dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 647 z 1568
Pokaż wyniki od 12.921 do 12.940 z 31350
  1. #12921

    Domyślnie

    Właśnie zastanawiam się nad wyborem okien i biorę pod uwagę Avante i Oknoplast. Co polecacie wybrać?

  2. #12922
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    z tych wszystkich wymienionych to najbardziej podoba mi się Salamander a jeśli chodzi o technike to wszystkie należą do wiodących na rynku systemów profili plastikowych .
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  3. #12923

    Domyślnie

    Też takie było typowanie i w Avante pakiet 3-szybowy wyszedł taniej.
    myślenie jest przyszłością

  4. #12924

    Domyślnie

    Mnie raczej 3 szyby nie interesują

  5. #12925
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar an.i
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Posty
    871
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    125

    Domyślnie

    a ja będę wdzięczna za

    konstrukcja z profili 5 komorowych PLUSTEC PERFORMANCE ( wzmacniane stalą ocynkowaną) ????????????

    szklenie - zestaw niskoemisyjny gr ~ 24 mm termofloat
    Okucia WINKHAUS autopilot w skrzydle RU mikrowentylacja oraz jeden zaczep utrudniający wyważenie skrzydła

    lub bo dwa warianty

    szklenie antywł. Kl P4A gr ~10 mm w zestawie niskoemisyjnym z szybą termofloat

    Okucia WINKHAUS autopilot w skrzydłach RU - WK2 w skrzydłach R oraz RU przy słupku ruchomym WK1 z klamkami z kluczykiem

    Dostałam wycenę mailem - o co mam pytać i co to znaczy??? Bo przecież nie dla normalnego człowieka....
    dziennik - dom anny
    komentarze dom anny
    "Jeśli prawdą możesz zabić - lepiej skłam."

  6. #12926

    Domyślnie

    Cytat Napisał czmirek
    Cytat Napisał kakusek
    Czy wszystkie okna balkonowe uchylno-przesuwne (HRS ) musza miec taka brzydka maskownice za ktora schowany jest mechanizm
    Niezbyt mi sie to podoba-a moze mozna to wykonac z tego samego materialu co rama okna?
    trudno dobrac kolor blachy do koloru okleiny w PCV, a swoja droga poczucie estetyki w tej firmie jest na niskim poziomie
    Jeśli można to poprosiłbym czmirka o przykłady HKS-ów w pcv wykonanych przez firmy w których poczucie estetyki osiąga szczyt wyrafinowania

    Pozdrawiam

  7. #12927

    Domyślnie

    Jeśli można to poprosiłbym czmirka o przykłady HKS-ów w pcv wykonanych przez firmy w których poczucie estetyki osiąga szczyt wyrafinowania

    a co to jest szczyt wyrafinowania - prosze o definicje
    okno nie nalezy do mnie, a mimo to nie podoba mi sie zestaw "kolorystyczny" w tym oknie
    jak bede mial czas to poszperam i pokaze Ci ze mozna to zrobic inaczej czyt. lepiej, ladniej.

  8. #12928

    Domyślnie kliny

    Witam!

    Mam pewne obawy czy nie uznacie mojego pytania za zaśmiecanie forum (wątek jest tak długi, że dość trudno określić jednoznacznie jego zakres tematyczny), ale spróbuję i proszę o wyrozumiałość. O ile wiele informacji na temat prawidłowego montażu okien przewinęło się przez forum, to wciąż mam pewne wątpliwości jak postępować po montażu.

    Wiadomo, że kliny (drewniane) pod listwą podokienną mają pozostać aż będą robione parapety. Czy przed podłożeniem parapetu należy usunąć te kliny czy może wyjąć, przyciąć równo z listwą podokienną i wsunąć ponownie na wcisk?

    A co zrobić z klinami bocznymi? Usunąć aby okno mogło pracować, czy może przyciąć równo z ościeżnicą?

    Pozdrawiam!

  9. #12929

    Domyślnie

    Cytat Napisał czmirek
    Jeśli można to poprosiłbym czmirka o przykłady HKS-ów w pcv wykonanych przez firmy w których poczucie estetyki osiąga szczyt wyrafinowania

    a co to jest szczyt wyrafinowania - prosze o definicje
    okno nie nalezy do mnie, a mimo to nie podoba mi sie zestaw "kolorystyczny" w tym oknie
    jak bede mial czas to poszperam i pokaze Ci ze mozna to zrobic inaczej czyt. lepiej, ladniej.
    Czmirku, mi też się nie podoba ale biorąc pod uwagę różnorodność renolitów i ubogość kolorystyki maskownic do HKS to trudno tu zadowolić estetów.
    A " szczyt wyrafinowania" to każdy ma swoją definicję, dla niektórych obustronny złoty dąb + parapety i wewnętrzne i zewnętrzne też złoty dąb, co dla mnie paskudne jest.

    Pozdrawiam

  10. #12930
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie Re: kliny

    Cytat Napisał neko
    ...Wiadomo, że kliny (drewniane) pod listwą podokienną mają pozostać aż będą robione parapety. Czy przed podłożeniem parapetu należy usunąć te kliny czy może wyjąć, przyciąć równo z listwą podokienną i wsunąć ponownie na wcisk?
    Jeśli przeszkadzają to uciąć to co przeszkadza i zostawić
    Cytat Napisał neko
    A co zrobić z klinami bocznymi? Usunąć aby okno mogło pracować, czy może przyciąć równo z ościeżnicą?
    Zależy z którymi, powinny pozostać kliny po przekątnej, w przypadku jedno i dwuskrzydłowych i najlepiej drewniane zastąpić klinami z PVC
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  11. #12931
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał IVO333
    Cytat Napisał czmirek
    Cytat Napisał kakusek
    Czy wszystkie okna balkonowe uchylno-przesuwne (HRS ) musza miec taka brzydka maskownice za ktora schowany jest mechanizm
    Niezbyt mi sie to podoba-a moze mozna to wykonac z tego samego materialu co rama okna?
    trudno dobrac kolor blachy do koloru okleiny w PCV, a swoja droga poczucie estetyki w tej firmie jest na niskim poziomie
    Jeśli można to poprosiłbym czmirka o przykłady HKS-ów w pcv wykonanych przez firmy w których poczucie estetyki osiąga szczyt wyrafinowania

    Pozdrawiam
    Panowie, o co się kłócicie? Może wyjdzie że jestem "ograniczony" w swojej wiedzy, ale ten kolor przypominający stare złoto to i tak wersja lux, bo w 3/4 przypadków mechanizmy przesuwne i ich osłony są brązowe lub białe.

  12. #12932

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia
    Cytat Napisał IVO333
    Cytat Napisał czmirek
    Cytat Napisał kakusek
    Czy wszystkie okna balkonowe uchylno-przesuwne (HRS ) musza miec taka brzydka maskownice za ktora schowany jest mechanizm
    Niezbyt mi sie to podoba-a moze mozna to wykonac z tego samego materialu co rama okna?
    trudno dobrac kolor blachy do koloru okleiny w PCV, a swoja droga poczucie estetyki w tej firmie jest na niskim poziomie
    Jeśli można to poprosiłbym czmirka o przykłady HKS-ów w pcv wykonanych przez firmy w których poczucie estetyki osiąga szczyt wyrafinowania

    Pozdrawiam
    Panowie, o co się kłócicie? Może wyjdzie że jestem "ograniczony" w swojej wiedzy, ale ten kolor przypominający stare złoto to i tak wersja lux, bo w 3/4 przypadków mechanizmy przesuwne i ich osłony są brązowe lub białe.
    Primo- nie kłócimy się
    Secundo- myślę tak jak Ty że mamy tu kolorystykę najlepszą z dostępnych

    Pozdrawiam

  13. #12933
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    sorry, że się wcinam ale czy takiej osłony / maskownicy nie mozna polakierować proszkowo na kolor jaki tam trzeba - to pewnie aluminium ?

  14. #12934
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał Charlie
    sorry, że się wcinam ale czy takiej osłony / maskownicy nie mozna polakierować proszkowo na kolor jaki tam trzeba - to pewnie aluminium ?
    jasne że można. Paleta kolorów oklein np. u Jezierskiego to ponad 30 Renolitów, polakierować to i trzymać to wszystko na stanie? Oprócz maskownicy jest jeszcze górna prowadnica - też niektórym kolor przeszkadza i też polakierować? Jasne że można i tak się czasem robi ale.... ale czy wiesz, że do tej pory nie spotkałem ani jednego klienta który by chciał za to zapłacić?
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  15. #12935
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko
    Cytat Napisał Charlie
    sorry, że się wcinam ale czy takiej osłony / maskownicy nie mozna polakierować proszkowo na kolor jaki tam trzeba - to pewnie aluminium ?
    jasne że można. Paleta kolorów oklein np. u Jezierskiego to ponad 30 Renolitów, polakierować to i trzymać to wszystko na stanie? Oprócz maskownicy jest jeszcze górna prowadnica - też niektórym kolor przeszkadza i też polakierować? Jasne że można i tak się czasem robi ale.... ale czy wiesz, że do tej pory nie spotkałem ani jednego klienta który by chciał za to zapłacić?
    mhm

  16. #12936

    Domyślnie

    Cytat Napisał DamianM
    Witam
    Bede bardzo wdzieczny za Wasze opinie dotyczaca ponizszych profili 5 komorowych, dwustronny kolor braz. Wszystkie wyceny mieszcza sie w zaplanowanym budzecie, tak wiec, aby dokonac ostatecznego wyboru (poza jakoscia montazu) chcialbym zasiegnac Waszych opinii
    1. Salamander Streamline SL 76mm, producent: Okno Dom
    2. Salamander 3D, producent: Okno Dom
    3. Avante Deceuninck Zendow
    4. Oknoplast Platinium

    Z gory dziekuje za wszelkie opinie i sugestje.
    Charlie dziekuje za Twoja opine. Czy moge liczyc na opinie jeszcze innych forumowiczow?
    Pozdrawiam
    Damian

  17. #12937
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko
    Cytat Napisał Charlie
    sorry, że się wcinam ale czy takiej osłony / maskownicy nie mozna polakierować proszkowo na kolor jaki tam trzeba - to pewnie aluminium ?
    jasne że można. Paleta kolorów oklein np. u Jezierskiego to ponad 30 Renolitów, polakierować to i trzymać to wszystko na stanie? Oprócz maskownicy jest jeszcze górna prowadnica - też niektórym kolor przeszkadza i też polakierować? Jasne że można i tak się czasem robi ale.... ale czy wiesz, że do tej pory nie spotkałem ani jednego klienta który by chciał za to zapłacić?
    Maskownica (ta największa część) to aluminium ale zakończenia na bokach to zwykle tworzywo sztuczne. Mam w pamięci złe próby malowania takich materiałów - tzn. lakier odpada (nie moja to była praca, więc nie wiem czy wszystko zostało tam zrobione dobrze) - generalnie nie polecam takiego malowania.

    A co do wyboru okien spośród tych opcji..
    gdybym znał dobrą odpowiedź to na pewno bym się z nią nie krył. Osobiście nie lubię tego co "krzykliwe" i "najlepsze w Polsce" więc śmiało wybrałbym z tych opcji Salamandra z OknoDom (chociaż to moja konkurencja i zabrała mi w tym roku klienta).
    Z tym że pamiętaj - nie samo okno jest najważniejsze - w tym "moim" przypadku u Klienta montowałem drzwi i byłem proszony o ocenę montażu, bo klient miał wątpliwości czy wszystko jest ok, wiec samo posiadanie markowego produktu to nie wszystko.

  18. #12938
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Fin - to naprawdę działa i to dobrze działa i nie odpada ani nic złego sie nie dzieje choć... kobiece oko bez kłopotu lekką, naprawdę minimalną różnice w odcieniu wychwyci - właśnie z racji różnicy materiałów które są lakierowane
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  19. #12939
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    1. Salamander Streamline SL 76mm, producent: Okno Dom
    Bym wybral.
    Najbielsza biel i najgladsza - z tego co wiem.
    I firma solidna nad wyraz.

  20. #12940
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ar2rros

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Posty
    6

    Domyślnie

    zastanawiam się nad zaokrągleniami od wewnątrz
    Oknoplast z Platinium czy MS z nowym Tytanowym ?

Strona 647 z 1568

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony