dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 406 z 1568
Pokaż wyniki od 8.101 do 8.120 z 31350
  1. #8101
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    gela

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    1

    Domyślnie Virgo II

    Mam pytanie do Pana Wojtka, który buduje dom Virgo II ja też zaczynam budowę i bardzo potrzebuje kilka rad ale przez meila. Proszę sie odezwać- mój adres to [email protected]

  2. #8102
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Designe czegokolwiek jest ważnym aspektem. W profilach okiennych z pvc CAVA CT 70 przoduje - w.g mnie to najładniejsze okna PVC są na tym profilu. Nadają nowoczesny i orginalny wygląd elewacji i są niepowtarzalne.

    Pozdrawiam

    P.S. ...jak bym miał kupić sobie okna z pvc to tylko CAVA CT 70. Ale nie kupię sobie bo kocham drewno - najzdrowszy - najcieplejszy materiał budowlany !!!
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  3. #8103

    Domyślnie

    Mnie najbardziej podoba się rondo, ale o gustach sie nie dyskutuje. Dziś zamawiam. Jeszcze raz dziękuję jareko za rady i wycenę. Pozdrawiam.

  4. #8104

    Domyślnie

    Witam
    Czy ktos rozszyfruje i najlepiej porówna
    1. profil Brugmann
    okucia AVBI,zaczep antywyważeniowy,
    szyba U=0,6
    prod. MS okna ze Słupska
    2.profil VEKA perfectline - KONCEPT
    okucia MACO Multi Matic , zaczep antywyważeniowy safety plus, niewidoczne dociski, blokada błędnego położenia klamki, podnośnik skrzydła
    szyba U=0,7
    prod. Oknoplast Kraków


    i co to za zwierz??
    Lepiej pytać niz błądzić..!!

  5. #8105
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    stary

    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    1.596

    Domyślnie

    Cytat Napisał 318/35 Wojtek
    Witam
    Czy ktos rozszyfruje i najlepiej porówna
    1. profil Brugmann
    okucia AVBI,zaczep antywyważeniowy,
    szyba U=0,6
    prod. MS okna ze Słupska
    2.profil VEKA perfectline - KONCEPT
    okucia MACO Multi Matic , zaczep antywyważeniowy safety plus, niewidoczne dociski, blokada błędnego położenia klamki, podnośnik skrzydła
    szyba U=0,7
    prod. Oknoplast Kraków


    i co to za zwierz??
    Zwierz widocznie taki jak zapodałeś do wyceny:
    - profile pięciokomorowe (nie wiadomo tylko, który rodzaj tego Brugmana)
    - chyba białe
    - okucie zwykłe - bez szczególnego antywłamu
    - szkło bardzo ciepłe- pewnie róznica 0,1 wynika z posługiwania się innymi normami dla tego samego zespolenia... a może faktycznie ta od MS-ów jest cieplejsza- napewno jest tam gdzieś podana budowa jednej i drugiej.

    ....i co tu porównywać jeszcze ????? firmy???? o nich juz tu dużo było- obie "stare" prawie jak ja

  6. #8106
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Z podanych parametrów to nie wynika ale MS myć może ma też wzmocnienie termiczne a wtedy parametry termiczne całego okna są na pewno lepsze od Oknoplastu. Najważniejszym kryterium wyboru pomiędzy tymi dwoma firmami będzie subiektywna ocena designu no i cena...

  7. #8107
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Oztatnio modny jest temat ołowiu w pvc - w stolarce otworowej karierę robię okna wykonane z profili bezołowiowych !!!

    To ważne z punktu widzenia przyszłości - jesteśmy to winni naszym dzieciom.
    Ołów jest kancerogenny - coś okropnego
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  8. #8108
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Charlie!
    Oszczędźmy sobie na tym forum papki propagandowo-marketingowej na temat ołowiu, dobra?
    A już hasła "jesteśmy to winni naszym dzieciom" są na poziomie propagandy przedwyborczej w najgorszym wydaniu

  9. #8109
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Charlie
    wybacz ale do tej pory uważałem Cie za dość rozsądnego bywalca i doradce - choć nie do końca gdyz masz okna drewniane - który opiera sie na faktach a nie marketingowym belkocie
    To co napisałeś jest totalna głupotą oparta na całej akcji propagandowej tych co już nie wiedza jak przekonać do swych - pożal sie Boże - wyrobów
    I tak jak powiedzial bwojtek - bardziej winni jesteśmy swoim dzieciom ich prawidłowe wychowanie a nie bzdety o ołowiu w PVC
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  10. #8110
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    ...tak was chciałem sprawdzić czy jesteście ELEKTRYCZNI - pozdrawiam
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  11. #8111
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar scooby
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    849
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    33

    Domyślnie

    witam wszystkich inteligentnych fachowcow od okien
    Powiedzcie która firma jest najlepsza? najlepiej jakas skala od najlepszej do gorszej tak 3firmy chociaz...
    Poki co mysle o pcv z okleina z obu stron. A jak sie ma ciepło z oknach drewnianych a jak w pcv?

  12. #8112

    Domyślnie

    witam wszytskich,

    mam pytanie o okna Oknoplastu ale DREWNIANE - czy, kto ma moze sie wypowiedziec?

    Bylismy ostatnio po wycene okien PCV, okazalo sie ze nasze okna sa dosc niestandardowe i albo zmienimy ich rozmiary, albo zdecydujemy sie jednak na drewniane (zobaczymy jak dostaniemy wycene)

    czytalam duzo pozytywnych opinii o oknach PCV Oknoplastu, ale nic nie znalazlam o drewnianych.

    z gory dzieki

  13. #8113

    Domyślnie

    Cytat Napisał vilemo
    witam wszytskich,

    mam pytanie o okna Oknoplastu ale DREWNIANE - czy, kto ma moze sie wypowiedziec?

    Bylismy ostatnio po wycene okien PCV, okazalo sie ze nasze okna sa dosc niestandardowe i albo zmienimy ich rozmiary, albo zdecydujemy sie jednak na drewniane (zobaczymy jak dostaniemy wycene)

    czytalam duzo pozytywnych opinii o oknach PCV Oknoplastu, ale nic nie znalazlam o drewnianych.

    z gory dzieki
    Oknoplast i okna drewniane ? Chyba że coś zmienili w ostatnich dniach.

    Nie rozumiem związku okien typowych i nietypowych z wysokością oferty.
    Pozdrawiam

  14. #8114
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    michal5803

    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    8

    Domyślnie rolety zewnętrzne

    Witajcie
    jakie rolety zewnętrzne polecacie na dzień dzisiejszy ?
    Wydaje mi się że kiedyś jareko polecał Beclever a dziś czy coś się zmieniło
    czy nadal Beclever?

  15. #8115
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    Oztatnio modny jest temat ołowiu w pvc - w stolarce otworowej karierę robię okna wykonane z profili bezołowiowych !!!

    To ważne z punktu widzenia przyszłości - jesteśmy to winni naszym dzieciom.
    Ołów jest kancerogenny - coś okropnego

    Odradzam siadania na desce sedesowej - tez jest z PVC z dodatkiem olowiu - rak wejdzie w zadek albo co gorsza w jadra i bedzie "po ptokach". takze samo odradzam uzywania klawiatury compa.

  16. #8116
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał pchelek
    [b]....Odradzam siadania na desce sedesowej - tez jest z PVC z dodatkiem olowiu - rak wejdzie w zadek albo co gorsza w jadra i bedzie "po ptokach". takze samo odradzam uzywania klawiatury compa.
    i jeszcze wielu innych rzeczy bym odradził
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  17. #8117
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Martka

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    770
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    100

    Domyślnie

    Wracam do okien Stollar.
    O terminowości, słowności i świetnych pomysłach dystrybucyjnych można przeczytać w moim dzienniku.
    Dziś jednak wydarzyła się następująca rzecz:

    Mój pies, gdy wieszałam pranie skoczył na klamkę od drzwi balkonowych i zamknął je od wewnątrz, co spowodowało, że pozostałam w legginsach i bluzeczce, bez klucza na podwórku (dom zamknięty od środka)
    Ponieważ w okolicy ani telefonu, ani ślusarza, ani uczynnego sąsiada, jedynym rozsądnym wyjściem było wybicie szyby w niewielkim oknie firmy Stollar.
    Gdy szczęśliwie weszłam do domu znalazłam pana szklarza, który przyjechał, szybę wymierzył i obiecał wrócić ze sklejoną wieczorem.
    I cóż. Dwie godziny trwało zanim człowiek z 17 letnim doświadczeniem w branży szklarskiej zdołał dojść do tego w jaki sposób szybę w tych utrawspaniałych oknach wymienić.
    Otóż - trzeba koniecznie skrzydło wyjąć, odkręcić wszystkie okucia, pod którymi znajdują się wkręty imbusowe i rozłożyć ramę.
    Sposób składania okien jest podany na stronie:

    http://drewno.stollar.com.pl/drewno/2001.htm

    Niestety w ten sam sposób należy okno rozłożyć, aby szybę wymienić.
    Ponieważ pan cały czas pracuje, niestety nie potrafię powiedzieć czy przypadkiem nowe okno nie wyszłoby mi taniej.
    Będzie nas troje i pies
    GG 5575698
    Dziennik Martki
    komentarze, dobre rady

  18. #8118
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar scooby
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    849
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    33

    Domyślnie

    Hej to polecacie oknoplast a sa jeszcze jakies inni dobrzy producenci plastikow? i gdzie w poznaniu jest jakis przedstawiciel tych okien bo przeciez z rzeszowa chyba nie bede zamawial:|

  19. #8119
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał vilemo
    witam wszytskich,

    mam pytanie o okna Oknoplastu ale DREWNIANE - czy, kto ma moze sie wypowiedziec?

    Bylismy ostatnio po wycene okien PCV, okazalo sie ze nasze okna sa dosc niestandardowe i albo zmienimy ich rozmiary, albo zdecydujemy sie jednak na drewniane (zobaczymy jak dostaniemy wycene)

    czytalam duzo pozytywnych opinii o oknach PCV Oknoplastu, ale nic nie znalazlam o drewnianych.

    z gory dzieki
    Moze o czyms nie wiem, ale wydaje mi sie ze w salonie Oknoplastu nie widziales okna produkcji tej firmy.
    Salony Oknoplastu to tak jak 99% wszystkich punktow okiennych - niezalezne (w jakims stopniu) punkty dealerskie i wydaje mi ze O. dopuszcza sprzedaz produktow niekonkurencyjnych (jak drzwi wewnetrzne i zewnetrzne), w tym pewnie i okien drewnianych.
    Wiec tu mozesz tylko zaufac sprzedawcy, ze w swoim cieszacym sie renomą salonie nie oferuje fatalnego okna drewnianego.

  20. #8120

    Domyślnie

    Witam mam pytanie do guro okiennych
    Oknoplast Krak. nie chce zrobic okna stałego z szyba o wsp. 0.7 3szybowe
    o wymiarach 1800 x 1800 tylko chce mnie uszczęśliwić oknem dwuskrzydłowym.( lub oknem standard 1.0) Natomiat lokalny producent twierdzi że takie okno może wykonać
    I komu wierzyć
    - firmie oknoplast bardzo pozytywne opinie
    -firmie lokalnej ( nie sa zbyt tani więc może są solidni ) widziałem profil i wygląda jak każda 5 komorówka ,
    Proszę o pomoc
    Lepiej pytać niz błądzić..!!

Strona 406 z 1568

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony