dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 622 z 1568
Pokaż wyniki od 12.421 do 12.440 z 31350
  1. #12421
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał kowaldo
    ... z tego wychodzi, że sprawdza się, to co napisał jareko we wcześniejszej odpowiedzi do mnie=> myśl i nikt za Ciebie decyzji nie podejmie ...
    Bo taka jest prawda, niestety ty musisz podając decyzje - ale mając pełny zestaw danych ale tych danych nie znam bym mógł Ci cokolwiek doradzić a poza tym.... szczerze jak na spowiedzi jaki ja mam interes w tym by za ciebie podjac decyje? Żaden.
    Dla mnie pierwszym błędem jest już połączenie pompy ciepła z wentylacja grawitacyjna. Nie zawsze inwestycja w szyby ma ekonomiczne uzasadnienie ale tez czasem szyby są za tak śmieszne pieniądze ze tylko kiep by na nie się nie zdecydował etc etc etc. Ciepły montaż rozdmuchany marketingowo by jedna firma robiła na tym kokosy na dodatek wykorzystując to jeszcze podlej -dając gwarancje tylko pod warunkiem wykorzystania jej materiałów - to syndrom dzisiejszych czasów. Wykorzystać niewiedze i lęk maluczkich. Sa sytuacje gdzie taki montaż jest niezbędny ale był znany odkąd zaczęto budować wieżowce na rdzeniu z betonu lanego i ocieplanych wełną i okładanych kamieniem. Dobra - zostawmy te moja osobista dygresje. Powtórzę tylko ze NIE jest on ZAWSZE wymagany ale w pewnych sytuacjach JEST NIEZBĘDNY. Pogmatwałem to wszystko - no nie? A czy warto w twojej sytuacji? Nie wiem, nie wiem jaka ma być konstrukcja ściany, nie wiem z czego ma być ocieplenie, nie wie ile tego ocieplenia i nie wiem czy wydawanie ogromu kasy na okna i montaż i pompę ciepła przy pozostawieniu wentylacji grawitacyjnej i nawiewników najlepiej ściennych ma jakikolwiek racjonalny sens o ekonomice nie wspomnę. A i tak coś ci powiem, jakby na koniec, nie wymagaj od handlowca by zajął się tobą obiektywnie i bez przekłamań - jego zadaniem jest sprzedać a nie wyjaśniać. I tak przy obliczeniach k dla całego okna popełniany jest nagminnie "błąd", nie uwzględnia się współczynnika k na styku szyby co daje jeden podstawowy efekt - zawsze jesteśmy lepsi od konkurencji - i to jest marketnig
    Są inni, walnięci tak jak ja - ale później, na samym końcu i tak słyszą, "wie Pan, super, mam to co chcę ale na okna przewidziałem kwotę "X" zaś u Pana wychodzi mi "Y", nie stać mnie na większy wydatek" Wiec o czym my wogóle tu rozmawiamy?
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  2. #12422

    Domyślnie

    Wkrótce (mam nadzieję) będą montować okienka i trzeba się troszkę dokształcić. Mam pytanko czy w betonie komórkowym(nowy budynek) lepiej okna drewniane montować na dyble czy kotwy, bo ja się skłaniam ku kotwom a sprzedawca coś tam brzdąkał o dyblach. Jeśli kotwy to czy odstępy mocowań jak w oknach z tworzyw sztucznych ok 60cm?
    Jeśli było to sorki ale wątek jest tak długi... przez ostatnie 3 dni czytania nie znalazłem tego co mnie interesuje a czas goni.
    Ludzi słuchaj, a swój rozum miej.

  3. #12423

    Domyślnie

    Cytat Napisał Vafel
    No tak. Kotwy OK. Tylko nie ma żadnych klinów, o których wspominał Jareko... Okno trzyma się tylko na kotwach i piance (te duże jeszcze na 2 dyblach - po jednym z każdego boku, a wyjście balkonowe na 4 dyblach).

    I jeszcze ja z pytaniem o mocowanie drzwi balkonowych. Drzwi o szer. 180 cm, podwójne (po 90 cm każda), z ruchomym słupkiem. Od dołu oparto je na dwóch śrubach rzymskich, każda z jednej strony drzwi. Do tego są zamocowane na dole trzy kotwy, ale to taka zupełna prowizorka (kotwy były zbyt krótkie, więc skręcili po dwie i tak zamontowali). Zostawili mi też jeszcze 3 kotwy, żebym sobie dodatkowo przykręcił do ostatecznej wylewki jak już będzie... Te śruby rzymskie mam zalać betonem...

    Czy to jest prawidłowe mocowanie? To chyba jakoś inaczej powinno być zrobione...
    Całość jest dość mocno ruchliwa, zwłaszcza na środku, gdzie nie jest to niczym podparte.

    Poniżej fotki poglądowe.







    Czy to tak może być? Jak to można wzmocnić?
    Trochę późno piszę ale brak czasu ostatnio.....

    Mocowanie dołu balkonów to odwieczny problem w wielu firmach, rozwiązania są wcale nie tak proste i oczywiste jak się wydaje. Profil podparapetowy tu akurat sprawy nie rozwiązuje, ja osobiście przy balkonach jestem jego przeciwnikiem, kilka cm przy nieraz 20 cm dziury na wylewkę sprawy nie rozwiązuje, zwolennicy kilkunastocentymetrowych piramidek z klinów zaraz na mnie nakrzyczą , ale ja wiem swoje (może dobre, może złe, ale swoje wypracowane iluśletnim doświadczeniem). Może przyda się to innym więc podzielę się ; wg mnie sprawę rozwiązują profile poszerzeń, można je zastosować na całej szerokości (troszkę to kosztowne, klient niekoniecznie zrozumie że kilkadziesiąt czy kilkaset złociszy zalane wylewką były niezbędne ), ja stosuję fragmentami po kilkanaście cm pod zawiasami i w miejscach gdzie może skrzydła nie obciążają ale właściciel owszem może deptać po ościeżnicy.
    Kotwy wyprowadzone na dole i kołkowane do posadzki + jeśli jest taka możliwość mocowane do dołu ościeżnicy między poszerzeniami i kołkowane do gotowej wylewki po jej wylaniu. Rozwiązanie z odcinkami poszerzeń jest (moim bardzo subiektywnym zdaniem oczywiście) lepsze od pełnego profilu dlatego że X mm piany + styropianu lepiej izoluje cieplnie niż X mm profilu podzielogo na ileś komór. Sceptyków zapewniam że ważąca 300 kg przesuwka (3000 szeroka) nawet nie drgnie zamocowana na 6 fragmentach po 15 cm długości poszerzeń o wysokości łącznie 18 cm.
    Uff, napisałem się, oczekuję (konstruktywnej ) dyskusji...

    Cytat Napisał finlandia
    Celowanie z kołkiem w spoinę to jest wyraz jakiegoś myślenia. Taki kolek rozporowy będzie trzymał lepiej w spoinie niż w zwykłej dziurawce.
    Ale to co jeśli spoina wypadnie kompletnie nie "po drodze"?

    Może warto poszukać lepszych kołków? Nie myślę tu wcale o kotwach chemicznych czy innych wynalazków.
    Nazywa się to "kołek wszechstronny" i ale kosztuje srednio 5 -10groszy więcej niz te zwykłe..

    Moze problem być jedynie z ich dostępnością - bo ja w mieście 70 tys. mieszkańców nie znam sklepu gdzie te kołki byłby by w stałej sprzedaży (a nie tylko przez pomyłkę).
    Jeśli to nie tajemnica to proszę o info jakie to kołki i gdzie w tym 70tys. mieście są dostępne (mogą być dostępne przez pomyłkę, a niech tam )

    Cytat Napisał jareko
    Cytat Napisał ewadora
    ...powód- ściana jest z MAX-a , a oni kotwy zakładają tylko w spoinach z betonu....
    ha ha ha ale numer Od kiedy muruje się na beton? Sprawdź jak kolki trzymają się tym "betonie"
    pozostawię to już bez jakiegokolwiek komentarza
    Z Jareko polemizować nie mam zamiaru, ale doświadczenia on ma swoje, ja swoje i każdy z nas jakieś ma, moje są takie że dybel 112 w spoinie trzyma jak diabeł sołtysa, na pewno lepiej niż w kruchych ściankach MAX-a (uprzedzam odpowiedź, oczywiście wiem że do MAX-a powinny być stosowane zupełnie inne kołki, ale cóż, życie.). A że ta spoina się zwie nie beton tylko zaprawa murarska to mniej ważne, ważne że jak diabeł sołtysa...
    No offence, tak jak napisałem doświadczenia każdy ma swoje, teoretycy maści wszelkiej też muszą żyć z czegoś (praktykom polecam artykuły z Muratora dotyczące okien i montażu i wnikliwe ich przeczytanie...), grzech wielki popełniłem bo w moim domu żadne okno nie posiada (z premedytacją oczywiście) listwy progowej, mimo że jest lepiej niż gdyby ona była (wydaje mi się że wiem co piszę..) klientom nie proponuję takiego rozwiązania bo a nuż ktoś napisze potem piękną ekspertyzę w któtrej wyjdę na sierotkę która okno widziała tylko na obrazku...
    Chyba przegiąłem, Żołądkowa Gorzka zawładnęła mną nadmiernie więc pozdrawiam i spaćććć...

  4. #12424
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    IVO - ze mną polemizować także można. Twoje rozwiązanie nie jest naganne - wręcz przeciwnie - widać ze montując myślisz nad tym co robisz ale niestety większość stawia na cegłach i g... z tego później wychodzi

    ja stosuje od ponad roku inne rozwiązanie

    lepiej widać w galerii http://jareko.pl/5278.html gdzie widać ważący ponad 500 kg HKS właśnie tak podparty
    Ale widzisz.... kasa kasa i jeszcze raz kasa - to powoduje, że montuje sie na cegłach, na ślinę i czort wie na co
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  5. #12425
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał mattdl
    Wkrótce (mam nadzieję) będą montować okienka i trzeba się troszkę dokształcić. Mam pytanko czy w betonie komórkowym(nowy budynek) lepiej okna drewniane montować na dyble czy kotwy, bo ja się skłaniam ku kotwom a sprzedawca coś tam brzdąkał o dyblach. Jeśli kotwy to czy odstępy mocowań jak w oknach z tworzyw sztucznych ok 60cm?
    Jeśli było to sorki ale wątek jest tak długi... przez ostatnie 3 dni czytania nie znalazłem tego co mnie interesuje a czas goni.
    Teoretycznie drewno jest sztywniejsze od PCW i nie wymagałoby tak gęstego rozlożenia kotew. Ale to jednak materiał naturalny i nie zaszkodzi te 60cm.. Ale instrukcje nie robią tu wyjątkow.
    Ważne by na okno o wys. 150cm bylo jednak 3 punkty na boku...

    Moi Panowie montują na kotwy (ale takie odpowiednio grube a nie cienizna z taniego pcw), chociaz duze balkony doposażają w dyble włożone pod zaczep - jak się da.
    Ale mam tez zaprzyjaźnioną ekipę która montuje wyłącznie na dyble - takie z minimalną główką marki SPAX - kosztują 2- 3 x tyle co normalny dybel.. ale mają klasę.
    Z tym że też to mocowanie jest srednio co 70 cm.

  6. #12426
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    groomek

    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    358
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    profil zendow
    jak byście ocenili na skali jakości?
    leszpe od...
    gorsze od...

  7. #12427
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia
    ...Teoretycznie drewno jest sztywniejsze od PCW i nie wymagałoby tak gęstego rozlożenia kotew. .....
    Teoria teoria fin ale dobrze wiesz ze nie ma rozróżnienia w sposobie montażu okien na drewniane, PVC czy aluminiowe - zasady obowiązują identyczne
    Malo tego - widziałem nie raz na jakie "kotwy" montowano kantówkę i włos się naprawdę potrafi zjeżyć na mej łysiejącej już łepetynie.
    Do drewna kotwy powinny być z grubszej blachy i jest jakby zalecenie (nikt tego tak naprawdę wprost nie pisze w instrukcjach) żeby kotwa w połowie długości kantówki była albo jeszcze grubsza albo by dawać tam dwie kotwy blisko siebie
    I jeszcze jedno - nawet kotwy wbijane w materiał dla swojego bezpieczeństwa warto do ramiaka przykręcić
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  8. #12428
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko
    Cytat Napisał finlandia
    ...Teoretycznie drewno jest sztywniejsze od PCW i nie wymagałoby tak gęstego rozlożenia kotew. .....
    Teoria teoria fin ale dobrze wiesz ze nie ma rozróżnienia w sposobie montażu okien na drewniane, PVC czy aluminiowe - zasady obowiązują identyczne
    Malo tego - widziałem nie raz na jakie "kotwy" montowano kantówkę i włos się naprawdę potrafi zjeżyć na mej łysiejącej już łepetynie.
    Do drewna kotwy powinny być z grubszej blachy i jest jakby zalecenie (nikt tego tak naprawdę wprost nie pisze w instrukcjach) żeby kotwa w połowie długości kantówki była albo jeszcze grubsza albo by dawać tam dwie kotwy blisko siebie
    I jeszcze jedno - nawet kotwy wbijane w materiał dla swojego bezpieczeństwa warto do ramiaka przykręcić
    No chyba tak właśnie napisałem?
    I znów muszę doprecyzować: kotwa do drewna kosztuje mnie 2 x więcej niż ta do PCW. Nawet tą wbijaną przykręcamy wkrętem a te orginalne nawet dwoma lub trzema wkrętami! (do PCW też przykręcamy wkrętem samowiercącym).

    Do ściany kotwy mocujemy zawsze dwoma kołkami.
    A w wyższych oknach - balkonach - zwykle na środku są jedna - dwie kotwy wypuszczone na zewnątrz (w zależności od możliwości zamontowania) - na wszelki wypadek - na rozparcie.

    Zdradziłem tajemnice montażowe moich "speców"? Po to jest to forum, ale nie boję się konkurencji - kto by to chciał dublować - taki montaż musiałby kosztować kilka złotych więcej a i ile czasu potrzeba na to przykręcanie..! oczywiście sobie drwię..

  9. #12429
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia
    .....Po to jest to forum, ale nie boję się konkurencji - kto by to chciał dublować - taki montaż musiałby kosztować kilka złotych więcej a i ile czasu potrzeba na to przykręcanie..! oczywiście sobie drwię..
    i o to właśnie chodzi fin - by drwić sobie z "konkurencji", za jakiś czas będziemy mieli od cholery roboty - zarzucą tych dobrych poprawkami po tych..... ... tańszych
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  10. #12430
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    groomek

    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    358
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    jareko
    rozumiem, że można do Ciebie wysłać prośbę o wycenę i szczegóły odnośnie kompletu okien do nowbudowanego domu?
    buduję pod W-wą, płd część a dokładnie Tarczyn

  11. #12431
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał IVO333
    No offence, tak jak napisałem doświadczenia każdy ma swoje, teoretycy maści wszelkiej też muszą żyć z czegoś (praktykom polecam artykuły z Muratora dotyczące okien i montażu i wnikliwe ich przeczytanie...), grzech wielki popełniłem bo w moim domu żadne okno nie posiada (z premedytacją oczywiście) listwy progowej, mimo że jest lepiej niż gdyby ona była (wydaje mi się że wiem co piszę..) klientom nie proponuję takiego rozwiązania bo a nuż ktoś napisze potem piękną ekspertyzę w któtrej wyjdę na sierotkę która okno widziała tylko na obrazku...
    Prawie każdy montaż może być podważony przez teorię. Ile ośrodków tyle interpretacji.
    Ostatnio miałem "spięcie" z wykonawcą o listwę podparapetową - zosatwioną zgodnie z wytycznymi montażowymi..
    Ale że listwy są różne.. Spec powiedział że to fatalne rozwiązanie - generalnie "przemarza". I musialem nieźle tłumaczyć Inwestorowi i demonstrować że:
    1. Ma listwę podparapetową wielokomorową a nie cieniznę transportową.
    2. Okno jest dobrze spasowane z listwą, bo dobry Producent obrabia zgrzewy także od dołu i nie ma problemu że coś nie pasuje przez niewykończony zgrzew.
    3. Listwa jest dodatkowo uszczelniona z oknem za pomocą taśmy rozprężnej.

    Nie ma szans by takie okno przemarzało od strony parapetu. To się kiedyś dzialo ale nie z racji przemarzania, ale przez nieszczelnośc i i przewiewy. A te brały się z niedokładnej obróbki okna od dołu i niedopasowania listwy, zastosowania złej listwy, niedopianowania okna itp.
    Stąd profil podparapetowy ma wielu przeciwników - praktyków.
    Mówię to publicznie - może mój Klient to czyta - a ja powtarzam to co jemu - z pełną odpowiedzialnością za słowa - przed tysiącami użytkowników.

  12. #12432
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia
    ...1. Ma listwę podparapetową wielokomorową a nie cieniznę transportową.
    2. Okno jest dobrze spasowane z listwą, bo dobry Producent obrabia zgrzewy także od dołu i nie ma problemu że coś nie pasuje przez niewykończony zgrzew.
    3. Listwa jest dodatkowo uszczelniona z oknem za pomocą taśmy rozprężnej
    ..... przez nieszczelnośc i i przewiewy. A te brały się z niedokładnej obróbki okna od dołu i niedopasowania listwy, zastosowania złej listwy, niedopianowania okna itp.
    Stąd profil podparapetowy ma wielu przeciwników - praktyków.....
    Nie Fin, profil ma przeciwników wśród partaczy a nie praktyków. Tych którzy parapety wewnętrzne montują nie powierzchniowo na piane tylko na punkty, tych co nie pianuja parapetów zewnętrznych na styku z oknem, tych co na każdym kroku oszczędzają na materiale
    U siebie opisałem co i jak ...
    http://jareko.pl/5257/31412.htmlmontaż parapetów zewnętrznych
    http://jareko.pl/5257/31812.htmlmontaż parapetów wewnętrznych
    ...i wiesz co? Na inwestycji spotkałem sie w ekipa montująca parapety, po samochodzie firmowym rozpoznali z kim maja do czynienia i mało co mnie nie pobili gdyz okazało się ze coraz większą liczba inwestorów zaczyna domagać się takiego jak opisałem montażu - a jak go pogodzić ze stawka 10 zeta za 1 szt? Materiał wychodzi drożej hi hi hi
    Pamiętam montaż okien na Inwestycji "Mehofera". Po jej zakończeniu klientka zgłaszała nieszczelność okien na styku okna z parapetem. Komisyjnie wyrwano parapet. Co sie okazało? Ekipa montująca parapety nie dość ze zamontowała je beznadziejnie to na dodatek wydłubała spod listwy podparapetowej piane - nie wiadomo po co. Takie kwiatki tez się zdarzają.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  13. #12433

    Domyślnie

    jareko na Twojej stronce znalazłem artykuł o rozmieszczeniu klocków podporowych - domyślam się że najlepiej jak te klocki są wykonane z tworzywa a zaimpregnowane drewno może być?
    Tak się zastanawiam czy jak wejdzie ekipa to mam od nich oczekiwać że będą posiadali takie klocki? Jak Wy postępujecie ze swoimi klientami? Dodam, że okna kupione z montażem.
    Ludzi słuchaj, a swój rozum miej.

  14. #12434

    Domyślnie

    tak sobie szukam gdzie by kupić ewentualnie takie klocki ale jedyne jakie znalazłem to takie kształtem przypominające trójkąt np:
    http://allegro.pl/item714137650_klin..._15x43x95.html
    podłożysz taki pod okno to wystaje z dwóch stron to co później obcinacie go żeby nie wystawał czy macie inny na to patent?
    Ludzi słuchaj, a swój rozum miej.

  15. #12435
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    trzeba było zamówić usługę u mnie nie miałbyś dylematów
    Nic nie kupuje na allegro z założenia - mam swoich dostawców
    Zaimpregnowane drewno tez może być ale powiem Ci szczerze - jeszcze nie widziałem ekipy używającej klocków drewnianych zaimpregnowanych a szlajam się po rożnych inwestycjach od trzynastu lat
    A co do naszych patentów - sorki ale duża ich część pozostaje naszą tajemnicą
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  16. #12436
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Ekipa montażowa - stolarska - na ogół kliny "produkuje" we własnym zakresie - najczęściej z kopńcówek łat dachowych ktore są niby zaimpregnowane - z wierzchu. Poza tym nikt nie robi klinów z drewna złej jakości.
    Ale nie uważam by była konieczność impregnacji klinów. Większośc z nich i tak jest tylko na czas montazu - pozostałe - dystansowe - są w całości zapianowane i na ogól nie mają dostępu do znacznej wilgoci czy powietrza.

    Nie ma złych klinów - każdy tylko pasuje do innego miejsca.

  17. #12437

    Domyślnie

    no tak szczerze mówiąc to sie tego spodziewałem mam tylko nadzieję że ekipa która będzie u mnie robiła również ma "swój patent"
    Ludzi słuchaj, a swój rozum miej.

  18. #12438

    Domyślnie

    z takich niuansów gdzieś mi się obiło o uszy, że piana montażowa trzyma lepiej na (oczywiście oczyszczonym ale) lekko zwilżonym podłozu - może warto zaopatrzyć wykonawców w spryskiwacz do roślinek???
    nic to bedziemy kombinować i jak zwykle pilnować montażystów - pewnie będą sie w....ać ale mam to gdzieś - dzieki za rady chłopaki jak coś mi jeszcze się przypomni to się odezwę.
    Ludzi słuchaj, a swój rozum miej.

  19. #12439
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał mattdl
    z takich niuansów gdzieś mi się obiło o uszy, że piana montażowa trzyma lepiej na (oczywiście oczyszczonym ale) lekko zwilżonym podłozu - może warto zaopatrzyć wykonawców w spryskiwacz do roślinek???
    nic to bedziemy kombinować i jak zwykle pilnować montażystów - pewnie będą sie w....ać ale mam to gdzieś - dzieki za rady chłopaki jak coś mi jeszcze się przypomni to się odezwę.
    Ty chyba z innej epoki jesteś... Jak montażyści przyjadą bez spryskiwacza i klinów to trzeba ich pogonić w cholerę a nie im jeszcze gadżety kupować!
    Co do plastikowych klinów to zawsze daje się po dwa ustawione względem siebie o 180 stopni a jak do tego ustawisz je równolegle do przebiegu ramy a nie prostopadle to nic nie będzie wystawało i nic nie będzie trzeba obcinać.

  20. #12440

    Domyślnie

    A co sądzicie o stosowaniu styropianowej płyty podokiennej? Odpada prawdopodobnie problem klinów i braku piany , przewiewów ....... a może to tylko "bełkot marketingowy" ?
    Ciekawe o ile jest droższy montaż wówczas:

    np. taka

Strona 622 z 1568

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony