dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 367 z 1568
Pokaż wyniki od 7.321 do 7.340 z 31350
  1. #7321

    Domyślnie

    Panowie nie zabijcie mnie, bo wiem, że pewnie gdzieś było, ale trochę od natłoku informacji wszelkich (w końcu muszę wiedzieć więcej o budowaniu niż moja ekipa ) mam mątlik w głowie i chciałbym sie upewnić....
    Okno tarasowe - jeśli przekonam Żonę to będzie 2400mm (szerokie) x 2300mm (wysokie). Chciałbym podzielić na pół i jedna część stała, druga przesuwna. Z PCV. Nie obejdzie się bez poprzeczki, tak czy nie? Pewnie nie , a co w przypadku zastosowania profilu drzwiowego?

    Przy okazji - macie jakieś doświadczenia z firmą VIDOK?
    Pozdrawiam
    Bartek

  2. #7322
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sail
    ... jeśli przekonam Żonę to będzie 2400mm (szerokie) x 2300mm (wysokie). Chciałbym podzielić na pół i jedna część stała, druga przesuwna. Z PCV. Nie obejdzie się bez poprzeczki, tak czy nie? ...
    moze byc bez poprzeczki - wiec Zonka usatysfakcjonowana winna byc
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  3. #7323
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    andrea73

    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    5

    Domyślnie Patio

    Cześć. Dowiadywałem się o takie okno (Patio) w M&S
    wymiary podobne 2400x2250 kolor biały i profil był grubszy bo 105mm.
    Przedstawiciel firmy powiedział że przy szerokości powyżej 2300 w standardzie jest profil 105, a i przewiązki nie musi być.
    andrea73

  4. #7324
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sail
    Panowie nie zabijcie mnie, bo wiem, że pewnie gdzieś było, ale trochę od natłoku informacji wszelkich (w końcu muszę wiedzieć więcej o budowaniu niż moja ekipa ) mam mątlik w głowie i chciałbym sie upewnić....
    Okno tarasowe - jeśli przekonam Żonę to będzie 2400mm (szerokie) x 2300mm (wysokie). Chciałbym podzielić na pół i jedna część stała, druga przesuwna. Z PCV. Nie obejdzie się bez poprzeczki, tak czy nie? Pewnie nie , a co w przypadku zastosowania profilu drzwiowego?

    Przy okazji - macie jakieś doświadczenia z firmą VIDOK?
    ...nie musisz się sumitować - forum jest dla wszystkich. To nie problem, że temat już był. To nie jest powód do tego żeby nie zadawać pytań.

    Co do Twojego pytania - w drewnie poprzeczek nie potrzeba.
    PVC jest pod kątem wytrzymałościowym i przenikalności cieplnej mocno UłOMNE w stosunku do drewna !!! Poza tym w przypadku przesuwek ceny pvc i drewna są mocno zbliżone.

    Pozdrawiam


    Pozdrawiam
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  5. #7325

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko
    moze byc bez poprzeczki - wiec Zonka usatysfakcjonowana winna byc
    Dzięki!! Super!! Ja będę usatysfakcjonowany, Żonę muszę jeszcze troszke przekonać
    Cytat Napisał andrea73
    Cześć. Dowiadywałem się o takie okno (Patio) w M&S
    wymiary podobne 2400x2250 kolor biały i profil był grubszy bo 105mm.
    Przedstawiciel firmy powiedział że przy szerokości powyżej 2300 w standardzie jest profil 105, a i przewiązki nie musi być.
    I super
    Cytat Napisał Charlie
    Co do Twojego pytania - w drewnie poprzeczek nie potrzeba.
    PVC jest pod kątem wytrzymałościowym i przenikalności cieplnej mocno UłOMNE w stosunku do drewna !!! Poza tym w przypadku przesuwek ceny pvc i drewna są mocno zbliżone.
    Pozdrawiam
    Dzieki wszystkim za rozwianie moich wątpliwości
    Co do drewna i PCV i ich cen - wszystkie okna będą PCV więc kupowanie tylko wyjścia na taras w drewnie chyba mija się z celem
    Pozdrawiam
    Bartek

  6. #7326

    Domyślnie A jednak możliwe.

    Mistrzowie!!
    Nikt wam nie każe wierzyć.To normalne po tylu postach z waszej strony na ten temat. Wy wiecie swoje ,a ja swoje.
    A to tylko woli ścisłości -balkon jest na profilu thyssena + okucie winkhaus z firmy Stamir.
    natomiast przesuwka aluplast 5-kom,tez z winkhausem z firmy sokółka sa.
    Mi natomiast chodziło żeby wam pokazać że coś takiego jest sprawne nic więcej.

  7. #7327

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sail
    Cytat Napisał andrea73
    Cześć. Dowiadywałem się o takie okno (Patio) w M&S
    wymiary podobne 2400x2250 kolor biały i profil był grubszy bo 105mm.
    Przedstawiciel firmy powiedział że przy szerokości powyżej 2300 w standardzie jest profil 105, a i przewiązki nie musi być.
    I super
    Cytat Napisał Charlie
    Co do Twojego pytania - w drewnie poprzeczek nie potrzeba.
    PVC jest pod kątem wytrzymałościowym i przenikalności cieplnej mocno UłOMNE w stosunku do drewna !!! Poza tym w przypadku przesuwek ceny pvc i drewna są mocno zbliżone.
    Pozdrawiam
    Dzieki wszystkim za rozwianie moich wątpliwości
    Co do drewna i PCV i ich cen - wszystkie okna będą PCV więc kupowanie tylko wyjścia na taras w drewnie chyba mija się z celem
    Mi w M&S na okno 2300x2400 zarówno na patio jak i "normalnie" otwierane (dzielone na 3) zaproponowali z przewązką, a jak chcę bez to i owszem zrobią ale nie dadzą gwarancji.
    Pozdrawiam

  8. #7328

    Domyślnie

    Nie przeistaczaj nie jest w pozycji uchyłu, tylko że wogóle tam jest!!!

  9. #7329
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    z uwagi na sam sposob pracy jak i szklenia w patio poprzeczka nie jest potrzebna i nie ma znaczenia czy wykonane jest z drewna czy z PVC. W drewnie sa mniejsze ograniczenia gabarytowe dlatego ze ono pracuje inaczej - PVC zwlaszcza w kolorze mocno sie powieksza i moga byc klopoty z zamykaniem ale nie przy takich szerokosciach o jakich tu mowimy - 2700 na pol to naprawde niewiele jak na szerokosc skrzydla
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  10. #7330
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie Re: A jednak możliwe.

    Cytat Napisał chudy67
    Mistrzowie!!
    Nikt wam nie każe wierzyć.To normalne po tylu postach z waszej strony na ten temat. Wy wiecie swoje ,a ja swoje.
    A to tylko woli ścisłości -balkon jest na profilu thyssena + okucie winkhaus z firmy Stamir.
    natomiast przesuwka aluplast 5-kom,tez z winkhausem z firmy sokółka sa.
    Mi natomiast chodziło żeby wam pokazać że coś takiego jest sprawne nic więcej.
    ok - przyjelismy do wiadomosci
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  11. #7331
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Mi w M&S na okno 2300x2400 zarówno na patio jak i "normalnie" otwierane (dzielone na 3) zaproponowali z przewązką, a jak chcę bez to i owszem zrobią ale nie dadzą gwarancji.
    O ile przy otwieranym się nie dziwię to przy patio chyba lekka przesada. Dopytaj dokładnie.

  12. #7332
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał chudy67
    Mam balkon(bez poprzeczki) w mieszkaniu o wymiarach 1000x2300 zamontowany w 2002roku i od tego czasu ani razu nie był regulowany.
    Druga sprawa przesuwka zamontowana w domku -ma w części stałej skrzydło i jeszcze żeby było fajniej to jest RU i nic nie pociera o to skrzydło(przesuwka).
    I co ty na to Jareko?
    Taki jeden całe życie jeździ samochodem po pijaku i ani go policja nie zwinęła ani nikogo nie zabił. Wnioski każdy może wyciągnąć jakie chce

  13. #7333

    Domyślnie Re: Okna

    Potwierdzam: PROFILOPLAST - Wilkowice. TYlko drewnianych nie montuj w czasie zimy, zwłaszcza mrozów...

  14. #7334

    Domyślnie

    Cytat Napisał Charlie
    .............. PVC jest pod kątem wytrzymałościowym i przenikalności cieplnej mocno UłOMNE w stosunku do drewna !!!...........

    sztywność lepsza w drewnie ,

    ale termoizolacja ??? - raczej porównywalnie


  15. #7335

    Domyślnie

    Zamknęliście mój temat i mi usta, ale... byłbym niesprawiedliwym, gdybym się nie odezwał. UWAGA:
    Odbyły się dwie wizyty:
    1) Zespołu Alutechniki
    2) Zespołu Jezierskiego

    Kto nie ciekawy wyniku - zapraszam do następnej odpowiedzi.
    Kto ciekaw - piszę.

    Alutechnika: CYTAT: "Rolety wspaniałe, winni:
    1) inwestor: ponieważ: UŻYWAŁ ROLETY PRZY MROZIE!!!! WODA SIĘ SKRAPLA, ROLETA GRUBSZA, SZYBCIEJ NAWIJA, WCIĄGA DO PUSZKI. NIE NALEŻY UŻYWAĆ ROLETY GDY JEST MRÓZ" koniec cytatu pracownika Alutechniki.
    2) "montaż (tu nie wymienie montażysty chce niech się przedstawi )) znowu cytat: ŹLE ZAMOCOWANE ROLETY - PUSZKI WYGIĘTE - BO PRZY MONTAŻU OKIEN ZA DUŻO PIANKI UŻYTE" koniec cytatu alutechniki

    Tak więc widzicie - dla Altechniki winien jestem ja - że przy mrozie rolety używam i wykonawca - bo się montować nie nauczył. I piankę stosuje...

    Na szczęście był też przedstawiciel kierownictwa Jezierskiego. Ten powiedział krótko: cytat: " POPRAWIAMY WSZYSTKO, I USZCZELKI I ROLETY" koniec cytatu.

    To na razie tylko słowa. Poczekamy na czyny. Ale jeśli słowa zmienią się w czyn, wtedy będę musiał przerobić swój nick - mam nadzieję , że to jest możliwe (admin???) bo PRZEDSTAWICIEL KIEROWNICTWA FIRMY JEZIERSKI STANĄŁ PO STRONIE INWESTORA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Powtórzyć komuś? Jezierskistanął po stronie inwestora!!!!!!!!!!
    Na razie tylko słowa. Oczynach zamelduję.

  16. #7336

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jezierski skrzywdził mnie
    ............................................... CYTAT: "Rolety wspaniałe, winni:
    1) inwestor: ponieważ: UŻYWAŁ ROLETY PRZY MROZIE!!!! WODA SIĘ SKRAPLA, ROLETA GRUBSZA, SZYBCIEJ NAWIJA, WCIĄGA DO PUSZKI. NIE NALEŻY UŻYWAĆ ROLETY GDY JEST MRÓZ" koniec cytatu pracownika Alutechniki.
    2) "montaż (tu nie wymienie montażysty chce niech się przedstawi )) znowu cytat: ŹLE ZAMOCOWANE ROLETY - PUSZKI WYGIĘTE - BO PRZY MONTAŻU OKIEN ZA DUŻO PIANKI UŻYTE" koniec cytatu alutechniki
    .................................................. ...........Na szczęście był też przedstawiciel kierownictwa Jezierskiego. Ten powiedział krótko: cytat: " POPRAWIAMY WSZYSTKO, I USZCZELKI I ROLETY" koniec cytatu.
    ...............
    z tymi roletami zaczeło się pół roku temu (jeśli dobrze kojażę),
    wtedy mrozów nie było ,

    a Jezierskiemu się nie dziwię , że chce poprawić ,
    bo się smród zrobił na forum i lepiej to zakończyć ,

  17. #7337

    Domyślnie

    Z punktu widzenia inwestora - mniej istotne dlaczego to zrobił - ALE ZROBIŁ - STANĄŁ PO STRONIE INWESTORA - I NIE MA WAŻNIEJSZEJ RZECZY

  18. #7338

    Domyślnie

    Dla inwestora ma to znaczenie!!!!
    Jezierski obiecał pomóc w rozwiązaniu tego problemu!!!! I to jest pozytywne !!!!!

  19. #7339
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    stary

    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    1.596

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jezierski skrzywdził mnie
    ....... Poczekamy na czyny. Ale jeśli słowa zmienią się w czyn, wtedy będę musiał przerobić swój nick - mam nadzieję , że to jest możliwe (admin???) ...
    Z tego co wiem to nie mozna już zmienić nicka
    Ale zawsze możesz zarejestrować się ponownie

  20. #7340

    Domyślnie

    No tak, ale jeżeli Jezierski dotrzyma słowa, to ten nick będzie dla niego bardzo krzywdzący...
    Tu się ewentualnie zrobi problem...
    No oczywiście mogę się stać: Jezierski mi pomógł
    Jezierski obiecał pomóc w rozwiązaniu tego problemu!!!! I to jest pozytywne !!!!!

Strona 367 z 1568

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony