dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 358 z 1568
Pokaż wyniki od 7.141 do 7.160 z 31350
  1. #7141

    Domyślnie ceny

    Witam,

    Otrzymałam oferty od dwóch różnych salonów sprzedaży (Warszawa i małe miasto) tego samego dużego producenta okien. Rabaty obie oferty miały identyczne. Natomiast ceny wyjściowe okien różne... Pytaliśmy o dokładnie te same okna, dokładnie te same kolorystyki, profile, WK1, P2 itd. Czy ta różnica cen to tylko różne marże salonów, czy możliwe jest, że ci tańsi na czymś chcą nam "oszczędzić"? O co powinnam ich pytać?

    pozdrawiam,
    Asia_w
    Ja chcę budować!

  2. #7142
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał Charlie
    Niestety, 2 połowa marca kolejne podwyżki materiałów budowlanych w tym stolarki otworowej o min 10%
    Pozdrawiam
    Charlie - prosze - nie zalamuj skala oczekiwanej i zapowiadanej podwyzki (((
    O ile dobrze pamietam kolejna planowana na maj czy czerwiec?
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  3. #7143
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie Re: ceny

    Cytat Napisał Asia_w
    Otrzymałam oferty od dwóch różnych salonów sprzedaży (Warszawa i małe miasto) tego samego dużego producenta okien. Rabaty obie oferty miały identyczne. Natomiast ceny wyjściowe okien różne... Pytaliśmy o dokładnie te same okna, dokładnie te same kolorystyki, profile, WK1, P2 itd. Czy ta różnica cen to tylko różne marże salonów, czy możliwe jest, że ci tańsi na czymś chcą nam "oszczędzić"? O co powinnam ich pytać?
    jesli obie oferty przygotowane sa w oparciu o oprogramowanie producenta to koniecznie sprawdz symbole przy szybach i okuciach - tu moze byc roznica - jesli zas jej nie ma - jeden dealer moze z roznych wzgledow miec mniejsze narzuty
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  4. #7144

    Domyślnie

    Pomocy!!!!!
    Chciałoby się rzucać grubymi słowami. Wycene swoich pasywnych okien Rehau zamówiłam miesiąc temu. Eurokolor grzebie sie z tym haniebnie. Wycena" ma być"gdzies tak za tydzień, (podobno centrala to wycenia????), bo oni nie mogli sobie z tym poradzić. To może z montażem też sobie nie poradzą?Bracia Bertrand również nabrali wody w usta. To jak to jest, w końcu?Z tymi wycenami?Piszę, proszę, dzwonię, a oni rybka.
    Jedyny realny koszt mam na podstawie wyceny pasywnych internormu, która podesłał mi pomocny forumowicz.Ale ona dotyczy jednak innych okien, wielkosci, ilości etc.
    Pomózcie Panowie, czy wy jesteście w stanie wycenić to szybciej?
    Te okna kosztują po byku, ja po prostu bez ujęcia ich w koszcie nie jestem w stanie oszacować, na co starczy mi środków.Nie mówiąc o tym, że teraz to nie wiem, czy nie bać sie co poniektórych montujących....

  5. #7145
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    marynarka - nie wiem jak to jest u innych ale sam czesc wycen takze odsylam do producenta a tam czasem poczekac trzeba. Nie jestem jedynym dealerem ktory o wyceny prosi a producent i tak ma sporo na glowie. A generalizowanie ze od razu na montazu znac sie tez nie moga jest lekko zaciagane. Nie zapomne jednego z klientow - wyslal mi prosbe o wycene o 8 rano i tego samego dnia o 17 otrzymalem fajny mail. Ze traktuje go niepowaznie, ze olewam klientow itp itd w bardzo ostrym stylu. Cierpliwosc jest wskazana zwlaszcza ze nie zamawiasz typowego rozwiazania - bo nie ukrywajmy - okna do domow pasywnych nie sa jeszcze na tyle popularne by byly w cennikach czy programach do wyceny okien
    Pozdrawiam i pozostaje tylko czekac
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  6. #7146

    Domyślnie

    Jezu, Jareko....Toż i ja człowiek jestem, i że czekać mam, rozumiem. Ale wiesz...Jak się słyszy- "skontaktujemy się z panią ZA 2 DNI I D A M Y ZNAĆ, KIEDY MOŻNA SIĘ SPODZIEWAĆ WYCENY" to wypadałoby to zrobić. Wystarczyło powiedzieć- to potrwa dość długo. człowiek z innym nastawieniem czeka. Jednak głupi telefon albo mail do klienta naprawdę duzo może zmienić w stosunkach klient/firma.

  7. #7147

    Domyślnie

    Cytat Napisał marynarka
    Pomocy!!!!!
    Chciałoby się rzucać grubymi słowami. Wycene swoich pasywnych okien Rehau zamówiłam miesiąc temu. Eurokolor grzebie sie z tym haniebnie. Wycena" ma być"gdzies tak za tydzień, (podobno centrala to wycenia????), bo oni nie mogli sobie z tym poradzić. To może z montażem też sobie nie poradzą?Bracia Bertrand również nabrali wody w usta. To jak to jest, w końcu?Z tymi wycenami?Piszę, proszę, dzwonię, a oni rybka.
    Jedyny realny koszt mam na podstawie wyceny pasywnych internormu, która podesłał mi pomocny forumowicz.Ale ona dotyczy jednak innych okien, wielkosci, ilości etc.
    Pomózcie Panowie, czy wy jesteście w stanie wycenić to szybciej?
    Te okna kosztują po byku, ja po prostu bez ujęcia ich w koszcie nie jestem w stanie oszacować, na co starczy mi środków.Nie mówiąc o tym, że teraz to nie wiem, czy nie bać sie co poniektórych montujących....
    Witam, proponuję spróbować zwrócić się z takim zapytaniem do firmy PRO-SYSTEM, która już wykonywała takie okna. (http://www.aluplast.com.pl/index.php...44&kategoria=2). Z tego co wiem powinni się z tym uporać bez specjalnego przeciągania w czasie

  8. #7148
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    grzegorz10

    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Łomianki
    Kod pocztowy
    05-092
    Posty
    357

    Domyślnie

    Jareko

    Pytanie z innego forum.
    Podciągne temat przewymiarowanych okien.
    Jako ze pracuje w branży (w stopce) to mi trochę że nie posiadałem tych informacji.
    Otóż okna (foto w stopce) na piętrze w łuku KBE- niemogłem sobie takich odmówić front 1500 x 2200 RU nat tarasem 1800 x 2300 RU. słupek ruchomy
    Problem za chiny nie mogę wyregulować .Jak ustawię funkcję otwierania to w uchyle okucie ociera o ramę i na odwrót. Czy z twojego doświadczenia to norma czy ??.
    A może bywasz na mojej wsi to byśmy jakąś kawkę spili i wytłumaczyłbyś mi w czym leży błąd. Wiem że bez poprzeczki ale widok
    Pozdrawiam.
    Mój domek
    01-12-07 WRESZCIE na swoim

  9. #7149
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    grzegorz10

    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Łomianki
    Kod pocztowy
    05-092
    Posty
    357

    Domyślnie

    Do Jareko

    Poruszę jeszcze temat montażu rolet zewnętrznych.
    Dla osób które mają zamiar założyć rolety zewnętrzne.
    Jako że jednym ze sposobów montażu rolet jest montaż we wnęce otworu okiennego co wiąże się z przewierceniem otworu na linkę 10mm przez ramę okna. Może zajmiesz stanowisko w tym temacie uświadamiając klientów - czy to ponosi w/g ciebie jakieś konsekwencje i czy klient traci gwarancje na okno.
    Mój domek
    01-12-07 WRESZCIE na swoim

  10. #7150

    Domyślnie

    z tą gwarancją to każdy producent ma inaczej,
    większość raczej nie odbiera gwarancji z byle powodu ,

    w przypadku usterki której powodem jest taki otwór , mogą odmówić naprawy itd.

    innym rozwiązaniem jest mocowanie rolety nad oknem, na scianie

  11. #7151

    Domyślnie

    Cytat Napisał marynarka
    Pomocy!!!!!
    Chciałoby się rzucać grubymi słowami. Wycene swoich pasywnych okien Rehau zamówiłam miesiąc temu. Eurokolor grzebie sie z tym haniebnie. Wycena" ma być"gdzies tak za tydzień, (podobno centrala to wycenia????), bo oni nie mogli sobie z tym poradzić. To może z montażem też sobie nie poradzą?Bracia Bertrand również nabrali wody w usta. To jak to jest, w końcu?Z tymi wycenami?Piszę, proszę, dzwonię, a oni rybka.
    Jedyny realny koszt mam na podstawie wyceny pasywnych internormu, która podesłał mi pomocny forumowicz.Ale ona dotyczy jednak innych okien, wielkosci, ilości etc.
    Pomózcie Panowie, czy wy jesteście w stanie wycenić to szybciej?
    Te okna kosztują po byku, ja po prostu bez ujęcia ich w koszcie nie jestem w stanie oszacować, na co starczy mi środków.Nie mówiąc o tym, że teraz to nie wiem, czy nie bać sie co poniektórych montujących....
    w polsce nikt nie wykona REHAU -pasywnego,
    stąd może problem ,
    no chyba że chodzi o inny profil rehau ,

    a już na pewno nie zrobią w kolorze
    koszty zrobią zaporowe

  12. #7152

    Domyślnie

    Witam Wszystkich,
    Mam pytanie co sądzićie o oknach firmiy M&S Pomorska Fabryka Okien?

    Pozdrawiam,
    Patras

  13. #7153

    Domyślnie

    Witam serdecznie. Mam prośbę o opnię o firmie Simed-plast ( http://simed.com.pl ). Produkują okna w profilu Veka. Jeżeli chodzi o profil to jesteśmy zdecydowani na model Perfectline. Chodzi nam o samą firmę. Czy są rzetelni w wykonaniu. Człowiek, z którym rozmawiałem sprawia wrażenie pozytywne-wygląda na to, że zna się na rzeczy. Dwie osoby z forum znalazłem i mieli dobre opinie, ale ja jestem ciekaw ludzi z branży czy coś słyszeli i wiedzą o tej firmie.
    Pozdrawiam Petronek, już z nowego domku.

  14. #7154

    Domyślnie

    Cytat Napisał fenster
    Witam, proponuję spróbować zwrócić się z takim zapytaniem do firmy PRO-SYSTEM, która już wykonywała takie okna. (http://www.aluplast.com.pl/index.php...44&kategoria=2). Z tego co wiem powinni się z tym uporać bez specjalnego przeciągania w czasie
    link prowdzi do okien Passiv-Haus ,
    a takich okien aluplast w polsce nie oferuje,

  15. #7155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Patras
    Witam Wszystkich,
    Mam pytanie co sądzićie o oknach firmiy M&S Pomorska Fabryka Okien?

    Pozdrawiam,
    Patras
    dużo się ostatnio mówi o oknach typu Passiv Haus ,
    http://www.ms.pl/index.php/pl/produk...pcv_parametry/

  16. #7156

    Domyślnie

    Dzięki z tego co widze są to okna warte zakupu, i ceny mają też dobre.

  17. #7157

    Domyślnie nie kupujcie okien i drzwi GORAN

    Odradzam okna GORAN!!

    Niestety zdecydowałem się na ten krok i żałuję.

    Abstrahując od wysokiej ceny - najgorsza jest nieuczciwość oraz niesolidność tej firmy. Żądają wpłaty 100% całości przy odniorze okien, ale (UWAGA!!!!) przed zamontowaniem!!!!!!!!

    Na szczęście nie dałem się na to nabrać - stanęło na ostrzu noża, ale nie wpłaciłem całości. Jak czas pokazał - bardzo dobrze zrobiłem. Czemu?

    1. Drzwi zewnętrzne miały mnóstwo niedoróbek w skutek czego popękały już po 3 tygodniach i nabrały wody!!!!!!! Oddałem je więc. Ponieważ na szczęście nie zapłacięm wcześniej całości nie muszę teraz walczyć o zwrot pieniędzy.
    2. Okna zostały przywiezione bez niektórych części. Minęło już 2,5 miesiąca i wciąż czegoś brak
    3. Niektóre elementy okien zostały wadliwie zamontowane wskutek czego pojawiły się kolejne uszkodzenia
    4. Okna miały sporo wad. Teoretycznie do usunięcia, ale jednak... Za te pieniądze nie powinno tak być
    5. Ekipy, które przyjężdzają do montażu są ok, czego nie można powiedzieć o osobach z tzw 'biura'. Nie dotrzymują słowa, kombinują ....

    Mam nadzieję, że dzieki mojemu opisowi unikniecie błędnej decyzji.

    Pozdrawiam,
    Marcin

  18. #7158

    Domyślnie Re: nie kupujcie okien i drzwi GORAN

    Cytat Napisał bmarcin
    Odradzam okna GORAN!!

    ...............
    drewno czy pcv ?
    no i czy dostałeś na pewno okna produkcji GORAN ?

  19. #7159

    Domyślnie

    drewno + aluminium

    a jak mam sprawdzić czy okna są na pewno produkcji GORAN?
    Marcin

  20. #7160

    Domyślnie

    Cytat Napisał bmarcin
    drewno + aluminium

    a jak mam sprawdzić czy okna są na pewno produkcji GORAN?
    drewno w okładzinie aluminiowej ?

    to raczej będzie oryginał,

    w pcv spotyka się często zamiany okien na prawie takie same lecz od tańszego producenta,
    oczywiście prawie czyni wielka różnicę,

    ale skoro są usterki i jest dostawca to można coś z tym zrobić ,
    Goran to nie jest garażowiec , nie będzie się uchylał od odpowiedzialności ,

    chyba......

Strona 358 z 1568

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony