dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 43 z 1568
Pokaż wyniki od 841 do 860 z 31354
  1. #841
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) GRYFNY KARLUSFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar jamles
    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    18.833

    Domyślnie

    moim zdaniem lepiej te pieniądze wydać na alarm. Mnie się włamali bez
    wybijania szyb, wyłamali okucia, a alarm był jeszcze nie uruchomiony.

  2. #842
    Jacek36
    Guest
    Jacek36

    Domyślnie

    Ani ROPLASTO ani THYSSEN nie mają aprobaty na okna kolorowe.

    Dodatkowo THYSSEN "kombinuje" z odchudzonymi profilami - jak te odchudzone profile okleja to jest to kanał, kanał, kanał.

    Kupiłem okna na profilu thysen jesieną 2002r w mahoniu z dwóch stron i nic się z nimi nie dzieje (na 12 okien tylko 1 szuka wymagała regulacji w tym roku - wykonanej zresztą sprawnie i fachowo w ramach gwarancji) wiec ja swoim znajomym polecam te okna tylko po tym poście ciśnie mi się pytanie - jak sprawdzić czy u mnie nie są zastosowane te "kombinowane" i "odchudzone" profile ?
    Okna kupiłem w dużej ogólnopolskiej "firmie z certyfikatami, aprobatami, nagrodami itp" i są już zamontowane otynkowane ...
    Pozdrawiam Jacek36

  3. #843
    maginda
    Guest
    maginda

    Domyślnie

    Mam 2 pytania:

    1. mamy atrakcyją cenowo ofertę na okna PVC trójkomorowe białe z firmy BAU und TECHNIK z Piaseczna (profil Thyssen, okucia Winkhaus). Czy ktoś zna tę firmę? Trochę zaniepokoiły mnie informacje o kombinacjach Thyssena z profilami. Jak ewentualnie wykryć te krętactwa?

    2. zaplanowane mamy drzwi tarasowe o wymiarach 180x220 cm. Chcielibyśmy aby otwierały się możliwie jak najszerzej a przy tym nie były łatwe do pokonania przez złodzieja. Dotychczas pytaliśmy o dwuskrzydłowe z ruchomym słupkiem. W jednej firmie (profil Aluplast) powiedziano nam, że jeśli chcemy okucia antywłamaniowe to drzwi muszą być z przewiązką (taki poprzeczny słupek - chyba dobrze zapamiętałam nazwę), w innej (profil Thyssen), że okucia mogą być jedynie wzmocnione.
    Pomyślałam o przesuwnych, ale czy da się je zamontować jeśli drzwi są usytuowane na jednej ze ścian wykuszu (nie można ich przesuwać w prostej linii, chyba że na zewnątrz)? Nie bardzo wiem gdzie mam szukać informacji i porady. Może ktoś mi podpowie????

    Trochę się rozpisałam, ale od kilku dni "spędza mi to sen z powiek".

  4. #844
    Guest

    Domyślnie

    Do Grzegorz 63 piszą o takiej samej wytrzymałości miałem na myśli wytrzymałość eksploatacyjną i użytkową a nie antywłamaniową - za duży skrót myślowy zastosowałem.
    Pchelek

  5. #845

    Domyślnie

    Czy można gdzieś poczytać archiwum wczorajszego czatu dot. okien? Może to zapobiec ew. powtórce pytań.
    Oglądając jakość wykonania okien PCV, zauważyłem, że profil, to nie wszystko. Najbardziej razi mnie łączenie profili w narożnikach okien - widziałem postrzępione krawędzie - skutecznie oszpecą nawet najładniejsze profile...

  6. #846

    Domyślnie

    Ile średnio trzeba dopłacić do szyby P2 (licząc np. za m2) - wszyscy w standardowej ofercie podają szybę o k=1,1. Czy szyba zespolona P2 też ma k=1,1, czy mniej?
    Czy folia w szybie P2 nie pogarsza przeźroczystości okna? Czy hasło "eliminuje efekt brudnych firanek" zasługuje na uwagę ?
    Dziękuję

  7. #847
    Guest

    Domyślnie

    P2 też ma 1,1 - to ta sama szyba niskoemisyjna - tylko ta druga ma szybę zewnętrzną klejoną. Cena - nie wiem - sprawdź u producentów - myślę, że ok. 50% drożej
    Co to jest efekt brudnych firanek - nie wiem - firanki się pierze.

  8. #848
    Guest

    Domyślnie

    postrępione krawędzie to efekt niestrannego frezowania wypływek zgrzewów

  9. #849
    Guest

    Domyślnie

    do maginda - dwuskrzydłowe drzwi balkonowe ze słupkiem ruchomym i antywłamaniowe to wyższa szkoła jazdy.. Trudno je zrobić - potrafią się kleszczyć na zaczepach - zaczepy są z każdej strony. Natomiast mają bardzo małą tolerancję luzu. jak skrzydła [nie daj boże] są źle ustawione lub się te skrzydła skurczą lub rozszerzą od zmian temperatur to mogą się kleszczyć. Lepsze byłyby przesuwne - ale nie ma przesuwnych na zewnątrz. Pozostają Ci tradycyjne - raczej THYSEN albo Aluplast z tych wyższych półek - np. 4000 czy 5000 - chodzi o sztywność ram. Poprzeczki są w drzwiach wskazane.
    Pchelek

  10. #850

    Domyślnie

    Czyli w P2 zewnętrzna szyba jest grubsza niż standard 4-16-4, zatem cały wkład jest szerszy? Zatem listwy przyszybowe powinny być węższe, czy tak?
    Odnośnie firanek - ja to zrozumiałem tak, że biała firanka (czysta) przez niektóre szyby wygląda jakby była szara - pewnie to hasło jest kolejnym chwytem reklamowym...

  11. #851
    Guest

    Domyślnie

    tak albo ramka musi być więższa o 4 mm

  12. #852
    Guest

    Domyślnie

    przy zestawie 4/4+16+4 = 28 listwa przyszybowa musi być więższa - inaczej zbyt mocno zakleszcza się na szybie - szyba może pęknąć.

  13. #853
    maginda
    Guest
    maginda

    Domyślnie

    Pchelku,
    Dziękuję za rady w sprawie drzwi balkonowych. Czy te tradycyjne, o których mówisz mogą być z ruchomym słupkiem?
    Wczoraj wpadliśmy na pomysł, że może zrobić drzwi o różnej szerokości skrzydeł, z nieotwieranym węższym skrzydłem. Ale to wymaga jeszcze zastanowienia i rozpoznania rynku.
    Niepokoi mnie trochę brak odpowiedzi na pierwsze pytanie: wnioskuję, że nie ma nic dobrego do powiedzenia.

  14. #854

    Domyślnie

    Dla zainteresowanych - jestem po lekturze kilkunastu dokładnych ofert.... dopłaty za szyby P2, P4 różnią się znacznie w kolejnych ofertach od siebie, zależnie od producenta szyb i dostawcy okien (narzuty). I tak za szybę P2 zamiast standardowej dopłacić trzeba za mkw szyby (lub u niektórych okna!!!!) od 80zł netto do nawet 200 zł netto, analogicznie za P4 od 130 zł netto do... ponad 500 zł netto.
    Pchełku co do szyby P3 to najczęściej dostawcy okien wyceniają ją w cenie szyby P4.
    I jeszcze jedno. Nie znam się na budowie tychże szyb ale dostawcy okien , niektórzy robią to dokładnie, informują o tym, że z szybą P2 i P4 współczynnki k rośnie o jakieś 0,2. Oczywiście chodzi o k szyby bo o k okien czasem wogóle trudno się doprosić dostawcy. Trzeba jednak pamiętać, że np. włożenie szprosów (zależy jeszcze ile i jakich) również psuje k w górę...
    A teraz pytania do pchełka a może do innych również... w końcu nie ma to jak burza mózgów :
    Co myślicie o przykładzie jak niżej - czy warto kupić opcje zabezpieczające??? Dom pod lasem, dwaj sąsiedzi w odległości 40metrów, 100 metrów
    Ja już wybrałem okienka drewniane z meranti, soft, okucia ROTO i zastanawiam się czy je dodatkowo zabezpieczyć antywłamaniowo (podobnie jak moi szanowni przedmówcy). Specjalnie piszę,że wybrałem drewniane bo są one z natury sztywniejsze niż PVC. Wiekszość okienek mam na parterze (kilkanaście). I dla moich potrzeb za konkretne opcje zabezpieczające musiałbym zapłacić brutto:
    1. dopłata za okucia WK1: 1118 PLN
    2. dopłata za klamki Hoppe secustic: 712 PLN
    3. dopłata za szybki P2: 1870 PLN
    4. dopłata za szybki P4: 3300 PLN

    Nie ma tu wielkiej dowolności. Albo wariant soft czyli 1+2+3 albo wariant hard czyli 1+2+4, a więc 3700 lub 5130. Dla orientacji w skali: komplet okienek w wersji podstawowej to ok. 19600 PLN netto. Dla pocieszenia dodam, że koszt opcji u mojego dostawcy stanowi o atrakcyjności oferty. U innych za WK!, P2, P4 płaciłbym spokojnie x 2 a czasem więcej.

    Myślę, że bez alarmu to i tak nie ma to sensu ale może rzeczywiście skutecznie napsuje krwi złodziejowi i zabierze mu trochę czasu, niekoniecznie zniechęci.... Co wy na to?

  15. #855

    Domyślnie

    Uściślam liczby, bo czasem pisałem brutto, czasem netto:
    1. dopłata za okucia WK1: 1118 PLN
    2. dopłata za klamki Hoppe secustic: 712 PLN
    3. dopłata za szybki P2: 1870 PLN
    4. dopłata za szybki P4: 3300 PLN

    komplet okienek w wersji podstawowej to ok. 19600 PLN netto, czyli 21079 brutto, tak więc dodatek opcji 1+2+3 to wzrost o ok. 17,6% a dodatek opcji 1+2+4 to wzrost o ok. 24,5%. Oczywiście opcje dodałem tylko do ok 60% okien pominąłem poddasze - ściany szczytowe i oranżerię. Tak więc gdyby opcje miały dotyczyć wszystkich okienek byłoby to wynosiło ok. 29% i 41% wzrostu wartości oferty względem wariantu podstawowego. U drogich dostawców, idąc w ślad za tym co poprzednio pisałem wybór wariantu "hard" może spokojnie podwoić wartość całej oferty... wnioski każdy wysuwa samodzielnie, ale chętnieposłucham zainteresowanych

  16. #856

    Domyślnie

    Do dachowiec
    Z tym psuciem krwi to masz rację, ale i tak ich to nie zniechęci. Generalnie dobrze zabezpieczony do działa na złodziei jak płachta na byka, i bez alarmu się nie da. Znam przypadek, kiedy gośc z oknami anty i tak miał odwiedziny nieproszonych gości. Skutek był taki, że okna wytrzymały, ale zostały potraktowane łomem w miejscach osadzenia i pokrzywione łacznie z drzwiami antywłamaniowymi.
    Lord Vader

  17. #857

    Domyślnie

    Przy tak niewielkiej różnicy (ja mam w ofercie za zwykłe/P4 : 13400/20580) chyba bym się nie zastanawial. Z drugiej strony na własne oczy widziałem co można zrobić łomem z małym sejfem i wiem, że nie ma pelnej skuteczności nigdy.
    Jaka piękna katastrofa ...

  18. #858

    Domyślnie

    Przeszukałem ten wątek i nie znalazłem, mam więc pytanie do Pchełka - jakie znasz firmy godne polecenia z Poznania i okolic, chodzi o okna drewniane?

  19. #859
    Guest

    Domyślnie

    maginda - może tak być jedno szerokie skrzydło i wąska część stała - ędzie bardziej bezpieczne. Co to tej firmy to darzę ją umiarkowanym ciepłem. THYSSEN ma w ofercie profile z odchudzonymi ściankami - można z takich profili robić okna - ale systemodawca [THYSEN] musi mieć na to aprobatę. Z drugiej strony Warszawy masz firmę MARKBUD - robi okna SCHUCO - jest to system lepszy od thySEN - wybieraj pozatym pomiędzy KBE i VEKA.
    Producentów okien drewnianych z Poznania - znam STOLBUD z Gniezna - to dobra firma.

  20. #860
    Guest

    Domyślnie

    do dachowca - oferta jest bogata - moim skromnym zdaniem zamów te okucia anty w podstawowej wersji - nie zaszkodzi. Fakt drewno jest nawet bardzo sztywne - ramy nie sposób wygiąć łomem, czy ukruszyć kawałek zmrożonej sztucznie ramy PVC [służy do tego ciekły azot lub gaśnica śniegowa - koarzysz o co chodzi??
    te 0,2 na dodatkową szybę grubości 4 mm to jakaś podejrzana reklama.
    Grzegorz S - podaję Ci namiar na firmę M&S - bezpośrednio do szefa firmy - Pan Bogdan Tysiąc tel 606422242 [podaję w drodze wyjątku] To daleko od Poznania - ale firma w porządku - a dla moich znajomych z Forum stosują ulgi. Pan Bogdan Będzie wiedział kto go rekomenduje.
    Jest jeszcze ADPOL = ale adres dam Ci jutro.

Strona 43 z 1568

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony