dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 359 z 1568
Pokaż wyniki od 7.161 do 7.180 z 31350
  1. #7161
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzegorz10
    ....jednym ze sposobów montażu rolet jest montaż we wnęce otworu okiennego co wiąże się z przewierceniem otworu na linkę 10mm przez ramę okna. Może zajmiesz stanowisko w tym temacie uświadamiając klientów - czy to ponosi w/g ciebie jakieś konsekwencje i czy klient traci gwarancje na okno.
    zalezy odproducenta okien. Szczerze mowiac zachowuja sie oni jakze czesto irracjonalnie szukajac jakby powodu by olac gwarancje ale to taka moja ocena ich postepowania.
    O jednym trzeba pamietac i to jest swiete !!!!
    NIE WOLNO PRZEWIERCAC ZGRZEWOW !!!!
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  2. #7162
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzegorz10
    ....Otóż okna (foto w stopce) na piętrze w łuku KBE- niemogłem sobie takich odmówić front 1500 x 2200 RU nat tarasem 1800 x 2300 RU. słupek ruchomy
    Problem za chiny nie mogę wyregulować .Jak ustawię funkcję otwierania to w uchyle okucie ociera o ramę i na odwrót. Czy z twojego doświadczenia to norma czy ??.....
    coz....ciesz sie ze w ogole mozesz wyregulowac cokolwiek i uzyskac choc otwieranie i na tym poprzestan (zapomnij o uchyle). Mozesz probowac - ale inaczej, nie regulacja tylko wymontowaniem i ponownym montazem okna z naciaganiem oscieznicy tak by w obu funkcjach bylo OK - co i tak nie da gwarancji ze po roku czy kilku nie bedzie tak samo
    Niestety - pieknie wyglada i zawsze bedzie do d....
    zapewne w kolorze i bez poprzeczekpoziomych? Sorki - ale w Zakopanem tak dlugo sie sciaga cokolwiek z netu za pomoca blueconnecta ze nei mialem cierpliwosci czekac az Twa chalupe ujrze
    CO do kawki - nie ma sprawy - zadzwon po czwartku
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  3. #7163

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko
    Cytat Napisał grzegorz10
    ....Otóż okna (foto w stopce) na piętrze w łuku KBE- niemogłem sobie takich odmówić front 1500 x 2200 RU nat tarasem 1800 x 2300 RU. słupek ruchomy
    Problem za chiny nie mogę wyregulować .Jak ustawię funkcję otwierania to w uchyle okucie ociera o ramę i na odwrót. Czy z twojego doświadczenia to norma czy ??.....
    coz....ciesz sie ze w ogole mozesz wyregulowac cokolwiek i uzyskac choc otwieranie i na tym poprzestan (zapomnij o uchyle). Mozesz probowac - ale inaczej, nie regulacja tylko wymontowaniem i ponownym montazem okna z naciaganiem oscieznicy tak by w obu funkcjach bylo OK - co i tak nie da gwarancji ze po roku czy kilku nie bedzie tak samo
    Niestety - pieknie wyglada i zawsze bedzie do d....
    zapewne w kolorze i bez poprzeczekpoziomych? ..........
    jeśli przy uchyle ociera a rozwier bez problemu to można spróbować podciągnąć dyblem , bo wygląda że trochę wystarczy ,

    co do reszty popieram Jareko ,
    za przyjemności (pozorne) trzeba "płacić"

  4. #7164
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzegorz10
    ..... nad tarasem 1800 x 2300 RU. słupek ruchomy.....
    zobaczyłem i jakbym "jasnowidzem" byl
    Sorki Grzes ale Ty samobojca byles a tego kto pozwolil Ci takie okna wykonac to na suchej galezi....
    Ale nie przejmuj się, Ty nie wiedziałeś ale tu jest wielu takich co wyedukowaniu w temacie wiedzieli ale chcieli inaczej i dotad szukali az znalezli takiego co zyczeniom ulegl
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  5. #7165

    Domyślnie ...

    odradzam urzedowskiego

    kiedys robili dobry material

    ake strasznie sie zepsuli !

  6. #7166
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    stary

    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    1.596

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzegorz10
    .....Podciągne temat przewymiarowanych okien.
    Jako ze pracuje w branży (w stopce) to mi trochę że nie posiadałem tych informacji.
    Otóż okna (foto w stopce) na piętrze w łuku KBE- niemogłem sobie takich odmówić front 1500 x 2200 RU nat tarasem 1800 x 2300 RU. słupek ruchomy
    Problem za chiny nie mogę wyregulować .Jak ustawię funkcję otwierania to w uchyle okucie ociera o ramę i na odwrót. Czy z twojego doświadczenia to norma czy ??.
    A może bywasz na mojej wsi to byśmy jakąś kawkę spili i wytłumaczyłbyś mi w czym leży błąd. Wiem że bez poprzeczki ale widok
    Pozdrawiam.
    Normą jest łapanie klienta za wszelką cenę - gabaryty, łuki w kolorze, brak poprzeczki, zawiasy "normalnie". Co z tego , że widok......
    Norma też jest , że takich drzwi- zwłaszcza tych większych nie wyregulujesz na dłużej niż kilka miesięcy- albo będzie wiało w zimie albo tarło w lecie albo nie zamykało wcale. ZAWSZE !!!! Bedziesz przeklinał te okna, siebie i tego kto to wykonał na każdym kroku. Idę o dobrą wódkę
    Jestem za tym aby - nawet po przemontowaniu- zablokować uchył lub przekuć na samo rozwierne !!!!! Wietrzyć można niekoniecznie poprzez uchylanie- jakiś hamulec, grzebień etc.

  7. #7167

    Domyślnie OKNA JOCZ

    Śledze ten atek dosyć uważnie.... Nie zauważyłam wnim ani jednej opinii o oknach firmy JOCZ :www.jocz.pl/ - Czy ktos ma takie okna? Prosze o opinie i ceny. Okna okleinowane złotym dębem właśnie tam zamawiam
    Grazia-Ol

  8. #7168
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał stary
    ....Normą jest łapanie klienta za wszelką cenę - gabaryty, łuki w kolorze, brak poprzeczki, zawiasy "normalnie". Co z tego , że widok......
    Norma też jest , że takich drzwi- zwłaszcza tych większych nie wyregulujesz na dłużej niż kilka miesięcy- albo będzie wiało w zimie albo tarło w lecie albo nie zamykało wcale. ZAWSZE !!!! Bedziesz przeklinał te okna, siebie i tego kto to wykonał na każdym kroku. Idę o dobrą wódkę ....
    ja dorzucam do tej wodki kolejna skrzynke
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  9. #7169
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    grzegorz10

    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Łomianki
    Kod pocztowy
    05-092
    Posty
    357

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko
    Sorki Grzes ale Ty samobojca byles a tego kto pozwolil Ci takie okna wykonac to na suchej galezi....
    JARBRTAL Pruszków
    Mój domek
    01-12-07 WRESZCIE na swoim

  10. #7170
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    grzegorz10

    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Łomianki
    Kod pocztowy
    05-092
    Posty
    357

    Domyślnie

    Dlaczego miałbym nie ufać ??.
    Cytat ze strony www o firmie.

    Firma Jarbetal ma przyjemność przedstawić Państwu swoją ofertę handlową. Jesteśmy wieloletnim
    producentem okien i drzwi z PCV (od 1995r), z najwyższej jakości materiałów producentów
    polskich i zagranicznych. (Roto, Winkhaus, Würth, Tytan, Adeco). Zatrudniamy 27 osób, które
    dzięki swojemu doświadczeniu i wykształceniu są w stanie wykonać każde powierzone im zadanie
    Mój domek
    01-12-07 WRESZCIE na swoim

  11. #7171

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzegorz10
    Dlaczego miałbym nie ufać ??.
    Cytat ze strony www o firmie.

    Firma Jarbetal ma przyjemność przedstawić Państwu swoją ofertę handlową. Jesteśmy wieloletnim
    producentem okien i drzwi z PCV (od 1995r), z najwyższej jakości materiałów producentów
    polskich i zagranicznych. (Roto, Winkhaus, Würth, Tytan, Adeco). Zatrudniamy 27 osób, które
    dzięki swojemu doświadczeniu i wykształceniu są w stanie wykonać każde powierzone im zadanie
    no i wykonali zadanie ,
    dlaczego nie wezwiesz ich do regulacji ?
    może naprawdę wystarczy fachowa regulacja , przedystansowanie itd.

    no chyba że wziołeś okna bez montażu i bez fakturki
    wówczas trzeba się samemu gimnastykować

    ale okna pewnie masz ładne więc daj spokój szczegółom

  12. #7172
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Dlaczego miałbym nie ufać ??.
    a choćby dlatego:
    Zatrudniamy 27 osób
    To jest chyba większy garaż a nie fabryka... Kiedy ludzie zaczną doceniać wreszcie produkty markowe, produkowane profesjonalnie i na skalę przemysłową? Tylko proszę bez przykładów, że najlepsze samochody robi się w małych firmach praktycznie ręcznie... W takim porównaniu trzeba jeszcze uwzględnić cenę! Owszem - można produkować okna PCV nawet mając jednego pracownika ale nie da się tego zrobić dobrze i jednocześnie tanio!

  13. #7173
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Jeszcze jedno... Wszedłem na stronę firmy i przeczytałem, że dają 10 lat gwarancji Więc czym się martwisz? Czym prędzej składaj reklamację!

  14. #7174

    Domyślnie

    cd na temat profili Gealan na który dobre zdanie ma guru Pchełek
    firma Okno Plast Rąbień wycofała się z Gealana na rzecz Aluplasta - pracownik firmy powiedział mi nieoficjalnie że po olbrzymiej reklamacji z Czech, Gealan dawał za słabe wzmocnienia)

    a ja reklamuje przedmuchy kolejny raz (za pierwszym razem wyzmiana 7 skrzydeł)

  15. #7175
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    1. Zmiana dostawcy profili prawie zawsze oznacza albo wstrzymanie dostaw przez poprzedniego dostawcę (płatności...) albo lepsze warunki finansowe od nowego dostawcy. To co ty słyszałeś to tylko to, co ktoś chciał, żebyś usłyszał
    2. Od kiedy to producent profili montuje wzmocnienia w oknach Skoro były za słabe wzmocnienia to zawalił producent okien (lub wzmocnień) bo wątpię, żeby chodziło o błędne wyliczenia statyki w dokumentacji technicznej profili.

  16. #7176

    Domyślnie

    Mam pytanie dotyczace rolet .... jaki jest rozmiar standardowy otworu w silniku elektrycznym do rolet tz jaki ma rozmiar ta rurka na ktora sie naklada ten silnik ? 60-siatka czy 40-stka ?

  17. #7177

    Domyślnie

    Witam wszustkich forumowiczów.
    Od niedawna jestem posiadaczką bardzo starego, drewnianego domu, w którym oczywiście trzeba wymienić okna. Prosze o poradę - jakie okna nadaja się do domów z drewna , chodzi mi głównie o to czy muszą posiadać coś specjalnego , czy mogą być takie jak do domów murowanych?

  18. #7178
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    grzegorz10

    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Łomianki
    Kod pocztowy
    05-092
    Posty
    357

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mohag
    Mam pytanie dotyczace rolet .... jaki jest rozmiar standardowy otworu w silniku elektrycznym do rolet tz jaki ma rozmiar ta rurka na ktora sie naklada ten silnik ? 60-siatka czy 40-stka ?
    Siłowniki na rurę 40 podnoszą od 10 do 32 kg na wysokość 2,5m
    a siłowniki na rurę 60 od 12 do 96 kg na wysokość 2,5m na 1,5m 112 kg.
    Srednio pancerz waży 3,5 - 4 kg/m2 chyba że masz ekstrudowany lub safe(wzmocnione) około 9kg/m2
    Mój domek
    01-12-07 WRESZCIE na swoim

  19. #7179

    Domyślnie

    grzegorz10, dzieki

    czyli jezeli mam okna 2.40 szerokosci i 1.40 wysokosci, to wystarcza mi silowniki na 40-stke rurke czy jednak dac 60-siatke przy takiej duzej szerokosci okna ?

    ogolnie to sie jeszcze zastanawiam, czy czasem nie dac dwoch rolet w jednej tz 2 x 120... wiem ze koszt wyzszy bo silownikow trzeba dwa razy tyle, ale troche sie boje czy tak szeroka roleta bedzie dobrze chodzic

  20. #7180
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    grzegorz10

    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Łomianki
    Kod pocztowy
    05-092
    Posty
    357

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mohag
    grzegorz10, dzieki

    czyli jezeli mam okna 2.40 szerokosci i 1.40 wysokosci, to wystarcza mi silowniki na 40-stke rurke czy jednak dac 60-siatke przy takiej duzej szerokosci okna ?

    ogolnie to sie jeszcze zastanawiam, czy czasem nie dac dwoch rolet w jednej tz 2 x 120... wiem ze koszt wyzszy bo silownikow trzeba dwa razy tyle, ale troche sie boje czy tak szeroka roleta bedzie dobrze chodzic
    Przy takiej szerokości powinna być zastosowana 60-tka ze względu na ugięcie rury.
    Można to przy zastosowaniu odpowiednich elementów wykonać na jednym siłowniku.
    W razie czego pytaj - pracuję w tej branży.
    Mój domek
    01-12-07 WRESZCIE na swoim

Strona 359 z 1568

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony