dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 643 z 1568
Pokaż wyniki od 12.841 do 12.860 z 31350
  1. #12841
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    przemek1185

    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Skąd
    Polska
    Posty
    115

    Domyślnie

    20 - 24 osoby w ciągu 5,5 lat to nie dużo faktycznie. Pytanie moje wynikło z tego że co jakiś czas każdy pisze na jakim profilu jaki producent. Wiec z tym doradzaniem to tak bym pół na pół stawiał a reszta to zwykła darmowa reklama. I co można wywnioskować te dobre okna według doradzających muszą dużo kosztować. Co dobrze wiemy że to nieprawda.

  2. #12842

    Domyślnie

    Przemek w takim razie czekam na Twoje propozycje Mowisz ze nie musza duzo kosztowac?-tym bardziej jestem zainteresowana
    kaka

  3. #12843

    Domyślnie

    Nefcia ales sie szybko zjawila
    kaka

  4. #12844
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał przemek1185
    20 - 24 osoby w ciągu 5,5 lat to nie dużo faktycznie. Pytanie moje wynikło z tego że co jakiś czas każdy pisze na jakim profilu jaki producent. Wiec z tym doradzaniem to tak bym pół na pół stawiał a reszta to zwykła darmowa reklama. I co można wywnioskować te dobre okna według doradzających muszą dużo kosztować. Co dobrze wiemy że to nieprawda.
    W sumie nie wiem tak naprawdę o co ci chodzi. Nie ustrzeżesz sie podawania konkretnych przykładów dla zadanych pytań stad beda pojawiały sie teksty o MS, Adamsie, Jezierskim, Oknoplascie, będzie o CT-70, będzie o Si-82, będzie o Vece, Kommerlingu, Rehau itd. itd. Nie raz mówiłem, że forum, przynajmniej dla mnie, nie jest źródłem pozyskiwania klientów. Gdybym na nim się opierał już dawno poszedłbym z torbami. Średnio rocznie mam ok 20 klientów z forum co stanowi ok 1/6 wszystkich zamówień indywidualnych, dochodzą do tego Inwestycje stanowiące ponad 50% rocznego obrotu. I dla mnie koniec tematu w tym względzie. I niestety zarówno dobre okna jak i dobry montaż musi kosztować. Możesz twierdzić inaczej ale niestety taka jest prawda czego jakże często dowodzą posty tych którzy nabici w butelkę zostali atrakcyjnymi ofertami
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  5. #12845
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    przemek1185

    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Skąd
    Polska
    Posty
    115

    Domyślnie

    Jareko ja tylko pisze to co wnioskuje po przeczytaniu tych postów. Myślę że od tego jest forum. Piszesz o ludziach nabitych w butelkę niskimi ofertami nie zapominaj o tych co są nabici w butelkę kosmicznymi cenami.

  6. #12846
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    nie zapominam. Widzisz "skroić jelenia" wbrew pozorom bardzo łatwo - wystarczy spełnić jego wymagania które odrzucają inni wiedząc ze jest to niewykonalne bądź po kilu latach takie okno się rozsypie w drobny mak. Ale przerażająca większość klientów nabijana jest w butelkę na własne życzenie. Nie chcę już przytaczać kolejnych przykładów bo faktycznie zaczyna to wyglądać tak jakbym promował towar najdroższy z możliwych. Ale pomyśl przez chwilę. Porównując do samochodów - najlepsze porównanie bo na nich każdy się zna NIe wzbudziło by twego podejrzenia jak jakis model samochodu - np. Fiata Brava z jednym salonie zaproponowano by ci za kwotę X zas w innym za kwotę np. 0,7 x X? Zacząłbyś doszukiwać sie różnicy w wyposażeniu zaczynając od wersji silnika na innych bajerach kończąc. Tylko widzisz, tak naprawdę to tez zle porównanie gdyż w oknach na profilu X jest np. dziesięciu producentów wyrobu finalnego i jeszcze trudniej o rzetelne porównanie ofert. Ale spróbujmy, Fiat dostarcza różnym producentom tylko blachy nadwozia - zas oni je spawają, dodają silniki, wyposażenie i rozpiętość cen jest jeszcze większa - jaki samochód być wtedy kupił? Wypasiony za większą kasę czy najtańsza wersje z silnikiem od kosiarki
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  7. #12847
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał stary
    Na koniec odsyłam do przeczytania podpisu, który koleżanka Nefer umieściła w stopce- jest na poprzedniej stronie.
    Dziękuję za uwagę
    Też zwróciło to moją uwagę dopiero na poprzedniej stronie, a jest w ponad 26tys. wpisach
    Nudno i branżowo się zrobiło. To nie wiem czym mnie teraz tu wciągnięcie w dyskusję.
    Przemek - zabłyśnij i podaj namiar do siebie. Będziesz miał telefony w sprawach nie swoich okien z drugiego końca Polski. Jeśli chcesz na tym zarobić to załóż sobie numer z gatunku 0700. Jeśli nie czujesz przeznaczenia i chęci pomocy - to uwierz mi że nie warto. Nie odpowiesz na trudny problem - zostaniesz pogrzebany..

  8. #12848
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia
    ....Będziesz miał telefony w sprawach nie swoich okien z drugiego końca Polski...
    o dowolnej porze dnia i nocy w świątek piątek i niedzielę
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  9. #12849
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    stary

    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    1.596

    Domyślnie

    Cytat Napisał przemek1185
    20 - 24 osoby w ciągu 5,5 lat to nie dużo faktycznie.
    Małe sprostowanie- napisałem z rozpędu 5,5 roku. Na tym portalu jestem niecałe 5 lat
    , więc w tym czasie miałem ok.1700 klientów.
    Pytanie moje wynikło z tego że co jakiś czas każdy pisze na jakim profilu jaki producent. Wiec z tym doradzaniem to tak bym pół na pół stawiał a reszta to zwykła darmowa reklama. I co można wywnioskować te dobre okna według doradzających muszą dużo kosztować. Co dobrze wiemy że to nieprawda.
    Mylisz sie Kolego- w regulaminie forum reklamy sa zabronione- chyba, że ktoś jest "zasłużonym" forumowiczem.
    Jeżeli zaczniesz się reklamować admin niechybnie to przypomni
    Dobrze też wiemy, że dobre okna napewno nie będą najtańsze, jareko juz to z grubsza wyłuszczył.

  10. #12850
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jezier
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Korzeniówka
    Posty
    6.130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    Na całym forum wszelkiej maści najlepsi doradcy polecają budować jak najgorzej (najtaniej) z jak najgorszych (najtańszych) materiałów. Poza tym jednym wątkiem gdzie nieliczni, rzeczywiście najlepsi doradcy, doradzają coś zgoła odmiennego. Tak trzymać chłopaki, ale lepiej nie będzie. Niewielu wam uwierzy, że lepiej=drożej. To zasługa głównie tego forum.
    Jeśli pracujesz żeby żyć, to po co zabijasz się pracą?

  11. #12851
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Jezier - zapomniałeś dodać ze stosując jakże często technologie i rozwiązania najgorsze z możliwych byleby tylko przyoszczędzić kilka zeta które później wyda sie lekka ręką na to co widać - baterie, wanny, kible, glazury na jednym słowem szpan nad szpany
    Bylem kiedys u pewnego klienta, w domu gumoleum na podłodze, glazury jeszcze nie ma, szafki w kuchni ze starego mieszkania i wogóle - warunki spartańskie ale oprowadził mnie później o swej chałupie pokazując zastosowane rozwiązania i kopara mi opadła. Wyłuszczył mi w skrócie swoja filozofie - Wie Pan, kredytem to ja się mogę zarżnąć by wykonać dom w którym rok rocznie będę oszczędzał na kosztach eksploatacji i z tych oszczędności stać mnie będzie na wykończenie takie jakie ja bym chciał, stąd takie a nie inne okna, stąd kotłownia jak się patrzy, stąd wszystko dopracowane i wykonane tak, by za piec czy dziesięć lat nie zaczynać gruntownego remontu i rozpierdzielać te wszystkie wykończenia na które najwięcej kasy idzie. Sąsiadów to ja mogę na grila zaprosić i pogadać a nie drażnić ich luksusem z kredytu
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  12. #12852
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Przerywając na chwilę debatę o profitach czerpanych z forum chciałbym zamieścić pewien komunikat, choć nie wiem czy to co poniżej będzie reklamą, czy też nie będzie, ale...

    Z przyjemnością informuję, że w ramach projektu OKNO BEZ BARIER pod adresem www.oknotest.pl powstała i jest dostępna pierwsza w Polsce i jedyna w Europie strona internetowa poświęcona tematyce okiennej dostosowana do potrzeb osób słabowidzących i niewidomych, korzystających ze screen readerów. Zmiana kontrastu oraz powiększanie rozmiaru czcionki z poziomu czytanej strony, to tylko niektóre widoczne, unikalne i konieczne udogodnienia dla osób słabowidzących. Dla osób niewidomych najważniejsze jest, to czego nie widać, czyli pełna zgodność kodu strony przede wszystkim ze standardem WCAG 1.0 oraz XHTML 1.0, CSS 2.1.

    Zrealizowany projekt pokazuje, że nie czekając na rządowe decyzje wszyscy możemy włączyć się aktywnie do walki ze zjawiskiem wykluczenia cyfrowego, którego elementem jest brak możliwości korzystania z zasobów Internetu przez osoby niewidome i słabowidzące. Szacunki UE mówią, że około 15% ogólnej liczby mieszkańców Europy, to osoby niepełnosprawne, w tym znaczna grupa, to osoby z różnymi upośledzeniami wzroku. W Polsce takich osób jest ponad 500.000.

    Korzystając z gościnności tego forum pozwalam sobie zaapelować do jego aktywnych użytkowników aby zechcieli możliwie szeroko poinformować o istnieniu takiej strony swoje lokalne środowiska, a w szczególności znane sobie osoby niewidome i słabowidzące lub opiekunów takich osób. W ten sposób pomagając niepełnosprawnym inwestorom możecie również włączyć się do walki ze zjawiskiem wykluczenia cyfrowego, przy okazji czynem odpowiadając na następujące słowa Jana Pawła II:

    „... Poziom cywilizacji mierzy się szacunkiem, jakim umiemy otoczyć swoich najsłabszych członków. Szacunek ten powinien wyrażać się w opracowaniu i wprowadzeniu w życie programów zapobiegania i rehabilitacji, w poszukiwaniu i realizacji form leczenia i rozwoju człowieka, w dążeniu do integracji wspólnoty przy zachowaniu pełnego szacunku dla godności osoby, tak aby zapewnić niepełnosprawnemu uczestnictwo w życiu społeczeństwa we wszystkich jego strukturach ... „

    Jeśli ktoś z Państwa byłby zainteresowany szerszą informacją lub włączeniem się do projektu albo stworzeniem podobnej strony internetowej chętnie podzielimy się zdobytymi doświadczeniami. Więcej o problemie wykluczenia cyfrowego i projekcie OKNO BEZ BARIER można znaleźć w artykule znajdującym się pod adresem http://www.oknotest.pl/1/news/artyku...bez-barier.php .

    Pozdrawiamy społeczność forum z nadzieją na wyrozumiałość moderatorów i informujemy, że jak Murator dorobi się strony spełniającej standard WCAG 1.0, chętnie o tym napiszemy.

    Pozdrawiam
    PRO QUALITY

  13. #12853
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kot_behemot

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Górki, k. Dębego W.
    Posty
    31

    Domyślnie okna przesuwane

    Hej, jesteśmy na etapie wyboru okien do naszego domku. Więc pierwsze pytanie - jakie marki okien i kogo do montażu polecacie/nie polecacie z okolic Mińska Mazowieckiego.

    Mam też jeszcze jedno pytanie bardziej ogólnopolskie - czy ktoś z was ma zamontowane okna przesuwane? Mamy mega balkon - 4m szerokości i chcielibyśmy, żeby był jak najbardziej funkcjonalny - dlatego pomyśleliśmy o przesuwanych skrzydłach zamiast tych z ruchomym słupkiem, ale może nie warto? Cenowo oczywiście drożej, ale jak jest z praktyką - jak się sprawdzają prowadnice?

    Będę ogromnie wdzięczna za pomoc i wszelkie dobre rady.
    Marta

  14. #12854
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    masz dwa rozwiązania:

    HKS - skrzydło najpierw się uchyla by później "wyjechać" dołem z ościeżnicy i na "wózku" przesuwa sie na bok. Rozwiązanie najszczelniejsze ze szczelnych, okucia po całym obwodzie dociskają skrzydło do ościeżnicy, przy sztandarowych okuciach już spełnia wymagania antywłamaniowe klasy WK-2. Ma ograniczenie co do maksymalnego ciężaru skrzydła jak i szerokości która nie może przekraczać ok 150 cm. Próg ok 70mm

    HS - skrzydło najpierw sie podnosi by później w tej samej linii można je przesunąć. Zasada działania podobna jak w drzwiach do szaf np. Komandor. Podobnie okute standardowymi okuciami już spełnia wymagania antywłamaniowe klasy WK-2, nie dopuszcza błędów produkcyjnych i montażowych, w niektórych systemach PVC realnie nieszczelny z założenia. Z racji konstrukcji można powiedzieć ze nie ma ograniczeń gabarytowych skrzydła w typowych dla domków otworach okiennych a i tu istnieje możliwość takiej aranżacji konstrukcji ze możliwym jest wypełnienie otworu o szerokości nawet 6 metrów i jak sie człowiek uprze większych. Sanki jezdne wymagają dbałości o czystość, wręcz zarówno od środka jak i od zewnątrz wskazane jest zamontowanie na stale dywaników zbierających bród z obuwia. Próg ok 20mm

    koszty:
    zakładając takie same wymiary:
    - balkon dwuskrzydlowy przyjmijmy jako "X"
    - HKS - ok. 2 x "X"
    - HS - ok. 4 x "X"

    I uwaga natury ogolnej.
    Oba rozwiązania nie tolerują "głupoty" w użytkowaniu.
    Jakże częste przy HS-ach nie podniesienie do końca skrzydła powoduje wyrywanie, zniekształcanie, szybsze zużycie uszczelek i szczotek.
    Przy HKS-ach z mechanizmem wspomagania ruchu w klamce nagminnie niszczone są okucia przez zamykanie skrzydła na sile zamiast wykorzystywania do tego tylko klamki
    Na czas dalszych prac w domu, a przede wszystkim prac tynkarskich najlepiej postawić uzbrojonego strażnika który zabije każdego kto chciałby wyjść lub wogóle dotykać takich drzwi. Niestety nagminne jest ich zdewastowanie zanim zacznie się ich użytkowanie przez naszych kochanych budowlańców
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  15. #12855
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kot_behemot

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Górki, k. Dębego W.
    Posty
    31

    Domyślnie

    bardzo dziękuję za szczegółowe wyjaśnienia, a z tym strażnikiem to coś wymyślę Ale rzeczywiście głupota użytkowkownika może być zagrożeniem, bo ja niestety do niecierpliwych należę.

    A czy ktoś takie skrzydła ma? warto w to inwestować czy wystarczy ruchomy słupek?

  16. #12856
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Prong

    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał T12345T
    pod adresem www.oknotest.pl powstała i jest dostępna pierwsza w Polsce i jedyna w Europie strona internetowa poświęcona tematyce okiennej dostosowana do potrzeb osób słabowidzących i niewidomych
    Cytat Napisał T12345T
    Korzystając z gościnności tego forum pozwalam sobie zaapelować do jego aktywnych użytkowników aby zechcieli możliwie szeroko poinformować o istnieniu takiej strony swoje lokalne środowiska, a w szczególności znane sobie osoby niewidome i słabowidzące lub opiekunów takich osób.
    Chcialem podziękować za pomysł i jego realizacje. Zaczalem budowe 3 lata temu i nagle moj wzrok zaczal odmawiac posluszenstwa. Genetyka taka. Obecnie moja wada przekracza juz -25 dioptrii. Powoli zblizam sie z budowa do okiennego napiecia. Bywalem juz wczesniej na tej stronie po informacje a teraz moze uda mi sie samodzielnie doczytac do konca i dam rade. Obiecuje ze powiem dalej o stronie choc to nie jest taki news jak to ze niewidomy wpadl pod wagon metra.

  17. #12857
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie Re: okna przesuwane

    Cytat Napisał kot_behemot
    Mamy mega balkon - 4m szerokości i chcielibyśmy, żeby był jak najbardziej funkcjonalny - dlatego pomyśleliśmy o przesuwanych skrzydłach zamiast tych z ruchomym słupkiem, ale może nie warto? Cenowo oczywiście drożej, ale jak jest z praktyką - jak się sprawdzają prowadnice?

    Będę ogromnie wdzięczna za pomoc i wszelkie dobre rady.
    Marta
    Przy 4 metrach szerokości jest w sumie takie rozwiązania:
    - zestaw balkonowy 4- skrzydłowy z PCW (środek ze słupkiem ruchomym lub przesuwny a boki oddzielne - do złączenia na budowie). Ew. w drewnie w jednej ramie do wykonania przez niektóre firmy.
    - zestaw przesuwny - rozsuwany - nazywa sie to "schemat C" - czyli srodkowe skrzydła rozsuwane na boki (do wykonania chyba tylko w drewnie)
    - zestaw przesuwny HS - dwa skrzydła bądź cztery - i takie polecam najbardziej.
    Przykładowe zdjęcie takiego 4 metrowego balkonu da sie znaleźć na mojej stronie (przedostatnie zdjęcie na dole): http://www.alterdom.pl/index.php?id=3&idp=11
    Ps. Podaję ten link bo jak napisałem kiedys próbuję wypozycjonować swoją stroną w moim regionie i każde wejście się liczy - i to jest mój prywatny, ukryty interes.

  18. #12858

    Domyślnie

    Ps. Podaję ten link bo jak napisałem kiedys próbuję wypozycjonować swoją stroną w moim regionie i każde wejście się liczy - i to jest mój prywatny, ukryty interes.

    popieram Twoj ukryty interes.
    ale te WYPOZYCIONOWANIE to brzmi paskudnie ( prawie jak u gosiewskiego lub innego kurskiego nie wspominajac o kaczkach dziwaczkach)

  19. #12859
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał czmirek
    ... prawie jak u gosiewskiego lub innego kurskiego nie wspominajac o kaczkach dziwaczkach...
    oj Czmirek uważaj - CBA czuwa
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  20. #12860

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko
    Cytat Napisał czmirek
    ... prawie jak u gosiewskiego lub innego kurskiego nie wspominajac o kaczkach dziwaczkach...
    oj Czmirek uważaj - CBA czuwa
    na szczescie tu gdzie jestem krotkie lapki gosia nie siegna a i nozki kaczuszek sa za krotkie, bultreier za bardzo sie spasl w brukseli zeby szczerzyc kly

    p.s. i pomyslec ze ludzie ludzia zgotowali taki los

Strona 643 z 1568

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony