dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 456 z 1567
Pokaż wyniki od 9.101 do 9.120 z 31331
  1. #9101

    Domyślnie okna

    sluchaj a na ich stronie znalazlem okna na profilu Brügmann, wygladaja stosunkowo dobrze a jak maja sie technicznie ??
    a jeszcze jak ma sie cenowo ten profil 6000?? np okno 1250x1900 r+ru

  2. #9102
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    nie potrafię Ci odpowiedzieć Fakt Adams rozszerzył swa ofertę o Brungmana ale z tym profilem miałem styczność kilka lat temu - co to teraz jest - nie wiem
    Wiem jedno - producent jest dobry i to często jest ważniejsze od samego profila
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  3. #9103
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.214

    Domyślnie Re: co oznacza dom pasywny ??

    Cytat Napisał skrzypekps
    tzn ten 4000 widziałem i stanowczo nie chce żadnych kantów już bym wolał 2000 round, chyba że możesz podpowiedzieć mi coś jeszcze... są wogóle profile w pełni zlicowane jak kiedyś był rolplasto (z 3 uszczelkami) ??
    Cytat Napisał jareko
    malzenstwo Salamandra 2D w Salamandrem 3D - ale tego Adams nie produkuje
    Wtrącę swoje 3 gr.

    Jeśli wybór pomiędzy Idealem 2000 Round, a Salamandrem 2D+ to zdecydowanie Salamander 2D+. Pieknie wychodzi to złożenie ramy ościeżnicy 2D ze skrzydłem 3D, ale uszczelki przylgowe tylko 2 w obu systemach i złożeniach. Do 2D+ producent musi być dobry bo na tym złożeniu naprawdę widać kto potrafi okna robić.

    31.12.2007 - wygasła Aprobata Techniczna na okna Ideal 6000.
    O nowej nic nie wiem. Niby nie problem, a problem.

    Z konsumenckim pozdrowieniem [/quote]

  4. #9104
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.214

    Domyślnie

    Jeśli ładne krągłości to nie można pominąć systemu KOMMERLING EUROFUTUR w odmianie ELEGANCE. Zgrabna 4 komorówka i jakość super.
    Kojarzy mi się dobry producent z Gdańska.

  5. #9105

    Domyślnie KOMMERLING

    KOMMERLING tak ale z tego co patrze nie jest to wogóle zlicowany profil...
    i tak patrze ze Salamader 2D+ 3D wygląda najlepiej, a znowu Aluplast z serii Round są też ładne no i 6000 technicznie jest b. dobry.

  6. #9106
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar gabriela
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    869

    Domyślnie

    Jak Kömmerling Eurofutur to masz blisko producenta, kolo Dzialdowa Firma Konal w Wielkim Lecku. Kupilismy wlasnie 5 komorowe, obustronny kolor, zaokraglone. Sa super!
    Gabriela

  7. #9107
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar gabriela
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    869

    Domyślnie

    Skasowalam zdjecie, po cholere mam sie denerwowac i dociekac co jest nie tak.
    Gabriela

  8. #9108
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.214

    Domyślnie

    Cytat Napisał gabriela
    Sa super!
    Tak patrząc na zdjęcie może się zdarzyć, że niedługo będą piękne.

  9. #9109

    Domyślnie Re: KOMMERLING

    Cytat Napisał skrzypekps
    KOMMERLING tak ale z tego co patrze nie jest to wogóle zlicowany profil...
    i tak patrze ze Salamader 2D+ 3D wygląda najlepiej, a znowu Aluplast z serii Round są też ładne no i 6000 technicznie jest b. dobry.
    rys. kommerling eurofutur zlicowany


  10. #9110

    Domyślnie

    Nawiązując do dyskusji toczącej się kilka postów powyżej zamieszczam
    wykres który przedstawia dopuszczalne wymiary skrzydeł dla przykładowych wzmocnień profili okiennych schuco, kommerling i salamander (wzmocnienia po prawej stronie rysunku).
    Można sobie przeanalizować jak na wielkość okna wpływa zmiana gabarytów wzmocnienia (kommerling), grubość ścianek profilu wzmocnienia (salamander)

    Dla porównania (po lewej stronie rysunku) wzmocnienia od kilku popularnych profili okiennych. Porównując parametry w stosunku do profili pokazanych na wykresie można ocenić jakiej wielkości skrzydła można przy użyciu tych wzmocnień wykonać.



    ps. wykresy dotyczą okien w kolorze białym
    Muszę kilka słów o zamieszczonym rysunku dopisać bo widzę, że niektórzy źle odczytali moje intencje.
    W żadnym wypadku nie chciałem wykazać, że schuco to najlepszy profil na świecie, bo największe okna można zrobić. A już doszukiwanie się producentów którzy robią na takim wzmocnieniu okna typowe?!?!?!.
    Akurat dla takich profili wzmocnienia miałem wykresy ich statyki. Pech chciał, że najmocniejsze wzmocnienie trafiło z schuco.
    Profile przykładowe po lewej stronie też dobrane przypadkowo. Akurat dla tych profili miałem podane wartości momentów bezwładności.

    Wykres ma uzmysłowić forumowiczom przy jakich parametrach Ix Iy można zrobić określonej wielkości okno. Dla niektórych systemów profili pvc pokazane po lewej stronie wzmocnienia są jedynymi lub najmocniejszymi, a mimo to wykonywane są okna balkonowe, gdzie z wykresu jasno widać że przy podobnych momentach można wykonać okno dużo mniejsze niż balkonowe. Pomijam stosowaną przez niektórych producentów praktykę pocieniania grubości ścianek.

  11. #9111

    Domyślnie re wykres

    a mozesz tak łopatologicznie napisać co oznaczają wartości na wykresie, oraz co oznaczają wartości Ix i Iy oraz jednostka przy tych wartościach??

  12. #9112
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.214

    Domyślnie Re: re wykres

    Cytat Napisał skrzypekps
    a mozesz tak łopatologicznie napisać co oznaczają wartości na wykresie, oraz co oznaczają wartości Ix i Iy oraz jednostka przy tych wartościach??
    Pytanie nie do mnie, ale właśnie je czytam więc spróbuję się z nim zmierzyć.

    Okno powinno posiadać odpowiednią sztywność i nośność niezbędną do przeniesienia obciążeń od ciężaru własnego, parcia i ssania wiatru, ciężaru szklenia, odkształceń termicznych oraz obciążeń eksploatacyjnych.
    Obliczenia statyczne polegają na określeniu jego sztywności potrzebnej do przeniesienia obciążenia działającego prostopadle do płaszczyzny okna lub jego elementu. W przypadku okien będą to obciążenia powstające od parcia i ssania wiatru.

    Sztywność elementu na zginanie określa się wg założeń PN-77/B02011 (stara norma) PN-EN 12210 (nowa norma) lub DIN 18056 i należy przyjąć, że ugięcie elementu pod działaniem obciążenia działającego prostopadle nie powinno być większe od: 1/200 rozpiętości elementu przy rozpiętości większej lub równej 3,0 m lub 1/300 przy rozpiętości mniejszej lub równej 3,0 m. ( jednak nie więcej niż 8 mm).

    Oznaczenia Ix i Iy określają tzw. moment bezwładności wzmocnień w zależności od osi gięcia. W obliczeniach statycznych wyznacza się całkowity wymagany moment bezwładności Ic. Właściwy dobór wzmocnień dla danej konstrukcji polega na tym by Ix był większy lub równy Ic

    Aprobaty Techniczne nie określają gabarytów okien dla których konieczne jest wykonywanie obliczeń statycznych. Po prostu nakazują je wykonywać określając max. dopuszczalne ugięcie elementu wg PN-EN 12210, a np. według normy DIN 18056 wykonywanie obliczeń statycznych jest konieczne gdy powierzchnia okna jest większa niż 9 m2 lub gdy długość jednego z boków przekracza 2 m.

    Jak na niedzielne popołudnie wystarczy.

    Z konsumenckim pozdrowieniem.

  13. #9113
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.085

    Domyślnie

    Cytat Napisał TEST
    Jeśli ładne krągłości to nie można pominąć systemu KOMMERLING EUROFUTUR w odmianie ELEGANCE. Zgrabna 4 komorówka i jakość super.
    Kojarzy mi się dobry producent z Gdańska.
    Ze Szczytna zdecydowanie blizej do Ostrołęki niż Gdańska. Jak Komerling to polecam Esto z Ostrołęki. Dobry znajomy je sprzedaje w tamtym regionie od "zawsze" - słyszałem tylko pochwaly.

  14. #9114
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał G0ŚĆ

    ps. wykresy dotyczą okien w kolorze białym
    nie to ze chciałbym być upierdliwy ale spójrzcie na wykresy i oceńcie sami
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  15. #9115
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.214

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko
    nie to ze chciałbym być upierdliwy ale spójrzcie na wykresy i oceńcie sami
    No oceniam, że ten wykres to całkiem niezła ściemka.

    W wielu systemach można znaleźć wzmocnienia o podobnym momencie bezwładności, a nawet o jeszcze lepszych parametrach. Zatem od tej strony nic to wielkiego. Nieuczciwe jest porównywanie wzmocnień o gr. ścianki 2,5mm do wzmocnień 2,0mm, 1,5 mm 1,25 mm czy 1,0mm.
    Po to właśnie obliczenia statyczne, żeby nie przesadzać ze stalą w oknie i po to uczciwość producenta, żeby stal wzmocnienia dostosowana była do koniecznej sztywności konstrukcji okna.

    Konia z rzędem dla tego SCHUCO - roba, który wykaże, że stosuje do wszystkich konstrukcji, nawet zwykłej typówki wzmocnienie o takich parametrach i takiej geomatrii.

    Ścianka 2,5 mm baaaardzo śmieszne. Będzie super jeśli wszyscy i wszędzie bedą produkować na wzmocnieniu 1,5 mm.
    Przecież wiekszość wzmocnień nie jest kupowana od systemodawcy. Chcę zobaczyć Centrostal czy innego dostawcę wzmocnień jak gnie takie cudo i ile to to kosztuje.

    Jednocześnie drodzy klienci zajrzyjcie wreszcie do Aprobaty Technicznej SCHUCO CT-70, sądzę że ITB za systemodawcą wymieniło tam najpowszechniej stosowane wzmocnienia tego systemu. Jakoś tego cudeńka z wykresu tam nie ma!!! Przypadek?

    Dlatego proponuje kolejny raz unikać na forum marketingowych chwytów pod nieświadomego realiów branży klienta. No chyba, że naprawdę istnieje taki kamikadze co stosuje jako podstawowe właśnie to wzmocnienie. Chętnie to zobaczę, obfotgrafuję i opiszę!!! No i oczywiście odszczekam "niezłą ściemkę".

    Z konsumenckim pozdrowieniem

  16. #9116
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał TEST
    ...Chętnie to zobaczę, obfotgrafuję i opiszę!!! No i oczywiście odszczekam "niezłą ściemkę"....
    to zapraszam :
    - dawne Ministerstwo Budownictwa, Warszawa ul. Wspolna 2/4 - producent - nie produkująca już okien firma MAGE
    - ITB - Warszawa ul. Filtrowa - producent ten sam
    Obfotografuj, posprawdzaj, odszczekaj hi hi
    I mam ogromna prośbę - nie zarzucaj mi marketingowego bełkotu - nie mam nic wspólnego z Schuco - oceniam obiektywnie po latach roboty na tym jak i innych profilach
    Sa jeszcze producenci sztywno trzymający sie zaleceń systemu i stosujący wzmocnienia nim przewidziane - nie można wszystkich do jednego wora wrzucać
    z konsumencki itd
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  17. #9117
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Ale tutaj TEST akurat wykazał się obiektywnym spojrzeniem i zgadzam się z nim! Na jednym rysunku zestawiono najmocniejsze wzmocnienie od SCHUCO wraz z kilkoma innymi wzmocnieniemi standardowymi (grubość 1,5mm). Po pierwsze także inne systemu mają specjalne grubsze i mocniejsze wzmocnienia do większych gabarytów okien a po drugie pokazane wzmocnienie SCHUCO nie powinno być wręcz stosowane w każdym oknie choćby z powodu pogarszania własności termicznych...

  18. #9118
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    wiec obiektywnie rzecz ujmuja dla Salamandra nie ma tu nadużycia aczkolwiek wykres dla 3D ma wyzej postawiona górna granice wymiaru (o ile pamiętam) - przynajmniej zgodnie z wiedza jaka posiadam z czasów współpracy z tym profilem.
    Oczywiście masz jeszcze w Schco grupę I, II, III i IV i winna być stosowana przy mniejszych gabarytach z powodów o jakich wspomniałeś
    Nie mogę sie jednoznacznie wypowiedzieć na temat Kommerlinga - niestety - zbyt dużo wody upłynęło od czasu ostatniej z nim styczności
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  19. #9119
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.214

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko
    - dawne Ministerstwo Budownictwa, Warszawa ul. Wspolna 2/4 - producent - nie produkująca już okien firma MAGE
    - ITB - Warszawa ul. Filtrowa - producent ten sam
    Obfotografuj, posprawdzaj, odszczekaj hi hi
    I mam ogromna prośbę - nie zarzucaj mi marketingowego bełkotu - nie mam nic wspólnego z Schuco - oceniam obiektywnie po latach roboty na tym jak i innych profilach
    Sa jeszcze producenci sztywno trzymający sie zaleceń systemu i stosujący wzmocnienia nim przewidziane - nie można wszystkich do jednego wora wrzucać
    Matko co z Ciebie za raptus. Niczego Tobie nie zarzucam, oceniam wykres.
    Nie Ty go zamieszczałeś. Nie Ty go robiłeś.
    Każdą rzecz można przedstawić w dowolny sposób, chcąc uzasadnić jakąś tezę. Jeśli autorowi wykresu chodziło o wykazanie, że wzmocnienie o ściance 2,5mm jest sztywniejsze od wzmocnienia 1,5mm to, to wykazał, ale nic ponad to.
    Jeśli ten wykres ma być dowodem na to, że wszyscy producenci SCHUCO stosują właśnie pokazane wzmocnienie i to do wszystkich konstrukcji to jest to według mnie nieprawda. Swoje zdanie tak jak Ty opieram na doświadczeniu. Jeśli się mylę to prosiłem o dowód!
    Wykres jest jaki jest, porównuje nieporównywalne więc napisałem swoje zdanie. Dotyczy ono wykresu i ukrytego między wierszami przekazu, że SCHUCO jest lepsze od innych wymienionych systemów. Nie dotyczy zatem jakiegokolwiek producenta. Nie przejąłem jeszcze niektórych zwyczajów forum i nikogo do żadnego wora nie wrzucam. Nie mam zwyczaju krytykować lub chwalić czegoś czego nie widziałem i czego nie mogę ocenić.
    Jeśli przywołana i nieistniejąca firma MAGE stosowała takie właśnie jak pokazane na wykresie wzmocnienie do SCHUCO to chwała jej za to. Żałować, tylko, że już nie istnieje.
    Z największą chęcią odszczekam, jak któryś z aktualnie działających producentów SCHUCO się zgłosi i powie, że robi na takim wzmocnienu jak na wykresie i to typówkę, oraz że robi to od dłuższego czasu! Każdy producent, który trzyma się zasad może liczyć na moje wsparcie, we wszystkich aspektach swojej działalności. Jak każdy klient, bo producentem i sprzedawcą nie jestem, cenię ludzi i firmy z zasadami i jeśli tylko sobie tego życzą chętnie ich przedstawiam moim czytelnikom. Może Cię trochę drażni, że ktoś wchodzi w Twoje poletko, ale po co zaraz taki atak? Ochłoń, przeczytaj jeszcze raz mój post, który Cię tak zbulwersował i napisz co konkretnie w nim jest nieprawdą!!! Tylko nie pisz o tym co było bo te se ne vrati.

    Pozdrawiam

  20. #9120
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    oj sorki - moze i raptus i na opak pojalem Twoja wypowiedz
    nie każdy - już Ci mowie - nie każdy producent trzyma sie wytycznych systemu. żaden - i słusznie - do mniejszych gabarytów nie wsadza wzmocnienia od razu z V grupy. Ale sa tacy co w zależności od wymiarów stosują odpowiednie wzmocnienie - jest o tym dokładnie w dokumentacji co gdzie i jak
    ale mało jest tych - i to otwarcie i szczerze mowie - którzy do gabarytów dla V grupy wsadzają tam wspomniana V grupę
    I nie wchodzisz w moje poletko razem je tutaj uprawiamy wraz z innymi z branży
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

Strona 456 z 1567

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony