dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 541 z 1568
Pokaż wyniki od 10.801 do 10.820 z 31350
  1. #10801

    Domyślnie

    Witam wszystkich na forum!Jareko mam pytanie odnośnie rolet zewnętrznych anwis czytalem wcześniej że masz z nimi styczność,chciałbym się dowiedzieć jaki jest koszt m2 takiej rolety ciepłej ze skrzynką na zewnątrz lub gdzie mogę się dowiedzieć więcej na ich temat?u nas na rynku tylko rolety heroal i nie mam z czym porównać ofert.I jeszcze jedna sprawa dotycząca okien do bardzo ciepłego domu co możecie zaproponować dobrego napiszcie z jakich ewentualnie firm okna są warte rozważania?Co sądzicie o oknach firmy MS ze Słupska i ich oknach tytanowych z szybą Super termo PCV i ich wzmocnieniach z wkładki termicznej zamiast jak u większości producentów stalowej.Czy będą dość sztywne?Pozdrawiam wszystkich

  2. #10802
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    sztywne to one nie będą ale cieplejsze na pewno
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  3. #10803

    Domyślnie

    A co sądzisz wogóle o profilu z jakiego MS wykonuje te okna?Pozdrawiam

  4. #10804

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia
    Jak Jereko nie mówi że coś może polecić.. to pewnie dlatego że nie poleca tak się domyslam jak go "obserwuje" od jakiegos czasu
    A swoja drogą.. co tu mozna polecać, jak ideal 7000 jest rzeczą nową na rynku i niewielu miało z nią doczynienia na ocznie, nie mówiąc już o zrobienu nietypowo skrajnych okien i jeszcze sprawdzeniu w funkcjonowaniu ich przez parę lat. To pytanie raczej do wróżki
    A na powaznie: wielu producentów miało problemy z oknami na Aluplast Ideal 6000 - głównie się wyginały. Nie sądzę by był to problem systemu, a raczej skutek oszczędnościowej polityki u Producentów i ich dostawców.
    Hmm, niekoniecznie to skutek oszczędności producentów, Aluplast chyba zawierzył za bardzo masywnej budowie profili i opracował zbyt delikatne wzmocnienie, z 2-str koloru mimo zalecanego 2mm wzmocnienia faworki się robiły w balkonach niższych niż 2100, zresztą wystarczy porównać wzmocnienie z ideal 2000 i 6000 i coś chyba nie gra...
    Ale zgadzam się, jeśli ktoś jeszcze przyoszczędził na stali to szkoda tylko klienta który kupił solidne (wizualnie tylko ) okna.
    Pozdrawiam

  5. #10805
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    jaro850

    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Posty
    4

    Domyślnie Okna do domku

    Witam Wszystkich serdecznie od kilku tygodni poszukujemy okien(PCV) 14sz(typowe nic nadzwyczajnego najwiekszeto 176,5X113,5) +wejscie na taras(226x176 symetryczne z poprzeczką) do domku i zebralismy już kilka ofert postaram sie je przedstawic i prosze kogos o opinie co o nich sądzi:
    Dobroplast- Avantgarde 7000
    Deceunick- Arcade(dawny Thyssen)
    Deceunick- Zendow 5k
    KBE 5k
    OKnoplast Kraków- Orion+
    Oknoplast Kraków- Platinium
    Oknoplast Aluplast Ideal 4000
    Violin-Triumph
    domek powstaje na wsi w woj.podkarpackim nie nastawiamy sie na kolorowe okleiny itp wzor profili tez jest bez znaczenia zalezy nam zeby okna byly trwale, solidne, cieple, łatwe w utrzymaniu, itp jest tego bardzo duzoooooooo
    Prosze o pomoc kogos na "neutralnej stopie" bo handlowcy taki kit wciskaja ze tragedia po przeczytaniu kilku stron na tym forum to czasami smiac mi sie dchce jak gadam z "handlowcem".
    Dzieki za zainteresownie pozdrawiam

  6. #10806
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    stefula

    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    101
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    13

    Domyślnie

    czy warto kupić przesuwkę z mechanizmem wspomagania ruchu w klamce?
    (podobno około 1 tys. droższe) czy nie ma jakiejś ogromnej róznicy,
    bardzo ułatwia to użytkowanie? nie zacina się?
    czy użytkownicy takich okien tarasowych mopgą się wypowiedzieć?

  7. #10807
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Grzegorz i Ola
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    52
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Wczoraj miałem na budowie podwykonawcę na pomiarach okien. Jest to firma AMEX-Bączek z Susza. Okna będą na profilu Veki, pięciokomorowe, dwustronnie oklejane. Czy macie jakieś informacje nt. tej firmy, na co zwrócić uwagę? Co sądzicie, o oknach kuchennych w których na górze jest jakiś system wentylowania. Takie mam mieć w kuchni i kotłowni ?
    Pozdrawiam forumowiczów i z góry dzięki za fachowe rady

  8. #10808
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał stefula
    czy warto kupić przesuwkę z mechanizmem wspomagania ruchu w klamce?
    (podobno około 1 tys. droższe) czy nie ma jakiejś ogromnej róznicy,
    bardzo ułatwia to użytkowanie? nie zacina się?
    czy użytkownicy takich okien tarasowych mopgą się wypowiedzieć?
    Jesli drzwi balkonowe mają pow. 2m szerokości lub mają zamontoany cieżki pakiet szybowy to warto. Jeśli mają powyżej 2,5m to już wręcz konieczność.
    Jeśli masz teraz w domu zwykły balkon z funkcją uchylania to popatrz jak się go zamyka z uchyłu. Czasem ciężko, mimo iż to skrzydło ma niecałe 90cm szerokości..
    Wspomaganie to nie jest zbędny gadżet, chociaż uważam że mogłoby być tańsze, chociaż to zależy głównie od producentów okuć..

  9. #10809
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie Re: Okna do domku

    Cytat Napisał jaro850
    Witam Wszystkich serdecznie od kilku tygodni poszukujemy okien(PCV) 14sz(typowe nic nadzwyczajnego najwiekszeto 176,5X113,5) +wejscie na taras(226x176 symetryczne z poprzeczką) do domku i zebralismy już kilka ofert postaram sie je przedstawic i prosze kogos o opinie co o nich sądzi:
    Dobroplast- Avantgarde 7000
    Deceunick- Arcade(dawny Thyssen)
    Deceunick- Zendow 5k
    KBE 5k
    OKnoplast Kraków- Orion+
    Oknoplast Kraków- Platinium
    Oknoplast Aluplast Ideal 4000
    Violin-Triumph
    domek powstaje na wsi w woj.podkarpackim nie nastawiamy sie na kolorowe okleiny itp wzor profili tez jest bez znaczenia zalezy nam zeby okna byly trwale, solidne, cieple, łatwe w utrzymaniu, itp jest tego bardzo duzoooooooo
    Prosze o pomoc kogos na "neutralnej stopie" bo handlowcy taki kit wciskaja ze tragedia po przeczytaniu kilku stron na tym forum to czasami smiac mi sie dchce jak gadam z "handlowcem".
    Dzieki za zainteresownie pozdrawiam
    Zestawiając ze sobą takie okna wielu producentów obrażasz. Chociaż Ty producentów nie wymieniasz, a to często ważniejsze niż profil okna.
    Dla pierwszego punktu: myślisz o Dobroplaście? To poczytaj i dowiedz się ile wysiłku kosztują najtańsze okna:
    http://forum.oknonet.pl/viewtopic.php?f=1&t=9354
    Oknoplast Aluplast? Dostałeś ta ofertę u jednego dealera "okien z Krakowa"?Zadzwoń do Krakowa, na pewno będą chcieli walczyć z nieczciwą konkurencją w obronie swojego dobrego imienia.

  10. #10810
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    stefula

    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    101
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    13

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia
    Cytat Napisał stefula
    czy warto kupić przesuwkę z mechanizmem wspomagania ruchu w klamce?
    (podobno około 1 tys. droższe) czy nie ma jakiejś ogromnej róznicy,
    bardzo ułatwia to użytkowanie? nie zacina się?
    czy użytkownicy takich okien tarasowych mopgą się wypowiedzieć?
    Jesli drzwi balkonowe mają pow. 2m szerokości lub mają zamontoany cieżki pakiet szybowy to warto. Jeśli mają powyżej 2,5m to już wręcz konieczność.
    Jeśli masz teraz w domu zwykły balkon z funkcją uchylania to popatrz jak się go zamyka z uchyłu. Czasem ciężko, mimo iż to skrzydło ma niecałe 90cm szerokości..
    Wspomaganie to nie jest zbędny gadżet, chociaż uważam że mogłoby być tańsze, chociaż to zależy głównie od producentów okuć..

    drzwi mają 2,20 metra, czyli skrzydło przesuwne będzie 1,1
    swoją drogą zastanawiam się czy to nie za wąskie jak na przesuwkę.
    no a na mechanizm chyba się skuszę, niestety nie miałam okazji nigdzie takich drzwi przetestować i dlatego mam wątpliwości

  11. #10811
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał stefula
    drzwi mają 2,20 metra, czyli skrzydło przesuwne będzie 1,1
    swoją drogą zastanawiam się czy to nie za wąskie jak na przesuwkę.
    no a na mechanizm chyba się skuszę, niestety nie miałam okazji nigdzie takich drzwi przetestować i dlatego mam wątpliwości
    A wysokość?
    Jareoko na pewno bardzo często montuje przesuwki z automatem (bo niedocenia HS`ow - ) więc będzie mógł się lepiej wypowiedzieć.
    Hmm.. trudniej tu spotkać użytkowników (ale może jakiś będzie) bo na ogół ludzie trafiają tu przed wyborem okien, a kiedy już je mają, użytkują to mija kilka lat i zapominają o tym wątku... a mogli by tak wejść i pochwalić dokonane przez siebie wybory

  12. #10812
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    stefula

    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    101
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    13

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia
    Cytat Napisał stefula
    drzwi mają 2,20 metra, czyli skrzydło przesuwne będzie 1,1
    swoją drogą zastanawiam się czy to nie za wąskie jak na przesuwkę.
    no a na mechanizm chyba się skuszę, niestety nie miałam okazji nigdzie takich drzwi przetestować i dlatego mam wątpliwości
    A wysokość?
    Jareoko na pewno bardzo często montuje przesuwki z automatem (bo niedocenia HS`ow - ) więc będzie mógł się lepiej wypowiedzieć.
    Hmm.. trudniej tu spotkać użytkowników (ale może jakiś będzie) bo na ogół ludzie trafiają tu przed wyborem okien, a kiedy już je mają, użytkują to mija kilka lat i zapominają o tym wątku... a mogli by tak wejść i pochwalić dokonane przez siebie wybory
    wyskokość 2,25
    no właśnie, szkoda że użytkownicy sie tak mało wypowiadają ;(

  13. #10813
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    jaro850

    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Posty
    4

    Domyślnie Re: Okna do domku

    Cytat Napisał finlandia
    Cytat Napisał jaro850
    Witam Wszystkich serdecznie od kilku tygodni poszukujemy okien(PCV) 14sz(typowe nic nadzwyczajnego najwiekszeto 176,5X113,5) +wejscie na taras(226x176 symetryczne z poprzeczką) do domku i zebralismy już kilka ofert postaram sie je przedstawic i prosze kogos o opinie co o nich sądzi:
    Dobroplast- Avantgarde 7000
    Deceunick- Arcade(dawny Thyssen)
    Deceunick- Zendow 5k
    KBE 5k
    OKnoplast Kraków- Orion+
    Oknoplast Kraków- Platinium
    Oknoplast Aluplast Ideal 4000
    Violin-Triumph
    domek powstaje na wsi w woj.podkarpackim nie nastawiamy sie na kolorowe okleiny itp wzor profili tez jest bez znaczenia zalezy nam zeby okna byly trwale, solidne, cieple, łatwe w utrzymaniu, itp jest tego bardzo duzoooooooo
    Prosze o pomoc kogos na "neutralnej stopie" bo handlowcy taki kit wciskaja ze tragedia po przeczytaniu kilku stron na tym forum to czasami smiac mi sie chce jak gadam z "handlowcem".
    Dzieki za zainteresownie pozdrawiam
    Zestawiając ze sobą takie okna wielu producentów obrażasz. Chociaż Ty producentów nie wymieniasz, a to często ważniejsze niż profil okna.
    Dla pierwszego punktu: myślisz o Dobroplaście? To poczytaj i dowiedz się ile wysiłku kosztują najtańsze okna:
    http://forum.oknonet.pl/viewtopic.php?f=1&t=9354
    Oknoplast Aluplast? Dostałeś ta ofertę u jednego dealera "okien z Krakowa"?Zadzwoń do Krakowa, na pewno będą chcieli walczyć z nieczciwą konkurencją w obronie swojego dobrego imienia.
    Hmmm napewno nie posiadam takiej wiedzy jak ty o oknach i pewnie dlatego tu napisalem swoja prosbe o pomoc duzo nie rozumiem z tego co napisales (nikogo nie zamierzalem obrazac, w punktach handlowych mowia, ze to ich jest dobre lepsze itp) licze ze ktos otwozy nam oczy i wytlumaczy ....
    Za jedno wielkie dzieki wykluczylismy punkty z profilami z dobro...
    Tu masz link do oknoplast : http://www.oknoplast.pl/ ;
    Jak juz pewnie zauwazyles sa 2wie firmy o podobnej nazwie ja dowidzialem sie niedawno...
    Zestawilem jak mi sie wydaje producentow profili oraz nazwe profila nie chcialem pisac od kogo kupic bo to nie o to mi chodzi

    Jeszcze raz prosze o pomoc

  14. #10814

    Domyślnie

    Jak myślicie warto teraz zamówić okna, skoro dom jest jeszcze nie przykryty. A dokładnie pisząc to nie ma ścian poddasza i dachu. Myślę że na czerwiec będzie to gotowe. Dostałem bardzo konkurencyjną oferte na okna Jezierskiego jednak mam dwa dylematy:
    1. Czy okna w maju będą droższe niż to jest dzisiaj ( sprzedawca mówi że teraz mają ofertę zimowa i jest taniej)
    2. Na poddaszu będą dwa okna balkonowe z łukami, zamawiając stolarkę teraz skazuje się na to że otwory będą musiały być wykonane idealnie pod okno, o szerokość się nie obawiam, ale co do wysokości otworu mam obawy że może wyjść coś nie tak.
    Sprzedawca oczywiście pzretrzyma mi te okna do czerwca.

  15. #10815
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    No właśnie.. nie ma ścian, więc jak tu prawidłowo zwymiarować okna?Poczekaj przynajmniej do czasu wymurowania ścian. Oferta zimowa?
    Owszem, w niektórych segmentach rynku okiennego nie ma ruchu (np. najtańsze duże firmy nie mają teraz zamówień i dają większe rabaty niż latem, a sprzedawcy podobnie - nie mają pracy więc łapią wszystko, czasem po kosztach.
    O ile wiem, to promocja Jezierskiego jest do końca marca i ten pośpiech wynika wyłącznie z obawy, że znajdziesz inną, konkurencyjną "super"ofertę. Znam Pana - producenta który zawsze straszy kilkunastoprocentowymi podwyżkami szyb, profili, okuć itp.
    Nieuczciwe.

    Poczekaj na te ściany.

  16. #10816
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie Re: Okna do domku

    Cytat Napisał jaro850
    Zestawilem jak mi sie wydaje producentow profili oraz nazwe profila nie chcialem pisac od kogo kupic bo to nie o to mi chodzi

    Jeszcze raz prosze o pomoc
    Nie ma na forum stalych,"dyżurnych" doradców. Każdy zabiera głos w wolnej chwili (przecież musimy zarabiać na siebie
    Warto się cofnąć parę stron i przeczytać ich chociaż ostatnie 10, bo sprawy często się powtarzają.
    I tak jak wymieniłeś pewne nazwy Jaro - okno to nie tylko profil.
    To przede wszystkim Producent, profil, okucie, montazysta.

    W salonie Oknoplastu na pewno Ci zwrócono uwagę na pewne techniczno-estetyczne aspekty okien. Idź tym tropem i porównaj innych, dowiesz się czegoś więcej. Na tym forum wypisz parę nazw producentów i sprawdz ich przedstawicieli. Często drogą e-mailową można dokonać pierwszej selekcji.
    I poszukaj lokalnej grupy budującej, np.
    http://forum.muratordom.pl/grupa-kra...08,t124052.htm
    http://forum.muratordom.pl/grupa-podkarpacka,t961.htm
    i tam będzie wiele osób które właśnie kupiły okna u kogoś z Twojej okolicy.

    Gdybym był ograniczony do nazw które wymieniłeś wybrałbym Oknoplast Kraków. Reszta mówi niewiele.
    A warto sprawdzić jeszcze m.in:
    Avante,
    Jezierskiego,
    MS,
    Plastico i na pewno wielu innych (sorry, to mi tylko przyszło do głowy i wymieniłech ich alfabetycznie)

  17. #10817
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    jaro850

    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Posty
    4

    Domyślnie

    Dzieki wielkie za zaiteresowanie postaram czegos wiecej sie dowiedziec
    Dzieki i pozdrawiam

  18. #10818
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Grzegorz i Ola
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    52
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Amex-Bączek z Susza, profil Veka - słyszał ktoś o tym? Takie mam mieć

  19. #10819

    Domyślnie Trwałość okien z PCV ?

    Powiem ci tak jeszcze - w dobie teraźniejszego podejścia do produkcji wszelakiej każdy nowy produkt jest... jest przeważnie do d... Dlaczego? Nie można tworzyć wyrobów wiecznych bo kto później będzie kupował towar? Dąży się do jak najmniejszego zużycia materiału do i w trakcie produkcji. Stad też pewne profile ciągle są najdroższe i nie dlatego ze producent chce z nas zedrzeć skore. Stad tak jakoś się dziwnie składa ze nowe profile maja coraz cieńsze ścianki, realnie coraz większe ograniczenia co do tego co z nich i w jakich gabarytach można wykonać
    Witam.
    Nie sądziłem, że to sie stanie, ale wyglada na to, że będziemy w tym roku ocieplać nasze blokowisko. Tym samym powstaje u mnie konieczność wymiany okien przynajmniej w dwóch pokojach( ze wzgledu na zrobiona wcześniej zabudowę, nie dało się ich wymienić i siedzą na swoim miejscu od 26 lat), a znając żonę to w całym mieszkaniu ;-).
    O oknach niewiele wiem, bo sie nimi zupełnie nie interesowałem. Dlatego chciałbym poprosić o wskazówki, na co zwrócic uwagę przy kupnie ? O co i jak pytać sprzedawcę ?
    To dla mnie bardzo ważne. Okna będą wymienione raz na zawsze, bo z zewnątrz będzie całkiem nowa elewacja, a wewnatrz bedę zmuszony zlikwidowac zabudowy i już więcej wolałbym nie rujnowac tego, co potem bedzie zrobione wokół nich.
    Interesuje mnie przede wszystkim trwałość, szczelność i brak odkształceń w długim ( 20 lat przyjmijmy ) okresie czasu. Czy takie założenie jest realne ? A jeśli nie, czy istnieją sposoby renowacji poprzez np. wymianę uszczelek, czy jakieś regulacje ? A może nie PCV tylko drewno ?
    Pytania kieruję głównie do jareko, jako uznanego tutaj eksperta. Z należytą uwagą i wdzięcznością przyjmę oczywiście informacje od każdego z forumowiczów, który chciałby się podzielić swoim doświadczeniem w tym temacie.
    Z góry dziękuję !

  20. #10820
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał Grzegorz i Ola
    Amex-Bączek z Susza, profil Veka - słyszał ktoś o tym? Takie mam mieć
    Swego czasu jeden znajomy polecał mi współpracę z tą firmą. Wybrałem inną, z podobnym produktem (nawiasem mówiąc taką, z której on zrezygnował).
    Na pewno jeszcze 3 lata temu to była dobrze postrzegana firma, szczególnie w swoim regionie, czyli na Warmii.
    Mam nadzieje ze nadal tak jest.

    Jareko zdaje sie napisał, że wziął sobie wolne - ferie

Strona 541 z 1568

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony