dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 628 z 1568
Pokaż wyniki od 12.541 do 12.560 z 31350
  1. #12541

    Domyślnie

    Bwojtek, z wielu umów które czytałem nie wynika nic, znam firmy gdzie jedynym dokumentem jest KP na zaliczkę, spory prawne i analizowanie umów mogą doprowadzić donikąd i trwać długo. Tak naprawdę ważne jest to co napisałem, czy firma ma klienta i swoje dobre imię w d... czy raczej nie.

    Pozdrawiam

  2. #12542
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    hmmm.. popastwcie sie nad moja umową

    U M O W A

    Umowa zawarta dnia ......................... roku pomiędzy zleceniobiorcą, , F.H.U. „Jar-Eko” Warszawa ul. Gorlicka 6/105 (NIP.113-007-77-92 REGON: 010446567), a Zleceniodawca .................................................. ............................................ tel ..............................
    montaż – .....................................

    1.Zamawiający zleca a Wykonawca zobowiązuje się do wykonania usługi budowlanej polegającej na wbudowaniu stolarki , zgodnie ze specyfikacja z materiałów Zleceniobiorcy zgodnie z zawartym załącznikiem.
    2.Realizacja umowy nastąpi do .............................. roku z możliwością przesunięcia na termin późniejszy na życzenie Inwestora, bez dodatkowych kosztów.
    3.Zleceniobiorca gwarantuje wykonanie Usługi zgodnie ze sztuką budowlaną. Wykonawca zobowiązuje się wykonać wszystkie prace zgodnie z zasadami i normami montażu okien, zgodnie z zasadami BHP oraz przy zachowaniu należytej staranności dla uzyskania długotrwałej ochrony budynku. Montaż poszczególnych elementów zostanie wykonany zgodnie z zaleceniami producentów oraz instrukcjami montażu, przy użyciu odpowiednich/oryginalnych akcesoriów, w sposób gwarantujący Zamawiającemu posiadanie pełnej gwarancji producentów na elementy (okna, klamki, okucia).
    4.Zleceniobiorca ponosi pełną odpowiedzialność za zwymiarowanie okien. Za kierunki otwierania, dodatkowe wyposażenie i inne, niezwiązane z wymiarami, wymagania odpowiedzialność ponosi Zamawiający, co potwierdza swoim podpisem na załączniku do umowy.
    5.Na wykonana Usługę zleceniobiorca wystawia pisemną gwarancję na okres 10 lat.
    6.Cena za wykonanie Usługi wynosi ...............................,- PLN w tym podatek od towarów i usług w stawce obowiązującej w dniu wystawienia faktury VAT.
    7.Warunkiem uruchomienia zlecenia jest wpłacenie .............,- PLN (dwadzieścia tysięcy pięćset złotych) na konto firmy F.H.U. „Jar- Eko” 02-130 Warszawa ul. Gorlicka 6 m 105. Raiffeisen nr. Rachunku xx xxx xxxx xxxx xxxx xxxx xxxx z dopiskiem ”zadatek na okna zgodnie z umowa z dnia ............................” Liczy się dzień wpływu środków do dnia ................................. roku, od tego dnia wyznaczony jest termin realizacji. Powyższa kwota, wpłacona na konto i stanowi zadatek w rozumieniu art. 394 kodeksu cywilnego, który zostanie przekazany zleceniobiorcy na poczet wykonania niniejszej umowy (dalej „Zadatek”). Dopłata , do pełnej wartości zamówienia, w wysokości ..................,- PLN nastąpi po wykonaniu montażu gotówką, na podstawie przedłożonej faktury VAT za wykonanie całości zlecenia ujętego w umowie.
    8.W przypadku niewykonania niniejszej Umowy przez Zleceniobiorcę w terminie do ................................. roku (chyba, że termin ten ulegnie przesunięciu zgodnie z brzmieniem punktu 2 niniejszej umowy), Zleceniodawca może wyznaczyć dodatkowy 10-dniowy (dziesięciodniowy) termin wykonania niniejszej umowy, zaś po jego bezskutecznym upływie od umowy odstąpić i zażądać zapłaty dwu krotności Zadatku. W przypadku wykonania niniejszej umowy Zadatek ulegnie zaliczeniu na poczet ceny za usługę.
    9.W sprawach nie uregulowanych niniejszą umową maja zastosowanie przepisy Kodeksu Cywilnego
    10.Strony zobowiązują się do polubownego załatwienia wszelkich ewentualnych sporów w drodze negocjacji. Jednak w przypadku, gdy Strony nie dojdą do porozumienia w terminie 30 dni od momentu rozpoczęcia negocjacji, spór zostanie poddany rozstrzygnięciu sądów powszechnych.
    11.Uzgodniona cena jest cena ostateczną i nie ulega zmianie bez względu na późniejszą ewentualną zmianę cen.


    wszelkie uwagi mile widziane
    Proponowałbym zwrócić uwagę na punkt.4 i 7
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  3. #12543

    Domyślnie montaż rolet naokiennych

    Witam,

    Mam pytania dotyczące montażu okien z roletami nadokiennymi typu BeClever (konkretnie firmy Krispol) z rewizją od wewnątrz. Skrzynka rolety ma grubość 24.5 cm (grubość muru), tj. jest z wkładką termoizolacyjną. Jak wiadomo taki system rolet nie pozwala na przytwierdzenie górnej części ramy okiennej do nadproża, gdyż do górnej ramy okna będzie przymocowana skrzynka rolety. Jak już napisano na tym forum ma to określone konsekwencje.

    Chciałbym się dowiedzieć jak prawidłowo mocować rolety w tym wypadku, niestety także dla okien o szer. powyżej 150cm, tak aby przynajmniej zminimalizować ew. problemy ze sztywnością całej konstrukcji. Dodam też, że nadproże jest zbudowane z dwóch belek strunobetonowych 11cm x 10cm.

    Wyobrażam sobie, że samą skrzynkę rolety (przymocowaną wcześniej do ramy okna) można po wstawieniu całości w otwór murowy przytwierdzić do nadproża przy pomocy albo dybli albo kotew. W pierwszym wypadku dybel mocuje skrzynkę do DOLNEJ części belki wewnętrznej. W drugim wypadku kotew jest najpierw przyśrubowana do skrzynki a potem przymocowana do BOCZNEJ części belki wewnętrznej . Między nadproże a skrzynkę wkłada się pasek styropianu (czy tak?).

    1. Które rozwiązanie jest tutaj lepsze kotew czy dybel (jeśli ma to jakiekolwiek znaczenie)?

    2. Czy ilość tych mocowań ma być taka sama jak w przypadku montażu okna bez skrzynki czy gęściej? (Wydaje mi się jednak, że większa liczba mocowań i tak nie wpłynie na zwiększenie sztywności, bo sama skrzynka jest mało sztywna.)

    3. Belka strunobetonowa zawiera strunowe zbrojenie (zapewne w dolnej części); czy wobec tego można w niej wiercić gdziekolwiek otwory na dyble/kotwy? (jakiej średnicy i długości dyble/śruby?)

    Pozdrawiam.

  4. #12544
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    nic ci to nie da. Realnie ścianka obudowy rolety nie spełni pokładanych nadziei gdyż nie jest sztywna
    jedyne rozwiązanie - tam gdzie szerokość przekracza 150 najlepiej zamienić BeClewera na Elewacyjna z rewizja od zewnątrz
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  5. #12545

    Domyślnie

    To znaczy, że nie ma co w ogóle przytwierdzać skrzynki do nadproża? Pozdrawiam!

    PS. Na zmianę systemu rolet jest już za późno.

  6. #12546
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał masia!
    w ogóle cała ta sytuacja to kolejny odcinek filmu "Alternatywy 4".
    masia, jak znam życie i nabywców okien, to Ty przedpłaciłaś 100%, a firma Tobie w zamian udzieliła extra 5% rabatu. Jeśli tak było, to i Ty i forumowicze mają przykład czy warto tak robić, czy jednak lepiej być mądrym przed szkodą.

    Nie wiedząc nic o "wadach" wykonanych robót oraz treści dokumentów związanych z zawartą przez Ciebie transakcją każda zaoczna rada może bardziej zaszkodzić niż pomóc w ewentualnym dalszym sporze jeśli taki zaistnieje. Jedno co możesz zrobić, to przeczytaj sobie ustawę o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej, zapisy kc o skutkach niewykonania zobowiązań i tak na zapas zapisy dotyczące umów o dzieło. Sprawa do rozstrzygnięcia trudna nie jest.
    Możesz też zrobić jeszcze jedno. Wszystkie ustalenia, wezwania, uzgodnienia, wszystko od tej pory na piśmie!!!. Telefonujesz, potwierdź telefon i uzgodnienia choćby mailem.
    Życzę powodzenia w boju. Jeśli potrzebujesz bardziej konkretnej informacji proszę o kontakt, jak mnie odnaleźć już wiesz, bo byłaś

    Pozdrawiam
    PRO QUALITY

  7. #12547
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał neko
    To znaczy, że nie ma co w ogóle przytwierdzać skrzynki do nadproża?...PS. Na zmianę systemu rolet jest już za późno.

    przyjrzyj sie dokładnie konstrukcji, wyobraź sobie co da zamocowanie górnej części rolety - nie ma najmniejszego sensu - uwierz bądź nie
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  8. #12548
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Tak sobie wczoraj czytalem te "pastwienie" się nad montażem i za dużym luzem od dołu.. Już w oderwaniu od tego konkretnego przypadku wymiany okien i nie do końca oczywistych okoliczności mam wniosek:
    - czy oby nie przesadzacie?
    Jak mają wyglądać na budowie idealne luzy montażowe???
    Chiałbym tak mieć na każdej inwestycji, ale w praktyce jest tak, że otwory prawie zawsze mają różną wysokość - zwykle w zakresie od 147 do 156cm, przy czym na jednej budowie ta rozpiętość jest średnio do 2-3 cm.
    Nie można w to miejsce pasować idealnych do otworów wysokości okien, bo przy wykańczaniu okaże się, że parapety zamiast równej linni przypominają fale Dunaju. A jak się ustawi dobrze doły, do górne nadproża będą różne.
    W praktyce na montazu okna się poziomuje i może się zdarzyć, że jedno ma luz górny 1cm a drugie nawet 3cm.
    Oczywiście dla teoretyków wina jest "pomiarowca", bo powinien był przekazać Inwestorowi rozbieżności i wymóc przygotowanie i wyrównanie otworów na budowie. Tylko kto i jak będzie podmurowywał okno o 2 cm???

    A Ty Masia.. dobrze że pilnujesz swojego, ale by nieco uspokoić swoje nerwy zapytaj szefa ekipy dlaczego tak właśnie wyszło? Może jest na to jakieś racjonalne i obiektywne wytłumaczenie i okaże się że zamiarem ekipy było Twoje tylko dobro a nie pomyłka.
    Łatwo jest krytykować na forum, ale zapewniam, że tak można się pastwić nad 95% montaży i dla połowy z nich będzie to krzywdzące.

  9. #12549
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    przygotowanie prawidłowych otworów okienno-drzwiowych w polskiej budowlance to wielki problem. Oczywiście pałeczka jest po stronie murarzy czy wykonawców wylewek zwykle jastrychowych.
    Niestety, ale plastik ma to do siebie, ze odkształca się trwale - nie powraca do stanu zero.

  10. #12550
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    co do wytrzymałości szkła - szyba o klasie P4 A czyli vsg 44.4 (grubość 9,5 mm) oprawiona w ramiak okienny czy drzwiowy ma o wiele większą wytrzymałość niż wolna tafla.
    przykładem są zdjęcia z pacyfikacji KDT gdzie takie szkło było uzyte do drzwi zewnętrznych. Szyby owszem pękły pod wpływem uderzeń kamieni ale dalej utrzymywały się w ramie.
    Są oczywiscie szyby grubsze, mocniejsze a wręcz mozna wyprodukować szybkę, której nie da się ROZBIĆ standardowymi narzędziami czyli siekiera, łom, kamień a nawet kilof. Problemem są koszta aczkolwiek zdarzają się Klienci, którzy nie żałują pieniążków na bezpieczeństwo

  11. #12551
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    stary

    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    1.596

    Domyślnie

    Pokłony i szacun dla kolegów za cierpliwość

    Cytat Napisał finlandia
    Tak sobie wczoraj czytalem te "pastwienie" się nad montażem i za dużym luzem od dołu.. Już w oderwaniu od tego konkretnego przypadku wymiany okien i nie do końca oczywistych okoliczności mam wniosek:
    - czy oby nie przesadzacie?
    Jak mają wyglądać na budowie idealne luzy montażowe???
    Chiałbym tak mieć na każdej inwestycji, ale w praktyce jest tak, że otwory prawie zawsze mają różną wysokość - zwykle w zakresie od 147 do 156cm, przy czym na jednej budowie ta rozpiętość jest średnio do 2-3 cm.
    Nie można w to miejsce pasować idealnych do otworów wysokości okien, bo przy wykańczaniu okaże się, że parapety zamiast równej linni przypominają fale Dunaju. A jak się ustawi dobrze doły, do górne nadproża będą różne.
    W praktyce na montazu okna się poziomuje i może się zdarzyć, że jedno ma luz górny 1cm a drugie nawet 3cm.
    Oczywiście dla teoretyków wina jest "pomiarowca", bo powinien był przekazać Inwestorowi rozbieżności i wymóc przygotowanie i wyrównanie otworów na budowie. Tylko kto i jak będzie podmurowywał okno o 2 cm???

    A Ty Masia.. dobrze że pilnujesz swojego, ale by nieco uspokoić swoje nerwy zapytaj szefa ekipy dlaczego tak właśnie wyszło? Może jest na to jakieś racjonalne i obiektywne wytłumaczenie i okaże się że zamiarem ekipy było Twoje tylko dobro a nie pomyłka.
    Łatwo jest krytykować na forum, ale zapewniam, że tak można się pastwić nad 95% montaży i dla połowy z nich będzie to krzywdzące.
    Jak zwykle- popieram
    W swojej karierze znajdę może 2-3 budowy, gdzie rozpiętość otworów nie przekraczała +-1 cm, pozostałe - jak opisał finlandia, parę cm w każdą stronę.
    Zawsze pytam klienta- czy robić okna do otworów czy "uśredniać" wymiary -oczywiście w granicach zdrowego rozsądku . Jeżeli jest on przekroczony- zalecam domurowanie lub rozkucie - zawsze to wygląda estetyczniej niż wspomniane fale na jednej elewacji czy w jednym pokoju.

    Często zadaję inwestorom pytanie: gdzie podziała się ich dokładność w momencie odbioru robót murarskich skoro wymagają takowej od montażysty czy pomiarowca?

  12. #12552
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    stary

    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    1.596

    Domyślnie

    Cytat Napisał Charlie
    ....Niestety, ale plastik ma to do siebie, ze odkształca się trwale - nie powraca do stanu zero.
    A drewno powraca???? w jakim stopniu???? Nie przesadzaj ....
    Plastik sam nie zawsze powraca, ale są sposoby na wyprostowanie skrzydła i to szybciej niż w oknie drewnianycm Pod warunkiem, że jest tam włozone zalecane wzmocnienie do takiego gabarytu. Gorzej oczywiście z wyprostowaniem otynkowanej ramy, i to zarówno w drewnie jak i pcw.

  13. #12553
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    stary

    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    1.596

    Domyślnie

    Cytat Napisał bwojtek
    ...Nie mam pewności, że film nie jest autentyczny ale obiektywne spojrzenie na sprawę pozwala mi tak przypuszczać. Bo jak wytłumaczyć, że złodziej próbuje jak debil walić kilka (kilkanaście?) minut w szyby robiąc sobie przy tym większe i mniejsze przerwy? Jaki idiota przyjmuje taką metodę (walenie siekierą w szybę) włamania widząc jej bezcelowość i domyślając się, że obiekt jest monitorowany (nie widzę tego na filmie ale domyślam się, że standardowo informujące o tym naklejki są na szybach)? Poza tym siedząc kilkanaście lat w branży nie spotkałem się z przypadkiem takiego "słodkiego listu" (...i przy tym bezinteresownego) od klienta, któremu właśnie próbowano się włamać i musiał wymieniać szyby... Szkoda, że nie mamy informacji co to był za obiekt, że ktoś próbował go tak bezpardonowo atakować? Jeżeli to był skład materiałów odurzających albo przynajmniej sklep monopolowy to by wiele wyjaśniało
    Jeżeli film jest autentyczny to powiem jedno- wyjątkowo głupi złodziej
    Więcej luzu i dystansu ludziska!

  14. #12554

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia
    Tak sobie wczoraj czytalem te "pastwienie" się nad montażem i za dużym luzem od dołu.. Już w oderwaniu od tego konkretnego przypadku wymiany okien i nie do końca oczywistych okoliczności mam wniosek:
    - czy oby nie przesadzacie?
    Jak mają wyglądać na budowie idealne luzy montażowe???
    Chiałbym tak mieć na każdej inwestycji, ale w praktyce jest tak, że otwory prawie zawsze mają różną wysokość - zwykle w zakresie od 147 do 156cm, przy czym na jednej budowie ta rozpiętość jest średnio do 2-3 cm.
    Nie można w to miejsce pasować idealnych do otworów wysokości okien, bo przy wykańczaniu okaże się, że parapety zamiast równej linni przypominają fale Dunaju. A jak się ustawi dobrze doły, do górne nadproża będą różne.
    W praktyce na montazu okna się poziomuje i może się zdarzyć, że jedno ma luz górny 1cm a drugie nawet 3cm.
    Oczywiście dla teoretyków wina jest "pomiarowca", bo powinien był przekazać Inwestorowi rozbieżności i wymóc przygotowanie i wyrównanie otworów na budowie. Tylko kto i jak będzie podmurowywał okno o 2 cm???

    A Ty Masia.. dobrze że pilnujesz swojego, ale by nieco uspokoić swoje nerwy zapytaj szefa ekipy dlaczego tak właśnie wyszło? Może jest na to jakieś racjonalne i obiektywne wytłumaczenie i okaże się że zamiarem ekipy było Twoje tylko dobro a nie pomyłka.
    Łatwo jest krytykować na forum, ale zapewniam, że tak można się pastwić nad 95% montaży i dla połowy z nich będzie to krzywdzące.
    No właśnie jak mam teraz podmurować okna o 2 cm?Dom kupiłam gotowy,więc nie mogłam dopilnować jego budowy Ale czy to,że mam dom dziesięcioletni znaczy,iż można przy jego remoncie robić wszystko co się żywnie podoba?
    Proszę,przeczytaj uważnie moje posty-opisuję tam (w wielkim skrócie jak wyglądała moja rozmowa z szefem ekipy).Próbowałam uspokoić swoje nerwy i racjonalnie przedstawić moje racje poparte konkretnymi przykładami pokazanymi palcem,ale ten pan już przyjechał wrogo nastawiony i moje usilne próby spokojnej rozmowy trafiały w próżnię.Zadałam to pytanie o którym piszesz-nie uzyskałam na nie racjonalnej odpowiedzi.
    Nie pastwię się nad nikim.Zauważ,że nawet raz w moich wypowiedziach nie padła żadna nazwa własna.Napisałam na forum z prośbą o obiektywne opinie ludzi znających się na rzeczy,ponieważ sama ekspertem nie jestem do czego otwarcie się przyznaję.Zapytałam czy takie szczeliny są normą.Ale chyba po to jest to forum,żeby ludzie tacy jak ja mogli mieć to za co zapłacili-czyli okna dobrze wyprodukowane i zamontowane.A może się mylę?Wieczorem spróbuję wrzucić na forum parę fotek,żebyście mieli jasny obraz sytuacji.
    Jeśli wczoraj napisałam coś nie tak to przepraszam,ale w wielkim stresie byłam


  15. #12555

    Domyślnie

    A jeśli chodzi o fale dunaju to ja mam te problemowe okna każde na innej ścianie,więc to też chyba nie było powodem....

  16. #12556

    Domyślnie

    Cytat Napisał neko
    To znaczy, że nie ma co w ogóle przytwierdzać skrzynki do nadproża? Pozdrawiam!

    PS. Na zmianę systemu rolet jest już za późno.
    Skontaktuj się z panią Justyną Bańczyk w firmie Isofas (www.isofas.pl) - tel. +48 (032) 3701340. Oni ten problem bardzo ciekawie i chyba skutecznie rozwiązali - mam nadzieję, że zechcą podzielić się tym rozwiązaniem z Tobą. pzdr

  17. #12557

    Domyślnie



    tak wygląda przygotowana powierzchnia pod wtryśnięcie piany

  18. #12558
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał masia!


    tak wygląda przygotowana powierzchnia pod wtryśnięcie piany
    Sorry ale co jest na tym zdjęciu? Najbardziej to mi się kojarzy z oglądanym przez mikroskop zdjęciem liścia albo włosa...

  19. #12559

    Domyślnie




    a to te szczeliny o których pisałam.Dodam,że są to okna z okuciami i szybami antywyważeniowymi.
    Takich zdjęć mam o wiele więcej,jednakże nie chciałabym nikogo zanudzać.

    Czy teraz mogę prosić o Wasze opinie?

  20. #12560
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    nie kumam - patrze na te zdjęcia i nie kumam o co biega
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

Strona 628 z 1568

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony