dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 641 z 1566
Pokaż wyniki od 12.801 do 12.820 z 31306
  1. #12801
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko
    nie można tak naprawdę powiedzieć o ile HS jest droższy od HKS
    rozbieżność cen jest znaczna jak i jakość wykonania i działania
    Różnice w cenie samych okuć nic tak naprawdę nie mówią
    Pisałem o różnicy między R+RU a HKS bo tak zrozumiałem pytanie

  2. #12802
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    ooo to przepraszam
    wygląda to mniej więcej tak
    przyjmijmy ze balkon dwuskrzydłowy kosztuje np. 2500
    HKS - to nie mniej jak 4000
    HS - nie mniej jak 6500
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  3. #12803
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał kakusek
    A no dowiedzialam sie za co jestem wdzieczna
    słuchaj - szyba zespolona to co najmniej 2 szyby połączone ze sobą tzw ramką zwykle aluminiową. Szkło bezpieczne laminowane folią to nic innego jak przednia szyba w samochodzie ale jak pewnie zauważyłaś jest ona de facto pojedyncza. Zbudowana jest w ten sposób, że warstwa odpowiedniej folii skleja ze soba dwie formatki szkła.
    Pytanie sprzedawcy było zasadne -spytał gdzie Pani sobie życzy ustawienie takiej szyby czy od wewnątrz pomieszczania czy od zewnątrz. Mozna oczywiście skleić ze sobą dwie szyby bezpieczne na wspomnianej ramce i będzie bezpiecznie oo zewnątrz i wewnątrz pomieszczenia.

    Czyli przy szybach zespolonych 3 szybowych dających najlepszy wspólczynnik "U" = 0,7 W/m2*K czyli wysokie oszczędności na kosztach w zimie dwie zewnętrzne szyby muszą być laminowane z warstwą tlenku srebra od którego odbija się ciepło i wraca do środka pomieszczenia.
    Teraz pytanie jakie te szyby bezpieczne mają być - kłania sie tu statyka szkła czyli jego wytrzymałość stosunku do zadnego rozmiaru. Jeśli masz okno z szybą większe od 1mx2m to nie możesz użyć szyby o klasie 02 tylko P1 czyli VSG 44.1 - LE o grubości 8,4 mm czyli grubsze o 2 mm od 02 czyli VSG 33.1 -LE która ma grubość 6,4 mm.
    Prawidłowa budowa takiej szybki to:
    VSG 44.1-LE / 12 Argon/ 4 FLOAT / 12 ARGON / VSG 44.1 - LE
    gdzie U= 0,7 W/m2*K .
    Całkowita grubość pakietu to 44,8 mm i w profil Schuco CAVA bez problemu mozna ją zamontować !
    przpisz sobie tę budowę i zanieś sprzedawcy okien pytając sie ile to będzie kosztować .
    Pozdrawiam
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  4. #12804
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał kakusek
    A no dowiedzialam sie za co jestem wdzieczna
    słuchaj - szyba zespolona to co najmniej 2 szyby połączone ze sobą tzw ramką zwykle aluminiową. Szkło bezpieczne laminowane folią to nic innego jak przednia szyba w samochodzie ale jak pewnie zauważyłaś jest ona de facto pojedyncza. Zbudowana jest w ten sposób, że warstwa odpowiedniej folii skleja ze soba dwie formatki szkła.
    Pytanie sprzedawcy było zasadne -spytał gdzie Pani sobie życzy ustawienie takiej szyby czy od wewnątrz pomieszczania czy od zewnątrz. Mozna oczywiście skleić ze sobą dwie szyby bezpieczne na wspomnianej ramce i będzie bezpiecznie oo zewnątrz i wewnątrz pomieszczenia.

    Czyli przy szybach zespolonych 3 szybowych dających najlepszy wspólczynnik "U" = 0,7 W/m2*K czyli wysokie oszczędności na kosztach w zimie dwie zewnętrzne szyby muszą być laminowane z warstwą tlenku srebra od którego odbija się ciepło i wraca do środka pomieszczenia.
    Teraz pytanie jakie te szyby bezpieczne mają być - kłania sie tu statyka szkła czyli jego wytrzymałość stosunku do zadnego rozmiaru. Jeśli masz okno z szybą większe od 1mx2m to nie możesz użyć szyby o klasie 02 tylko P1 czyli VSG 44.1 - LE o grubości 8,4 mm czyli grubsze o 2 mm od 02 czyli VSG 33.1 -LE która ma grubość 6,4 mm.
    Prawidłowa budowa takiej szybki to:
    VSG 44.1-LE / 12 Argon/ 4 FLOAT / 12 ARGON / VSG 44.1 - LE
    gdzie U= 0,7 W/m2*K .
    Całkowita grubość pakietu to 44,8 mm i w profil Schuco CAVA bez problemu mozna ją zamontować !
    przpisz sobie tę budowę i zanieś sprzedawcy okien pytając sie ile to będzie kosztować .
    Pozdrawiam
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  5. #12805
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    czytam i nie kumam - musze czesciej wchodzic na forum by zakumac
    Duzo tego sie nazbieralo - szczegolnie o tej funkcjonalnosci, 1/300 i "aktywnych" oknach ktore nie powinny miec u wiecej niz 0,9 -
    To juz 1,1 jest "passe" ???? - niemodne.
    Do czego to doszlo ???

  6. #12806
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    gdyby interesowało Cię rozszyfrowanie skrótu 44.1 to wiedz, że oznacza on dwie szybki o grubości 4 mm sklejone jedną folią o grubości 0,38 mm w zaokręgleniu podaje się 0,4 mm co by się szybciej dodawało i mnożyło.

    Skrót LE w rozwinięciu LOW EMISSION czyli niska emisja ( mało ciepła emituje na zewnątrz - strat a resztę odbija do wewnątrz - odzysk). Mówimy o cieple produkowanym przez radiatory czyli grzejniki
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  7. #12807
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko
    i dobrze doradzają
    6mkw szkła to szyba o ile dobrze pamiętam 8mm i szanse na pakiet trzyszybowy realnie zerowe
    pamiętaj o jednym - pękniecie szyby nie jest ujęte gwarancja
    Jareko - musisz zrobić pilny upgrade swoich data technical files
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  8. #12808
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    Cena takiej szyby dwukomorowej powala -
    Tak samo jak powala pomysl wstawienia jej w profile PVC - sie to bedzie zamykac przy tak ciezkiej szybie ?????
    No i po co takie szyby 0,7 - kwiatek do kozucha - zwroci sie za 100 lat

  9. #12809
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał Charlie
    Cytat Napisał jareko
    i dobrze doradzają
    6mkw szkła to szyba o ile dobrze pamiętam 8mm i szanse na pakiet trzyszybowy realnie zerowe
    pamiętaj o jednym - pękniecie szyby nie jest ujęte gwarancja
    Jareko - musisz zrobić pilny upgrade swoich data technical files
    masz na mysli 8mm szkla czy objecie gwarancja pekniecia szyby?
    Fakt, nie mogę odnaleźć tabelki wykazującej jaka grubość od jakiej powierzchni się zaczyna wcięło mi ja z mojej strony wstawiając jakieś glooopoty
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  10. #12810
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    stary

    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    1.595

    Domyślnie

    Cytat Napisał Charlie
    edit by stary: .....Skrót LE w rozwinięciu LOW EMISSION czyli niska emisja ( mało ciepła emituje na zewnątrz - strat a resztę odbija do wewnątrz - odzysk). Mówimy o cieple produkowanym przez radiatory czyli grzejniki
    Inne spotykane oznaczenia zamiast LE to T lub TM- thermofloat pisane przy liczbie okreslającej grubość szkła ...

    Sobota - wieczór a tu taki ruch????? Gdzie balanga?

  11. #12811
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał pchelek
    Cena takiej szyby dwukomorowej powala -
    Tak samo jak powala pomysl wstawienia jej w profile PVC - sie to bedzie zamykac przy tak ciezkiej szybie ?????
    No i po co takie szyby 0,7 - kwiatek do kozucha - zwroci sie za 100 lat
    czy Ty wiesz ile bedzie kosztował m3 gazu po wybudowaniu przez rusko-niemiecką spółkę Gazociągu Północnego ?
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  12. #12812
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    stary

    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    1.595

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko
    Cytat Napisał Charlie
    Cytat Napisał jareko
    i dobrze doradzają
    6mkw szkła to szyba o ile dobrze pamiętam 8mm i szanse na pakiet trzyszybowy realnie zerowe
    pamiętaj o jednym - pękniecie szyby nie jest ujęte gwarancja
    Jareko - musisz zrobić pilny upgrade swoich data technical files
    masz na mysli 8mm szkla czy objecie gwarancja pekniecia szyby?
    Fakt, nie mogę odnaleźć tabelki wykazującej jaka grubość od jakiej powierzchni się zaczyna wcięło mi ja z mojej strony wstawiając jakieś glooopoty
    Wedle tabelki Pilkingtona - dopuszczają wykonanie takiej szyby z tafli gr. 6 mm - max długość 3500 mm, max szerokość - 2440 mm , max powierzchnia - 8,54 m2, max bok kwadratu- 2440 mm- przy ramce dystansowej 12-20 mm.
    Zespolenie takowe powinno wyglądać 6T/12A/6/12A/6T - U= 0,7 W/m2*K. Pakiet 42 mm, który pomieści niewiele skrzydeł na rynku, ewentualnie przy "pogrubieniu" go adapterem. . Można tez wykonać na ramkach 10 mm - "zaoszczędza" się 4 mm na grubości pakietu - 38 mm, ale traci na ciepłocie ok. 10%.
    Też nie mam pod ręką wszystkich tabelek...

  13. #12813
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał stary
    Cytat Napisał Charlie
    edit by stary: .....Skrót LE w rozwinięciu LOW EMISSION czyli niska emisja ( mało ciepła emituje na zewnątrz - strat a resztę odbija do wewnątrz - odzysk). Mówimy o cieple produkowanym przez radiatory czyli grzejniki
    Inne spotykane oznaczenia zamiast LE to T lub TM- thermofloat pisane przy liczbie okreslającej grubość szkła ...
    :
    zgadza się
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  14. #12814
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał stary
    Cytat Napisał jareko
    Cytat Napisał Charlie
    Cytat Napisał jareko
    i dobrze doradzają
    6mkw szkła to szyba o ile dobrze pamiętam 8mm i szanse na pakiet trzyszybowy realnie zerowe
    pamiętaj o jednym - pękniecie szyby nie jest ujęte gwarancja
    Jareko - musisz zrobić pilny upgrade swoich data technical files
    masz na mysli 8mm szkla czy objecie gwarancja pekniecia szyby?
    Fakt, nie mogę odnaleźć tabelki wykazującej jaka grubość od jakiej powierzchni się zaczyna wcięło mi ja z mojej strony wstawiając jakieś glooopoty
    Wedle tabelki Pilkingtona - dopuszczają wykonanie takiej szyby z tafli gr. 6 mm - max długość 3500 mm, max szerokość - 2440 mm , max powierzchnia - 8,54 m2, max bok kwadratu- 2440 mm- przy ramce dystansowej 12-20 mm.
    Zespolenie takowe powinno wyglądać 6T/12A/6/12A/6T - U= 0,7 W/m2*K. Pakiet 42 mm, który pomieści niewiele skrzydeł na rynku, ewentualnie przy "pogrubieniu" go adapterem. . Można tez wykonać na ramkach 10 mm - "zaoszczędza" się 4 mm na grubości pakietu - 38 mm, ale traci na ciepłocie ok. 10%.
    ..
    zgadza się

    ale się wszyscy upgredują w tym szkle )))))))))))))))))
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  15. #12815
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał stary
    Cytat Napisał jareko
    Cytat Napisał Charlie
    Cytat Napisał jareko
    i dobrze doradzają
    6mkw szkła to szyba o ile dobrze pamiętam 8mm i szanse na pakiet trzyszybowy realnie zerowe
    pamiętaj o jednym - pękniecie szyby nie jest ujęte gwarancja
    Jareko - musisz zrobić pilny upgrade swoich data technical files
    masz na mysli 8mm szkla czy objecie gwarancja pekniecia szyby?
    Fakt, nie mogę odnaleźć tabelki wykazującej jaka grubość od jakiej powierzchni się zaczyna wcięło mi ja z mojej strony wstawiając jakieś glooopoty
    Wedle tabelki Pilkingtona - dopuszczają wykonanie takiej szyby z tafli gr. 6 mm - max długość 3500 mm, max szerokość - 2440 mm , max powierzchnia - 8,54 m2, max bok kwadratu- 2440 mm- przy ramce dystansowej 12-20 mm.
    Zespolenie takowe powinno wyglądać 6T/12A/6/12A/6T - U= 0,7 W/m2*K. Pakiet 42 mm, który pomieści niewiele skrzydeł na rynku, ewentualnie przy "pogrubieniu" go adapterem. . Można tez wykonać na ramkach 10 mm - "zaoszczędza" się 4 mm na grubości pakietu - 38 mm, ale traci na ciepłocie ok. 10%.
    ..
    zgadza się

    ale się wszyscy upgredują w tym szkle )))))))))))))))))
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  16. #12816

    Domyślnie

    Charlie sprawdzilam sobie wycene i tylko przy szybach P2 sprzedawca zaproponowal mi szklenie 44 a dokladnie 44.2/16/4 SSP Jasny Braz
    oczywiscie ze mam okna wieksze niz 1x2 -mam dosc spore przeszklenia dlatego zalezy mi na "cieplych" ale tez bezpiecznych oknach (dzieci) Rozumeim zasade szyby bezpiecznej (tak jak w samochodzie tlucze sie na maczek) ale przy opcji wyceny szyby O-2 widze ze zaproponowal mi te "ciensze" szyby : szklenie przy O-2 jest opisane nastepujaco:
    33.1/16/4 SPP JBR 1_0
    Wyceniane byly okna Cava 3 szybowe 5 komorowe.
    Skoro piszesz ze nie mozna uzyc do wiekszych przeszkeln takiej szyby to juz totalnie nie rozumiem czemu sprzedawca mi ja wycenia .Nie ma tez tam zaddnego skrotu LE
    Rozumiem ze znow musze zwrocic sie o wycene podajac mu dokladnie parametry szyby (te od Ciebie) Troche jestem tym zniesmaczona bo przeciez nie mam obowiazku wiedziec az takich szczegolow.
    Bardzo dziekuje za zwrocenie na to uwagi.Kolejny krok do przodu do rzetelnej wyceny
    kaka

  17. #12817
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał stary
    ... tabelki Pilkingtona - dopuszczają wykonanie takiej szyby z tafli gr. 6 mm - max długość 3500 mm, max szerokość - 2440 mm , max powierzchnia - 8,54 m2, max bok kwadratu- 2440 mm- przy ramce dystansowej 12-20 mm....
    taaaaaaa a ze zwykłej 4 spokojnie można wykonać 3,0 mkw, mówią nawet ze w zespoleniu trzyszybowym to można nawet 3,2 mkw
    a widziałeś taka 4 w 3,0 mkw jak na zewnątrz jest -15 a w środku +25? O tym jak wiatr większy powieje nie wspomnę.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  18. #12818
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    słuchaj KAKUSEK - twój sprzedawca musi się upgredować z wiedzą techniczną. Zaproponował Ci szybę zespoloną 2 szybową o współczynniku U=1,1 W/m2K a nie 0,7.

    P.S. jakby wszyscy sprzedawcy byli tak mądrzy to to forum nie byłoby potrzebne
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  19. #12819
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał kakusek
    ....33.1/16/4 SPP JBR 1_0...
    jak wiem mówimy o wycenie sporządzonej w WHOkna Jezierskiego. NIe ma tam pełnych oznaczeń szyb - jest tylko podanie - i pomogę ci to rozszyfrować
    33.1 - szyba O-2 dwie 3 mm tafle przedzielone jedna folia
    16 - ramka dystansowa w przypadku Jezierskiego standardem jest ciepła ramka z tworzywa
    4 - szkło 4 mm
    SPP - oznacza ciepłą ramkę SwisSpacer
    JBR - kolor ramki - jasnobrązowy
    1_1 - k dla szyby czyli 1,1
    po co komplikować dodatkowo dane - wiadomym jest by w tej konstrukcji uzyskać 1,0 musi byc warstwa niskoemisyjna i argon
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  20. #12820
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    1m2 szkła o grubosci 1mm waży 2,5 kg. Czyli 4/16/4 waży 25 kg - te 5 kg dodajemy na szczeliwo, ramkę i adsorbent wilgoci w ramce.
    Wytrzymałość normalnych okuć to 130 kg na skrzydło.

    resztę mozecie sobie sami wyliczyć

    P.S. a jakby było mało tych kg na skrzydło to są wzmacniane okucia na 150 kg na skrzydło


    Wracam do liczenia statyki na podłogi szklane w Narodowym Instytutucie im. Fr Chopina w W-wie - a mówią, że jest kryzys
    Bufetowa śmiga kasą na lewo i prawo
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

Strona 641 z 1566

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony