dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 51 z 1568
Pokaż wyniki od 1.001 do 1.020 z 31350
  1. #1001

    Domyślnie

    Będzie trochę nie na temat, ale tutaj najłatwiej spotkać znawców tematu:

    Czy są jakieś normy, a jeszcze lepiej czy ktoś umie powiedzieć z doświadczenia, jakiej wielkości okna prawidłowo doświetlą pomieszczenie.
    Pytam, ponieważ mam problem. W salonie mam w projekcie tylko drzwi tarasowe (szt. 2) o wymiarach 200(szer)x251(wys). Mało kto chce mi takie drzwi zrobić (w sensownej cenie) i jeszcze roleta też wielka.
    Chciałbym policzyć, czy 200x230 będzie OK.

    Prosze o info.

    Arecki

  2. #1002

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anonymous
    czmirek - z tymi okuciami to masz rację. Ważniejszy jest producent - ale pozwoliłem sobie na odrobinę żartu - stąd te plusy
    GEBAUER to porządna firma, wejdź na ich stronę internetową, nie wiem gdzie mają przedstawicieli
    ROMB 2000 to polskie okucia - nie mam zdania wyrobionego - może czmirek podpowie
    Słowińscy - nie znam ich produktów
    ROMB 2000 ja bym byl ostrozny na miejscu klienta okucje jest za "mlode"
    zeby sie konkretnie wypowiedziec co do jakosci .
    firmy zachodnie okucja robia od 30 -40 lat, Zlotow od ok. 2 lat

  3. #1003
    maginda
    Guest
    maginda

    Domyślnie

    Paba (a może Pabo??), my również znaleźliśmy niewielkiego producenta, gdzie co prawda nie podjęto nas napitkami, ale obsłużono (wycena) bardzo szybko, sprawnie i fachowo. W przeciwnym wypadku byłabym załamana, bo moment wyboru zbliża się dużymi krokami.
    A co do tej wyceny z M&S, to wiem, że wycenili mi typówkę, bo tak jest taniej a na moje zapytanie czy nie robią okien na wymiar już nie odpowiedzieli...
    Pozdrawiam

  4. #1004
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    paba

    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał maginda
    Paba (a może Pabo??), my również znaleźliśmy niewielkiego producenta, gdzie co prawda nie podjęto nas napitkami, ale obsłużono (wycena) bardzo szybko, sprawnie i fachowo. W przeciwnym wypadku byłabym załamana, bo moment wyboru zbliża się dużymi krokami.
    A co do tej wyceny z M&S, to wiem, że wycenili mi typówkę, bo tak jest taniej a na moje zapytanie czy nie robią okien na wymiar już nie odpowiedzieli...
    Pozdrawiam
    pisząc o "napitkach" - być może nie są one standardem i jeszcze paru innych rzeczach - chciałem pokazać tę ogromną różnicę pomiędzy tym jak duże firmy traktują przeciętnego szarego człowieka, a tym jak traktują go firmy mniejsze - rodzinne. Aby "dogonić" te duże, mniejsze muszą być lepsze... właśnie pod takimi względami jak np obsługa klienta, technologia, terminy itd itp.
    Co do firmy M&S swoje zdanie mam a raczej pośrednika, który w sposób bardzo pokrętny tłumaczył mi jak to firma nie bardzo ma możliwości robienia okien na wymiar - a że to długo trwa, potem transport z drugiego końca Polski itd, aż w końcu mi "doradził" żeby domurować te kilka centymetrów...
    pozdrawiam serdecznie
    PawełB

  5. #1005
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    Arkadly przyjmuje się że powierzchnia przeszklenia nie powinna być większa niż 15% powierzchni pokoju.
    Takie drzwi w "rozsądnej" cenie zrobi Ci każdy

  6. #1006
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    Ja bym tego pośrednika zakapował do firmy. To skandal nad skandale tłumaczyć się jak idiota i debil jakiś [innych słow nie znam] że transport okien na wymiar jest trudniejszy.
    Co do okien typowych i na wymiar - widocznie mają w swoim podręcznym magazynie okna typowe i dupy im się nie chce ruszyć aby zamówić okna na wymiar. Co to za dealer??????? ALE TO SKANDAL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Okna typowe i na wymiar są takie same - prasa do sklejania ram pozwala na zrobienie dowolnego okna i sama się przestawia na żądany wymiar.
    Zainteresowanym podaję [wściekły na tego idiotę dealera] adres do firmy do Dyrektora Zarządu - Pan Bogdan Tysiąc - z M&S - ciekawe co on na to.
    Telefon 59/8419610. Zainteresowanym mogę podać komórkę.
    Chyba się zajmę dystrybucją okien. U mnie klient będzie zadowolony jak zdobywva Oskara, zwycięzca w konkursie, jak wygrany miliona w totka.

  7. #1007

    Domyślnie

    Cytat Napisał pchelek
    Chyba się zajmę dystrybucją okien. U mnie klient będzie zadowolony jak zdobywva Oskara, zwycięzca w konkursie, jak wygrany miliona w totka.
    O, to, to, to!
    Jaka piękna katastrofa ...

  8. #1008
    _ronin
    Guest
    _ronin

    Domyślnie

    Cytat Napisał botanika
    Otrzymałam wycenę okien z Gebauera ,którym się tak wszyscy zachwycają,wypadł taniej niż Urzędowski,podobnie jak Włoszczowa,Adpol i paru innych,tylko gdzie ja mogę zobaczyć okna Gebauera?Czy naprawdę muszę jechać z Krakowa do Tarnowa Opolskiego?!Co wybrać?!
    widziałem te okna na BUDMIE - nie zastanawiaj sie, bierz

  9. #1009
    darkman22
    Guest
    darkman22

    Domyślnie okna

    Witam juz wybralem okna z Eurocoloru firma Rehau 5komorowe z szybami P4 na parter wzor DIAMENT maja extra wyglad takie polokragle wykonczenia jak drzewo wyglada to dla mnie jalepiej i przypomina drzewo a firam EUROCOLOR jest ok.
    pozdrawiam
    ps okucia ROTO

  10. #1010

    Domyślnie

    pchelku mam do Ciebie prośbę - pytanie - kilkukrotnie na tym forum czytałem, ze przed położeniem wewnętrznych tynków gipsowych (maszynowych) nie powinno sie zakładac okien drewnianych. Ale ... wykonawca tynków wewnetrznych twierdzi, ze nie widzie przeciwskazań i gwarantuje, że nie pobrudzi okien. Jesli chodzi o wilgoć wchłaniana przez okna tez nie widzi w tym duzego problemu. Podobne pytanie zadałem przedstawicielowi firmy od której kupie okna (FERNO) i tez otrzymałem odpowiedz, ze przy właściwym zabezpieczeniu okien, nie widza konieczności zakładania ich dopiero "po tynkach". Jak to naprawde jest ???
    Druga prosba - pytanie, co sadzisz o jakości okien FERNO, konkretnie lini MINI-SOFT LINE ? Wiele się o tych oknach naczytałem , ale ...na czasie zbytnio mi nie zależy i moge poczekac te 4 miesiace (choć gwarantują dostawę w ciagu 6 tygodni). Ponadto, obsługa z którą sie spotkałem była bardzo miła i profesjonalna, łącznie z wyceną którą otrzmałem (osobistym listem). Nareszcie FERNO dorobiło sie równiez katalogu z prawdziwego zdarzenia. Wprawdzie czekam również na wycenę GEBAUERA, ale sa oni niestety bardzo daleko odemnie, a FERNO mam "pod ręką".
    Z góry dziekuje za odpowiedź.

  11. #1011

    Domyślnie

    Ile dopłacaliście do tzw. szyb ornametowych, czyli rozmazujących obraz (np. do łazienek)? Wielkość dopłaty zależała od wielkości okna? Szyba ornamentowa powinna być wewnętrzną, czy zewnętrzną szybą w zespoleniu?
    Dziękuję

  12. #1012

    Domyślnie

    Cytat Napisał pchelek
    Arkadly przyjmuje się że powierzchnia przeszklenia nie powinna być większa niż 15% powierzchni pokoju.
    Takie drzwi w "rozsądnej" cenie zrobi Ci każdy
    Chciałbym Ci wierzyć, ale co najmniej 2 firmy produkujące z profili Veka powiedziały mi, że maksymalna wysokość na którą dają gwarancję to 2400mm. Zaznaczyli, że ich zdaniem sie da zrobić nawet 2500x2500, ale Veka daje gwarancję do 2400.

    Arek

  13. #1013
    Guest

    Domyślnie

    Nawet 2400, na okno ze standardowych profili to za duzo (nawet z uczciwym zbrojeniem wzmacniajacym)

  14. #1014
    Guest

    Domyślnie

    Mam dylemat, które profile wybrać: veka (pięciokomorowe) czy gealan (czterokomorowe) jeżeli cena jest podobna?

  15. #1015
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    Arkadly Jak Ci dadzą stal 2 mm w skrzydło i dobrze zaszklą to można takie drzwi zrobić podwójne, znaczy się dwuskrzydłowe o szerokości 2000, i wysokości 2500. Zamów je tylko rozwierane na czterech zawiasach każde - to poprawia ich funkcjonalność.
    Faktycznie to bardzo dużo. Można też poprzeczki w skrzydłach.
    Badliśmy takie skrzydła i wszystko było ok.

  16. #1016
    Lider FORUM (min. 2800)
    brachol

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Skąd
    Poznań
    Posty
    2.947
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    ponawiam pytanie o jakosc drewnianych okien z firmy www.slowinscy.pl bo widze ze pchelek sie pojawil

  17. #1017
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    brachol - nie znam ich ALE, ale jest to firma co od wielu lat zajmuje się drewnwm i ma w tej dziedzinie dobrą markę.
    Myślę że okna też ma ok.

  18. #1018

    Domyślnie

    pchelku mam do Ciebie prośbę - pytanie - kilkukrotnie na tym forum czytałem, ze przed położeniem wewnętrznych tynków gipsowych (maszynowych) nie powinno sie zakładac okien drewnianych. Ale ... wykonawca tynków wewnetrznych twierdzi, ze nie widzie przeciwskazań i gwarantuje, że nie pobrudzi okien. Jesli chodzi o wilgoć wchłaniana przez okna tez nie widzi w tym duzego problemu. Podobne pytanie zadałem przedstawicielowi firmy od której kupie okna (FERNO) i tez otrzymałem odpowiedz, ze przy właściwym zabezpieczeniu okien, nie widza konieczności zakładania ich dopiero "po tynkach". Jak to naprawde jest ???
    Ja też jestem zainteresowany odpowiedzią na pytanie Ronina - Pchelku?
    Pozdrawiam serdecznie

    Paweł
    ____________________________________________
    Jak się pracuje młotem pneumatycznym to nie ma miejsca na 'undo' !!!

  19. #1019
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    bikosa

    Zarejestrowany
    Jun 2003
    Posty
    904
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    39

    Domyślnie

    Pchelku, bardzo dziękuję za priva Trzymaj kciuki!

  20. #1020
    Lider FORUM (min. 2800)
    brachol

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Skąd
    Poznań
    Posty
    2.947
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał pchelek
    brachol - nie znam ich ALE, ale jest to firma co od wielu lat zajmuje się drewnwm i ma w tej dziedzinie dobrą markę.
    Myślę że okna też ma ok.
    oki dzieki pozdrawiam

Strona 51 z 1568

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony