dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 611 z 1568
Pokaż wyniki od 12.201 do 12.220 z 31350
  1. #12201
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Berlinki a 8 zeta paczka
    W sumie bardzo trafne porównanie Masz racje bwojtku, tak niestety traktowane są okna, jak kiełbasa
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  2. #12202
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie Re: OKNA W SYSTEMIE BRUEGMANN

    Cytat Napisał staszek21
    CHCIAŁBYM KUPIĆ OKNA FIRMY BRUEGMANN. CZY KTOŚ Z WAS KUPIŁ JUŻ TAKIE? SERDECZNIE PROSZĘ O OPINIE NA TEMAT OKIEN TEJ FIRMY. NA CO TRZEBA ZWRÓCIĆ UWAGĘ? CZY JEST TO DOBRY PRODUKT? Z GÓRY DZIĘKUJĘ.
    Staszek - ktoś, kto proponuje Ci okna Brugman (a jest to tylko nazwa profili) prawdopodobnie wstydzi sie wypowiedziec nazwę producenta - wykonawcy okien. Więc jest duża szansa że to nie będzie dobry wybór.

    Dlaczego sprzedawcy MS z zasady nie powiedzą " okna Brugman" a okna MS? Bo to MS- producent okien na profilach Brugman jest w tym zagadnieniu wazniejszy.

  3. #12203

    Domyślnie

    Doszłam w końcu na budowie do okien...
    Nie chcę się wpakować w problemy więc wolę zapytać, może któryś ze speców mnie odwiedzie od pomysłu albo poda korzystniejsze rozwiązanie.

    Mam zaprojektowane drzwi tarasowe 185/225 (wymiary ościeżnic) z ruchomym słupkiem podzielone pół na pół. W te drzwi chcę dać pakiet dwukomowowy (to bezdyskusyjne).

    No i wymyśliłam sobie, że aby zwiększyć bezpieczeństwo dam jeszcze jedną szybę antywł: P2 albo P4. Nie wiem czy dobrze opisałam, ale chodzi mi żeby mieć i pakiet dwukomorowy i do tego jeszcze szybe P. To fanaberia brunetki czy tak też można? A właściwie: to są 4 szyby czy 3 szyby+folia?

    Czy mój pomysł ma sens? Da się coś takiego wykonać przy UCZCIWYM spojrzeniu? No bo tradycyjnie (jak wszyscy laicy) nie chcę poprzeczek, a chcę okleinę
    No bo te wymiary.... ciężar... stąd moje obawy.


    Estetyczne pasuje mi Schuco Cava, mam nawet sprzedawcę pod nosem, ale jak rozmawiam z okniarzami to albo nie widzą problemu (może dlatego żeby złapać klienta, a może taka prawda), albo twierdzą że to najlepsza droga do problemów (ale ci żyją ze sprzedaży najtańszych okien). W sumie nie wiem jaka jest prawda... pewnie jak zwykle: po środku.

    No i?

    A może jakieś inne rozwiązanie? Rolet zewn. nie cierpię i uważam, że większe bezpieczeństwo da ni szyba P. A może po prostu wystarczą zwykłe 3 szyby?

  4. #12204
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    spokojnie CT-70 Cava na profilu pośrednim da rade
    a szyba?
    Może być nawet P-4 lub jeszcze mocniejsza z grupy S ale mafiozo chyba nie jesteś ?
    konstrukcja szyby P-4 o k=0,7
    44.4/14/4/14/4 z argonem w środku
    realnie 4 tafle szkła grubości 4 mm z tym tylko ze dwie sklejone na 4 warstwach folii - stad symbol 44.4
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  5. #12205
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Po pierwsze pojawia się problem ciężaru skrzydła bo to będą w sumie 4 warstwy szkła w tym 2 laminowane folią antywłamaniową. Inna sprawa, że większość systemów pozwala zapiąć wkład szybowy o grubości 36mm. Szyba P2 ma około 9mm czyli wchodzi w grę konstrukcja na ramkach 10 mm więc współczynnik wyjdzie pewnie w okolicach 0,8W/m2K więc pojawia się pytani o sens tego rozwiązania.
    Trzeba też pamiętać, że włamania poprzez wybicie szyby są marginalną częścią metod dostania się do budynku.

  6. #12206
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko
    spokojnie CT-70 Cava na profilu pośrednim da rade
    a szyba?
    Może być nawet P-4 lub jeszcze mocniejsza z grupy S ale mafiozo chyba nie jesteś ?
    konstrukcja szyby P-4 o k=0,7
    44.4/14/4/14/4 z argonem w środku
    realnie 4 tafle szkła grubości 4 mm z tym tylko ze dwie sklejone na 4 warstwach folii - stad symbol 44.4
    Zapniesz tam wkład 45mm?

  7. #12207
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Pomyliłem się 44.4/12/4/12/4 czyli 41 mm i spokojnie się zapnie. Za pomyłkę przepraszam
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  8. #12208

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko
    spokojnie CT-70 Cava na profilu pośrednim da rade
    ufff nieco mi ulżyło
    Co to jest ten profil pośredni? (to taki półdrzwiowy?)

    I nie przeszkadza rozmiar okna, ruchomy słupek, brak poprzeczki, kolor....?

    Szyby miałyby być na dystansach 12mm, bo takie daje (ten producent okien) do pakietów 0,7. Czy jak dołożę P2 to mocno Uszyby wzrośnie?

    Wczoraj nieco się dokształcałam w jarekowym wątku i wyczytałam, że do ruchomego słupka nie ma co dawać WK2, bo wtedy mogą być problemy z otwieraniem, a i tak nie będzie to miało bezpieczeństwa WK2. Czy dobrze rozumiem, że mniej problemów przy tym samym zabezpieczeniu da WK1?

    czyli 41 mm i spokojnie się zapnie
    Nawet wiem jak to będzie wyglądało i akceptuję estetykę tego rozwiązania (listwa przyszybowa), choć w moim mniemaniu cava wygląda najlepiej w pakiecie dwukomorowym.


    PS Mafiosa nie jestem, ale trza się zabezpieczać....
    a na razie nic lepszego nie wymyśliłam.

    Cytat Napisał bwojtek
    Trzeba też pamiętać, że włamania poprzez wybicie szyby są marginalną częścią metod dostania się do budynku.
    Znam tę statystykę, ale komfort psychiczny też sie liczy... Gdyby chodziło o mniejsze okno wątpliwości by nie było (dopłaciłabym te parę złotych), ale zdaję sobie sprawę z rozmiarów i budowy mojego okna tarasowego i dla tych kilku statystycznych % nie chcę sobie narobić problemów; i się (wk.....), że klapnęło, że się źle otwiera... I dlatego sie uczciwie pytam: będą problemy czy nie

  9. #12209
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    namawiam gorąco do zabezpieczania się szybą o klasie oporu P4 - działanie takiej szyby mozna było zaobserwować w sprawozdaniach z niedawnych walk o KDT
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  10. #12210

    Domyślnie

    Chciałam wszystkim odradzić okna Oknoplastu w z niewidocznymi okuciami Invisso.

    Okno przy otwieraniu sprawia wrażenie jakby miało się zaraz odczepić z ramy i spaść na nas - jest ogromnie niestabilne. W górnej części ono po prostu całe "tańczy". Już jak nam zakładali okna panowie powiedzieli, że oni byli parę razy na reklamacji z serwisantem i to TAK MA BYĆ - niestety to samo potwierdził serwisant przy naszej reklamacji.

    Moim zdaniem okucia Invisso z Oknoplastu są kompletnie niedopracowane i takiego bubla nie powinni sprzedawać klientom (a tak cieszyłam jak Panowie przyjechali zakładać okna)

  11. #12211
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cóż.. ukryte zawiasy są proponowane od dawna przez Producentów..
    ale nigdy nie zdobyły rynku - ciekaw jestem czy właśnie z tego powołanego wyżej powodu..
    Co komu przeszkadza zawias na oknie?

  12. #12212
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    najlepsze są firmy Siegenia
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  13. #12213
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał Charlie
    najlepsze są firmy Siegenia
    Nie ma najlepszych okuć. Siegenia-Aubi, Roto, Maco, Winkhaus, G-U oferują porównywalny produkt więc co najwyżej możesz napisać "ja preferuję Siegenię"

  14. #12214
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    masz racje bwojtku - skoro mamy być w miare obiektywni to dla użytkownika nie ma znaczenia jakie sa okucia - jak nie bedzie ich konserwował wcześniej czy później będą do d...
    Nie rozumiem czasem klientów
    Coroczna konwersacja okuć i ewentualna regulacja to koszt 200-500 zeta - czy nie warto wydać tych pieniędzy by przedłużyć ich życie?
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  15. #12215
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko
    masz racje bwojtku - skoro mamy być w miare obiektywni to dla użytkownika nie ma znaczenia jakie sa okucia - jak nie bedzie ich konserwował wcześniej czy później będą do d...
    Nie rozumiem czasem klientów
    Coroczna konwersacja okuć i ewentualna regulacja to koszt 200-500 zeta - czy nie warto wydać tych pieniędzy by przedłużyć ich życie?
    Konserwacja i regulacja jest często opisana w instrukcji/gwarancji dołączonej do okien i nie przerasta to możliwości przeciętnego majsterkowicza. Tylko kto to czyta? A jak nawet przeczyta to ma to w d... O ile dotarła do Polaków świadomość konieczności serwisowanie samochodów o tyle tak "banalne" przedmioty jak okna mają być wieczne, niezawodne, trwałe, niezniszczalne ...i tanie

  16. #12216
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał bwojtek
    ...A jak nawet przeczyta to ma to w d... O ile dotarła do Polaków świadomość konieczności serwisowanie samochodów o tyle tak "banalne" przedmioty jak okna mają być wieczne, niezawodne, trwałe, niezniszczalne ...i tanie
    a później w ramach gwarancji wymaga się naprawy okuć, które stanęły dęba a każde, wcześniej czy później, nie konserwowane - staną
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  17. #12217
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko
    Cytat Napisał bwojtek
    ...A jak nawet przeczyta to ma to w d... O ile dotarła do Polaków świadomość konieczności serwisowanie samochodów o tyle tak "banalne" przedmioty jak okna mają być wieczne, niezawodne, trwałe, niezniszczalne ...i tanie
    a później w ramach gwarancji wymaga się naprawy okuć, które stanęły dęba a każde, wcześniej czy później, nie konserwowane - staną
    ...zazwyczaj niedługo po szlifowaniu gładzi w nowym domu

  18. #12218
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał bwojtek
    ...zazwyczaj niedługo po szlifowaniu gładzi w nowym domu
    fakt, działa to lepiej od Viagry - staje natychmiast
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  19. #12219
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał bwojtek
    Cytat Napisał Charlie
    najlepsze są firmy Siegenia
    Nie ma najlepszych okuć. Siegenia-Aubi, Roto, Maco, Winkhaus, G-U oferują porównywalny produkt więc co najwyżej możesz napisać "ja preferuję Siegenię"
    masz rację - źle napisalem - jak kryptoreklama zabrzmiało.
    kryzys się kończy - w tvn-ie mówili
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  20. #12220

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko
    Cytat Napisał bwojtek
    ...A jak nawet przeczyta to ma to w d... O ile dotarła do Polaków świadomość konieczności serwisowanie samochodów o tyle tak "banalne" przedmioty jak okna mają być wieczne, niezawodne, trwałe, niezniszczalne ...i tanie
    a później w ramach gwarancji wymaga się naprawy okuć, które stanęły dęba a każde, wcześniej czy później, nie konserwowane - staną
    nie polemizuję nad koniecznością konserwacji (na pewno macie rację) ale:
    - jak często konserwujecie swoje rowery (z tego co pamiętam w instrukcji - powinno się co rok)
    - jak często sprawdzacie amortyzatory w swoich autach - powinno się co 20 000km
    - ile takich "jak często" - jak byśmy popatrzyli w instrukcje naszych sprzętów - aż byśmy się zdziwili.

    Myślę, że dlatego wielu z nas nie robi tego co w opinii fachowca danej branży powinien robić

Strona 611 z 1568

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony