dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 512 z 1568
Pokaż wyniki od 10.221 do 10.240 z 31350
  1. #10221
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    ha ha ha widzisz KBE znam od 1990 roku - mam u siebie w domu takie okna wiec żadnych lekcji nie musiałem odrabiać - pudło waść - strzelasz ale niecelnie
    miałem do czynienia z dwoma producentami na KBE
    jeden trzymał się sztywno zaleceń - wiercić dziury od czoła - ale wiercil a nie przepychał rozgrzanym drutem co chyba było w tym przypadku czynione, zas drugi mając zalecenia systemodawcy w d... ale znając się na rzeczy otwory te wiercił od środka
    Pamiętam kłopoty w Rehau zamontowanym u klienta, otwory były ale ich powierzchnia w stosunku do wielkości okna była za mała - gięło się to wszystko w upalny dzień by wieczorem być na swoim miejscu. Musiałem zrobić wręcz rzeszoto w profilu - zamiast jednego otworu fi 5 - cztery fi 8 - dopiero wtedy kłopot ustal
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  2. #10222
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Vitkacy

    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Posty
    1

    Domyślnie

    witam

    mam takie pytanie:
    zastanawiam sie nad wyborem okien

    mam do wybrou okna:
    VEKA Roundline
    Vega magic
    i Aluplast 4000 Roundline

    które wybrac?

  3. #10223
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Kangai

    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    153
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    104

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko
    jeden trzymał się sztywno zaleceń - wiercić dziury od czoła - ale wiercil a nie przepychał rozgrzanym drutem co chyba było w tym przypadku czynione
    jareko, otwory są ewidentnie nawiercone a nie wytopione. Widac to po reszcie okien. Niestety, nie są wygładzone, stad widac "farfocle" od nawiercania.

  4. #10224
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar marekmarian
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    2.023
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    witam
    Pomimo ze niedawno z tego temtu jez zrezygnowalem (koszty) dostalem ciekawa cenowo oferte przesuwki. Gdybym zmniejszyl znacznie swoje oczekiwania rozmiarowe (do 260x220) to dostrzegam mozliwosc zdecydowania sie na to.

    Pytanie tylko do Fachowców

    Drewno 1 przes. + 1 stałe.
    Sigenia HS Portal
    próg: wys.:19 mm, Uf: 1,67 W/ m2 K.
    szkło bezpieczne VSG
    gwar.: 3lata
    montaż 300 + transport

    to dobry wybor dla
    - tego rozmiaru
    - górskich terenów (strona od wiatru, pod dachem werandy)

    dodam że koszt oscyluje niewiele wyżej zestawu drzwi 2skrz. rozwiernych + duzy fix obok

    pozdr.
    marek

  5. #10225
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    znasz moja opinie o HS
    a jzu cena prawie rowna dwuskrzydlowce - sorki - zakrawa to na zart lub g... produkt
    cenowo mniejwiecej ksztaltuje sie to tak - o przepraszam - powinno sie ksztaltowac biorac pod uwage wszystkie aspekty - material, czasochlonnosc wykonania etc etc
    przyjmujac dwuskrzydlowe z ruchomym slupkiem za poczatek - cena np. 2000
    HKS to jzu 3500 - 4000
    HS 6000-8000
    pomysl ja za ciebie myslec nei bede zwlaszcza ze HS to wyzsza szkola jazdy dla producentow
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  6. #10226
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kangai
    Cytat Napisał jareko
    jeden trzymał się sztywno zaleceń - wiercić dziury od czoła - ale wiercil a nie przepychał rozgrzanym drutem co chyba było w tym przypadku czynione
    jareko, otwory są ewidentnie nawiercone a nie wytopione. Widac to po reszcie okien. Niestety, nie są wygładzone, stad widac "farfocle" od nawiercania.
    toc przecie wiem tylko jaja sobie robie, Niechlujnie wykonane - to fakt, Wiertlo tepe jak tesciowa (to takie powiedzenie z zartow o tesciowych - bez uray je poprosze) a obroty tez duzo za male - pewnie w reku wiertlo trzymal a drugi nim krecil
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  7. #10227
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar MonikaC
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Posty
    7.704
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    367

    Domyślnie

    A ja tam się już oswoiłam z myślą że będe miała dziurki w oknach. Mus to mus.
    Z idiotą się nie dyskutuje - najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu a potem wygra doświadczeniem
    DZIENNIK
    Komentarze

  8. #10228
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar marekmarian
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    2.023
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    witaj
    dziekuje, pamiętam o tych 'paletach'. Chodziło mi też o ogólną krytyczną opinie o tym konkretnie zestawie. Czy to dobre składowe czy minimalne?
    Tak, to wlasnie ten poziom cenowy, o ktorym piszesz (brutto).
    Odnosząc się porównawczo mialem na mysli cene nieduzo wyższą niz za tradycyjne rozwierne dwuskrzydłowe w drewnie + duzy drewniany fix (szer220x200wys).
    Z tego co patrzyłem w sieci na ceny drzwi dwuskrzydłowcyh oszklonych w całosci lub prawie w całosci oraz takiego fixa to zamknelo by sie to w okolicach 5-6k (dobrze zrobionych jakosciowo)
    Niestety przesuwka szer. 260cm to nie to samo co 220(fix)+210(drzwi) i to trochę mnie boli (przed werandą będą brzozy)

    Zapytam też o to co mnei nurtuje od wczoraj: przesuwka dla dobra czegoś o czym nie wiem powinna sie odchylac i przesuwac do wewnatrz pomieszczenia czy na zewnatrz?

    pozdr.
    Marek

  9. #10229
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał marekmarian
    ... powinna sie odchylac i przesuwac do wewnatrz pomieszczenia czy na zewnatrz?...
    od wewnątrz pomieszczenia
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  10. #10230
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar marekmarian
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    2.023
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko
    przyjmujac dwuskrzydlowe z ruchomym slupkiem za poczatek - cena np. 2000
    masz na mysli drewniane czy pvc ? te na które trafiam są droższe (drewno)

  11. #10231
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał marekmarian
    Cytat Napisał jareko
    przyjmujac dwuskrzydlowe z ruchomym slupkiem za poczatek - cena np. 2000
    masz na mysli drewniane czy pvc ? te na które trafiam są droższe (drewno)
    mam na myśli tylko relacje miedzy rozwiązaniami - podałem przykłady proporcji dla PVC
    a juz myslales ze mam tak taniego producenta w drewnie? niedoczekanie hi hi hi
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  12. #10232
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar marekmarian
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    2.023
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko
    mam na myśli tylko relacje miedzy rozwiązaniami - podałem przykłady proporcji dla PVC
    a juz myslales ze mam tak taniego producenta w drewnie? niedoczekanie hi hi hi
    nie tak po prostu pomyślalem że się pomyliłem w swoich orientacjach /poszukiwaniach/. Tak jak mówiłem już kiedys, mam cenniki gdzie biala przesuwka pvc podobnego rozmiaru kosztuje +/- 3k. Wiec zalożyłem że dobre drewno bedzie kosztować dwa razy tyle. A to pokrywa sie z tym co podaleś jako 'przyklad proporcji'
    Nie pomyślałem nawet o tym że masz jakiegoś producenta, ani nie szukam u Ciebie dojścia bo nie dostrzegłem nawet takiej możliwości. Trafiłem kilka razy na pochwały Twojej osoby przez forumowiczów w kwestii 'oferty okiennej i obsługi'. Niemniej nie zmierzalem do tej relacji. Przeszkadzma Wam w różnych ciekawych dyskusjach gdyż jest to jedyny wątek gdzie wypowiadaja sie osoby miarodajne i pomocne (optymalnie obiektywne)
    Dzięki za wyjaśnienie

  13. #10233
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    oj przecież żartowałem z tym producentem.
    i najważniejsze - NIE PRZESZKADZASZ - po to tu jesteśmy z własnej nieprzymuszonej woli. Znam osoby znające się na rzeczy ale wychodzących z założenia iz ich wiedza kosztuje - moja do pewnych granic jest bezpłatna - dla Was i czynie to z samej przyjemności pomocy
    zawsze pytaj śmiało - pomożemy w miarę swej wiedzy lub tez ograniczeń o których wspomniałem
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  14. #10234
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko
    toc przecie wiem tylko jaja sobie robie, Niechlujnie wykonane - to fakt, Wiertlo tepe jak tesciowa (to takie powiedzenie z zartow o tesciowych - bez uray je poprosze) a obroty tez duzo za male - pewnie w reku wiertlo trzymal a drugi nim krecil
    Jareko, starszy jesteś więc powienineś pamiętać - są wiertarki ręczne, z korbką. Nawet kiedyś kupiłem z ciekawości taki zabytek, ale chyba oddam go do muzeum.
    No chyba że ten wspomniany producent (szczęście jego że chyba nie padła nazwa) chce rozwinąć produkcję i otworzyć drugą linię - tanio sprzedam.

  15. #10235
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko
    znasz moja opinie o HS
    a jzu cena prawie rowna dwuskrzydlowce - sorki - zakrawa to na zart lub g... produkt
    cenowo mniejwiecej ksztaltuje sie to tak - o przepraszam - powinno sie ksztaltowac biorac pod uwage wszystkie aspekty - material, czasochlonnosc wykonania etc etc
    przyjmujac dwuskrzydlowe z ruchomym slupkiem za poczatek - cena np. 2000
    HKS to jzu 3500 - 4000
    HS 6000-8000
    pomysl ja za ciebie myslec nei bede zwlaszcza ze HS to wyzsza szkola jazdy dla producentow
    HS wielkości 260x220 w drewnie to realny koszt rzędu minimum 7-8 tysięcy i jest to niedrogo.
    I oczywiście warto poszukać doświadczonego producenta ( i koniecznie wykonawcę!) bo potem będą opinie że jest zapiaszczony próg, przewiewy w narożniku, gwizdy na górze itd. a Jareko będzie miał powody by nie polecać HS-ow w drewnie.
    Konieczny jest dobry i doświadczony wykonowaca (pomiarowiec, montażysta i doradca od okien), bo bez uwzględnienia zawiłości technolgicznych rozwiązań z progu który ma teoretycznie 19 mm może się zrobić 5-7 centymetrów.

  16. #10236
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia
    Cytat Napisał jareko
    toc przecie wiem tylko jaja sobie robie, Niechlujnie wykonane - to fakt, Wiertlo tepe jak tesciowa (to takie powiedzenie z zartow o tesciowych - bez uray je poprosze) a obroty tez duzo za male - pewnie w reku wiertlo trzymal a drugi nim krecil
    Jareko, starszy jesteś więc powienineś pamiętać - są wiertarki ręczne, z korbką. Nawet kiedyś kupiłem z ciekawości taki zabytek, ale chyba oddam go do muzeum.
    No chyba że ten wspomniany producent (szczęście jego że chyba nie padła nazwa) chce rozwinąć produkcję i otworzyć drugą linię - tanio sprzedam.
    pamiętam i nawet gdzieś w piwnicy leży z takim ładnym kółeczkiem zębatym niczym nie zabudowanym i druga, większa z przekładnia, z duża korbką i dwoma biegami (!!!) - super sprawa
    masz racje - jak w sam raz dla tego producenta - trzeba mu sprzedać
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  17. #10237
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Kangai

    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    153
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    104

    Domyślnie

    [quote="finlandia"]
    Cytat Napisał jareko
    No chyba że ten wspomniany producent (szczęście jego że chyba nie padła nazwa)
    Padła.
    I nie wiem, co was tak bardzo smieszy.
    Druga linia może mu się przyda, bo dostarcza tez okna u nas do deweloperów na duże osiedla.

  18. #10238
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar marekmarian
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    2.023
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    witam i dziekuje za odpowiec (konkretną rownież)
    Cytat Napisał finlandia
    HS wielkości 260x220 w drewnie to realny koszt rzędu minimum 7-8 tysięcy i jest to niedrogo.
    z taką ofertą mam do czynienia (brutto) i dlatego ponownie waham sie mocno co wybrać (chodzi o układ przeszklenia). moje rysunki tutaj jeszcze pewnie pamietacie. Przesuwka jest o tyle fajna ze mozna ja uchylic odrobine lub bardziej. Natomiast klasycznych drzwi nie bardzo, chyba, ze beda z hamulcem jakims miejscowego polozenia.
    Cytat Napisał finlandia
    I oczywiście warto poszukać doświadczonego producenta ( i koniecznie wykonawcę!) bo potem będą opinie że jest zapiaszczony próg, przewiewy w narożniku, gwizdy na górze itd. a Jareko będzie miał powody by nie polecać HS-ow w drewnie.
    Konieczny jest dobry i doświadczony wykonowaca (pomiarowiec, montażysta i doradca od okien), bo bez uwzględnienia zawiłości technolgicznych rozwiązań z progu który ma teoretycznie 19 mm może się zrobić 5-7 centymetrów.
    W ofercie ktora do mnie dotarła jest od razu dostawa+montaz (zamowienie z miesiecznym wyprzedzeniem). Tyle że transport to w razie wyboru byłby pewnie wielki kosztowo, ponieważ to producent z drugiego konca polski (ja -biesy).
    mam tez reklamę tego mechanizmu (Sigenia) Wygląda to sensownie, ale sam wiem jak to robic by wygladalo sensownie

    Nikt mi nie powiedzial ani słowa o komplecie czy te mechanizmy, szyba są dobre? wskazane? odradzane? czy wiażą sie z czymś specjalnym (np oliwieniem co miesiac ) o szlaufie już wiem i o niemalowaniu także

  19. #10239
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar marekmarian
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    2.023
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    witam ponownie
    Wiem, że mam parcie na drewno i nie umiem go wykorzenic

    Niemniej z przyczyn finansowych na pewno czesciowo zdecyduje sie na pvc
    Chodzi o okna od północy w trudniejszym kształcie (trójkątne górne zakończenie, dopasowane do kąta spadku dachu)....
    Polecicie kogoś w pd-wsch podkarpaciu kto zajmuje sie takimi realizacjami i należy do niedrogich zarówno w produkcie jak i w montażu? Chodzi o okna okleinowane w drewnie a lokalizacja to bieszczady.

  20. #10240
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar marekmarian
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    2.023
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko
    oj przecież żartowałem z tym producentem.
    i najważniejsze - NIE PRZESZKADZASZ - po to tu jesteśmy z własnej nieprzymuszonej woli. Znam osoby znające się na rzeczy ale wychodzących z założenia iz ich wiedza kosztuje - moja do pewnych granic jest bezpłatna - dla Was i czynie to z samej przyjemności pomocy
    zawsze pytaj śmiało - pomożemy w miarę swej wiedzy lub tez ograniczeń o których wspomniałem
    rozumiem.
    chcialem po prostu oczyscić niebo z chmurek.
    Przyznałem już kkiedyś, że przeczytalem w sporej części ten wątek. Wasze rozmowy i dywagacje są ewidentnie rzeczowe/mądre, a nie wzajemnie złośliwe i podjazdowe (taka nasza forumowa i nie tylko cecha narodowa)
    Stąd bardzo chetnie sięgam właśnie tutaj. Zresztą inni także piszą o osobach z tego wątku w pozytywnych, rzetelnych wypowiedziach.
    Jeśli chodzi o wiedzę to masz troche rację. Mam podobny dylemat, jestem w dużej części specjalistą w pewnej dziedzinie ale jakos ciagle doradzam klientom za free. Wiem jednak, że w ten sposób tworzę cos dobrego, także wartość swojej działalności wobec nich.
    To, co robicie tutaj wobec ludzi błądzących niejednokrotnie w ciemnościach (a nawet upierdliwych jak ja ) skutkuje w postrzeganiu Was przez userów tego forum, i zapewne w jakiejś części wraca w 'profitach' wynikających z postrzegania Waszej rzetelności.
    Mam taką nadzieję, bo nagroda za to co tu robicie powinna się materializować bardziej niż chwalenie/podziękowania z naszej strony.

Strona 512 z 1568

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony