dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 607 z 1568
Pokaż wyniki od 12.121 do 12.140 z 31350
  1. #12121
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    to pytanie zadaj na priv Pchełkowi - jeśli mogę poprosić
    Schuco nie ma podbarwienia pod okleina jednostronną - odpowiedz na Twe pytanie
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  2. #12122
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał T12345T
    Cytat Napisał bwojtek
    Czy redakcja zwróciła się do producentów o udostępnienie danych?
    bwojtku, właśnie o to chodzi, że redakcji ani w głowie zwracać się do którejkolwiek firmy o jakiekolwiek informacje na potrzeby rankingu.

    Większość z nas korzysta z internetu, więc najprostszym i podstawowym obowiązkiem firmy posiadającej stronę internetową jest zawrzeć na niej wszystkie niezbędne nabywcom okien informacje o produkowanych wyrobach i warunkach ich sprzedaży. Bez pytania i bez zachęcania. Co więcej obowiązkiem jest aktualizowanie tych danych i informacji tak abym zawsze mógł do niej szybko dotrzeć i z niej skorzystać.

    Po zapoznaniu się z taką stroną można zapytać o dodatkowe szczegóły, ale o co pytać firmę, która na swojej stronie prezentuje przepisane ulotki systemodawców? Ile czasu zajęło jej przepisywanie? Ile wydała na przepisanie i zamieszczenie tego na stronie? O wszystko?

    Ponad 100.000 czytelników w pierwszym półroczu, to chyba liczba czytelników, której warto coś o sobie powiedzieć. Ranking jest interaktywny, jeśli jakakolwiek firma chce dodać, zmienić lub uzupełnić dane i informacje może to zrobić samodzielnie. Wszystko jest zawarte w objaśnieniach.

    I tak zostanie, bo to firmy są dla klientów, a nie klienci dla firm. Tego się trzymajmy

    Pozdrawiam
    Ciekawe stanowisko... Ranking ma być obiektywny? A jaką masz pewność, że brak danych w twojej tabelce nie wynika z tego, że niedokładnie zapoznałeś się ze stroną www danego producenta? Bez urazy proszę, ale twoja strona to także nie pępek świata i nie każdy producent ma obowiązek śledzić jej rozwój i bez pytania nadsyłać wyniki badań swoich okien. Inicjatywa wg mnie słuszna ale twoje podejście do tematu dyskusyjne

  3. #12123
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał bwojtek
    Ranking ma być obiektywny? A jaką masz pewność, że brak danych w twojej tabelce nie wynika z tego, że niedokładnie zapoznałeś się ze stroną www danego producenta? Bez urazy proszę, ale twoja strona to także nie pępek świata i nie każdy producent ma obowiązek śledzić jej rozwój i bez pytania nadsyłać wyniki badań swoich okien. Inicjatywa wg mnie słuszna ale twoje podejście do tematu dyskusyjne
    bwojtku "nieobiektywne" są tylko te kategorie, które oceniamy sami czyli "warunki gwarancji", "techniki montażu", "merytoryczną zawartość strony", "oceny nabywców". Jeśli ktoś podejmie się wykonywania takich ocen za nas, czy też za mnie to proszę bardzo, nie ma sprawy.

    Wprowadzając dane do Rankingu przeglądam strony producentów naprawdę starannie i właściwie mam pewność, że na dzień wprowadzania danych nie pominąłem żadnej informacji. Tym bardziej, że to co jest wprowadzone jest jeszcze raz weryfikowane przed zatwierdzeniem do publikacji. Nie wiem czy można jeszcze staranniej. Pewnie można. Kto wymyśli lepszy sposób, proszę o wskazówki, chętnie skorzystam.

    Bez urazy i z nieutulonym żalem stwierdzam, że masz słuszność co do pępka .

    Nie śledzę na bieżąco stron wszystkich producentów, bo to niemożliwe, ani oni nie śledzą mojej, choć to jest możliwe. Wielu z nich pewnie nie wie, że ona istnieje, bo nie rozsyłamy wzorem konkurencji comiesięcznych ofert na reklamę . Jest też pewnie grupa, która woli nie wiedzieć, bo tak jest im wygodniej. A jeśli firma o nas wie, ale nie interesuje jej jak jest postrzegana, albo nie interesuje jej z jakichś względów nasze oknotestowe jej postrzeganie, to mówi się trudno... i pisze się dalej. Dla zainteresowanych oczywiście .

    Dzięki za potwierdzenie słuszności kierunku Obiecujemy tak trzymać

    Pozdrawiam
    PRO QUALITY

  4. #12124

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia

    Masia -
    A jeśli masz w swojej okolicy salon Oknoplastu (a zapewne masz) to poświęć na wizytę w nim pół godziny. Na ile się spodziewam - zostaniesz gruntownie poddana "obróbce" i poznasz kilka szczegółów okiennych - i jeśli nie ulegniesz od

    razu to będziesz miała jakiś materiał do dalszych porównań.
    Byłam,widziałam ale....doznałam strasznego rozczarowania.Sprzedająca większość odpowiedzi na moje pytania szukała w ulotce reklamowej!!! a jeśli nie znalazła to jej najpoważniejszy argument brzmiał "nie wiem,ale na pewno lepiej niż w innej firmie" A szkoda bo okna Platinium spodobały mi się okrutnie.
    Za to pani od Dako jak najbardziej poinformowana,na każde pytanie otrzymałam wyczerpującą i satysfakcjonującą odpowiedż.Różnica w cenie nie jest duża (2000zł) z tym,że Dako Elegant ma więcej w standardzie.
    Pan od Jezierskiego jest na urlopie,a ja wybór okien chciałabym mieć już z głowy bo przede mną kolejne.
    I co na to kochani forumowicze?Czy warto robić interesy z kimś,kto nie potrafi nawet odpowiedzieć czy ma umowę pośrednictwa z producentem?
    I jeszcze jedno.Jak to możliwe,że na to samo okno w salonie firmowym dają 7 lat gwarancji a w punkcie sprzedaży 5?

  5. #12125
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał masia!
    ...Jak to możliwe,że na to samo okno w salonie firmowym dają 7 lat gwarancji a w punkcie sprzedaży 5?
    a trzeba było uważnie czytać co tutaj piszemy
    Salon firmowy to nie producent, to oddzielny podmiot gospodarczy i może dawać co chce i 100 lat gwarancji bądź lot na księżyc
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  6. #12126
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    bombel79

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    27

    Domyślnie

    to ja sie podepne pod watek bo mam 2 zagwozdki...
    moja kochana zonka upatrzyla sobie domek z 3 drzwiami balkonowymi uchylnymi (2 jednoskrzydlowe tworzace luk i 1 dwuskrzydlowe tworzace luk)... majster zrobil je zgodnie z projektem i obecnie mam otwory pod okienka:
    90/245 (czesc prosta 188 cm, "czesc lukowa" 57 cm, promien 100 cm) - tych mam 2 sztuki, oraz
    180/230 (element prosty 184 cm, "czesc lukowa" 46 cm, promien 111 cm) - 1 sztuka...
    w oknoplascie kategorycznie mi powiedzieli ze takowych nie zrobia, w jezierskim ze zrobia ale sie zobaczy, dzis jestem umowiony do avante...
    co radzicie, co zrobic, do kogo sie udac i w jaki sposob rozmawiac...

    no i drugi problem, majster nie zrobil glifu... a teraz mowi ze betonowego nadproza nie mozna kuc (i pewnie ma racje), bo jest zbrojone... wspominl cos o styropianie itp... hm... jakies pomysly Panie i Panowie (szlag mnie trafia, bo o glifach pamietalem, tylko zostala zmieniona kolejnosc prac i przyjechalem na budowe to luki byly juz zrobione... grrrr)

  7. #12127

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko
    Cytat Napisał masia!
    ...Jak to możliwe,że na to samo okno w salonie firmowym dają 7 lat gwarancji a w punkcie sprzedaży 5?
    a trzeba było uważnie czytać co tutaj piszemy
    Salon firmowy to nie producent, to oddzielny podmiot gospodarczy i może dawać co chce i 100 lat gwarancji bądź lot na księżyc

    Może wyraziłam się nie dość precyzyjnie.Punkt gdzie dają 7 lat gwarancji na stronie www firmy figuruje jako "salon sprzedaży".Ten który daje 5 lat w ogóle tam nie figuruje.Poza tym w swojej ofercie ma również okna innej firmy.Więc który jest bardziej wiarygodny?
    Co do nieuważnego czytania...Naprawdę sądzicie,że tak łatwo na 200 stronach wyłapać jakieś konkretne szczegóły?
    A wyszukiwarka nie znalazła takiego tematu
    Do tego jeszcze pada sformułowanie "autoryzowani partnerzy handlowi"....

  8. #12128
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał bombel79
    ...90/245 (czesc prosta 188 cm, "czesc lukowa" 57 cm, promien 100 cm) - tych mam 2 sztuki, oraz
    180/230 (element prosty 184 cm, "czesc lukowa" 46 cm, promien 111 cm) - 1 sztuka...co radzicie, co zrobic, do kogo sie udac i w jaki sposob rozmawiac...
    no i drugi problem, majster nie zrobil glifu...
    cóż... masz zagwozdkę i to niezłą. I jak znam życie zamówisz okna tam gdzie powiedzą ci bez mrugnięcia okiem iz da sie to zrobic
    I dobrze mówi OKnoplast, dobrze mówi Jezierski i dobrze powie każdy rozsądny producent
    Masz kilka wyjść:
    - przejść na okna drewniane, wtedy tez i uchyl będziesz miał bo w PVC musisz o nim zapomnieć
    - zamienić balkony na fixy
    - dac naświetle z fixem zaś dol jako otwierane skrzydło i schylać sie za każdym razem gdy będziesz chciał wyjść na balkon
    - wykonawce nadproży odstrzelić gdyż bez podkucia nigdy nie otworzysz dobrze umiejscowionego w otworze balkonu więcej jak na 45 stopni
    - balkon dwuskrzydłowy zrobić ze stałym słupkiem na którym będą zawiasy zaś klamki przy ścianach

    może coś jeszcze w tzw międzyczasie wymyślę
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  9. #12129
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał masia!
    ...Może wyraziłam się nie dość precyzyjnie.Punkt gdzie dają 7 lat gwarancji na stronie www firmy figuruje jako "salon sprzedaży".Ten który daje 5 lat w ogóle tam nie figuruje.Poza tym w swojej ofercie ma również okna innej firmy.Więc który jest bardziej wiarygodny?....
    przeczytaj jeszcze raz własne słowa i już poznasz odpowiedz
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  10. #12130
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    bombel79

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    27

    Domyślnie

    kombinuj jareko, kombinuj

    na drewno przejde ale na prawde w ostatecznosci...
    fixow tez nie wstawie, bo troche ciezko wchodzic na balkon na 1-szym pietrze wdrapujac sie na wykusz
    maly fix tez odpada bo drzwi bylyby na wysokosci 180-185 cm... (zmieszcze sie, ale juz na palcach nie stane)

    Jareko, co w tym chymiarach jest problemem? wysokosc czesci lukowej, zbyt krotka czesc "prosta"

    no i co z tym rozglifieniem poprzez zastosowanie styropianu?

    PS
    a wykonawce i tak odstrzele, mimo ze sie stara i na razie zadnej fuszerki nie bylo...
    PS
    bo moze cos mozna domurowac a nie odkuc

  11. #12131

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko
    Cytat Napisał masia!
    ...Może wyraziłam się nie dość precyzyjnie.Punkt gdzie dają 7 lat gwarancji na stronie www firmy figuruje jako "salon sprzedaży".Ten który daje 5 lat w ogóle tam nie figuruje.Poza tym w swojej ofercie ma również okna innej firmy.Więc który jest bardziej wiarygodny?....
    przeczytaj jeszcze raz własne słowa i już poznasz odpowiedz
    Pytanie było w zasadzie retoryczne
    Jednak trochę mnie zdziwiła mnie ta rozbieżność bo myślałam (być może naiwnie),że gwarancję na produkt daje producent a nie sprzedawca.Bo rozumiem,ze inaczej ma się do tego gwarancja na montaż.

  12. #12132
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał bombel79
    kombinuj jareko, kombinuj

    na drewno przejde ale na prawde w ostatecznosci...
    fixow tez nie wstawie, bo troche ciezko wchodzic na balkon na 1-szym pietrze wdrapujac sie na wykusz
    maly fix tez odpada bo drzwi bylyby na wysokosci 180-185 cm... (zmieszcze sie, ale juz na palcach nie stane)

    Jareko, co w tym chymiarach jest problemem? wysokosc czesci lukowej, zbyt krotka czesc "prosta"

    no i co z tym rozglifieniem poprzez zastosowanie styropianu?

    PS
    a wykonawce i tak odstrzele, mimo ze sie stara i na razie zadnej fuszerki nie bylo...
    PS
    bo moze cos mozna domurowac a nie odkuc
    Po pierwsze zapomnij najlepiej od razu o uchyłach w tych łukach bo to nigdy do końca satysfakcjonująco nie pracuje. Rozwiązaniem problemu z otwieraniem do pełnego kąta jest zamówienie okien niższych założenie nad oknem poszerzonej ramy. Może być mały problem ze znalezieniem firmy, która wygnie poszerzenie systemowe ale biorąc pod uwagę, że można je później od zewnątrz zakryć ociepleniem a od wewnątrz zrobić obróbkę "z klina" styropianem czy płytą G-K to jakość wygięcia tego poszerzenia nie ma większego znaczenia.

  13. #12133
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał masia!
    [ I co na to kochani forumowicze?Czy warto robić interesy z kimś,kto nie potrafi nawet odpowiedzieć czy ma umowę pośrednictwa z producentem?
    I jeszcze jedno.Jak to możliwe,że na to samo okno w salonie firmowym dają 7 lat gwarancji a w punkcie sprzedaży 5?
    Dziwny to układ opisałaś.. Ale nie byłem w dalekim terenie już kilka lat i może się trochę pozmieniało. Punkty o których nie slyszeli w fabryce najlepiej omijać - nie tylko ze względu na gwarancję ale i ryzyko braku doświadczenia sprzedawcy.



    A odnośnie sprawy łuków "BOMBLA".. no piękne rzeczy jak na drewno i u mnie są na porządku dziennym
    Itak jak mówi Wojtek - uchyły sprawdzają się tak sobie w balkonach uchylnych - bywają problematyczne w regulacji i potrzeba na prawdę dobrej praktyki.
    Dla samych konstrukcji i rozwiązań odpowiednia galeria jest na mojej stronie mocno ukryta pod tekstami w dziale "okna drewniane" ..ale conieco można zobaczyć zapraszam.
    A tak na marginesie - pracuję nad lokalnym wypozycjonowaniem swojej strony i jeśli ktoś chce społecznie mi w tym pomóc to będę happy

  14. #12134

    Domyślnie Okna łukowe

    Jeśli można coś doradzić to proponowałbym; okno dwuskrzydłowe wykonać ze słupkiem statycznym szerokim (stałym) na środku i do niego zamocować zawiasy. Skrzydła otwierałyby się nie na boki, ale do środka, wizualnie byłoby identycznie i nie byłoby problemu z glifami.
    W oknach pojedynczych o szerokości 900 - max wysokość łuku to 166 mm, i takie proponowałbym wykonać, powstały (duży) luz montażowy zniwelować kawałkami poszerzeń systemowych (nie całym ponieważ nie ma możliwości "gięcia" poszerzenia)

  15. #12135

    Domyślnie

    Witam.
    i bardzo prosze o pomoc. Nie mam czasu czytać 200 stron watku - może to juz było - ale do jutra musze dac odpowiedź.
    Otóż zamówiłam w Oknoplast Kraków miedzy innymi 5 okien z okuciami WK1 i kontaktronami. Przez zamowienie to przeszło ,okna od miesiąca są "robocie" i teraz mam telefon -że nie da się wykonać takiego połączenia- albo kontaktron albo WK1. Nie wiem co teraz zrobić( specjalnie pytaliśmy się przed zamówieniem - czy to wykonalne i nie było sprzeciwów).Kable do kontaktronów położone , zatynkowane , poszły po kondygnacji do centrali alarmowej - a teraz - nie można wykonać ? Wydaje mi się - że ludzie maja takie połączenia. CZy spotkaliście się z takimi rozwiązaniami? - bo jeśli tak to będe się upierac aby Oknoplast szukał innego producenta kontaktronów- aby to wszystko zagrać- chciałabym miec szczerze powiem komplet.
    Będe wdzieczna za wszelkie porady ( i dziękuję JAreko za pomoc przy balkonach

  16. #12136

    Domyślnie

    Montowałem okna z kontaktronami z okuciami WK1 jak i WK2 i żadnego problemu nie było.A jakiej firmy i gdzie odpowiem na priv.Nie chcę robić reklamy firmie choć znana jest ona na forum,ale lepiej nie.

  17. #12137

    Domyślnie

    [quote="finlandia"]
    Cytat Napisał masia!
    [ I co na to kochani forumowicze?Czy warto robić interesy z kimś,kto nie potrafi nawet odpowiedzieć czy ma umowę pośrednictwa z producentem?
    I jeszcze jedno.Jak to możliwe,że na to samo okno w salonie firmowym dają 7 lat gwarancji a w punkcie sprzedaży 5?
    Dziwny to układ opisałaś.. Ale nie byłem w dalekim terenie już kilka lat i może się trochę pozmieniało.


    też byłam bardzo zdziwiona.Na dodatek przy mnie inny klient chciał zamówić 3 okna (reszta w póżniejszym terminie) i pani powiedziała mu,że nie bardzo opłaca jej się wysyłać tam montera na pomiar (5km) i dobrze by było gdyby wymierzył sobie sam.Bo jeśli brałby od razu całość to oni chętnie...
    A jeśli u mnie trzeba będzie np.wyregulować okno (wyczytane z tego forum ) to czy też nie usłyszę,że nie bardzo się opłaca...W końcu to całe 30km

  18. #12138
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    [quote="masia!"]
    Cytat Napisał finlandia
    Cytat Napisał masia!
    [ I co na to kochani forumowicze?Czy warto robić interesy z kimś,kto nie potrafi nawet odpowiedzieć czy ma umowę pośrednictwa z producentem?
    I jeszcze jedno.Jak to możliwe,że na to samo okno w salonie firmowym dają 7 lat gwarancji a w punkcie sprzedaży 5?
    Dziwny to układ opisałaś.. Ale nie byłem w dalekim terenie już kilka lat i może się trochę pozmieniało.


    też byłam bardzo zdziwiona.Na dodatek przy mnie inny klient chciał zamówić 3 okna (reszta w póżniejszym terminie) i pani powiedziała mu,że nie bardzo opłaca jej się wysyłać tam montera na pomiar (5km) i dobrze by było gdyby wymierzył sobie sam.Bo jeśli brałby od razu całość to oni chętnie...
    A jeśli u mnie trzeba będzie np.wyregulować okno (wyczytane z tego forum ) to czy też nie usłyszę,że nie bardzo się opłaca...W końcu to całe 30km
    Skoro firma ma takie podejście to lepiej ich omijać dalekim łukiem! Co do gwarancji to jedyne wytłumaczenie dla mnie jest takie, że standardowa gwarancja wynosi 5 lat a przy autoryzowanej grupie montażowej przedłużana jest do 7 lat. Jest to ostatnio spotykana praktyka producentów (wydłużanie gwarancji po montażu przez autoryzowaną ekipę), która jednak nie ma żadnego logicznego uzasadnienia. Istnieje jeszcze inne wytłumaczenie różnicy w okresie gwarancji: niewiedza sprzedawcy!

  19. #12139
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    wa_wo

    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wrocław - okolice
    Posty
    166

    Domyślnie Czarniak - Oknoplast - Majewski - jakie okno?

    Dodam: tych przedstawicieli mam najbliżej, Czarniak na VECe okucia Winkhaus, szkło "termoflat", Oknoplast VECa Perfectline, szkło "termoline", okucia "rul mm" (MACO Multiu-Matic?), Majewski - z opisu tylko wnieść można, że profil "Komfot PLUS" a okucia to Winkhaus. Wszystkie okna w profilu pięciokomorowym. Które wybrać bądź kogo szukać (już w dalszej odległości)? Dodam, chodzi o Wrocław

  20. #12140

    Domyślnie

    Toteż ominęłam i poszłam do innego sprzedawcy a zaraz za mną pan od trzech okien.
    Na dzień dzisiejszy jestem zdecydowana na Dako.Właśnie dowiedziałam się od znajomych,że mają ich okna 5 lat i nic złego się z nimi nie dzieje.Może to niedługo ale zawsze coś...
    A odnośnie gwarancji to jutro zadzwonię do producenta i niech on się wypowie.

Strona 607 z 1568

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony