dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 457 z 1568
Pokaż wyniki od 9.121 do 9.140 z 31350
  1. #9121

    Domyślnie

    Muszę kilka słów o zamieszczonym rysunku dopisać bo widzę, że niektórzy źle odczytali moje intencje.
    W żadnym wypadku nie chciałem wykazać, że schuco to najlepszy profil na świecie, bo największe okna można zrobić. A już doszukiwanie się producentów którzy robią na takim wzmocnieniu okna typowe?!?!?!.
    Akurat dla takich profili wzmocnienia miałem wykresy ich statyki. Pech chciał, że najmocniejsze wzmocnienie trafiło z schuco.
    Profile przykładowe po lewej stronie też dobrane przypadkowo. Akurat dla tych profili miałem podane wartości momentów bezwładności.

    Wykres ma uzmysłowić forumowiczom przy jakich parametrach Ix Iy można zrobić określonej wielkości okno. Dla niektórych systemów profili pvc pokazane po lewej stronie wzmocnienia są jedynymi lub najmocniejszymi, a mimo to wykonywane są okna balkonowe, gdzie z wykresu jasno widać że przy podobnych momentach można wykonać okno duuuużo mniejsze niż balkonowe. Pomijam stosowaną przez niektórych producentów praktykę pocieniania grubości ścianek.

  2. #9122

    Domyślnie Polecam

    To ja moze troszeczkę się wtrącę. Uzywam okien SCHUCO dopiero rok (corona ct 70). Nie znam się szczegółowo na parametrach, aczkolwiek czytałam to forum i przyznaje ze w duzej mierze się nim suerowałam. Wybór okien wziełam na siebie. Wszystkim którzy się wachają mogę śmiało polecić Schuco, jeszcze dziś sie nimi zachwycam, podobają mi się wizualnie, dobrze "chodzą" i myje się łatwo. Nie zachodzą parą co widziałam u szwagra w oknach rehau, aczkolwiek nie mieliśmy aż takiej mroznej zimy i on ma inny dom Mam nadzieję ze bedą słuzyły długie lata

  3. #9123
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie Re: Polecam

    Cytat Napisał Wren
    To ja moze troszeczkę się wtrącę. Uzywam okien SCHUCO dopiero rok (corona ct 70). Nie znam się szczegółowo na parametrach, aczkolwiek czytałam to forum i przyznaje ze w duzej mierze się nim suerowałam. Wybór okien wziełam na siebie. Wszystkim którzy się wachają mogę śmiało polecić Schuco, jeszcze dziś sie nimi zachwycam, podobają mi się wizualnie, dobrze "chodzą" i myje się łatwo. Nie zachodzą parą co widziałam u szwagra w oknach rehau, aczkolwiek nie mieliśmy aż takiej mroznej zimy i on ma inny dom Mam nadzieję ze bedą słuzyły długie lata
    Bardzo marna prowokacja Mam nadzieję, że to nie dział marketingu SCHUCO upadł tak nisko?

  4. #9124
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie Re: Polecam

    Cytat Napisał bwojtek
    ...Bardzo marna prowokacja ...
    podobne wrażenie odniosłeś?
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  5. #9125
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie Re: Polecam

    Cytat Napisał jareko
    Cytat Napisał bwojtek
    ...Bardzo marna prowokacja ...
    podobne wrażenie odniosłeś?
    Wiesz sam jareko, że takie rzeczy się czuje mając kontakt z tysiącami klientów... Tak samo jak tutaj:
    http://forum.muratordom.pl/szukam-do...t2695-8580.htm
    czułem, że to podpucha. No i co? "Meteor" napisał przez 2 dni 7 postów (przypadkowo w tym temacie) i przepadł...

  6. #9126
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    ja już na takie meteory nie zwracam uwagi - nic realnie nie wnoszą dla Forum
    taki koloryt lokalny - meteoryty
    no my tez jakby ostatnio nic - bo wierz lub nie - to o czym my tutaj sobie gaworzymy jest dla 99% niezrozumiale - wybaczcie Forumowicze
    Moze Redakcja stworzyłaby jakiś kącik dla naszego wzajemnego dokształcania sie?
    mówimy tu o takich rzeczach które realnie innych nie interesują
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  7. #9127

    Domyślnie wybór

    kurcze czy ktoś może mi powiedzieć cenę okna salamander 2d+3d o wymiarach szer 1900 wys 1250, u mnie w miescie nie ma nikt tego wiec nie wiem jak to stoi cenowo, bo jesli tych nigdzie nie dostane to chyba wybór padnie na na pweno tańszego ale podobajacego mi sie aluplasta 4000 RL...

  8. #9128

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko
    no my tez jakby ostatnio nic - bo wierz lub nie - to o czym my tutaj sobie gaworzymy jest dla 99% niezrozumiale - wybaczcie Forumowicze
    Moze Redakcja stworzyłaby jakiś kącik dla naszego wzajemnego dokształcania sie?
    mówimy tu o takich rzeczach które realnie innych nie interesują
    nie bądzcie egoistami. nie tylko waszego wzajemnego. Też bym poczytał

  9. #9129
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie Re: wybór

    Cytat Napisał skrzypekps
    kurcze czy ktoś może mi powiedzieć cenę okna salamander 2d+3d o wymiarach szer 1900 wys 1250, u mnie w miescie nie ma nikt tego wiec nie wiem jak to stoi cenowo, bo jesli tych nigdzie nie dostane to chyba wybór padnie na na pweno tańszego ale podobajacego mi sie aluplasta 4000 RL...
    Skoro nikt w okolicy nie sprzedaje salamandra to po co chcesz się w niego ładować?

  10. #9130
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    tym bardziej ze Id4000 Ci sie tez podoba a dobrego producenta masz pod nosem
    dziwnie to czasem z klientami bywa
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  11. #9131

    Domyślnie Jasne

    Prowokacja? A to niby czemu? Że użytkuję takie okna. w takim razie proszę nie zakładać takich tematów jak "Szukam dobrych okien" Sama szukałam porad odnośnie co wybrac. I teraz podpowiadam tym którzy potrzebuja dobrych okien.

    Dopiero załozyłam tu konto ale przyglądałam się forum muratora od dawna i bardzo je lubię, przykro mi że chęć pomocy odbiera się tu jako reklamę...

  12. #9132
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Nikt mi nie wmówi, że białe jest białe, czarne jest czarne a ktoś zakłada konto na forum muratora tylko po to by napisać pochwalny psalm na temat jakiegoś systemu okien
    Trzeba było wychwalać cegłę, beton albo kibel i to podczas hipotetycznej budowy to byłoby to wiarygodne

  13. #9133
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko
    Moze Redakcja stworzyłaby jakiś kącik dla naszego wzajemnego dokształcania sie?
    W mojej korespondencji z administratorem tego forum złożyłem podobny wniosek. Myślę, że jareko kolejny raz wyraził głośno to o czym od dawna się mówi, a co jakoś nie może powstać. Nie istnieje żadna platforma wymiany doświadczeń pomiędzy uczestnikami rynku stolarki okiennej. Nie ma miejsca i okazji do podzielenia się przemyśleniami praktyków, dotyczącymi realiów branży, sposobami i możliwościami pozytywnego wpływania na rynek i jego uczestników.
    Wielu z Was (Nas) pisuje komentarze na różnych forach, jednak chyba nie o to chodzi. Organizacja forów nie pozwala na swobodny przekaz treści, które często wymagają rozbudowania. Powstające z konieczności krótkie przekazy, a raczej komunikaty często prowadzą do niepotrzebnych polemik, wywołujących kolejne mniej lub bardziej udatne komentarze i tak w kółko Macieju.

    Sądzę, że każdy kto realnie od lat pracuje na rynku stolarki zauważa, że mimo teoretycznie zbieżnych interesów klientów i sprzedawców, sprzedawców i producentów sprawy na rynku wcale nie zmierzają w dobrym kierunku. Cena jest nadal złotym cielcem.

    Cena jest odzwierciedleniem wartości nie tylko wyrobu jakim jest okno. Cena to także myśl techniczna zawarta w wyrobie, technologii montażu, filozofia i wartości istotne dla firmy, jakość obsługi przed sprzedażą, w trakcie procesu sprzedaży i wszystko co następuje po sprzedaży.
    Przy pogoni za niską ceną, zaufanie klientów do sprzedawców wcale nie wzrasta, nie mówię już o budowaniu sprzedaży relacyjnej. Sprzedawcy dążąc do wzrostu efektywności sprzedaży postawili na szkolenia w zakresie technik sprzedaży, czego nie potępiam bo wiedzy nigdy za dużo, ale ciągle wielu z nich nie do końca wie co tak naprawdę sprzedaje. Jak sprzedawca nie wie, to i klient się nie dowie, a w takiej sytuacji pogoń za niską ceną z jednoczesnym żądaniem i opowiadaniem o Himalajach jakości toż to absurd.
    To co mało wiedzącemu sprzedawcy wydaje się Everestem okazuje się być zwykłym pagórkiem, a że klient też z ceprów i wszędzie woli samochodem bierze na wiarę co dają i cieszy się, że pojechał w te „Himalaje” np. z 30% rabatem.
    Punktów sprzedaży okien narobiło się tyle ile sklepów spożywczych, jednak okno to nie jogurt, a sprzedawca okien proszę o wybaczenie to nie pani sklepowa.

    Popieram głos jareko. Czas na zmiany i choć nie jestem producentem ani sprzedawcą okien, a może właśnie dlatego pozwalam sobie zamieścić na forum niniejszy tekst. Na miarę skromnych możliwości od jakiegoś czasu próbuję stworzyć właśnie taką platformę wymiany doświadczeń, która uwzględniałaby głosy „z obu stron barykady”. Głosy bez zbędnego lukru, ale i bez walki konkurencyjnej. Ma być obiektywnie i zgodnie z faktami. Z największą przyjemnością udostępnię łamy naszego serwisu na artykuły pisane przez praktyków rynku stolarki okiennej mówiące o rzeczywistych problemach tego rynku i realnie dostępnych sposobach ich rozwiązywania. Skorzystają na tym wszyscy czytelnicy, a przede wszystkim potencjalni klienci. Informacja i wiedza w jednym miejscu wydaje się być optymalnym rozwiązaniem.

    Bez problemu możemy podjąć się organizacji otwartych spotkań dla wszystkich chętnych ludzi branży, którym prawidłowość jej funkcjonowania leży na sercu. Spotkań bez krawatów, pompy i laurów, ale z otwartymi głowami i pomysłami, które warto realizować i upowszechniać. Nie ma to być Hyde Park, ale miejsce na spokojną i rzeczową rozmowę, prowadzącą być może do zbudowania nowych projektów godnych realizacji i wdrożenia. Sądzę, że jest wystarczająco dużo ludzi i firm, których codzienna praca wystarczy by osiągać zamierzone cele dla ogólnego pożytku.

    Złożona przeze mnie oferta współpracy ważna jest bezterminowo, a działania trwają 24 h dzień w dzień. Jeśli ktokolwiek z czytelników i bywalców tego forum myśli podobnie i miałby ochotę włączyć się do tego projektu, proszę o kontakt mailowy. Myślę, że warto poświęcić chwilę bezcennego czasu by wspólnie się zastanowić jak eliminować przeszkody, które nam ten czas bezpowrotnie i bez najmniejszej korzyści zabierają.

    Przepraszam za długi tekst, ale na temat okien, technologii i sprzedaży mogę ciągle i dużo.
    PRO QUALITY

  14. #9134

    Domyślnie To ja troszke zmienie temat

    Przeszuklama ten temat i niestet nie udalo mi sie znalezc zbyt wiele informacji o firmie ARIES z Lodzi.

    Zastanawiam sied nad ich oknami (oraz oranzeria) drewnianymi mahon z okuciami Roto. Czy ktos ma z nimi jakies doswiadcznia? W poprzednim domu mam Gebauera .... jak uplasowac Aries w stosunku do nich?

    Bede wdzieczna za informacje - tylko prosze bez naukowych wywodow Ja blodynka jestem ))
    Pozdrawiam
    Iwona

  15. #9135
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie Re: To ja troszke zmienie temat

    Cytat Napisał iwo_72
    Przeszuklama ten temat i niestet nie udalo mi sie znalezc zbyt wiele informacji o firmie ARIES z Lodzi.

    Zastanawiam sied nad ich oknami (oraz oranzeria) drewnianymi mahon z okuciami Roto. Czy ktos ma z nimi jakies doswiadcznia? W poprzednim domu mam Gebauera .... jak uplasowac Aries w stosunku do nich?

    Bede wdzieczna za informacje - tylko prosze bez naukowych wywodow Ja blodynka jestem ))
    Zdaje sie ze Charlie ich "promuje" Zaufałbym mu, chociaz oczywiscie sprawdz sama

  16. #9136
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar TS147
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    1.036
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    38

    Domyślnie

    Witam,

    Jakiś czas temu zadałem tutaj pytanie o przesuwkę z niskiem progiem (bez progu) w oknie tarasowym 360cm x 230cm (wysokość) w dwóch skrzydłach kazde po 180cm szerokosci. Zgodnie z udzielonymi tutaj przez Jareko (i na ogónym przez Inne osoby) radami zrezygnowałem z opcji PCV + HS przy takich gabarytach skrzydeł. Drewno odpadło z racji ceny.

    Zdecydowalem sie na Jezierskiego na profilu Schucco, Elite termo 5 komorowy z szybami k=0,7 i okuciach winkhous. Miałabyc tam zwykla przesuwka z progiem.

    Ostatnio aktualizowałem jednak wycenę okien (lada dzien zaczna stawiac mi sciany wiec i czas na decyzje) i sprzedawca powiedzial mi o nowej ofercie Empolu. Dodatkowo otwor tarasowy zmniejszyl sie po zabiegach architektow do 330cm, czyli kazde skrzydlo po 160/165cm.

    Otoz Empol robi teraz przesuwki z HSem w PCV i daje na nie 5 lat gwarancji. Oczywiscie profil ma chyba 15, czy 17 mm. Okna sa rowniez na profilu Schucco (profil 4000 Round line) i okuciach Winkhousa, szyby takze 0,7.

    Pytanie co wybrac? Roznica w cenie to 2 tys (Empol 2 tys drozszy), wiec przy calkowitym zamowieniu 21tys do zaaakceptowania. Czy HS w Empolu ma szanse powodzenia?

    Pzdr,
    TS

  17. #9137
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał TS147
    ......Okna sa rowniez na profilu Schucco (profil 4000 Round line) i okuciach Winkhousa, szyby takze 0,7...
    niech sie zdecydują czy robią na Schuco
    czy na Aluplascie Ideal 4000 Round Line
    bo jeśli prawdę Ci powiedzieli ze zrobią to jest to wielka ściema juz na samym poczatku
    Nie ma Schuco 4000 Round Line !!!
    A to ze ci zrobią - jasne - HS robią w PVC - tylko podpytaj jak one po roku działają a po 5 to już lepiej nie pytaj
    Sorki ale jesteś typowym przykładem klienta który wbrew temu co podpowiadają Mu tu ludzie z branży (nie tylko ja) idzie w stronę tego co sobie wymyślił
    HS tylko w drewnie jeśli już no chyba ze chcesz mieć kłopoty
    koniec tematu z mej strony - zrobisz jak chcesz
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  18. #9138

    Domyślnie Re: To ja troszke zmienie temat

    Cytat Napisał iwo_72
    Przeszuklama ten temat i niestet nie udalo mi sie znalezc zbyt wiele informacji o firmie ARIES z Lodzi.

    Zastanawiam sied nad ich oknami (oraz oranzeria) drewnianymi mahon z okuciami Roto. Czy ktos ma z nimi jakies doswiadcznia? W poprzednim domu mam Gebauera .... jak uplasowac Aries w stosunku do nich?

    Bede wdzieczna za informacje - tylko prosze bez naukowych wywodow Ja blodynka jestem ))

    Finlandia - dziekuje za informacje. Juz napisalam do Charliego i czekam na informacje, ale przydalo by sie wiecej opinii - moze jacys uzytkownicy.

    Bede upierdliwa i jeszcze raz zapytam o ARIES z Lodzi. Mam jeszcze na tapecie firme ANTA z Debna (www.anta.pl) - ich polecono mi ze wzgledu na wykusze szklane ale robia takze (a moze glownie) okna.

    Czy znajdze sie jakas dobra dusza na tym forum ktora zna jednego z tych wykonawcow?
    Pozdrawiam
    Iwona

  19. #9139
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar TS147
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    1.036
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    38

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko
    Cytat Napisał TS147
    ......Okna sa rowniez na profilu Schucco (profil 4000 Round line) i okuciach Winkhousa, szyby takze 0,7...
    niech sie zdecydują czy robią na Schuco
    czy na Aluplascie Ideal 4000 Round Line
    bo jeśli prawdę Ci powiedzieli ze zrobią to jest to wielka ściema juz na samym poczatku
    Nie ma Schuco 4000 Round Line !!!
    A to ze ci zrobią - jasne - HS robią w PVC - tylko podpytaj jak one po roku działają a po 5 to już lepiej nie pytaj
    Sorki ale jesteś typowym przykładem klienta który wbrew temu co podpowiadają Mu tu ludzie z branży (nie tylko ja) idzie w stronę tego co sobie wymyślił
    HS tylko w drewnie jeśli już no chyba ze chcesz mieć kłopoty
    koniec tematu z mej strony - zrobisz jak chcesz
    Na 100% na profilu Schucco. Być może zatem, pomyłka w wycenie dotyczy tylko nazwy 4000 Round line.

    Tak, od początku zależy mi na HSie. Tak, jestem klientem, który chce kupić coś bardzo konkretnego. Ale chyba pozostała część Twojej oceny nie jest prawdziwa. Zobacz jak wygląda historia mojego zakupu okien w skrócie:

    1.Chciałem HS w PCV.
    2.Zdecydowałem się jendak po opiniach na forum na Jezierskiego z progiem WBREW temu co początkowo chciałem.
    3.Ponownie pomyslalem o HS w PCV DOPIERO pod wplywem sprzedawcy Jezierskiego, który SAM wspomniał o nowości Empolu i HS w PCV.
    4.Nie dokonałem zakupu, TYLKO ponownie zadałem pytanie czy te informacje są zgodne z prawdą.

    Uważasz mój tok działania za zły? Bo ja raczej właśnie za rozsądny i logiczny .

    Pzdr,
    TS

  20. #9140
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał TS147
    Cytat Napisał jareko
    Nie ma Schuco 4000 Round Line !!!
    A to ze ci zrobią - jasne - HS robią w PVC - tylko podpytaj jak one po roku działają a po 5 to już lepiej nie pytaj
    HS tylko w drewnie jeśli już no chyba ze chcesz mieć kłopoty
    koniec tematu z mej strony - zrobisz jak chcesz
    Na 100% na profilu Schucco. Być może zatem, pomyłka w wycenie dotyczy tylko nazwy 4000 Round line.


    Uważasz mój tok działania za zły? Bo ja raczej właśnie za rozsądny i logiczny .

    Pzdr,
    TS
    Pozwoliłem sobie "skrócić" cytaty z Waszych wypowiedzi - przepraszam jesli przez to stracily kontekst.
    Mam wrażenie, że nawet Jareko potrafi się czasem zirytować każdym przeciwnym zdaniem i juz nie ma siły powtarzać w kółko tych samych argumentów.. Bywa, niektórzy są okrzynięci "najlepszym doradcą" ale nadal są tylko ludźmi .
    a na poważenie - Hs w drewnie, tej wielkości powinienes znaleźć juz spokojnie za ok 8 tys. złotych + ew. lepsze szyby. Czy to az tak dużo?
    Któraś fabryka z Wielkopolski mi ostatnio proponowała HS-y w PCW ale bez specjalnego "przyciskania" przyznali że robią je sporadycznie, czyli w moim odczuciu zrobili moze w swojej karierze kilka sztuk. Prawie tyle samo co ja, drobny diler.

Strona 457 z 1568

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony