dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 407 z 1568
Pokaż wyniki od 8.121 do 8.140 z 31350
  1. #8121
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Oknoplast ma racje
    Nie chcesz mieć kłopotu - słuchaj sie ich
    Dlaczego? Choćby z tego powodu - maksymalna powierzchnia całego okna przy takiej szybie to 3,0 mkw
    Nie wdając sie w inne szczegóły konstrukcyjne samego profilu, by takie okno wykonać, każda szyba winna mieć grubość 5mm a nie 4mm
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  2. #8122

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko
    Oknoplast ma racje
    Nie chcesz mieć kłopotu - słuchaj sie ich
    Dlaczego? Choćby z tego powodu - maksymalna powierzchnia całego okna przy takiej szybie to 3,0 mkw
    Nie wdając sie w inne szczegóły konstrukcyjne samego profilu, by takie okno wykonać, każda szyba winna mieć grubość 5mm a nie 4mm
    Firma Bertrand kolejny producent
    zaproponowała mi okno (chyba laminowana szyba)
    I co o tym sądzisz ?
    kolejna sieczka marketingowa czy cos nad czym warto sie zainteresować?
    Lepiej pytać niz błądzić..!!

  3. #8123
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    słuchaj
    można wykonać szyby nawei 6 mkw
    ale muszą mieć one specjalna konstrukcje - tj. odpowiednia grubość tafli czy tez muszą być laminowane
    następna kwestia jest czy można w szybie dwukomowej z grubościami szkła innymi niż 4 mm uzyskać k=0,7, kolejna kwestia jest czy producentowi szkła taka szybę będzie sie chciało wykonać, kolejna ile ona będzie jako odbiegająca od standardu kosztować i jakby ostateczna czy w danym systemie profili pakiet grubszy niż 32 mm da sie zainstalować (listwy przyszybowe)
    to nie jest tak ze coś sobie wymyslimyi i MUSI być zrobione
    sa ograniczenia o ktorych Ty możesz nie wiedzieć ale wie o nich producent
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  4. #8124
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Solius

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    1

    Domyślnie potrzebna pomoc:)

    witam:-) mam kilka pytań. Po pierwsze czy lepiej ( czyt.taniej) zrobić okna teraz czy wiosną przyszłego roku?! Ktoś mi powiedział, że mają wejść nowe stawki vat, ale nie wiem czy korzystne czy nie, ani czy ta osoba jest dobrze poinformowana?! I drugie - mam do wyboru dwie firmy - Norma 2000 ma promocje i sprzedaje okna 5 komorowe lider plus za 2490(ale czy ta promocja nie świadczy o przestarzałej linii technologicznej?), natomiast Oknoplast Kraków za swoje 5- komorowe chce 3130. Zależy mi na tym, żeby okna były dobre, więc nie będę się kierował ceną, ale czy profile Brugmanna są gorsze od Veki? nawet jeśli pytania nie są zbyt mądre to proszę o fachową odpowiedź, bo niestety moja wiedza na temat okien jest żenująca:( pozdrawiam

  5. #8125

    Domyślnie

    norma 2000 ma zawsze promocje
    jesli chcesz miec dobre profile i cena nie ma znaczenia to wybierz SCHUCO .

  6. #8126
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar scooby
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    849
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    33

    Domyślnie

    Taniej teraz bo na wiosne ceny w góre a zima promocje. a jesli myslisz ze okno sie popusuje wypatrzy czy cos w tym rodzaju to zle myslisz bo przeciez okna i tak i tak sa jedna strona zawsze na dworze!

  7. #8127

    Domyślnie

    Cytat Napisał Martka
    Wracam do okien Stollar.
    O terminowości, słowności i świetnych pomysłach dystrybucyjnych można przeczytać w moim dzienniku.
    Dziś jednak wydarzyła się następująca rzecz:

    Mój pies, gdy wieszałam pranie skoczył na klamkę od drzwi balkonowych i zamknął je od wewnątrz, co spowodowało, że pozostałam w legginsach i bluzeczce, bez klucza na podwórku (dom zamknięty od środka)
    Ponieważ w okolicy ani telefonu, ani ślusarza, ani uczynnego sąsiada, jedynym rozsądnym wyjściem było wybicie szyby w niewielkim oknie firmy Stollar.
    Gdy szczęśliwie weszłam do domu znalazłam pana szklarza, który przyjechał, szybę wymierzył i obiecał wrócić ze sklejoną wieczorem.
    I cóż. Dwie godziny trwało zanim człowiek z 17 letnim doświadczeniem w branży szklarskiej zdołał dojść do tego w jaki sposób szybę w tych utrawspaniałych oknach wymienić.
    Otóż - trzeba koniecznie skrzydło wyjąć, odkręcić wszystkie okucia, pod którymi znajdują się wkręty imbusowe i rozłożyć ramę.
    Sposób składania okien jest podany na stronie:

    http://drewno.stollar.com.pl/drewno/2001.htm

    Niestety w ten sam sposób należy okno rozłożyć, aby szybę wymienić.
    Ponieważ pan cały czas pracuje, niestety nie potrafię powiedzieć czy przypadkiem nowe okno nie wyszłoby mi taniej.
    Aby wymienić szybę w oknie drewnianym to wcale nie trzeba demontować okuć i zdejmować skrzydła a w żadnym wypadku nie "rozkładać okna"
    Wystarczy wyciąć silikon i zdemontować listwy przyszybowe, wymienić uszkodzona szybę a następnie zamontować listwy, oraz na nowo zasilikonowac okno. Nie jest to prosta czynność na pewno nikt bez doświadczenia sobie nie poradzi natomiast dla sprawnego serwisanta czynność ta powinna zając nie dłużej jak 40 minut

  8. #8128
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał 318/35 Wojtek
    Witam mam pytanie do guro okiennych
    Oknoplast Krak. nie chce zrobic okna stałego z szyba o wsp. 0.7 3szybowe
    o wymiarach 1800 x 1800 tylko chce mnie uszczęśliwić oknem dwuskrzydłowym.( lub oknem standard 1.0)
    Dwa lata temu Glaspol (jeden z liderów w produkcji zestawów szybowych) rozluźnił trochę wymagania dla zestawów 3 szybowych, ale i tak mam w swoim cenniku max 3,3m2 wiec albo bedziesz mial wielką taflę z niższym wspołczynnikiem, albo zredukujesz marzenia.
    Jesli ta witryna podkresli dobry projekt domu zamówilbym okno 1,0 - strat ciepła na tym oknie nie odczujesz.

  9. #8129
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arkady1978
    ...Aby wymienić szybę w oknie drewnianym to wcale nie trzeba demontować okuć i zdejmować skrzydła a w żadnym wypadku nie "rozkładać okna"
    Wystarczy wyciąć silikon i zdemontować listwy przyszybowe, wymienić uszkodzona szybę a następnie zamontować listwy, oraz na nowo zasilikonowac okno. Nie jest to prosta czynność na pewno nikt bez doświadczenia sobie nie poradzi natomiast dla sprawnego serwisanta czynność ta powinna zając nie dłużej jak 40 minut
    nie w przypadku Stolara gdzie rama montowana jest na szybie - zanim coś tu napiszesz - upewnij sie czy przypadkiem nie gadasz glupot
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  10. #8130

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko
    Cytat Napisał Arkady1978
    ...Aby wymienić szybę w oknie drewnianym to wcale nie trzeba demontować okuć i zdejmować skrzydła a w żadnym wypadku nie "rozkładać okna"
    Wystarczy wyciąć silikon i zdemontować listwy przyszybowe, wymienić uszkodzona szybę a następnie zamontować listwy, oraz na nowo zasilikonowac okno. Nie jest to prosta czynność na pewno nikt bez doświadczenia sobie nie poradzi natomiast dla sprawnego serwisanta czynność ta powinna zając nie dłużej jak 40 minut
    nie w przypadku Stolara gdzie rama montowana jest na szybie - zanim coś tu napiszesz - upewnij sie czy przypadkiem nie gadasz glupot
    No cóż Sz. P Jareko zaiste Twoja wiedza jest nieograniczona. gratuluje jej zasobu. Co do Stollara faktycznie ich technologia jest wyjątkowa jeżeli chodzi o montaż szyb (posłuchałem Twojej rady i sprawdziłem) Co do pisania głupot to wskaz w którym fragmencie mojego postu jest ta głupota

  11. #8131
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arkady1978
    ...No cóż Sz. P Jareko zaiste Twoja wiedza jest nieograniczona. gratuluje jej zasobu. Co do Stollara faktycznie ich technologia jest wyjątkowa jeżeli chodzi o montaż szyb (posłuchałem Twojej rady i sprawdziłem) Co do pisania głupot to wskaz w którym fragmencie mojego postu jest ta głupota
    moze za ostre słowo zostało użyte - przepraszam
    Przyczepiłem sie do opisu wymiany szyby - widzisz - konstrukcja u większości jest taka ze szybę wymienia sie tak jak opisujesz ale tu jasno - czarno na białym - wskazany był Stolar a u nich ramę skręca sie na szybie
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  12. #8132

    Domyślnie

    Witam,

    Ja mam pytanie troche z innej beczki.

    Czy brak ogrzewania w domu na zime zaszkodzi wstawionym już oknom drewnianym ?
    Zastanawiam sie, czy moge tak zostawić, czy jednak zaopatrzyć się w grzejniki elektryczne i działać - gaz jak dobrze pójdzie za 8 m-cy .

    Pozdrawiam
    Kiaran

  13. #8133
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kiaran
    Witam,

    Ja mam pytanie troche z innej beczki.

    Czy brak ogrzewania w domu na zime zaszkodzi wstawionym już oknom drewnianym ?
    Zastanawiam sie, czy moge tak zostawić, czy jednak zaopatrzyć się w grzejniki elektryczne i działać - gaz jak dobrze pójdzie za 8 m-cy .

    Pozdrawiam
    Kiaran,
    raczej nie jest zdrowo dla stolarki drewnianej by stała w nieopgrzewanym pomieszczeniu, ale mozesz to odczuć tylko gdy będziesz jej chciał używać.
    Nieogrzewane pomieszczenie to stała, większa wlgotność a więc i rama która delikatnie spęcznieje (raczej nie wiecej niz 2-3mm) ale to wystarczy by np. balkon ze słupkiem ruchomym zaczął "obcierać" okuciami. Regulacja w tym wypadku byłaby niezasadna, bo bedzie tylko dorazna i moze byc konieczna poprawka kiedy juz okna postają w suchym pomieszczeniu. Najlepiej byłoby w tym czasie nie otwierac okien.

    Dlatego uważam, że drewniane okna powinno się montować jak najpóźniej(zdecydowanie po tynkach) i najlepiej w roku kiedy pojawi sie ogrzewanie. Po co mają się nowe, piękne okna starzeć? Niestety, widzialem budowy prowadzone przez wiele lat i okna wstawione od razu - do tego stopnia że zanim się wprowadza lakier moze wymagac renowacji.

  14. #8134
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar scooby
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    849
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    33

    Domyślnie

    Jesli chodzi o plastiki to najlepiej wstawic je przedtynkami przynajmniej beda juz ladnie otynkowane boki okien, jesli chodzi o parapety to chyba tez najlepiej przed tynkami, tylko grubo owinac okna i parapety folia, tak slyszałem ale jeszcze nie praktykowalem tego.
    a co powiecie o oknach plastikowych drutexu? oknoplast lepsze? czy moze ejszcze cos innego polecacie?

  15. #8135

    Domyślnie

    witajcie...
    jeśli chodzi o wstawianie okien to plastiki najlepiej zamontować przed tynkami, sa wtedy ładnie i całościowo juz zatynkowane...
    Parapetów niestety nie wstawiliśmy i trochę teraz żałuję bo mogą być nieładne plamy z tynku od zacierania tylko takiego miejscowego.. No ale cóż jak to mówią teraz to juz po ptokach

    A poza tym jakie parapety zakladacie??drewniane czy marmurowe czy plastikowe może coś Ala lastryko??


    A jeśli ktoś szuka dobrego sprzedawcy VEKI okien to z czystym sumieniem mogę polecić w okolicach warszawy firmę Anpol ze Staszowa z oddziałem w Ożarowie Mazowieckim.
    Po prostu świetna współpraca  Bez problemowa wycena a i można było poradzić się we wszelkich sprawach odnośne okien, a do tego z cen byłam zadowolona. A dostałam wiele wycen cenowych i najróżniejszej jakości okien.
    W razie czego słuze pomocą na priv.
    Ale jak na razie to jedyny kontrahent który sprawdził się bez żadnych zastrzeżeń wiec dlatego z czystym sumieniem polecam.

    Namiary na firme to
    Anpol ze Staszowa
    oddział Ożarów Mazowiecki
    [email protected]
    Pan Andrzej Zwoliński
    509 770 882
    pomóżcie

  16. #8136
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał scooby
    Jesli chodzi o plastiki to najlepiej wstawic je przedtynkami przynajmniej beda juz ladnie otynkowane boki okien, jesli chodzi o parapety to chyba tez najlepiej przed tynkami, tylko grubo owinac okna i parapety folia, tak slyszałem ale jeszcze nie praktykowalem tego.
    a co powiecie o oknach plastikowych drutexu? oknoplast lepsze? czy moze ejszcze cos innego polecacie?
    sorki ale złe słyszałeś
    Nie owijaj folia !!! jeśli juz popełniłeś ten błąd i wstawiłeś okna przed pracami mokrymi to zostaw je takimi jakie są
    zakrywaj tylko na czas tynkowania
    po tynkach zdejmij czym prędzej folie i wietrz wietrz wietrz cały czas
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  17. #8137

    Domyślnie

    a z jakiego powodu nie wolno owijac parapetów folią?? oraz okien??
    Ja owijałam okna aby się nie zachlapały tynkiem ale potem do obrabiania wszystko było zdejmowan.
    Czy to źle??
    pomóżcie

  18. #8138
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    co innego zabezpieczyc okna drewniane na czas prac folia a co innego zawinac je by przezimowaly - a tak doradzono jak zrozumialem
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  19. #8139

    Domyślnie

    a ja zrozumiałam w drugą stronę ze tylko na czas tynkowania

    Ale masz rację, nakładać folię na zimę aby tak przezimowały okna to bez sensu, to musi oddychać anie pod folią...
    pomóżcie

  20. #8140
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał madziunia85
    A jeśli ktoś szuka dobrego sprzedawcy VEKI okien to z czystym sumieniem mogę polecić
    Okna już zamontowane czy na razie popadasz w zachwyty nad obsługą (nic nie sugeruję - nie znam tej firmy - przestrzegam tylko przed przedwczesnymi "poleceniami")?

Strona 407 z 1568

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony