dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 613 z 1568
Pokaż wyniki od 12.241 do 12.260 z 31350
  1. #12241

    Domyślnie

    masz niestety źle skonstruowana ścianę

    zamiast
    - Tynk zewn. tradycyjny 3cm + bloczek ceramiczny Max 25 cm + ocieplenie 5-7 cm + bloczek ceramiczny PD-2 12 cm+ tynk wewn. tradycyjny 3 cm.

    powinno byc
    - Tynk zewn. tradycyjny 3cm + bloczek ceramiczny PD-2 12 cm + ocieplenie 5-7 cm + bloczek ceramiczny Max 25 cm + tynk wewn. tradycyjny 3 cm.

    No ale skoro tak ci schrzanili ściany to po kolei:
    - okna zamontuj nie patrząc na nic, tak jak masz zamontowane inne okna - trudno - przecież wyrywać i wstawiać na nowo nie będziesz (choć powinnaś)
    - koniecznie ociepl chałupę nie zapominając o ociepleniu glifów aż do samego okna (trzeba będzie skuć istniejący tynk na glifach by dać jak najgrubiej można styropian lub wręcz zastąpić go styrodurem)
    To komunistyczne realia schrzaniły te ściany
    ... A więc to rodzice w latach 80-tych postawili spory dom, tak jak potrafili, z tego czym dysponowali (co wystali, wyżebrali, załatwili lub z tego na co wymienili się).
    Nie mieli cegły pełnej lub innego bloczka na zewnątrz , ale mieli dużo PD-2 ..... to pobudowali jak mogli. Ktoś poradził im taki mur. I co to już ponad 25 lat stoi.
    Teraz ja tu gospodarzę, może i na dłużej ..... nie marudzę , bo "darowanemu nie zaglądam" .....
    Chcę wymienić 2 okna (w całym domu są drewniane Sokólskie-3 szybowe rozkręcane , ale w 2-ch pokojach jakieś pocienione inne ... 2-szybowe, może to Wołomin , może biurowe ? Niby mają szyby zespolone ... ale od lat już zachodzą parą nawet latem ... i wydają się mało szczelne ... wieje od nich chyba.
    No to chcę wymienić je na nowe i to prawdopodobnie na drewniane .... w ten sposób sprawdzę również wpływ lepszego okna na temperatury i komfort życia. Jak będzie dużo lepiej, jak coś odłożę , jak będę planowała w tym domu nadal mieszkać to pójdę po całości ... ale to za lata.
    Jak wygram w totka to" se daruję remonta" i będzie budowane od nowa

    Zadanie na teraz : wytypować dobre okna (chyba drewniane) i wstawić 2 okna (jakieś brązy od dobrego producenta) może i 3-szybowe nawet (ale czy warto) zamontować tak jak się powinno je wstawić.
    I nie wiem czy zamawiać np. węższe o 2-3 cm od starych czy całkiem mniejsze o 5-8 cm ..... i styropianem teraz glif zewn. i wewn ocieplić ?
    Nie wiem czy wstawiać w starą dziurę ... czy cofnąć w linię ocieplenia (tak chyba powinno być ... czy też może przyszłościowo wysunąć bardziej na zewnątrz.
    A może jakąś przejściowe rozwiązanie wymyśleć na najbliższe lata ... a potem przerobić przy generalnej robocie ......... ot takie to dylematy inwestora z cienkim portfelem.

    Kolejny dylemat z parapetami mam. Kazać wyrywać żeby po nowemu (książkowemu) zamontować , ewentualne mostki z betonu pousuwać i izolację "wypiankować". Mam obawy, że jak nie wyjmą mi przy montazu wewnętrznego parapetu to mi źle ocieplą od dołu.
    A chcę zrobić jak najlepiej.

  2. #12242

    Domyślnie

    W takim razie i ja skorzystam z obecności fachowców na forum Mam kilka wycen:
    - Vetrex Perfectline UR - 8000 zł
    - Oknoplast Platinum z chowanymi okuciami - 11000 zł
    - Trocal Innonova 70 A5 Greenline (okucia Roto) - 8000 zł

    O tych ostatnich najmniej jest na forum-oczywiście dystrybutor zachwala Wizualnie bardzo podobają mi się Platinum choć cena wyraźnie wyższa. Natomiast o Vetrexie chyba nie ma za dobrych opinii.... Bardzo prosiłabym o pomoc w wyborze - z oknoplastem może ewentualnie uda się "wywalczyć" większy rabat

    Z góry dziękuję

  3. #12243

    Domyślnie

    Cytat Napisał mjotek
    W takim razie i ja skorzystam z obecności fachowców na forum Mam kilka wycen:
    - Vetrex Perfectline UR - 8000 zł
    - Oknoplast Platinum z chowanymi okuciami - 11000 zł
    - Trocal Innonova 70 A5 Greenline (okucia Roto) - 8000 zł

    O tych ostatnich najmniej jest na forum-oczywiście dystrybutor zachwala Wizualnie bardzo podobają mi się Platinum choć cena wyraźnie wyższa. Natomiast o Vetrexie chyba nie ma za dobrych opinii.... Bardzo prosiłabym o pomoc w wyborze - z oknoplastem może ewentualnie uda się "wywalczyć" większy rabat

    Z góry dziękuję
    poproś o wycenę Oknoplast Platinum bez chowanych okuć, powinno być taniej

  4. #12244

    Domyślnie

    Może tutaj mi kotś doradzi, które okna wybrać i dlczego: Salamander 3D czy Jezierski Schuco CT 70 ?

  5. #12245

    Domyślnie

    Witam,
    Czy ktoś miał może doświadczenie z firmą Jarbetal z Pruszkowa i jej oknami? Przedstawiciel był bardzo konkretny i fachowy, no i dali mi bardzo ciekawą ofertę z możliwością negocjacji. Także wszystko wygląda fajnie poza tym, że nie znam nikogo kto wstawiłby ich wyroby. Może jakieś opinie?

  6. #12246
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    jeden z mniejszych ale dobrych producentów - tak w skrócie można podsumować Twe pytanie
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  7. #12247
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    cichy.

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    7

    Domyślnie

    Witam

    Na wstępie chciałem powitać forumowiczów bo to mój pierwszy post, mam takie pytanie odnośnie drzwi przesuwnych, w budynku mam otwór o wymiarach 2,55x2,42 (wys x szer) i czy przy tych wymiarach otworu konieczne jest zastosowanie drzwi typu HS czy może być HKS. Po wstępnych rozmowach z producentami dwóch zaproponowało mi że HKS może być przy tej wysokości , następni zaproponowali mi że do tych wymiarów tylko HS bo HKS to tylko do wysokości 2,4m ,jeszcze inni proponują mi poszerzenie 12cm u góry lub naświetle.
    Osobiście najbardziej pasowało by mi rozwiązanie pierwsze czyli HKS bez zadnych poszerzeń, czy naświetl. Profil z jakiego mają być wykonane okna to Schuco CT70 z szkleniem dwukomorowym. Proszę o radę

    a jeszcze jedno czy ktoś może mi coś powiedzieć na tema firmy Okna-Mróz z Łodzi

    Pozdrawiam

  8. #12248
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    niestety dla ciebie mówią prawdę
    HS może być w tej wysokości i bez bólu w Schuco wykonać możesz ale... ale polecam ci rozwiązanie trochę droższe ale o wiele lepsze - oba skrzydła przesuwane a nie tylko jedno.
    HKS już nie
    Wiec prawdę Ci mówią
    Mróz - spokojnie możesz zacząć z nim współprace, nie znam osobiście ale znana jest mi o nim, bardzo pozytywna opina.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  9. #12249
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko
    niestety dla ciebie mówią prawdę
    HS może być w tej wysokości i bez bólu w Schuco wykonać możesz ale... ale polecam ci rozwiązanie trochę droższe ale o wiele lepsze - oba skrzydła przesuwane a nie tylko jedno.
    HKS już nie
    Wiec prawdę Ci mówią
    Mróz - spokojnie możesz zacząć z nim współprace, nie znam osobiście ale znana jest mi o nim, bardzo pozytywna opina.
    A co z twoją opinią, że HS w PCV to totalne nieporozumienie? Zdaje się, że dokładnie jak ze zgrzewami 0,2mm - parafrazując znane powiedzenie: "swoje chwalicie cudzego nie znacie"
    Cytat Napisał jareko
    chcesz sama suwanke? Hmmm.....Twoja sprawa, niski prog i te rzeczy pieknie wygladaja i dzialaja ale nie w naszej strefie klimatycznej

  10. #12250

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko
    jeden z mniejszych ale dobrych producentów - tak w skrócie można podsumować Twe pytanie
    Dzięki za odpowiedź. To może jeszcze pytanko o okna dachowe. Ma ktoś zamontowane okienka Okpolu? Wiem, że powszechna jest opinia, że liczą się tylko Velux i Fakro. Ale jednak wolę się zorientować zanim przepłacę za markę.

  11. #12251
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    bwojtus - podtrzymuje swoje zdanie. Nie będę rozwijał tematu bo znów okrzykniesz mnie ze chwale tylko jeden produkt Ale polecam ci przyjrzeć się Schuco w HS - zrozumiesz co mam na myśli a zwłaszcza przy obu skrzydłach najeżdżających "na siebie"
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  12. #12252

    Domyślnie

    Witam.
    W projekcie mam okno tarasowe 240x232 (szer x wys) PCV, kolor antracyt. Jeden z producentów przedstawił ofertę wykonania takiego okna w systemie przesuwnym HKS ( rehau brilliant), bez belki poziomej. Daje gwarancję na profil 7 lat, 1 rok na montaż. Z jednej strony, wiem, że te wymiary, to proszenie się o kłopoty. Z drugiej strony, czy producent dawałby taką długą gwarancję, wiedząc, że takie rozwiązanie się nie sprawdzi ?
    Pozdrawiam.
    rick

  13. #12253
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    wa_wo

    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wrocław - okolice
    Posty
    166

    Domyślnie które wybrać?

    wszystkie wyceny oscyluja wokol 4,500 zlotych - które wybrac?
    1) profil gealan, 6-komorowy, okucia MacoMulti Trend, 2) koncept, 5-komorowy Perfectline - VECA, 3) Thyssen? "komfort plus" okucia Winkhaus 4) profil Elite pięciokomorowy, okucia UR (Winkhaus?) 5) VECAPerfectline, okucia ROTO NT

  14. #12254
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    cichy.

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    7

    Domyślnie

    kolejne pytania, w swoim domu mam zaprojektowaną ścianę 3W z ociepleniem z wełny o grubości 12cm ile muszę wysunąć okno poza lico ściany 1, 2 cm czy więcej.
    Czy przy takim montażu wystarczy od wewnętrznej strony zamontować taśmę paroszczelną, a od zew. piana (sugestia sprzedawcy), czy powinno być taśma paroprzepuszczalna.
    Czy kolor profilu ma znaczenie przy wysokości drzwi, sprawa dotyczy moich nieszczęsnych (: drzwi przesuwnych, bo znalazłem taką informację że przy HS ma to wpływ na wysokość, jak to ma się przy HkS

  15. #12255

    Domyślnie

    jareko... pewna firma miło mnie zaskoczyła i najblizszy wtorek mam montaż okienek ( no to dwa tygodnie wczesniej chyba)
    powiedz mi na co zwrócić szczególnie uwagę?
    i po jakim czasie od montażu mogę robic swoje ( wiercic)
    popieram ZBYCHA!!

  16. #12256
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał rzufik1
    jareko... pewna firma miło mnie zaskoczyła i najbliższy wtorek mam montaż okienek ( no to dwa tygodnie wcześniej chyba)
    powiedz mi na co zwrócić szczególnie uwagę?
    i po jakim czasie od montażu mogę robić swoje ( wiercić)
    zajrzyj na moja stronę - masz tam dokładnie opisane co i jak i powiem szczerze - powtarzać tego w kolko już nie mam siły
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  17. #12257
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał cichy.
    ...Czy kolor profilu ma znaczenie przy wysokości drzwi, sprawa dotyczy moich nieszczęsnych (: drzwi przesuwnych, bo znalazłem taką informację że przy HS ma to wpływ na wysokość, jak to ma się przy HkS
    Teoretycznie nie patrząc na większość dealerów którzy nawet nie maja tabeli statyki sprzedawanych przez siebie okien ale... ale ci z nas którzy nie chcą zbyt często jeździć na regulacje odejmują średnio do 10% w gabarytów maksymalnych przy oknach zorientowanych na południe, południowy-zachód bądź zachód
    Większe ograniczenia wysokości ma HKS niż HS
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  18. #12258
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał rick207
    ..Z jednej strony, wiem, że te wymiary, to proszenie się o kłopoty. ....
    wbrew pozorom dla 5-komorówki w Rehale nie jest to jakaś zabójcza wysokość - cóż to jest 2320 ? Nic. Więc większych kłopotów przynajmniej ja nie widze - od ponad 5 lat jeden z Was użytkuje HKS 3200/2400 w kolorze i nie ma znim klopotow (w tym samym profilu)
    Przy HKS-ach czy HS-ach wogóle poziome poprzeczki nie są stosowane chyba ze klient tak sobie zażyczy ze względów bezpieczeństwa - widać poprzeczkę i nie ma szansy sie pomylić i próbować wyjść przez szybę
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  19. #12259

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko
    Cytat Napisał rick207
    ..Z jednej strony, wiem, że te wymiary, to proszenie się o kłopoty. ....
    wbrew pozorom dla 5-komorówki w Rehale nie jest to jakaś zabójcza wysokość - cóż to jest 2320 ? Nic. Więc większych kłopotów przynajmniej ja nie widze - od ponad 5 lat jeden z Was użytkuje HKS 3200/2400 w kolorze i nie ma znim klopotow (w tym samym profilu)
    Przy HKS-ach czy HS-ach wogóle poziome poprzeczki nie są stosowane chyba ze klient tak sobie zażyczy ze względów bezpieczeństwa - widać poprzeczkę i nie ma szansy sie pomylić i próbować wyjść przez szybę
    A to chyba nie doczytałem ( nie zrozumiałem ) twoich zaleceń. Do tej pory, nawet obudzony w środku nocy, recytowałem bez zająknięcia, że profile kolorowe są do wysokości 200 cm. Jak więcej, to musi być poprzeczka.

  20. #12260
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    pytasz o HKS-a a nie balkon dwuskrzydłowy gdzie w wielu profilach wykonanie go bez poprzeczki w tych wymiarach jest teoretycznie niemożliwe. Przede wszystkim pozioma poprzeczka przy drzwiach dwuskrzydlowych zapobiega tworzeniu się "beczek" uniemożliwiających otwieranie bądź zamykanie drzwi w upalne i słoneczne dni, scala niejako pionowe profile w tej samej odległości od siebie
    HKS-y badz HS-y robione sa na profilach bądź pośrednich bądź wręcz drzwiowych a one są o wiele sztywniejsze i takie zjawisko nie występuje w stopniu zagrażającym funkcjonowaniu drzwi
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

Strona 613 z 1568

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony