dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 661 z 1567
Pokaż wyniki od 13.201 do 13.220 z 31326
  1. #13201
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Można, trzeba, wypada...
    każde z tych słow można inaczej zinterpretować. A ze zostałem przywołany to.. wypada odpowiedziec.
    Ostatnio widziałem 10letnie meranti i gdybym nie znał daty produkcji to nie uwierzyłbym że mają tyle lat -- tak dobrze wyglądały. Tylko z powodu wieku "zaleciłem im" malowanie, bo teraz to chwila, a jak poodpryskuje lakier będzie trudniej. Taka renowacja była na tyle prosta, że po pierwszym oknie klient powiedział "stop! - dalej ja sam"
    Ale widziałem też w tym roku okna 7-letnie z niby niezłym lakierem, a zniszczonym - poobijanym przez grad. Lakier był na nich na tyle cienki że nie wytrzymał uderzeń - i teraz będzie tylko by się psuł - zupełnie jak z rdzą.

    Wszystko zależy od domu, drewna, kliamtu, technologii i jeszcze wielu innych czynników. Przyznaję że PCW jest mniej wymagające. Ale wierzę (a wręcz mam pewność) że dzisiejsze, dobre okna w lazurach przez min. 7- 10 lat nie będą miały żadnych oznak starzenia się lakieru, a jak im się dobrze ułoży to może i dłuzej.

    A PCW? Które 15- letnie dziś okna nie wymagają jeszcze naprawy jakiś elementów lub w nie są przeznaczone do wymiany całości?? Oczywiście znów - technologia poszła do przodu i takie dobre okno powinno wytrzymać bez większych problemów 20-25 lat. Potem także się pojawi konieczność wymiany okuć, uszczelek (a jak białe to może i malowania pożółkłych profili) Ale może jestem w tym aspekcie zbytnim pesymistą... ?

  2. #13202
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    to mit, że okien PVC nie należy konserwować - jak mi ktoś nie wierzy to zapraszam do mnie. 9 letnie PVC : porysowane, w rysach jest brud, okucia też nie najlepiej się trzymają swoich funkcji. Najlepiej z tego wszystkiego trzymają się szyby
    Także bez przesadyzmu z tym PVC - to miękki materiał w każdym razie to nie stal

    Pytanie: czy mozna odnowić powierzchnię PVC ramy okna ?
    Pewnie, ze tak, ale to wymaga zakupu odpowiednich środków i wcale to nie jest też takie łatwe.
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  3. #13203

    Domyślnie

    Cytat Napisał niiko
    Darek 63
    Okna drewniane można malować po 10-15 latach
    Cóż olej w samochodzie też można wymieniać nie po określonym przebiegu albo roku,tylko na przykład raz na 5 lat. Po co słuchać się producenta czy serwisu.
    Jasne że dużo zależy od warunków eksploatacji,tak okien jak i samochodu ale tak naprawdę okna drewniane malować należy co 5-6 lat....zresztą Finlandia może Cię poinstruować szczegółowo.
    Otóż tak może być czego doświadczam. Za oknem widzę dom (bliski sąsiad) gdzie wstawiono ok. 12 lat temu okna drewniane pomalowane ciemną farbą kryjącą (to nie jest lazura). Sam jestem zdumiony bo swoje 20 letnie z Sokółki fabrycznie były chyba pomalowane białą emulsyjną .....
    i żadna nakładana farba się nie utrzyma dłużej jak 4 lata. Jestem niepocieszony z tego powodu, bo to żadna frajda wisieć na parapecie, a okien tuzin mam. Kolega za płota od 12 lat nic nie musiał robić i nadal farba wygląda dobrze (oglądałem z bliska).... rewelacja, a może ewenement.
    Ważne na pewno jest jaką farbą fabrycznie drewno wymalowano, może ważne też jest jak elastyczna i gruba jest powłoka.

    Co do okien PCV - znam wiele obiektów gdzie 15 letnie okna PCV mają się nadal dobrze. Myślę, że powinny wytrzymać 20-30 lat.
    Dobre okna drewniane, dobrze zamontowane wg mojej opinii pożyją 30-50 lat.
    Z moimi drewnianymi 20-letnimi (poza uciążliwością malowania) nie mam większych problemów ... do 30-dziechy powinny dociągnąć. Nie są zbyt szczelne w odróżnieniu od tych PCV co mam, ale przynajmniej jest dobre wietrzenie.
    A może to kwestia przypadku i wiele zależy jakie mamy szczęście w wyborach i zakupach.
    Darek

  4. #13204
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    panowie - zastawmy te dywagacje
    Charlie - zapraszam do mojego byłego domu - 19 letnie KBE - znajdź mi tam rysy
    Wszystko zależy li tylko od użytkownika
    A okucia czy w drewnie czy w PVC konserwować trzeba o czym 99% zapomina i lamet się dzieje gdy coś się urwie
    Kazdy materiał ma swoje zalety i wady
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  5. #13205
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko
    panowie - zastawmy te dywagacje
    Charlie - zapraszam do mojego byłego domu - 19 letnie KBE - znajdź mi tam rysy
    Wszystko zależy li tylko od użytkownika
    A okucia czy w drewnie czy w PVC konserwować trzeba o czym 99% zapomina i lamet się dzieje gdy coś się urwie
    Kazdy materiał ma swoje zalety i wady
    Jareko - chodzi mi tylko o to, ze gada się o PVC w stylu "okna bezobsługowe" - nieprawda !
    "Niańczyć trzeba PVC, Drewno czy Aluminium.
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  6. #13206

    Domyślnie

    Witam!
    Panowie! Już kolejny raz próbowałem przebrnąć przez temat i znaleźć odpowiedź na pytanie o okna w Olsztynie.

    Jeśli chodzi o profile zastanawiam się nad Thermic 90 MD z Oknoplastu w Krakowie lub Brugmann Passive-Line ze Stolbudu Włoszczowa. Czy możecie mi naświetlić dlaczego Brugmann ze Stolbudu mimo Uw=86 jest tańszy od Thermic 90 (Uw=0,9) o 20%? Okno o tych samych wymiarach oczywiście.
    A może powinienem odwiedzić jeszcze inną firmę/wybrać inny profil?

    Ponieważ bardziej od fuszerki producenta boję się o jakość montażu dlatego postanowiłem zapytać o opinię dotyczącą lokalnych przedstawicieli (i montażystów), odpowiednio Oknoplast i Bautechnik?
    Nie szukam najtańszego wykonawcy, wręcz przeciwnie, chcę zapłacić za dobrze wykonaną robotę.
    Pozdrowienia
    Marcin

  7. #13207
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wirecki

    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    1.840
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    Jak ocieplić okno ze skrzynką roletową w miejscu widocznym na zdjęciach? Czy pod aluminiową listwą też powinien być styropian, powiedzmy jakaś dwójka? Czy tynk powinien "stykać się" z listwą?

  8. #13208

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marcin_szereg

    Jeśli chodzi o profile zastanawiam się nad Thermic 90 MD z Oknoplastu w Krakowie lub Brugmann Passive-Line ze Stolbudu Włoszczowa. Czy możecie mi naświetlić dlaczego Brugmann ze Stolbudu mimo Uw=86 jest tańszy od Thermic 90 (Uw=0,9) o 20%? Okno o tych samych wymiarach oczywiście.
    A może powinienem odwiedzić jeszcze inną firmę/wybrać inny profil?
    Nie wiem dlaczego, ale do dzisiaj nie znałem żadnego profilu Brugmanna na którym uzyska się Uw=0,86.

    Mam nadzieję że się mylę.

    Pozdrawiam

  9. #13209

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marcin_szereg
    Witam!
    Panowie! Już kolejny raz próbowałem przebrnąć przez temat i znaleźć odpowiedź na pytanie o okna w Olsztynie.

    Jeśli chodzi o profile zastanawiam się nad Thermic 90 MD z Oknoplastu w Krakowie lub Brugmann Passive-Line ze Stolbudu Włoszczowa. Czy możecie mi naświetlić dlaczego Brugmann ze Stolbudu mimo Uw=86 jest tańszy od Thermic 90 (Uw=0,9) o 20%? Okno o tych samych wymiarach oczywiście.
    A może powinienem odwiedzić jeszcze inną firmę/wybrać inny profil?

    Ponieważ bardziej od fuszerki producenta boję się o jakość montażu dlatego postanowiłem zapytać o opinię dotyczącą lokalnych przedstawicieli (i montażystów), odpowiednio Oknoplast i Bautechnik?
    Nie szukam najtańszego wykonawcy, wręcz przeciwnie, chcę zapłacić za dobrze wykonaną robotę.
    Oknoplast dużo większe nakłady ponosi na marketing, stąd jego koszty mogą być po prostu odzwierciedlone w wyższej cenie... Stolbud Włoszczowa, to co najmniej równie dobry producent.
    Ale masz u siebie na miejscu w Mrągowie dwóch dobrych producentów okien aktywnych, więc może przede wszystki u nich powinieneś zapytać:

    1/ JOCZ - www.jocz.pl
    2/ ADAMS - www.adams.com.pl
    parametry okien Adamsa znajdziesz tu: http://www.aktywneokna.pl/boutique/kp_PASSIV-LINE.php

  10. #13210
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał JarekKos
    Cytat Napisał Marcin_szereg

    Jeśli chodzi o profile zastanawiam się nad Thermic 90 MD z Oknoplastu w Krakowie lub Brugmann Passive-Line ze Stolbudu Włoszczowa. Czy możecie mi naświetlić dlaczego Brugmann ze Stolbudu mimo Uw=86 jest tańszy od Thermic 90 (Uw=0,9) o 20%? Okno o tych samych wymiarach oczywiście.
    A może powinienem odwiedzić jeszcze inną firmę/wybrać inny profil?
    Nie wiem dlaczego, ale do dzisiaj nie znałem żadnego profilu Brugmanna na którym uzyska się Uw=0,86.

    Mam nadzieję że się mylę.

    Pozdrawiam
    Zobacz na czym zrobione są zwycięskie okna w kategorii "Najlepsze energooszczędne okno PVC":
    http://www.infookno.pl/vip_2009.html

  11. #13211
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    groomek

    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    358
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    A ja kiedyś zaglądałem tutaj w poszukiwaniu porady odnośnie okien PCV i chcę "pochwalić" i się i firmę w której kupiłem.

    Wybrałem okna na profilu Schuco a produkowane prze frime Mielczarek ze Zduńskiej Woli.

    SZCZERZE POLECAM - bo nie spotkałem się jeszcze z taką obsługą i podejściem do klienta jak w tej firmie. OD pierwszego kontaktu, poprzez formalności aż do profesjonalnych montażystów włacznie!
    Dlatego POLECAM, POLECAM i POLECAM

    Każdemu kto bedzie chciał wiecej szczegółów wyślę info na priva z nr tel do osób mnie obsługujących
    Dzieki odpowiednioemu podejściu do klienta mają dodatkowego darmowego przedstawiciela handlowego GRATIS

  12. #13212
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    groomek

    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    358
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał Emilka Biała
    Dla łódzkiego okna od "Petecki" też mogę polecić. W mojej rodzinie wstawiono niedawno ich okna na profilu PCV REHAU-BRILLIANT-DESIGN + okucia Roto. Robią też okna w aluminium .......
    http://www.petecki.eu/?s=89;lang=pl

    Ale okno to 50% sukcesu, nie mniej ważny jest montaż. Solidny i przemyślany.
    "Bosze" chroń przed Peteckim - znam 2 osoby który pokusiły się o te okna i dziś żałują. Oba przypadki od tego samego pośrednika.
    Jedna z tych osob drży na myśl o otwarciu drzwi balkonowych gdyż źle zamonotowano okucia i istnieje ryzyko że podczas otwierana skrzydło się uchyli i wypadnie z ram. Brakuje dosłaownie kilku mm żeby grzybek dobrze złapał ale brakuje...

    W kolejnym przypadku znowu o czymś zapomniano
    Okno które jest mniej wiecej w 1/4 wysokości podzielone w poziomie szprosem o szerokości ramiaka, po 2 miesiącach ten "niby szpros" zaczął się odkształcać i w tej chwili się wyłodkował.
    Okazuje się że górna szyba napierała na ten "niby szpros" a ponieważ dolna nie była dobre dopasowana to szpros zaczął się łódkować.

    Naprawde po tych dwóch przyapdkach w rodzinie powątpiewam w profesjonalizm tej firmy.

  13. #13213
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.214

    Domyślnie

    Cytat Napisał bwojtek
    Zobacz na czym zrobione są zwycięskie okna w kategorii "Najlepsze energooszczędne okno PVC"
    No wychodzi, że jedno jest zrobione z Pędzicha, drugie z M&S, a trzecie z Dako

    Oczywiście, że te wyniki, to wyłącznie dla okien jednoskrzydłowych tego już tam nie znajdziesz bo i po co. Reeeeeeeeeeeklama dźwignią handlu

    Oczywiście, kto, gdzie i dla kogo wykonał badania, tego już tam nie znajdziesz bo i po co. Rrrrrrrrrrrrrrrrrrrreklama dźwignią handlu

    Bardzo to wiarygodne. Tak jak feta z okazji rozdania VIP-ów

    Dobrym się jest, a nie bywa. Na balach.

    Pozdrawiam
    PRO QUALITY

  14. #13214
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał T12345T
    ....tego już tam nie znajdziesz bo i po co. Reeeeeeeeeeeklama dźwignią handlu
    Cytat Napisał T12345T
    ....tego już tam nie znajdziesz bo i po co. Rrrrrrrrrrrrrrrrrrrreklama dźwignią handlu
    Cytat Napisał T12345T
    Bardzo to wiarygodne. Tak jak feta z okazji rozdania VIP-ów
    Cytat Napisał T12345T
    Dobrym się jest, a nie bywa. Na balach.
    Jak rzadko zgadzam sie w całej rozciągłości z kolegą
    Co sie ze mną dzieje? Taki zgodny ostatnio jestem
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  15. #13215
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał T12345T
    Cytat Napisał bwojtek
    Zobacz na czym zrobione są zwycięskie okna w kategorii "Najlepsze energooszczędne okno PVC"
    No wychodzi, że jedno jest zrobione z Pędzicha, drugie z M&S, a trzecie z Dako

    Oczywiście, że te wyniki, to wyłącznie dla okien jednoskrzydłowych tego już tam nie znajdziesz bo i po co. Reeeeeeeeeeeklama dźwignią handlu

    Oczywiście, kto, gdzie i dla kogo wykonał badania, tego już tam nie znajdziesz bo i po co. Rrrrrrrrrrrrrrrrrrrreklama dźwignią handlu

    Bardzo to wiarygodne. Tak jak feta z okazji rozdania VIP-ów

    Dobrym się jest, a nie bywa. Na balach.

    Pozdrawiam
    A widzisz jak łatwo skrytykować kogoś nie przyjmując krytyki wobec siebie. Też uważam, że ten ranking (jeżeli nawet prawdziwy) niewiele mówi o samych oknach: nie ma podanego rozmiaru, podziału, rodzaju szklenia itp.
    Ale teraz wrócę do twojego rankingu "PRO QUALITY". Zwracałem tobie uwagę, że także jest delikatnie mówiąc mylący. Otóż możemy wywnioskować, że EKO-okna robią 8x lepsze okna niż Jezierski (39 punktów wobec 5-ciu). Tak samo lepiej kupić okna Budwaru, który produkuje okna w bliżej nieokreślonym systemie (brak danych) niż kupić okna Bajcara na TROCALu InnoNova...

    Przywołałem ranking z konkurencyjnego wobec twojego portalu tylko w odpowiedzi na post Charliego gdyż tak się składa, że 2 pierwsze miejsca zajęli producenci korzystający z technologii Brugmanna. Nadmieniany przeze mnie niedawno ADAMS ze swoją wklejaną szybą okazał się najlepszy czego gratuluję!

  16. #13216

    Domyślnie

    zastanawia mnie wysoka pozycja w rankingu okien z dobroplastu, normalnie się uśmiałem.

  17. #13217

    Domyślnie Zakup okien

    Witam,
    Jestem na etapie zakupu okien do kamienicy (29 szt. okien).
    Poszukuję SOLIDNEJ firmy z Katowic lub okolic.
    Proszę o pomoc
    Bogdan

  18. #13218

    Domyślnie

    Odniosę się do wysokich not firmy Dobroplast z Zambrowa ( nie mylić z mlekiem ). Przy tak olbrzymich mocach produkcyjnych oraz wielkiej sprzedaży w Polsce i u Naszych wschodnich sąsiadów Dobroplast stanowi olbrzymią siłę na rynku.

    W skrócie miałem bardzo dużo do czynienia z tą firmą- wszystko jest w porządku do momentu gdy zamawiamy białe okna o możliwie najmniejszych wymiarach np. 1200 x 1500 ( moim zdaniem maksymalne gabaryty dla Dobro...szajsu ).
    Okleina odchodzi w szczególności z listw przyszybowych okucia są do regulacji raz do roku - w sumie wydatki poniesione na dodatkowy serwis zwykle przewyższają oszczędności.

    W odróżnieniu od Drutex'u Dobroplast stosuje wzmocnienie zamknięte w ramie- choć jego grubość wydaje się być "cienka jak chips" - dowodem jest łatwość transportu przez montażystów w szczególności dużych konstrukcji....

    Nie oszukujmy się kupując tanie okna - producenci czynią oszczędności nie tylko na marketingu, ale niestety również na materiale... co po paru latach eksploatacji wzbudzi w każdym normalnym człowieku frustrację lub rezygnację.

    Powodzenia przy zakupach.
    Pozdrawiam,

  19. #13219

    Domyślnie

    Producenci poszczególnych elementów składowych okna nie mają takiego znaczenia. Duzi producenci okien zarówno mogą mieć Shuco, Vekę, Brugman'a w tej samej cenie, to samo tyczy się okuć Roto, Maco, Winkhaus oraz szyb : Press- glas, Pilkington, Glaspol.

    Powyżsi producenci komponentów stanowią dla wielu z Nas wyznacznik jakości całego okna - pamiętajmy jednak o tym, że najlepszy produkt można przekazać w ręce partaczy....

    Spory wpływ na funkcjonalność okien mają takie elementy jak :
    - ilość zaczepów ( nie mylić z antywłamaniowymi ) odpowiada za szczelność okien,
    - uszczelki - tutaj zdecydowanym liderem jakości jest firma Sava odpowiadają za szczelność okien
    - wzmocnienie stalowe (z warstwą ocynku ) - w ramie powinno znaleźć się w wzmocnienie pełne o grubości minimum 1.5 mm - odpowiada za statykę konstrukcji

    Jako doradca zawsze staram się zwrócić uwagę kupującego na powyższe aspekty- jednak klienci świadomie wybierają tańsze rozwiązania mamieni obietnicami "handlowców".
    Pozdrawiam,

  20. #13220
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

Strona 661 z 1567

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony