dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 612 z 1567
Pokaż wyniki od 12.221 do 12.240 z 31327
  1. #12221
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał anzys
    Cytat Napisał jareko
    Cytat Napisał bwojtek
    ...A jak nawet przeczyta to ma to w d... O ile dotarła do Polaków świadomość konieczności serwisowanie samochodów o tyle tak "banalne" przedmioty jak okna mają być wieczne, niezawodne, trwałe, niezniszczalne ...i tanie
    a później w ramach gwarancji wymaga się naprawy okuć, które stanęły dęba a każde, wcześniej czy później, nie konserwowane - staną
    nie polemizuję nad koniecznością konserwacji (na pewno macie rację) ale:
    - jak często konserwujecie swoje rowery (z tego co pamiętam w instrukcji - powinno się co rok)
    - jak często sprawdzacie amortyzatory w swoich autach - powinno się co 20 000km
    - ile takich "jak często" - jak byśmy popatrzyli w instrukcje naszych sprzętów - aż byśmy się zdziwili.

    Myślę, że dlatego wielu z nas nie robi tego co w opinii fachowca danej branży powinien robić
    Samochód serwisuję zgodnie ze wskazaniami komputera pokładowego (a w poprzednich zgodnie z harmonogramem zalecanym w książce serwisowej) i zakładam, że serwis sprawdza także amortyzatory skoro to jest konieczne. Rower też oddawałem do przeglądu po roku od zakupu zgodnie z zaleceniem instrukcji. Tak samo sprzęt mechaniczny Husqvarny używany w ogrodzie. Jestem odmieńcem?

  2. #12222

    Domyślnie

    Cytat Napisał bwojtek
    Samochód serwisuję zgodnie ze wskazaniami komputera pokładowego (a w poprzednich zgodnie z harmonogramem zalecanym w książce serwisowej) i zakładam, że serwis sprawdza także amortyzatory skoro to jest konieczne. Rower też oddawałem do przeglądu po roku od zakupu zgodnie z zaleceniem instrukcji. Tak samo sprzęt mechaniczny Husqvarny używany w ogrodzie. Jestem odmieńcem?
    to tylko dobrze świadczy o Tobie, ja już taki solidny nie jestem

  3. #12223

    Domyślnie witam wszytskich

    do dnia dzisiejszego tylko pilnie czytalem Wasze opinie i argumenty dotyczace okien PCV roznych firm.sporo cennych uwag wychwycilem i wykorzystalem w rozmowach ze sprzedawcami okien.na chwile obecna zawezilem grono producentow okien i mam konkretne pytanie do uzytkownika forum "jareko" ( jako NAJLEPSZEGO DORADCY NA TYM FORUM!!!)

    szanowny Panie,bede wdzieczny za odpowiedz na pytania:
    1.dlaczego okna firmy "Jezierski" sa znacznie drozsze od okien firmy "Wimarol" ?
    na tym samym zestawie okien mam roznice 3 tysiecy zlotych!
    obaj producenci bazuja na profilu SCHUCO i okuciach WINKHAUS
    moje pytanie wynika z czystej ciekawosci,nie ma w nim kszty zlosliwosci i antyreklamy (wiem,ze wspolpracuje Pan z firma "Jezierski")
    2. czy zna Pan firme "Wimarol" (wrocławska) i czy moze Pan na jej temat cos wiecej powiedziec?
    3. czy profile Schuco sa faktycznie produkowane tylko w Niemczech?

    z gory dziekuje i zapewniam o braku zlych zamiarow w swoim poscie,a jezeli kogos urazilem to przepraszam!

  4. #12224

    Domyślnie

    ad. 1 reklama kosztuje
    ad. 2 pewnie nie, warszawka nie zna wrocka bo i po co
    ad. 3 nie tylko w niemczech

  5. #12225
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    ad.1 zapewne znajdzie Pan niejednego producenta na Schuco by później zadać pytanie - Dlaczego okna firmy "Wimarol" sa znacznie droższe od okien firmy "Y" na tym samym zestawie okien mam różnicę 3 tysięcy złotych!
    obaj producenci bazują na profilu SCHUCO i okuciach WINKHAUS
    Poproszę o wykaz tych okien - będę droższy nie o 3 a 30 tys

    ad.2 nie udzielam takich informacji - nawet jak coś nie coś wiem o producencie.

    ad.3 mogę powiedzieć coś na temat sztang jakie widziałem u producenta - symbol wskazuje na Niemcy a reszta mnie nie interesuje. Natomiast pamiętam jakie były efekty wprowadzenia Schuco do zakładu "275" (o ile jeszcze dobrze pamiętam cyferki bo w notatkach sprzed lat grzebać mi się nie chce) - porażka, ale był to rok 98

    oczywiście nie czuje się urażony - zwłaszcza tym krzykiem pod moim adresem Pierwszopostowiec chyba nie wie, ze ten tytuł przyznają sami z siebie forumowicze a nie zainteresowani
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  6. #12226

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko
    spokojnie CT-70 Cava na profilu pośrednim da rade
    Po rozmowie z producentem dowiedziałam się, że profil pośredni jest tylko w Coronie, w Cavie nie ma.... Jak to jest? Nie ma czy tylko ten producent nie ma?


    pozdrawiam

  7. #12227
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał gosiek_M
    Cytat Napisał jareko
    spokojnie CT-70 Cava na profilu pośrednim da rade
    Po rozmowie z producentem dowiedziałam się, że profil pośredni jest tylko w Coronie, w Cavie nie ma.... Jak to jest? Nie ma czy tylko ten producent nie ma?
    To drugie. Profil pośredni istnieje w AS-60 (Corona) jak i w CT-70 (Cava, Rondo, Premium) jak i w Si-82 (Exclusive)
    Hmmm.... poszukaj innego producenta
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  8. #12228
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko
    Cytat Napisał gosiek_M
    Cytat Napisał jareko
    spokojnie CT-70 Cava na profilu pośrednim da rade
    Po rozmowie z producentem dowiedziałam się, że profil pośredni jest tylko w Coronie, w Cavie nie ma.... Jak to jest? Nie ma czy tylko ten producent nie ma?
    To drugie. Profil pośredni istnieje w AS-60 (Corona) jak i w CT-70 (Cava, Rondo, Premium) jak i w Si-82 (Exclusive)
    Hmmm.... poszukaj innego producenta
    Wystarczy pogrzebać w necie i otworzyć aproabtę na profile Schuecu (jest jeden portal który ma taką bazę aprobat ogólniedostępną).
    I jest tam jak wół rysunek..
    Profil pośredni jest 2 cm wyższy niż tradycyjne skrzdyło a poza tym ma tą samą stylistykę..
    Poza tym jak będzie zastosowany na duuużym oknie to nie rzuci się w oczy fakt, iż ma szersze ramy.

  9. #12229
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia
    ..Poza tym jak będzie zastosowany na duuużym oknie to nie rzuci się w oczy fakt, iż ma szersze ramy.
    i jest ok 15% droższy powodując jeszcze większy mętlik w głowie przy porównywaniu ofert
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  10. #12230

    Domyślnie

    1. Że jest nieco szerszy... - wiem, akceptuję, jak kiedyś już wspominałam.
    2. Że nieco droższy.... można się było tego spodziewać....
    3. Porównywać łatwo, bo nikt nie zaproponował pośredniego
    4. To jedno oknienko moge zawsze kupić u takiego co ma...

    a poważnie to moje "duuuuuże okno" (szklenie dwukomorowe i chyba jednak bez P..) to lepiej wziąć w pośrednim czy "na granicy" okiennego?

    Profil pośredni ma normalny próg, czy jakiś udziwniony, czy niski? Który najlepiej sie sprawdzi?

  11. #12231
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    ościeżnica przy "okiennym" i "pośrednim" jest taka sama wiec prog bedzie identyczny - 65 mm
    Zawsze jak coś wypada "na granicy" warto wziąć z zapasem ale czasem trudno to klientowi wytłumaczyć - bo wie Pan, 2 cm mniejsza szyba będzie ;P i mniej światła wpadnie a ze później skrzydełka wygna się chińskie dziewięć to nie istotne
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  12. #12232

    Domyślnie

    Witajcie Forumowicze i proszę o radę - Alphaline 90 (Vetrex) czy Avante Maxima?
    Pozdrawiam i życzę owocnych dyskusji.

  13. #12233
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Cytat Napisał KrzysztofGdynia
    Witajcie Forumowicze i proszę o radę - Alphaline 90 (Vetrex) czy Avante Maxima?
    Pozdrawiam i życzę owocnych dyskusji.
    Cóż, znam Vetrex i nie mogę na nich narzekać. A Avante?To juz firma "z duszą".. Chociaż nie wiem co to w rzeczywistości Maxima (nie spotakałem się jeszcze z tym oknem - moze Avante podesle mi nowe katalogi? )

    Ja miałbym tu trudny wybór: zaufać robotom czy poetom?

  14. #12234
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.214

    Domyślnie

    Cytat Napisał KrzysztofGdynia
    Witajcie Forumowicze i proszę o radę - Alphaline 90 (Vetrex) czy Avante Maxima?
    To dwa całkowicie odmienne w swej idei systemy okienne. Nieporównywalne całkowicie. Deceuninck przy Vece wypada mniej niż blado, pod każdym względem. A firmy? Po moim ostatnim spotkaniu z Avante i jej oknami nie jestem pewien czy ta firma ma duszę i czy kiedykolwiek ją miała Dowodów załączał na razie nie będę, ale są do wglądu, a te Avanciarskie reklamy i pseudo wykłady dla nabywców okien na stronach Muratora, to w ich świetle mocne przegięcie.

    Vetrex przynajmniej nie udaje, a okno z Alphaline 90 zrobić potrafi co udowodnił.

    Pozdrawiam
    PRO QUALITY

  15. #12235
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Test.
    Ludzie z branży potrafią odrzucić bełkot marketingowy i na trzeźwo porównać zalety i wady profili czy producentów. Zwłaszcza dziś, kiedy walczy się o klienta, w dobie kryzysu tylko cena i nie ukrywajmy, dla klienta nie rozeznanego w temacie cena jest w większości wyznacznikiem atrakcyjności oferty. Już nawet samo porównywanie ofert stanowi ogromny problem gdyż tu także przemycane jest ukradkiem marketingowe żonglowanie złotówkami byleby wyjść jak najtaniej, taniej od potencjalnej konkurencji.
    W swym poście przekazałeś nie do końca zgodna z prawda tezę że VEKA jest lepsza od Deceunincka - wszystko zależy od gabarytów i producenta czy potrafi wykonać okno czy je spie... Czyżbyś uległ kampanii sprzed lat, firma DGD promowała VEKE gdzie tylko się dało i dzięki temu chyba każdy coś o niej słyszał zaś o reszcie z ponad 60 profili nie?
    Trudno jest laikowi odrzucić agresywny marketing stosowany przez niektóre firmy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  16. #12236

    Domyślnie

    Witam,

    Mam dylemat odnośnie montażu okien w takiej dziwnej ścianie (mur termicznie odwrócony).
    Opis konstrukcji muru od zewnątrz:
    1. tynk tradycyjny 2-3 cm
    2. pustak ceramiczny MAX 25 xm
    3. styropian 5 cm + pustka 1-2 cm
    4. pustak ceramiczny PD-2 12 cm.
    5. tynk wewnętrzny tradycyjny 2-3 cm

    Stare okna wstawiono chyba tuż przed linią ocieplenia (chyba ... muszę glef rozkuć żeby się upewnić !?).
    No i nie wiem jak nowe okna montować ? Mam wrażenie, że dużo chłodu wchodziło przez glefy..... że można zrobić to lepiej.

    Za kilka lat planuję "ogacić" (ocieplić) też cały dom styro z zewnątrz ok. 10-12 cm, ale teraz w 2-ch okach planuje zmienić okna. I kurcze mam problem ... cofnę okna do linii ocieplenia .... wyjdzie cofnięte okno jak w zamku .... potem ocieplę o 12 cm - będzie jak w lochach.

    Sugestie potrzebne mi

  17. #12237
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    jesli planujesz docieplic chalupe teoretycznie powinnas wysunac okna tak by licowaly z zewnetrznym murem
    Tyle tylko ze do czasu jak docieplisz mozna sobie ta metoda krzywdy narobic
    Nie mozesz albo przyspieszyc ocieplenia albo opoznic wymiane okien?
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  18. #12238

    Domyślnie

    Jareko dziękuję za odzew.

    Za dużo pytam na raz !

    Tak więc zapomnijmy o ewentualnym ocieplaniu domu (będzie a może w ogóle nie będzie, ale okna 2 chcę wymienić na nowe).

    Upraszczam moje zapytanie:
    Jakie są zalecenia co do montażu okien w przypadku takiego dziwnego muru ?
    Tynk zewn. tradycyjny 3cm + bloczek ceramiczny Max 25 cm + ocieplenie 5-7 cm + bloczek ceramiczny PD-2 12 cm+ tynk wewn. tradycyjny 3 cm.
    Wydaje mi sie, że teraz okno jest zamontowane tuż przed ociepleniem w murze i mam zimne glify (glefy).

    Emi

  19. #12239

    Domyślnie

    Jareko dziękuję za odzew.

    Za dużo pytam na raz !

    Tak więc zapomnijmy o ewentualnym ocieplaniu domu (będzie a może w ogóle nie będzie, ale okna 2 chcę wymienić na nowe).

    Upraszczam moje zapytanie:
    Jakie są zalecenia co do montażu okien w przypadku takiego dziwnego muru ?
    Tynk zewn. tradycyjny 3cm + bloczek ceramiczny Max 25 cm + ocieplenie 5-7 cm + bloczek ceramiczny PD-2 12 cm+ tynk wewn. tradycyjny 3 cm.
    Wydaje mi sie, że teraz okno jest zamontowane tuż przed ociepleniem w murze i mam zimne glify (glefy).

    Emi

  20. #12240
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    masz niestety źle skonstruowana ścianę

    zamiast
    - Tynk zewn. tradycyjny 3cm + bloczek ceramiczny Max 25 cm + ocieplenie 5-7 cm + bloczek ceramiczny PD-2 12 cm+ tynk wewn. tradycyjny 3 cm.

    powinno byc
    - Tynk zewn. tradycyjny 3cm + bloczek ceramiczny PD-2 12 cm + ocieplenie 5-7 cm + bloczek ceramiczny Max 25 cm + tynk wewn. tradycyjny 3 cm.

    No ale skoro tak ci schrzanili ściany to po kolei:
    - okna zamontuj nie patrząc na nic, tak jak masz zamontowane inne okna - trudno - przecież wyrywać i wstawiać na nowo nie będziesz (choć powinnaś)
    - koniecznie ociepl chałupę nie zapominając o ociepleniu glifów aż do samego okna (trzeba będzie skuć istniejący tynk na glifach by dać jak najgrubiej można styropian lub wręcz zastąpić go styrodurem)
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

Strona 612 z 1567

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony