dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 632 z 1568
Pokaż wyniki od 12.621 do 12.640 z 31350
  1. #12621
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Vafel
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    1.923
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    100

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia
    A ja myślę Forek, że tu wcale nie "krzyk" na forum sprawił, że Vafel dostał to co powinien. Troszkę konsekwencji (jeden telefon więcej zanim problem został wystukany w internecie) i dałoby się dojść do porozumienia na linni Klient-Sprzedawca.
    No przepraszam, ale ja nie mam obowiązku wiedzieć, że szefowa jest nerwowa i że z takimi sprawami to powinienem uderzać do szefa, a nie do niej. Zadzwoniłem - odberała szefowa. Wyłuszczyłem sprawę (w mojej opinii banalną - chciałem kupić kilka osłonek, bo mi tynkarze zgubili) i okazało się, że to jest WIELKI PROBLEM!!! Co według Ciebie jako klient powinienem jeszcze zrobić?
    A w internecie wstukałem co wstukałem, bo szukałem odpowiedzi na pytania. Nie obsmarowywałem z nazwiska ani sprzedawcy, ani producenta okien (bo on tutaj w ogóle nic już nie jest winny)...

    Po prostu szkoda mi tego, że przed zakupem okien relacje na linii sprzedawca (w osobie szefowej)-klient były zupełnie inne niż po zakupie...

  2. #12622
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Vafel, ależ ja nie mam na mysli Ciebie. Tak jakoś Twój przypadek się zbiegł w czasie z moimi przemyśleniami i uznałem to za dobrą okazję by o tym napisać.
    Postępowanie Twoje czy też obecnej na tej stronie Masi jest jak najbardziej w porządku. Nie masz pretensji, a jedynie sprawę.. I jak zauważyłeś wcześniej ubolewałem że ktoś tak może potraktować Wasze sprawy - bo uważam że całe to zamieszanie nie powinno było się zdarzyć.

  3. #12623

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia

    Ubolewam jak czytam mocno przesadzone posty.. Drobiazg który uszedłby w całości lub znalazł rozwiązanie przy dobrym kontakcie na forum urasta do miana rzeczy decydującej o sukcesie.
    I ubolewam jak przez całą stronę tego wątku nie natrafię na dobre słowo.. tylko te "problemy" - czasem można odnieść wrażenie że wszystko jest fatalne a sprzedawcy tylko patrzą jak tu wyciągnąć kasę i zapomnieć o Kliencie.
    Boli mnie taka ocena tej branży i nie zgadzam się Forku z Twoim podejściem i oceną tej branży. Uogólniając krzywdzisz bardzo wielu uczciwych sprzedawców.
    Wybaczcie, że taki "aktywny" się zrobiłem, ale naprawdę wciągnęła mnie ta rozmowa... Bo przecież powszechnie wiadomo, że o sukcesie decydują drobiazgi i to ich suma decyduje o ostatecznej opiniii. Nakrzyczenie na klienta, że zgubił osłonki działa na minus, dostarczenie mu ich w prezencie i dodatkowa regulacja okucia (gratis!) działa na plus - to tylko metody budowania wizerunku firmy... I nie o uczciwość tu chodzi, ale o brak profesjonalizmu. I to zarówno tego pomiarowo- montażowego jak u Masi, jak i tego biznesowego, jak owa "szefowa" u Vafela. Zauważyłem, i myślę, że wielu z was to potwierdzi, że w pogoni za klientami (sprzedawcy) albo za zleceniami (wykonawcy) i za najniższą ceną, mało kto kalkuluje serwis posprzedażowy (pousługowy?). A przecież jak mi piec c.o. instalowali, to po miesiącu pan serwisant podjechał do mnie (nieproszony!) na piec popatrzył, coś tam podokręcał (albo i nie), automatykę posprawdzał, kawę wypił, pogadał i pojechał.. pomyślałem, że ktoś nad tym jednak czuwa.. A "okniarze"? Okna wstawili, kasę wzięli i nigdy więcej o nich nie usłyszałem.. Tej wiosny jeden zaczep od okucia mi się wyrwał i chętnie odpłatnie bym ich zaangazował, żeby mi to naprawili - ale nawet tego punktu sprzedaży już nie ma.. (ale gwarancję to na 10 lat dawali!) I tak jak wizerunek firmy budują "drobiazgi", tak wizerunek branży budują doświadczenia z "drobnymi" firmami.. a te, każdy ma własne. I dlatego branżę instalacyjną postrzegam jako profesjonalną, a branżę okienną jako dość mocno "zróżnicowaną"... Więc spytam Was, którzy zawodowo na codzień w tej branży funkcjonujecie: czy uważacie, że większość sprzedawców i montażystów w tej branży można nazwać profesjonalistami?

  4. #12624
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał forek
    ....Tej wiosny jeden zaczep od okucia mi się wyrwał i chętnie odpłatnie bym ich zaangazował, żeby mi to naprawili - ale nawet tego punktu sprzedaży już nie ma.. (ale gwarancję to na 10 lat dawali!) ...czy uważacie, że większość sprzedawców i montażystów w tej branży można nazwać profesjonalistami?
    To nie miejsce, tak naprawdę, do prowadzenia tego typu dyskusji. To watek o oknach a nie relacjach klient/sprzedawca. Nic dziwnego za jak przyjdzie Forumowiczom czytać to co ich interesuje to szlag ich trafia czytając ten spam jaki między innymi także Ty tu tworzysz Forku w sposób jakże "ukryty" promując swoja stronę
    Dziś po raz ostatni odpowiedziałem na telefon jednego z Was bym za niego zdecydował jakie okna ma kupić. A wiesz dlaczego? Bo w rozmowie nacisk był kładziony nie na jakość, renomę tylko na kasę. Robicie przetargi na okna - OK - całkiem normalne podejście ale efekty tych "Waszych" przetargów są identyczne jak na inwestycjach - wygrywa najtańszy a kupujecie towar który ma żyć dłużej niż Wasze samochody i za o wiele mniejsza od nich kasę Tyle, że samochód to szpan i szyk a okno to tylko okno
    Mój punkt istnieje w jednym rejonie od 10 lat i pies z kulawa noga tego nie doceni - wygrywają ci co jak meteory rok rocznie zmieniają telefony i miejsce pobytu dając po 1000 lat gwarancji. Sam jesteś tego przykładem - i powiedz szczerze - co zadecydowało? Cena? Sądzę, że cena. Niestety, wy profesjonalistów szukacie na Forum, by rozwiązali Wasze problemy, powiedzieli co i jak i na dodatek podpowiadając co i jak narażamy się na teksty w stylu odaro w wątku o Oknoplascie gdzie tak naprawdę sam się ośmieszył podając link do wąteku gdzie jasno powiedzieliśmy mu że ma brac poszerzenia. Żona zabroniła? To skoro przegrywamy z żonami to po jaką cholerę tu sie wogóle udzielamy? Sam oceń.
    W realu profesjonaliści nie istnieją - powód jest prosty, są przeważnie drożsi od plebsu (bez obrazy)
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  5. #12625

    Domyślnie

    no jarek chyba przeginasz, ale niech to ocenia klijenci i inni forumowicze

  6. #12626
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    czmirek, wiesz jak wygląda rynek punktów dealerskich w Warszawie? co drugi punkt zawiera w środku ładna młodą piękna panienkę która za każdym razem dzwoni do szefa bo nie ma zielonego pojęcia co maja z klientem począć. Sądzę, że nie jeden z bywających tu potwierdzi me słowa choć może nie będzie miał na tyle odwagi by wprost o tym powiedzieć. Ostatni kwiatek z dzisiejszego popołudnia. Drzwi balkonowe 180/275 !!!. Klient był zdziwiony, gdyż tylko dealer Oknoplastu i ja powiedzieliśmy mu, że bez nadświetla się tego wykonać nie da. Reszta (plik ofert tak cirka od 15 innych) bez mrugnięcia okiem powiedzieli, że nie ma problemu. Bałagan w całej branży, brak świadomości wśród klientów (nie każdy zagląda w te przyjazne progi), parcie na cenę spowodowało rzecz straszną - sprzedać, sprzedać za wszelką cenę i wykonać nawet najgłupsze konstrukcje byleby tylko zarobić. Etyka przestałą istnieć już dawno ale teraz, w świetle "kryzysu" osiągnęła stan wołający o pomstę do nieba.
    Chcesz coś dodać? Może się mylę - na pewno się mylę, profesjonalistów jest więcej, tylko takich nieudaczników, jak ja czy jeszcze kilku by się tu znalazło, można policzyć na palcach jednej ręki
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  7. #12627
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Miałam dokładnie ten sam problem co Vafel.

    Moi tynkarze po wielokrotny, upierdliwym wymaganiu dokładnego zabezpieczenia okien postanowili zabezpieczyć dwa z nich (wyjście na taras) wyjmując skrzydła.Osłonki zostały poprzyklejane do szyb taśmą klejącą a reszta dokłądnie obfoliowana.
    No niby Ameryka.

    Zafoliowali je cymesik - żeby się nie uszkodziły.
    Tylko nie starczyło wiedzy, by je odpowiednio założyć. I przestały być rozwierno-uchylne. Dodatkowo - podczas zakładania drugiego skrzydła "się złamał kluczyk" - część została we wkładce.
    Tynkarze opuścili budowę podczas mojej nieobecności (wpadli tylko pozakładać wszystko) przekazując obecnemu tam elektrykowi o powstałych "drobnych problemach".
    Ok - nobody is perfect - chłopaki pięknie położyli mi tynki - czyli to co potrafią - z resztą im troszkę nie wyszło.

    Zadzwoniłam do dostawcy (Starego ) ktory bez zbędnych dyskusji i z uśmiechem na twarzy poprawił wszystko - pomimo, ŻE TO NIE ON NABROIŁ. Poprzeczyszczał zawiasy, poprawił "uchylność", obejrzał, trochę poregulował. Nie powiem,że trwało to 5 min. Człowiek stracił swój czas z powodu błedu tynkarzy.

    Dziś wpadł do mnie - i przywiózł śliczne nowe klameczki z przyciskami, bo stwierdził, że te co miałam były gorsze. Sam z siebie. Nie musiał.

    Są wykonawcy i "wykonawcy" - jak w każdej branży, w każdym fachu. Dlatego warto i czytać forum i POLECAĆ PRAWDZIWYCH FACHOWCÓW.
    A kim jest prawdziwy fachowiec ? Ano, to dość proste - człowiekiem, ktory bierze odpowiedzialność za swoją pracę. nie zawsze jest to również człowiek, ktory się nie myli . Każdy, kto pracuje się myli - dlatego fajnie spróbowac najpierw pogadać jak dorośli ludzie, zanim się napisze o kimś złą opinię. Zanim się (czasem pochopnie lub w zburzeniu) wyda o kimś opinię, ktora będzie na serwerach być może do końca świata ....
    Akurat w przypaku Starego mam chyba do czynienia z cyborgiem (bo on się nie myli czy cóś ), ale to nie fachowiec. To coś więcej niż fachowiec.

    I tylko takich prawdziwych fachowców Wam życzę.
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  8. #12628
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Nefer - spójrz na nasze forum, jak odosobnione są takie posty jak twoje. Wiem, że po cichu polecacie sobie dobrych wykonawców - ale na ogóle także takie wypowiedzi są cenne - stary, Stary to wyjątkowy facet, to prawda, profesjonalista w każdym calu i takich promować trzeba .
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  9. #12629
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Polecamy i odradzamy czasem też
    Fakt, że to tak jest : niezadowolony KLient opowie o tym fakcie 20 osobom ( w przypadku forum pewnie 20.000 osób) a zadowolony tylko 2-3 osobom (dlatego żeby była równowaga - tu na forum również przeczyta to te 20.000 )

    W końcu doskonała obsługa jest traktowana jako norma - wbrew temu co dominuje na forum - to dość dziwne zjawisko socjologiczne, to prawda . Więc dużo ludzi uważa, że świetnie zrobiona robota nie zasługuje na kilka słów.

    Teraz, gdy tak trudno o doskonałych fachowców informacja o perełkach jest ważniejsza niż informacja o partaczach, tak mi się wydaje. Ale to moja osobista opinia i rozumiem też rozgoryczenie "nabitych w butelkę" inwestorów.
    Dobrze jednak określić powód swojgo rozgoryczenia - czyli kto zawinił. W przypadku Vafla zawinili TYNKARZE. Oczywiście, fajnie, gdy dostawca okien faktem się przejmie i pomoże. Ale czy taki obowiązek by robić to natychmiast, z uśmiechem na twarzy ? Pewnie z punktu widzenia marketingu - oczywiście kluczowe, niezbędne i oczywiste. Ale z punktu widzenia ekonomii ..hmmm... I tu nie chodzi o koszt osłonek
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  10. #12630

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nefer

    Zadzwoniłam do dostawcy (Starego ) ktory bez zbędnych dyskusji i z uśmiechem na twarzy poprawił wszystko - pomimo, ŻE TO NIE ON NABROIŁ. Poprzeczyszczał zawiasy, poprawił "uchylność", obejrzał, trochę poregulował. Nie powiem,że trwało to 5 min. Człowiek stracił swój czas z powodu błedu tynkarzy.

    Dziś wpadł do mnie - i przywiózł śliczne nowe klameczki z przyciskami, bo stwierdził, że te co miałam były gorsze. Sam z siebie. Nie musiał.
    I to własnie ja nazywam profesjonalizmem, odpowiedzilnym podejściem do ZAWODU. Stary zapewne żyje z wykonywania usług i związał się z tym ZAWODEM na długi, długi czas. A ja mam wrażenie, że w usługach obecnie (też w montażach okien) dominują ludzie, którzy wpadli tu chwilę, pomiedzy pracą na wielkiej budowie, a wyjazdem na saksy do Anglii.. To nie jest dla nich zawód, ale chwilowe zajęcie, stąd i trudno wymagać od nich profesjonalizmu. To, że psują standardy obsługi i odbierają ceną klientów takim ludziom jak Stary, Finlandia czy JAreko to pewne, ale kolejną konsekwencją ich radosnej twórczości jest tworzenie obrazu tej branży jako mało profesjonalnej. I nie obrażajcie wy, dla których wykonywanie usług jest zawodem, kiedy postuluję, żeby podchodzić do "fachowców" z ograniczonym zaufaniem, bo "zawodowca" poznaje sie po owocach jego pracy i podejściu do klienta. Takich fachowców przekazuje się znajomym jak "perełki" - i tego także Wam życzę.. pzdr

  11. #12631
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał forek
    ....że psują standardy obsługi i odbierają ceną klientów takim ludziom jak Stary, Finlandia czy JAreko to pewne, ale kolejną konsekwencją ich radosnej twórczości jest tworzenie obrazu tej branży jako mało profesjonalnej. ...
    Spokojnie, to, że tak brutalnie pisze o branży w której dziłam nie ma na celu pozyskania tą drogą klientów - spoko, mam z czego życ a na niebór klientów nie narzekam.
    Chodzi wlasnie o reszte calej twej wypowiedzi. O standardy poczynajac od znajomości rzeczy u handlowca, poprzez dobrego producenta po dobry montaż. A tu w wiekszości jest tragedia - i takżdy z nas musi z ręką na sercu przyznać, wszak reprezentujemy tą branżę - TRAGEDIA !!!
    W tym tygodniu po raz kolejny wyrywaliśmy trzyletnie okna PVC zakupione w wiecznej 30% promocji z ulotek na mieście - tacy psują nie tylko obraz rynku, ale samego produktu i ni cholery nie ma na nich bata
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  12. #12632
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    stary

    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    1.596

    Domyślnie

    Ale tu miodu
    ...W tym tygodniu po raz kolejny wyrywaliśmy trzyletnie okna PVC zakupione w wiecznej 30% promocji z ulotek na mieście - tacy psują nie tylko obraz rynku, ale samego produktu i ni cholery nie ma na nich bata....
    Trzy lata???? Na początku lipca chyba wymienialiśmy pod Piasecznem wszystkie okna w domu - jednoroczne- około 20 sztuk . Serwis od producenta (największego ) był chyba z osiem razy i nic nie wskórał...... Na dodatek jeszcze tynkarze trochę dołożyli i wyszła tragedia - nie dość, że nic nie działało to jeszcze 3/4 porysowane.
    Na wiosnę była akcja na trochę mniejsza skalę...

  13. #12633
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Staruszku - to przykład z ostatniego tygodnia. W zeszłym roku ok 30% wymian okien u mnie to rwanie PVC od jednego do pięciu lat plus dwa czy też trzy razy przemontowywanie źle zamontowanych okien
    Więc powiedz mi, ale tak szczerze Klienci kupili najtańsze czy najdroższe w efekcie okna na rynku?
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  14. #12634

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko
    Staruszku - to przykład z ostatniego tygodnia. W zeszłym roku ok 30% wymian okien u mnie to rwanie PVC od jednego do pięciu lat plus dwa czy też trzy razy przemontowywanie źle zamontowanych okien
    Więc powiedz mi, ale tak szczerze Klienci kupili najtańsze czy najdroższe w efekcie okna na rynku?
    Odpowiedź jest oczywista, ale takie są właśnie konsekwencje biegania za najniższą ceną... (przy okazji w odpowiedzi Jareko: ja nie kupiłem okien najtańszych, ale takie, których dostawca był najbliżej mojego domu... ).
    Ale czytam właśnie o poprawnym montażu i wynika z tego, że jedyny poprawny montaż to montaż trójwarstwowy zgodny z zasadą szczelniej od wewnątrz niż na zewnątrz. Panowie montażyści: powiedzcie nam "szaraczkom" ile tak naprawdę ten montaż powinien kosztować, żeby było zrobione zgodnie ze sztuką, żeby były w nim zawarte wszystkie potrzebne materiały i Wasz, powiedzmy 100% narzut?
    I nie chodzi o to, żeby zaglądac Wam do kieszeni, ale żeby zorientować nas wszystkich, gdzie jest granica kompromisu cenowego...

  15. #12635
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    ha ha ha narzut 100% - Forek - nie rozśmieszaj - czasy takich narzutów odeszły w cień wraz z nastaniem XXI wieku
    A ile ? policz sobie - co za problem, każdy może sprawdzić cenę w najbliższym składzie budowlanym:
    - taśma butylowa (najlepsza) bądź fila paroszczelna (też dobra) szerokości minimum 5cm (jakże często to za mało i potrzebna co najmniej 70 mm)
    - filia paroprzepuszczalna
    - silikon do uszczelnienia styku folia/mur
    - specjalne mazidło do gruntowania ścian
    - czas na prace razy dwa

    realnie - koszt montażu poniżej 60 zeta za 1 mb powinien zapalać czerwone światełko
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  16. #12636
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Vafel
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    1.923
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    100

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko
    realnie - koszt montażu poniżej 60 zeta za 1 mb powinien zapalać czerwone światełko
    hmm... tylko, że ja na dobrą sprawę nie wiem ile kosztował montaż moich okien. Kupiłem okna z montażem i za całość zapłaciłem określoną kwotę. Sprzedawca nie przedstawił mi rozbicia kosztu okien i montażu. Jak kupowałem okna, to jakoś nie zwróciłem na to wielkiej uwagi. Jak widać był to błąd...

  17. #12637

    Domyślnie

    Cytat Napisał Vafel
    Cytat Napisał jareko
    realnie - koszt montażu poniżej 60 zeta za 1 mb powinien zapalać czerwone światełko
    hmm... tylko, że ja na dobrą sprawę nie wiem ile kosztował montaż moich okien. Kupiłem okna z montażem i za całość zapłaciłem określoną kwotę. Sprzedawca nie przedstawił mi rozbicia kosztu okien i montażu. Jak kupowałem okna, to jakoś nie zwróciłem na to wielkiej uwagi. Jak widać był to błąd...
    Vafel - Jareko pisze o wartości montażu okien w systemie trójwarstwowym, przy użyciu taśm zewnętrznych, wewnętrznych i butylowej, natomiast u Ciebie w galerii zdjęć widzę że masz montaż tradycyjny, zdecydowanie tańszy. i

  18. #12638
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał Moris77
    ...Vafel - Jareko pisze o wartości montażu okien w systemie trójwarstwowym, przy użyciu taśm zewnętrznych, wewnętrznych i butylowej, natomiast u Ciebie w galerii zdjęć widzę że masz montaż tradycyjny, zdecydowanie tańszy. i
    Odpowiadam na pytanie Forka, Vafel - pytanie dotyczyło montażu I3
    Montaż tzw. tradycyjny oscyluje w okolicy 25 zeta za 1mb - mowie oczywiście o Montażystach a nie "montażystach"
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  19. #12639

    Domyślnie

    Napewno powtarzam sie z moimi pytaniami. Niemniej jednak prosze o pomoc. (okna na profilu Schico Corona CT 70.)
    1. Jak powinno sie montowac okno, na listwie podparapetowej, czy tez bez? Powstaje tutaj mostek termiczny, cz tez nie? Co jest lepsze? Podmarza tutaj zima ta listwa czy tez nie?
    2. Jesli mam mur stary pozatym dobudowany tez nowy, stary to na zewnatrz tynk okolo 3 cm chropowaty, pozniej cegla 15cm, pustak 35cm, takze mamy mur 40cm + tynk. Gdzie powinna sie znajdowac os okna, lub tez powierzchnia zewnetrzna ramy okna? (Budynek bedzie pozniej ocieplony okolo 10 cm styropianu).
    3. Jaki typ montazu jest lepszy: od zewnatrz do wewnatrz: Tasma rozprezna Ilmod , pianka, tasma wewnetrzna Illbruck. Czy tez Illbruck tasma zewnetrzna, pianka, Illbruck, tasma wewnetrzna?
    Z gory dziekuje i pozdrawiam

  20. #12640

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko
    Cytat Napisał Moris77
    ...Vafel - Jareko pisze o wartości montażu okien w systemie trójwarstwowym, przy użyciu taśm zewnętrznych, wewnętrznych i butylowej, natomiast u Ciebie w galerii zdjęć widzę że masz montaż tradycyjny, zdecydowanie tańszy. i
    Odpowiadam na pytanie Forka, Vafel - pytanie dotyczyło montażu I3
    Montaż tzw. tradycyjny oscyluje w okolicy 25 zeta za 1mb - mowie oczywiście o Montażystach a nie "montażystach"
    Hola, hola... pytałem o montaż warstwowy, bo przeczytałem, że jest to "jedyny, prawidłowy sposób montażu". Ale wyobrażałem sobie, że to polega na tym, że daję folię paroszczelną od środka, folię paroprzepuszczalną od zewnatrz (jak na dachu) i sprawa jest załatwiona... Jeśli za te folie miałbym zapłacić dodatkowo 35 zł za każdy metr obwodu okna (jak wylicza Jareko) to chyba jednak bym podziekował.. Montaż tradycyjny (sama piana?) po 25 zł /m jestem w stanie zrozumieć, ale żeby za dwa dodatkowe paski folii zapłacić kolejne 35 zł /m - tego już pojąć nie mogę.. Naprawdę są takie drogie?

Strona 632 z 1568

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony