dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 629 z 1566
Pokaż wyniki od 12.561 do 12.580 z 31306
  1. #12561
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Maisa! Daj zdjęcie tego samego okna od strony zewnętrznej bo bez tego nie można zająć żadnego stanowiska...

  2. #12562
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    i z większej odległości by było naprawdę coś widać
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  3. #12563

    Domyślnie

    Niestety zdjęcie musiałam zrobić od środka wychylając się na drugą stronę,więc jest do góry nogami. To czarne to listwa podparapetowa.Ale ten gruz pod (na zdjęciu nad) nią chyba widać?...

  4. #12564
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    sorki - ale mam prośbę
    zrób zdjęcia jeszcze raz - nie gruzu tylko okien i pogrupuj
    okno1 zdjęcie od wewnątrz i od zewnątrz
    okno2 zdjęcie od wewnątrz i od zewnątrz
    itd
    i z większej odległości - wtedy można cokolwiek powiedzieć
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  5. #12565

    Domyślnie

    Cytat Napisał bwojtek
    Maisa! Daj zdjęcie tego samego okna od strony zewnętrznej bo bez tego nie można zająć żadnego stanowiska...
    a niby jak mam wyleżć na dach?...
    Od górnej krawędzi ościeżnicy do muru jest 4 cm.
    To drugie zdjęcie ,na którym jest kolorowe okno zrobione jest od zewnątrz.

    Ale dla Was wszystko Zamieszczę inne zdjęcia,tylko trochę zejdzie,bo to jednak długo trwa...

  6. #12566
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał masia!
    ...a niby jak mam wyleźć na dach?....
    wystarczy wychylić rękę przez okno
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  7. #12567

    Domyślnie

    ok,już mam




    Na ostatnim zdjęciu pozostałości piany po starym oknie.




    okno od wewnątrz



    i od zewnątrz





    A to okno od wewnątrz do którego musiałabym wyleżć na dach Ale jutro zobaczę co się da zrobić....

    Czy teraz lepiej?Jeśli zdjęcia powinny być jeszcze z większej odległości to jutro zrobię inne.

  8. #12568
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał masia!
    coz... mogli jednak zamieść i powinni to uczynić ale... zalezy co i jak dalej będą robić, nie ma parapetu zewnętytrznego wiec mogą do końca nie schrzanić tego montażu
    Cytat Napisał masia!



    hmm...jednak okienko troszkę za małe na wysokości zaś jakby za szerokie w poziomie ale głowy sobie uciąć nie dam ;P - zupełnie inaczej widać niektóre rzeczy patrząc bezpośrednio
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  9. #12569

    Domyślnie

    To chyba teraz wypada kłasc drugi parapet od środka , a na górze to nie wiem co wymysleć ?- górny parapet .
    Masz powiem Ci duzy problem.
    Nie zdawaam sobie sprawy jaka byłam szczęściarą gdy kilka lat temu wymieniałam okna w starym budynku.
    Po zamontowaniu żadnych dziur , glify obrobione - słowem - czary mary i okna zmienione.
    Teraz dopiero to doceniam i do mojego montażu pewnie kolejny raz to wziełabym poprzednią ekipę . Tylko ,że wtedy to były okna innego producenta.

  10. #12570

    Domyślnie

    Jareko a co z oknami które zostały już zapiankowane na taką powierznię?Tyle naczytałam się o mostkach termicznych,zawilgoceniu ścian,że boję się zosrtawić tak te okna.Czy moje obawy są słuszne?O skutkach za małych oknach też czytałam same negatywne rzeczy.Co robić z tym dalej?

  11. #12571

    Domyślnie

    Ze już o względach estetycznych i stracie światła nie wspomnę....

  12. #12572
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Okno, które jest zapianowane wygląda na prawidłowo dobrane do otworu - na dole pozostała listwa montażowa pozwalająca prawidłowo zamontować parapet zewnętrzny.
    Natomiast to bez piany wygląda na zbyt niskie ale za to za szerokie. Do tego zastanawiam się jak wykonawca ma zamiar zamaskować kotwy montażowe?
    Opinie nie są pewne na 100% bo zdjęcia przedstawiają małe fragmenty okien i są zrobione pod kątem.

  13. #12573

    Domyślnie

    Ale dlaczego w innych oknach listwa podparapetowa chowa się za parapet wewnętrzny a przy tym dolna krawędż listwy wisi 2 cm nad nim?póżniej zamieszczę zdjęcia całych okien.

  14. #12574

    Domyślnie

    Pytanie ... co lepiej wybrać?
    Dotyczy wymiany okien PCV w bloku.
    Ceny porównywalne (+/- 2%)

    wariant1:

    producent "SZEKO" Zgierz ul. Piątkowska
    - profil 6-kom. Decco
    - okucia Maco

    wariant 2:

    producent "DANKAR" Zgierz ul. Szczawińska
    http://www.dankar.com.pl/

    - profil 5-komor. Aluplast 4000
    - okucia WinkHaus

    Czy może ktoś podpowiedzieć jakiś inny, kolejny wariant dla miasta Zgierz (woj. łódzkie)

  15. #12575
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ewela1283

    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Posty
    1

    Domyślnie

    witam serdecznie
    mam prośbę o pomoc w wyborze okien - chce wymienić w mieszkaniu okna zależy mi na tym, żeby okna wyciszyły mieszkanie - mieszkam przy ruchliwej ulicy z torami tramwajowymi a w dodatku tworzy się tam taka "studnia" - bloki po jednej i drugiej stronie ulicy...
    zaproponowano mi w dobrej cenie okna Veca oraz nieco drożej Prestige z dodatkowym wyciszeniem koszt oku jest taki sam ok. 1400 zł...
    które lepiej zamówić?

  16. #12576
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.212

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewela1283
    zależy mi na tym, żeby okna wyciszyły mieszkanie - mieszkam przy ruchliwej ulicy z torami tramwajowymi a w dodatku tworzy się tam taka "studnia" - bloki po jednej i drugiej stronie ulicy...
    zaproponowano mi w dobrej cenie okna Veca oraz nieco drożej Prestige z dodatkowym wyciszeniem koszt oku jest taki sam ok. 1400 zł...
    które lepiej zamówić?
    Bardzo dobre pytanie pod warunkiem, że znasz już wartość poziomu hałasu obciążającego (Lobc) oraz izolacyjność akustyczną właściwą okien (RA2). Moja rada wybieraj te o lepszym RA2.

    Oczywiście mówimy o RA2 okna. Nie o szybach!!! Chyba, że chcesz same szyby kupić. Dobrze byłoby również pamiętać o odpowiednim montażu, bo hałas jest jak woda, znajdzie drogę przez każdą szczelinę.

    Jeśli to co napisałem, to za mało, więcej znajdziesz tu:

    http://oknotest.pl/1/news/artykuly/z...alas_oknem.php

    Pozdrawiam
    PRO QUALITY

  17. #12577
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.070

    Domyślnie

    Cytat Napisał masia!
    pytanie o którym piszesz-nie uzyskałam na nie racjonalnej odpowiedzi.
    Nie pastwię się nad nikim.Zauważ,że nawet raz w moich wypowiedziach nie padła żadna nazwa własna.Napisałam na forum z prośbą o obiektywne opinie ludzi znających się na rzeczy,ponieważ sama ekspertem nie jestem do czego otwarcie się przyznaję.Zapytałam czy takie szczeliny są normą.Ale chyba po to jest to forum,żeby ludzie tacy jak ja mogli mieć to za co zapłacili-czyli okna dobrze wyprodukowane i zamontowane.A może się mylę?Wieczorem spróbuję wrzucić na forum parę fotek,żebyście mieli jasny obraz sytuacji.
    Jeśli wczoraj napisałam coś nie tak to przepraszam,ale w wielkim stresie byłam

    Masia, ależ ja wcale nie mam uwag w stsosunku do Ciebie a jedynie ogólnie..
    Sam jestem wykonawcą i wiem jak problematyczne potrafią być wymiany okien. Najchętniej bym z tego zrezygnował i montował tylko "surówki", ale przecież tak nie wypada.. Bo jak to zrobić? Czasem by było dobrze trzeba przewidzieć odpowiednie poszerzenia, listwy i jeszcze kto wie jakie cuda, skalkulować materiały i pracę.. a klient pójdzie dalej gdzie mu wycenią okna typowe pasowane na siłę do otworu i montaż standard..
    W Twoim wypadku trudny był chyba siding - obawiam się ze jest zrobiony "węgarek" od zewnątrz - także w obrębie parapetu - tzn. parapet zewnętrzny jest wyżej niż ten wewnętrzny i może z tego powodu to okno wylądowało tak wysoko nad starym parapetem? Ze zdjęcia wynika że ciężko będzie podnieść parapet wewnętrzny, bo wymagałoby to rozbiórki całego obicia z drewna... ale dałbym w to miejsce listwę - między oknem a starym parapetem.
    Ta dziura na górze? Faktycznie, trochę za duża i zdjęcie nie pokazuje powodu dlaczego tak wyszło.. może to właśnie bylo okno typowe - niższe niż potrzeba? Możesz próbować domagać się "odpowiedniego" okna - cokolwiek by to nie znaczyło lub załatać tą dziurę twardym styropianem. Po obrobieniu mało kto się pozna...

    A tak poza tym zbliża mi sie tysięczny post i nie będę go "marnował" na byle słowo, więc może będę milczał czekając na coś powazniejszego jak ta sprawa..

  18. #12578

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewela1283
    witam serdecznie
    mam prośbę o pomoc w wyborze okien - chce wymienić w mieszkaniu okna zależy mi na tym, żeby okna wyciszyły mieszkanie - mieszkam przy ruchliwej ulicy z torami tramwajowymi a w dodatku tworzy się tam taka "studnia" - bloki po jednej i drugiej stronie ulicy...
    zaproponowano mi w dobrej cenie okna Veca oraz nieco drożej Prestige z dodatkowym wyciszeniem koszt oku jest taki sam ok. 1400 zł...
    które lepiej zamówić?
    Według poradnika "Jak kupić dobre okna?" (wreszcie przysłali!) : "średnia różnica wartości poziomu hałasu pomiedzy pomieszczeniem a źródłem hałasu wynosi ok. 40 dB. Okien o takiej mniej więcej izolacyjności akustycznej powinni więc zatem szukać zainteresowani inwestorzy." W katalogu tego poradnika jest okno Alphaline Plus z firmy Witraż, które ma wsp. Rw= 39 (-2;-4) dB.. no to byłoby chyba już prawie... prawie... a i pozostałe parametry ma naprawdę całkiem w porzo.
    I jeszcze jedno: napisali tu, że jeżeli poziom hałasu w pomieszczeniu zmniejszy się o 10 dB w stosunku do tego na zewnątrz, to odczuwane jest to przez lokatora jak zmniejszenie się hałasu o połowę. Zrozumiałem z tego, że jak otworzysz okno i słyszysz duży hałas, to po jego zamknięciu przyjmując, że ma izlacyjność 10 dB hałas ten zmniejszy się o połowę (chyba dobrze kombinuję?). Jak okno ma izolacyjność 20 dB, to hałas zmniejszy się o kolejną połowę (połowy?), a więc do 1/4 hałasu zewnętrzego. Jak 30 dB, to o kolejną połowę tej "ćwiartki" czyli do 1/8 hałasu zewnętrznego, a jak ma 40 dB to znowu o kolejną połowę, a więc do 1/16 poziomu hałasu na zewnątrz! Jeśli więc, jak piszą w tym poradniku, hałas ruchliwej ulicy to ok. 90 dB, to kiedy zastsujesz okno o Rw=40 dB odczuwać będziesz 1/16 tego hałasu, a więc nie więcej niż 6 dB. A jak tu podali szum liści powoduje hałas 20 dB, a tykanie zegara (?) "hałasuje" 30 dB. Więc chyba rzeczywiście te 6 dB byłoby OK..
    Zajefajny ten poradnik.. czytam dalej..

  19. #12579

    Domyślnie

    Cytat Napisał bwojtek
    Cytat Napisał forek
    Ale najwazniejsze, nie płać, dokąd nie będziesz przekonana, że wszystko jest OK. Ja tak robię i zazwyczaj to najlepiej skutkuje.. pzdr
    Skutkuje na niedouczonych sprzedawców więc nie namawiaj klienta do łamania prawa! Pole do popisu w dziedzinie prawidłowego postępowania klienta pozostawiam koledze TEST. Powiem tylko, że postawa "nic nie podpiszę i nie zapłacę" skutkować może dużymi konsekwencjami finansowymi dla klienta jeżeli sprzedawca to mądrze rozegra.
    Wojtku, to jest bardzo ciekawy wątek i sądzę, że może być bardzo pouczający dla każdego użytkownika tego forum. Czy mógłbyś tą swoją myśl rozwinąć?

    Bo w moim przekonaniu dostawca, który dostarcza mi okno bez Karty Wyrobu i bez Instrukcji Montażu łamie zapisy jakiejś tam ustawy, a to znaczy, że wprowadza do obrotu handlowego towar wbrew przepisom. Czy chciałeś powiedzieć, że jeśli za taki towar odmówię zapłaty do czasu jego "legalizacji" to naruszę jakieś inne przepisy? To jest naprawdę b. ciekawe...

  20. #12580
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    w Twoim przypadku okno powinno mieć wartość Rw > 40 dB. Szyba w oknie z profili PVC winna mieć 2 dB większe niż zakładana do uzyskania. Aby oczywiście precyzyjnie określić warość Rw dla okna należy przeprowadzić badanie SONOMETREM wartość dźwięku/hałasu dochodzącą do pokoju od jego źródła. Z tego co pamiętam to takie badanko kosztuje ok 1500 pln - Politechnika ma takie możliwości. Wygląda to w ten sposób, że na 24 godziny ustawia się urządzenie w pokoju na elewacji atakowanej.
    W tej cenie jest oczywiście kwit z wyliczeniami
    UWAGA: słyszałem, że jeśli hałas przekracza dopuszczalny przez UE próg dla danego obiektu mieszkalnego to sprytny adwokacina może nieźle namieszać włodarzom danej miejscowości
    Lepszą dźwiękoszczelność maja profile wielokomorowe a najlepszą kantówka drewniana czyli pełna budowa.

Strona 629 z 1566

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony