dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 610 z 1568
Pokaż wyniki od 12.181 do 12.200 z 31350
  1. #12181

    Domyślnie

    Bombel79 już kilku fachowców mówiło Ci że to okno jest NIEWYKONALNE ...oczywiście zgodnie z zasadami statyki i gwarancjami poszczególnych systemodawców.
    I oczywiście że świat jest pełen dilerów,czy to Avante czy Oknoplastu czy też wielu innych którzy z niewiedzy lub pogoni za zyskiem zrobią Ci wszystko i jeszcze więcej
    Zadałeś pytanie i dostałeś jednoznaczną odpowiedż,która niestety mija się z Twoimi oczekiwaniami.Tyle tylko że nie udowadniaj nam że to Ty masz rację a reszta się myli.
    Naprawdę czasem warto posłuchać tych którzy z oknami mają do czynienia od x lat.
    Tak bez obrazy postępujesz jak prezes PiS-u któremu nikt nie wmówi że białe jest białe,a czarne-czarne

  2. #12182
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    bombel79

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    27

    Domyślnie

    niko, kurcze, ja na prawde jestem Wam bardzo wdzieczny, bo dzieki kilku Waszym postom dowiedzialem sie wiecej o oknach niz przez cale zycie... zreszta sam mozesz to sprawdzic, bo na poczatku bylem swiecie przekonany ze mam luki a mialem pol-luki no, a teraz to jestem "prawie-fachowiec"

    wiec napisze druykowanymi: BARDZO DZIEKUJE ZA WASZ CZAS, UWAGE I DOBRE CHECI (szczegolne podziekowania leca do jareko i bwojtka

    na prawde nie jestem jakims cwokiem ktory wymadrza i udaje eksperta w kazdej dziedzinie (wg mnie mozna znac sie na max 2-3 rzeczach, ja np zanm sie na organizacji i prawie pracy - chetnie sie polecam

    po prostu probuje podjac racjanalna (z punktu widzenia moich uwarunkowan) decyzje, a to wymaga zadawania pytan ktore fachowcow moga irytowac (najgorsze z pytan: dlaczego?)

  3. #12183

    Domyślnie

    hej całkowicie się pogubiłam w tym, co piszecie w moim domu są planowane dwa wielkie okna, a mianowicie wyjściowe na balkon o wymiarach 180x230 oraz wyjściowe na taras o wym. 150x220, obydwa R+RU.... i tutaj moje pytanie: czy będę miała jakieś problemy z tymi oknami? w środku bedą one białe, natomiast na zewnątrz będzie okleina złoty dąb.. a okna są z firmy dobroplast (profil avantgrade 7000, szklenie:4/16/4, k=1,1 a okucia siegenia - piszę to wszystko, ponieważ nie wiem, czy ma to jakieś znaczenie taki ze mnie ekspert )
    z góry dziękuję za odp

  4. #12184
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał ciasteczkowy_potwór
    hej całkowicie się pogubiłam w tym, co piszecie w moim domu są planowane dwa wielkie okna, a mianowicie wyjściowe na balkon o wymiarach 180x230 oraz wyjściowe na taras o wym. 150x220, obydwa R+RU.... i tutaj moje pytanie: czy będę miała jakieś problemy z tymi oknami? w środku bedą one białe, natomiast na zewnątrz będzie okleina złoty dąb.. a okna są z firmy dobroplast (profil avantgrade 7000, szklenie:4/16/4, k=1,1 a okucia siegenia - piszę to wszystko, ponieważ nie wiem, czy ma to jakieś znaczenie taki ze mnie ekspert )
    z góry dziękuję za odp
    Ciekawe czy idąc do mięsnego też kupujesz najtańsze ochłapy z nadzieją, że będą smakowały jak polędwica? Wątpię... Pamiętaj, że zasadnicza różnica jest taka, że po mięsko pójdziesz do sklepu jutro ponownie i już podejdziesz do tematu nie tylko od strony ceny. Z oknami będzie to trudniejsze, znacznie kosztowniejsze albo wręcz niemożliwe (jak się np buduje na kredyt i nie ma kasy na ponowny zakup okien). Jak można patrzeć wyłącznie na cenę kupując coś co ma posłużyć 30 lat?
    Polecam użyć google:
    http://www.google.pl/search?hl=pl&q=...oq=dobroplast+

  5. #12185

    Domyślnie

    wiesz wojtku, mogłeś mi to przekazać w nieco bardziej przyjazny sposób.. rozumiem, że masz wiedzę na dany temat, ale to, ze jesteś fachowcem nie uprawnia cię do odpowiedzi tego typu ('najtańsze ochłapy')

  6. #12186
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał ciasteczkowy_potwór
    wiesz wojtku, mogłeś mi to przekazać w nieco bardziej przyjazny sposób.. rozumiem, że masz wiedzę na dany temat, ale to, ze jesteś fachowcem nie uprawnia cię do odpowiedzi tego typu ('najtańsze ochłapy')
    Co jest nieprzyjaznego w mojej wypowiedzi? Podałem tylko analogię, która szczególnie do kobiety powinna trafić!

  7. #12187

    Domyślnie

    No i kolejny problem . Moje okno ( jednodzielne - jeśli dobrze rozumiem, co to znaczy ) - ma wymiary s-180 h -220, czyli nie spełnia norm nawet jak dla białego okna, a ja chciałam dać kolor basalt grey! Mam w projekcie okno trapezowe o wymiarach s-220-428, h- 305, ale ono jest podzielone. Reszta okien też jest raczej o dużej powierzchni. I co robić ? Te duże okna są od strony południowo-wschodniej. Wynika z tego ,że najbezpieczniej będzie dać okna białe ( i najtaniej ), ale najbardziej podobaja mi się szare!
    U mnie w okolicy nie ma zbyt dużego wyboru - w gre wchodzi oknoplast, firma schuco ze Zduńskiej Woli, co myślicie o oknach Petecki ?

  8. #12188

    Domyślnie

    no wiesz, to że jestem kobietą nie oznacza, ze trzeba mi to tłumaczyć w ten sposób wystarczyło napisać, ze są wątpliwej jakosci i lepiej zainwestować pieniadze w cos lepszego

  9. #12189
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał JK102
    No i kolejny problem . Moje okno ( jednodzielne - jeśli dobrze rozumiem, co to znaczy ) - ma wymiary s-180 h -220
    Jeżeli projektant zaproponował okno 180x220 jednoskrzydłowe, otwierane to idź do niego i walnij go projektem w głupi, zakuty łeb
    Wyjścia są dwa: podział na pół albo okno nieotwierane.

  10. #12190
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał ciasteczkowy_potwór
    no wiesz, to że jestem kobietą nie oznacza, ze trzeba mi to tłumaczyć w ten sposób wystarczyło napisać, ze są wątpliwej jakosci i lepiej zainwestować pieniadze w cos lepszego
    Nie bądź aż tak delikatna. Dzielę się tutaj na forum swoją zdobywaną kilkanaście lat wiedzą na temat stolarki zupełnie bezinteresownie więc wybacz, że pozwalam sobie czasem na dosadne stwierdzenia i barwne porównania. Coś za coś

  11. #12191

    Domyślnie

    ale ja liczyłam na fachową odpowiedź bez 'barwnych' sytuacji w tle

  12. #12192
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał ciasteczkowy_potwór
    ale ja liczyłam na fachową odpowiedź bez 'barwnych' sytuacji w tle
    Pofatygowałaś się przeczytać kilka pierwszych wyników google?
    Krótko i na temat: podane wymiary drzwi balkonowych dwuskrzydłowych są jak najbardziej wykonalne w kolorze jednostronnym (jeżeli mówimy o kształtach prostokątnych). Natomiast stanowczo nie polecam wymienionego producenta okien. W jego wykonaniu z tymi balkonami na 99% będą problemy!

  13. #12193

    Domyślnie

    no to konkretnie : tanie a dobre - jest to możliwe? poleciłbyś jakąś firmę?

  14. #12194
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał ciasteczkowy_potwór
    no to konkretnie : tanie a dobre - jest to możliwe? poleciłbyś jakąś firmę?
    Wykonanie tanie i dobre zdarza się u lokalnych producentów dbających o swoje dobre imię. Ale "producentów okien" jest w Polsce jakieś 5000 więc nikt nie jest w stanie znać wszystkich. Jedyna mądra rada to udać się do uznanych producentów (dopiero co na poprzedniej stronie byli wymieniani) i zebrać oferty. Poziom cen jest wyrównany i wg mnie odzwierciedla prawdziwe koszty produkcji, dystrybucji, reklamy i serwisu dobrych wyrobów. Cudów nie ma - niska cena zazwyczaj oznacza wyrób niskiej jakości! Chyba, że tak jak napisałem na początku jest to lokalny, mały producent, który "siłami rodziny" klepie te kilka okien dziennie, działa w promieniu 50km, montuje sam, serwisuje sam, nie prowadzi żadnych działań marketingowych, itp. Ale takiego to znajdziesz wyłącznie z polecenia!

  15. #12195

  16. #12196

    Domyślnie

    Cytat Napisał ciasteczkowy_potwór
    http://www.bmcomplex.wroc.pl/oknapvc.html
    a ten system veka może być?
    system jak system moze byc, ale bylbym ostrozny z poducentem.
    jesli moge polecic Ci firme z wroclawia to na ul. swojczyckiej jest firma Wimarol znam ich produkty i moge stwierdzic ze robia dobrze.
    http://www.oknawimarol.pl/CMS/o_firmie/o_firmie.html

  17. #12197
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    staszek21

    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Posty
    1

    Domyślnie OKNA W SYSTEMIE BRUEGMANN

    CHCIAŁBYM KUPIĆ OKNA FIRMY BRUEGMANN. CZY KTOŚ Z WAS KUPIŁ JUŻ TAKIE? SERDECZNIE PROSZĘ O OPINIE NA TEMAT OKIEN TEJ FIRMY. NA CO TRZEBA ZWRÓCIĆ UWAGĘ? CZY JEST TO DOBRY PRODUKT? Z GÓRY DZIĘKUJĘ.
    STASZEK21

  18. #12198

    Domyślnie Re: OKNA W SYSTEMIE BRUEGMANN

    [quote="staszek21"]CHCIAŁBYM KUPIĆ OKNA FIRMY BRUEGMANN. CZY KTOŚ Z WAS KUPIŁ JUŻ TAKIE? SERDECZNIE PROSZĘ O OPINIE NA TEMAT OKIEN TEJ FIRMY. NA CO TRZEBA ZWRÓCIĆ UWAGĘ? CZY JEST TO DOBRY PRODUKT? Z GÓRY DZIĘKUJĘ.[/quote
    po pierwsze nie krzycz na innych
    po drugie o jaka firme sie pytasz ?
    brugman to system profili okiennych a nie producent okien
    http://www.polskieokna.pl/system_brugmann.html

  19. #12199
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Jeśli BRUEGMANN, to tylko system kształtowników SALAMANDER, a jeśli SALAMANDER to tylko 3D.

    Pozdrawiam
    PRO QUALITY

  20. #12200
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał ciasteczkowy_potwór
    no to konkretnie : tanie a dobre - jest to możliwe? poleciłbyś jakąś firmę?
    hmm, myślę, że zaliczyłaś ostatnio Forum Kobiet Polskich - parytet marzy Ci się .
    Wesprę Kolegę i spróbujemy jeszcze raz - idziesz do sklepu z wędlinami i widzisz kiełbasę po 4 zł/kg (turystyczną) i po 14 zł/kg ( polska tradycyjna).
    Co wybierzesz ?
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

Strona 610 z 1568

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony