dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 663 z 1568
Pokaż wyniki od 13.241 do 13.260 z 31350
  1. #13241

    Domyślnie Re: Okna Veka vs. Oknoplus

    Cytat Napisał mario_f
    Mam do wyboru okna Oknoplus aktivplus (winkhaus) i Veka perfectline(roto)? Na stronach producentów jest tylko sieczka marketingowa, wiec ciezko mi porownac. Cenowo wychodza bardzo podobnie. Jakies uwagi i sugestie?
    OknoPlus - robi na Brugmanie (aktivplus to ich nazwa handlowa) grubość 73mm.
    Veka perfect line - grubość 70mm więc 3 mm węższy profil - w oknach to sporo.
    Okucie Winkhaus jest to najwyższa półka pod różnymi względami- Roto już niekoniecznie.
    No i Oknoplus wypełnia ramę i futryne styropianem (ciut lepsze parametry termoizolacyjne i dźwiękoszczelne).
    Oczywiście to nie wszystko , trzeba porównac jeszcze estetyke wykonania, okres gwarancji, wzmocnienie w futrynie , szyby. Potem podejmowac decyzję..

  2. #13242

    Domyślnie Do kolegi z Olsztyna

    Jest u Ciebie pewna firma w mieście, która praktycznie nie robi w Olsztynie, tylko w Trójmieście - www.ukrawczyka.pl , tam znajdziesz kontakt, spytaj - może zrobią i w Olsztynie dla ciebie.

    - w Gdańsku są rozchwytywani. Wiem, bo to moi krewni i mogę polecić - sprawdź sam i porównaj ofertę i ceny.

    Pozdrawiam.
    Tu była reklama [Regulamin Forum, pkt 2.4.c]

  3. #13243

    Domyślnie

    Ale jaja
    Głupia ciekawość kazała mi zajrzeć na stronę 'ukrawczyka' a tam strona jak strona,ale zakładka -bez chińskich podzespołów- a obok reklama "rdzennie niemieckiego" Decco.
    No rzeczywiście podzespołów z Chin nie stosujemy

  4. #13244
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Dobre, dobre

  5. #13245
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    bo to Chińscy Niemcy lub Niemieccy Chińczycy.
    Najlepszy jest dobrze sprzedany kit.

  6. #13246
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    Jeszcze.
    reklama z podanej strony.
    czyli same klamstwa i manipulacje.
    Certyfikaty i atesty
    Kupując okna w konkretnej firmie warto sprawdzić czy na dane profile lub okucia zostały wystawione jakieś certyfikaty lub atesty. Dla przykładu Atest Państwowego Zakładu Higieny daje nam gwarancję, że okna są ekologiczne. Centrum Naukowo-Badawcze Ochrony Przeciwpożarowej, wystawia certyfikat potwierdzający, że okna spełniają wymagania ochrony przeciwpożarowej. Do tego dochodzą wszelkiego rodzaju certyfikaty (np. jakości), które utwierdzają nas w przekonaniu, że wybrane przez nas okna są dobrej jakości. Atesty i certyfikaty zamieszczone są zazwyczaj na stronach sprzedawcy, fabryki okien, lub producenta poszczególnych elementów. Jeżeli nie znajdziemy takich dokumentów zgłośmy się z prośbą o ich przedstawienie do sprzedawcy. Jeżeli jego okna są dobrej jakości, z pewnością zaprezentuje nam strony, gdzie będziemy mogli zapoznać się z decyzjami urzędów i instytucji, lub przedstawi nam je bezpośrednio jeśli będzie w posiadaniu takich dokumentów.

    Ekologiczne - ten dokument to papier do toalety.

    POchrona przeciwpozarowa _ NIE MA TAKICH WYMAGAN DLA OKIEN.

    Wszelkie certyfikaty i atesy. WYSTARCZY JEDEN. Ale ta firma nie ma nawet tego jednego. Co sie dziwic skoro pisze takie bzdury.

  7. #13247
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    Jeszcze.
    reklama z podanej strony.
    czyli same klamstwa i manipulacje.
    Certyfikaty i atesty
    Kupując okna w konkretnej firmie warto sprawdzić czy na dane profile lub okucia zostały wystawione jakieś certyfikaty lub atesty. Dla przykładu Atest Państwowego Zakładu Higieny daje nam gwarancję, że okna są ekologiczne. Centrum Naukowo-Badawcze Ochrony Przeciwpożarowej, wystawia certyfikat potwierdzający, że okna spełniają wymagania ochrony przeciwpożarowej. Do tego dochodzą wszelkiego rodzaju certyfikaty (np. jakości), które utwierdzają nas w przekonaniu, że wybrane przez nas okna są dobrej jakości. Atesty i certyfikaty zamieszczone są zazwyczaj na stronach sprzedawcy, fabryki okien, lub producenta poszczególnych elementów. Jeżeli nie znajdziemy takich dokumentów zgłośmy się z prośbą o ich przedstawienie do sprzedawcy. Jeżeli jego okna są dobrej jakości, z pewnością zaprezentuje nam strony, gdzie będziemy mogli zapoznać się z decyzjami urzędów i instytucji, lub przedstawi nam je bezpośrednio jeśli będzie w posiadaniu takich dokumentów.

    Ekologiczne - ten dokument to papier do toalety.

    POchrona przeciwpozarowa _ NIE MA TAKICH WYMAGAN DLA OKIEN.

    Wszelkie certyfikaty i atesy. WYSTARCZY JEDEN. Ale ta firma nie ma nawet tego jednego. Co sie dziwic skoro pisze takie bzdury.

  8. #13248
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    I na przykładzie tej stronki (która miala byc reklamą) wychodzi szydło z worka. Tym się różnią ludzie znający się na rzeczy a nowicjusze: ktoś siedzący w tej branzy dłużej wie że takie Decco jest profilem robionym w Chinach.. wiec sami sobie przeczą.. zły znak?

  9. #13249
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    Pozatym naruszaja prawo. Bo pod logiem ITB otwiera sie pierwsza strona aprobaty GDZIE jak byk na dole jest napisane ze nie mozna jej publikowac w czesci. A publikacja calosci wymaga zgody ITB.
    Certyfikatu nie maja, wiec Nadzor Budowlany moze ich zgarnac.
    Decco jest w Polsce tłoczone bodajze juz - nie jest to zly profil.

  10. #13250
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Aha, jednak juz tłoczą to u nas? taka informacja kiedys do mnie dotarła, ale uznałem ją za plotkę..
    więc wyszło że to ja jestem ignorantem w tej branży?

  11. #13251
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.219

    Domyślnie

    Problem może nie w tym gdzie tłoczone, a jak? Skiepścić profil można też w Polsce, a nawet w nieomylnej Republice Federalnej, też można.
    Jeśli profil chiński, to większy problem widziałbym we wprowadzaniu do obrotu zgodnie z zasadami sztuki, ale kto się teraz przejmuje sztuką? Kryzys.

    Pozdrawiam

    PS. A strona Krawczyka jest superrrrrr. Przednia zabawa. Taki cytat z Krawczyka.

    "Pierwsze na co powinniśmy zwrócić uwagę to jakość środków i środki w ogóle przeznaczone do montażu. Prawidłowy montaż przeprowadza się wg prostego schematu (wersja skrócona):

    * demontaż okna
    * czyszczenie – przygotowanie do montażu
    * wstawienie okna
    * poziomowanie okna
    * montaż kotw mocujących
    * wypełnienie pianką izolacyjną
    * obróbka końcowa tynkiem mineralnym"

    Full Professional!!! . Przepis skrócony to i okna będą "trochę" zamontowane.

    Panie uKrawczyka, a przecież na oknonecie radzili Panu, rzuć Pan tę stronę internetową w diabły , było posłuchać, a nie wypełniać bele czem. Po co się tak męczyć? Rzucić te okna... w diabły? I już.
    PRO QUALITY

  12. #13252
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    nie rozumiem, Decco extrudowane jest w Polsce ?
    Jaki sens w takim razie - koszta komponentów w Europie są o wiele wyższe niż w Chinach, podatki, opłaty europejskie. W Chinach nie ma nawet czegoś takiego jak ZUS
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  13. #13253

    Domyślnie

    Decco to profil tłoczony w CHINACH !!

    Po za ciekawą nazwą niestety nic więcej w tym produkcie nie znajdziemy - bodajże Montotras produkuje na Decco, kto jeszcze ?? Tego nie wiemy.
    Profile przyjeżdżają z Chin słynnymi "kutrami rybackimi ? " do Polski a klient szukający "ceny" będzie usatysfakcjonowany- jak długo tego nie wiem ?

    Pewnie większość z klientów może się o tym dowiedzieć z taśm ochronnych.

    Choć znam dobrze przypadki gdy montażyści musieli ściągać taśmy producentów takich jak Drutex ( dawniej widniał napis Drutex na taśmach teraz nie wiem ... może GL System - nowa nazwa starego profilu IGLO ) lub Dobroplast.

    Jeśli zauważą Państwo jakiekolwiek napisy Avantgarde na profilach PCV to oznacza jedno -----> kłopoty. Mogą Państwo nie odebrać prac montażowych jeśli nazwa produktu przedstawiona przez sprzedawcę była inna.

    Proszę uważać na oszustów, którzy największe badziewie opakowują w ładny papierek i bardzo przystępną cenę.
    Pozdrawiam,

  14. #13254

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia
    Aha, jednak juz tłoczą to u nas? taka informacja kiedys do mnie dotarła, ale uznałem ją za plotkę..
    więc wyszło że to ja jestem ignorantem w tej branży?
    Finlandia,

    z tego co wiem , to jeszcze nie tłoczą w Polsce. Przymierzają się do tego, bo koszty transportu, logistyki i zamrożenie kapitału pochłaniają dużą częśc zysku.

  15. #13255

    Domyślnie

    Cytat Napisał T12345T
    Problem może nie w tym gdzie tłoczone, a jak? Skiepścić profil można też w Polsce, a nawet w nieomylnej Republice Federalnej, też można.
    Oj , można i to bardzo.

    Cytat Napisał T12345T
    ale kto się teraz przejmuje sztuką? Kryzys.
    ?? No właśnie. Kto odpowie na to pytanie ??


    Cytat Napisał T12345T
    PS. A strona Krawczyka jest superrrrrr. Przednia zabawa. Taki cytat z Krawczyka.

    "Pierwsze na co powinniśmy zwrócić uwagę to jakość środków i środki w ogóle przeznaczone do montażu. Prawidłowy montaż przeprowadza się wg prostego schematu (wersja skrócona):

    * demontaż okna
    * czyszczenie – przygotowanie do montażu
    * wstawienie okna
    * poziomowanie okna
    * montaż kotw mocujących
    * wypełnienie pianką izolacyjną
    * obróbka końcowa tynkiem mineralnym"

    Full Professional!!! . Przepis skrócony to i okna będą "trochę" zamontowane.
    Do czego ta wolnośc gospodarcza nas jeszcze doprowadzi

    Cytat Napisał T12345T
    Panie uKrawczyka, a przecież na oknonecie radzili Panu, rzuć Pan tę stronę internetową w diabły , było posłuchać, a nie wypełniać bele czem. Po co się tak męczyć? Rzucić te okna... w diabły? I już.
    Radzili mu. Al on jak większośc nie posłuchał. Wyniki są.

  16. #13256

    Domyślnie

    Cytat Napisał Charlie
    nie rozumiem, Decco extrudowane jest w Polsce ?
    Jaki sens w takim razie - koszta komponentów w Europie są o wiele wyższe niż w Chinach, podatki, opłaty europejskie. W Chinach nie ma nawet czegoś takiego jak ZUS
    Charlie,

    ale jak już pisałem Finlandii.
    Transport, logistyka, kapitał, jakośc.
    Nawiasem mówiąc to o ile dobrze pamiętam, to profile DECCO są tłocozne w tej samej fabryce w Chinach, która swego czasu tłoczyła SOFTLINE'a dla VEKI.

  17. #13257

    Domyślnie

    Cytat Napisał Koncept
    Decco to profil tłoczony w CHINACH !!

    Po za ciekawą nazwą niestety nic więcej w tym produkcie nie znajdziemy - bodajże Montotras produkuje na Decco, kto jeszcze ?? Tego nie wiemy.
    Nie uwierzyłbyś ilu producentów ma DECCO w swojej ofercie.

    Cytat Napisał Koncept
    Profile przyjeżdżają z Chin słynnymi "kutrami rybackimi ? " do Polski a klient szukający "ceny" będzie usatysfakcjonowany- jak długo tego nie wiem ?
    Co do jakości profili DECCO. Widziałem i widuje gorsze produkowane w Polsce z niemiecką nazwą.



    Cytat Napisał Koncept
    Proszę uważać na oszustów, którzy największe badziewie opakowują w ładny papierek i bardzo przystępną cenę.
    Dobra rada.

    Pozdrawiam

    PS: Nie produkuję na profilach DECCO, ani nie jestem w żaden inny sposób związany z firmą DECCO.

  18. #13258

    Domyślnie

    Jeśli Veka oraz Roto - to pewnie ktoś proponuje Ci Vetrex - producent jest w porządku.

    Wpychanie przez OknoPlus styropianu czy też jakiegokolwiek innego materiału w komorę stali wzmacniającej konstrukcję profilu nie ma najmniejszego sensu.

    Stal z uwagi na bardzo dobre parametry przewodzenia temperatury pogarsza nam wszystkie parametry przenikalności termicznej okna. Zastosowanie w tym miejscu wkładu termoizolacyjnego mija się z celem gdyż w niewielki sposób wpływa na poprawę parametrów okna. Jednocześnie nie ma to żadnego wpływu na przewodność stali.

    Jedynym sensownym rozwiązaniem z wkładem termoizolacyjnym jest zastosowanie jego w zewnętrznej komorze- jednak do tego służą zupełnie inne profile jak np. Veka Alphaline - Vetrex oraz Oknoplast maja go w ofercie.

    Generalnie nie skupiałbym się tak mocno na porównaniu poszczególnych komponentów okna. Najważniejsze jest know how firm - nie komponenty- które są dostępne dla wszystkich garażowców.

    Życzę świadomego wyboru na kolejnych 20 lat ....
    Pozdrawiam,

  19. #13259

    Domyślnie

    Nie napisałem, że produkujesz na Decco - nie interesuje mnie to.

    Generalnie nie wierzę w Chińszczyznę pomimo tego że kupuję ją bez świadomości o pochodzeniu danego przedmiotu.
    Wiem, że Decco zaczęło skromnie w Chinach od kilkudziesięciu silosów z granulatem ( na poziomie dobrych producentów w UE ) - inwestycja z rozmachem - nie sądzę aby produkcję przeniesiono do PL.

    Ok nie będę doktoryzował nikogo na ten temat ale dostarczajmy rzetelnych informacji.
    Pozdrawiam,

  20. #13260

    Domyślnie

    Cytat Napisał Charlie
    Cytat Napisał Koncept
    Odniosę się do wysokich not firmy Dobroplast z Zambrowa ( nie mylić z mlekiem ). Przy tak olbrzymich mocach produkcyjnych oraz wielkiej sprzedaży w Polsce i u Naszych wschodnich sąsiadów Dobroplast stanowi olbrzymią siłę na rynku.

    W skrócie miałem bardzo dużo do czynienia z tą firmą- wszystko jest w porządku do momentu gdy zamawiamy białe okna o możliwie najmniejszych wymiarach np. 1200 x 1500 ( moim zdaniem maksymalne gabaryty dla Dobro...szajsu ).
    Okleina odchodzi w szczególności z listw przyszybowych okucia są do regulacji raz do roku - w sumie wydatki poniesione na dodatkowy serwis zwykle przewyższają oszczędności.

    W odróżnieniu od Drutex'u Dobroplast stosuje wzmocnienie zamknięte w ramie- choć jego grubość wydaje się być "cienka jak chips" - dowodem jest łatwość transportu przez montażystów w szczególności dużych konstrukcji....

    Nie oszukujmy się kupując tanie okna - producenci czynią oszczędności nie tylko na marketingu, ale niestety również na materiale... co po paru latach eksploatacji wzbudzi w każdym normalnym człowieku frustrację lub rezygnację.

    Powodzenia przy zakupach.
    tanie okna platikowe kupują ludzie mocno niezamożni. Czyli około 50% społeczenstwa Polski. Tak samo jak meble IKEA czy buty z Tesco na zimę za 30 zlotych.
    Nie zapominajmy o nich, że też istnieją.
    Okno w cenie 262 zł/m2 nie może być długowiecznym oknem tak samo jak witrynka za 250,00 PLN czy buty za 30,00 zł .
    Jak będziemy mieć stopę życiową Szwecji, Niemiec nie mówiąc o Szwajcarii to z pewnością ilość nowych Volvo, BMW czy Aston Martinów ( około 1,2 mln nowy) drastycznie się zwiększy na polskich drogach. Parafrazując to wtedy będziemy kupować produkty w większości ze średniej półki ze wskazaniem na jej wyższy poziom czyli bliżej luxusu

    Nikt nie mówi o BMW czy Mercedesach - prawda jest taka, że ten kto oszczędza na takich sprawach płaci dwukrotnie - relatywnie takie zakupy są obarczone największym ryzykiem to raz a dwa w sumie najwyższą ceną. Ikea nie jest sklepem dla biednych ludzi nie oszukujmy się.....

    Zmierzam do tego, że jeśli tylko przedstawimy rzetelne informacje kupującemu to taki chłam jak Dobroplast oraz Drutex przestanie się tak dobrze sprzedawać. Mało tego zdarzają się sytuacje, że klient nawet nie wie o tym, że zamontowano mu okna w/w firm dlaczego ?? Bo sami sprzedawcy wstydzą się tych firm.

    Oświećmy jeszcze klientów o tym, że na okna w Drutex'ie nie ma gwarancji jeśli nie ma poprzeczek powyżej 2 200 mm .... hmm ciekaw jestem jak wielu klientów przyjmie to ze spokojem ??

    Za wzmocnienie pełne w ramie w Drutexie trzeba dopłacić w Dobroplast jest ale cienkie jak "chips" .......... pozostawie to bez komentarza.
    Pozdrawiam,

Strona 663 z 1568

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony