcze klopotu
    Bo jak wspomnialem zyje przede wszystkim z Inwestycji

    Masz na mysli tego co kiedys okna na Panoramie i parapety robil?
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  15. #7135
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    stary

    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    1.595

    Domyślnie

    Cytat Napisał ksieciu
    Przyszla kolej na mnie.
    Na tym etapie zostaly juz tylko 2 firmy:
    - oknoplast krakow - profil Veka AG 5-komorowy, okucia Maco, szyba termoizolacyjna U=1,0 W/m2, rodzimy dystrybutor
    - deceuninck zendow - 5-komorowy, okucia Maco z mikrowentylacja sterowana klamka, szyba termoizolacyjna U=1,0 W/m2 (4-16-4TSP) z f-my rodzimej Grubek. 5 lat gwarancji, przed uplywem roku bezplatny przeglad i regulacja

    okna maja byc jednostronny kolor (zewnatrz) zloty dab.

    Cena koncowa bardzo podobna, okna kupujemy wraz z roletami zewnetrznymi.
    I teraz pytanie co wybrac. Musimy sie zdecydowac w tym tygodniu bo czas realizacji to 4 tygodnie a w pierwszej polowie marca chcielibysmy montowac (jesli pogoda i temperatury pozwola).

    Prosze o pomoc i opinie. Z gory dziekuje.
    Zagwozdka niemała....
    W moim subiektywnym odczuciu ładniejszy z kształtu jest Zendow- jest z nim taki kłopot , że profile z grupy A i B nie różnią się kształtem a jeno grubościa ścianek i tak naprawdę nie wiesz co ci ożenią....
    Nie wiem skąd okna bierze Grubeki i powiem tak: jeśli Zendow to w najlepszym "wypasie" jest z Techniki Okiennej zwany Avante, jeśli od innego producenta to trzeba się zastanowić... więcej argumentów przemawia z a Oknoplastem..

  16. #7136
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał ksieciu
    Dziękuję za wypowiedzi.
    Czyli mam wnioskować że lepiej znany producent niz mala lokalna firma produkcyjna?
    Ten nasz miejscowy Grubek (www.grubek.pl) juz troche istnieje, mają dosyć spory folder realizacji.

    Wiem że ty Jareko poleciłbyś inny profil, mam ofertę od ciebie, ale koszt w porównaniu z tymi firmami jest o 20% wyższy a ja musze liczyć każdą złotówkę
    Na Twoim miejscu skłaniał bym się w kierunku firmy GRUBEK. Jest to producent z Twojego miasta o reputacji kilkuletniej i sporym portfelu realizacji i doświadczeń. Oknoplast Kraków też jest niezłą firmą ale kupujesz wyrób od ich dealera/przestawiciela , który dzisiaj jest a jutro może Go nie być. Lokalny producent + nazwa firmowana nazwiskiem właściciela daje gwarancję jakości i ODPOWIEDZIALNOśCI właścicielskiej. Nie ma problem aby Grubek za 3 lata przyjechał do Ciebie i wyregulował okucia czy coś innego zmajstrował.

    Pozdrawiam
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  17. #7137

    Domyślnie

    Czy jest szansa , że okna w kolorze M1 (ciemny orzech) Urzędowskiego rozjaśnią się pod wpływem słońca, czy raczej kolor jest stabilny.
    ( okna wyszły trochę za ciemne i chciałbym je rozjaśnić -jakaś alternatywa, jak to zrobić)

  18. #7138

    Domyślnie

    Witam! Po co Ci ten platik?, weź ofertę w sosnie lub meranti np Urzędowskiego i prównaj. Ja mam za sobą ten dylemat i po drobym targowaniu zapłaciłem za meranti 2000zł więcej niż za plastik (16szt okien +drzwi) w drewnopodobnej okleinie. Nigdy nie kupiłbym pcv.Za dobre PCV zapłacisz niewiele mniej niż za drewno!

  19. #7139

    Domyślnie

    Wczoraj miałam zamontowane okna z OKNOPLASTU i jestem bardzo zadowolona zarówno z okien jak i z firmy montującej.Zrobili to bardzo dokładnie i nie pozostawili po sobie bałaganu.Miałam wcześniej już do czynienia z inną firmą i wydaje mi się,że OKNOPLAST wychodzi na prowadzenie.Zobaczymy tylko jak to będzie wyglądało w trakcie uzytkowania okienek

  20. #7140
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Niestety, 2 połowa marca kolejne podwyżki materiałów budowlanych w tym stolarki otworowej o min 10%.

    Pozdrawiam
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

Strona 357 z 1567

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony