dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?

Głosujących
596. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Drewno

    72 12,08%
  • PCV

    483 81,04%
  • Aluminum i inne

    41 6,88%
Strona 664 z 1567
Pokaż wyniki od 13.261 do 13.280 z 31327
  1. #13261

    Domyślnie okna M&S

    Polecam okna firmy M&S, bardzo solidnie i ładnie wykonane. Jednakże jeżeli chodzi o montażystów z Poznania współpracujących z tą firmą odradzam WEROPEX - niszczy okna, krzywo osadza, wszystkie uszkodzenia chce szlifować, o opuście z tytułu uszkodzeń można zapomnieć - masakra!

  2. #13262

    Domyślnie

    Cytat Napisał Koncept
    Wpychanie przez OknoPlus styropianu czy też jakiegokolwiek innego materiału w komorę stali wzmacniającej konstrukcję profilu nie ma najmniejszego sensu.

    Stal z uwagi na bardzo dobre parametry przewodzenia temperatury pogarsza nam wszystkie parametry przenikalności termicznej okna. Zastosowanie w tym miejscu wkładu termoizolacyjnego mija się z celem gdyż w niewielki sposób wpływa na poprawę parametrów okna. Jednocześnie nie ma to żadnego wpływu na przewodność stali.
    ..oczywiście, że prawie nie ma to znaczenia jeśli chodzi o parametry cieplne futryny bo tam w Oknoplus daje zamknięte wzmocnienie ale w skrzydle jest już wzmocnienie otwarte więc takie docieplenie ma już sens... Myślę że parametry dzwiękoizolacyjne też są istotne a taki styropian jest jakimś wygłuszeniem więc nie pisałbym, że jest to tylko i wyłącznie zabieg marketingowy. Pozatym to tylko dodatek liczy się to co napisałem powyżej + dodałbym jeszcze klasę profili , to czy profil jest z recyklingu czy nie i jakość zgrzewów..

  3. #13263

    Domyślnie

    Wracając do chińszczyzny.....cóż pewnie połowa części w moim niemieckim samochodzie jest tam wyprodukowana,choć o tym nawet nie wiem
    Nie było moim zamiarem dyskredytowanie wyrobów MADE IN CHINA.Chciałem tylko zwrócić uwagę na wiedzę tworzącego tą stronę lub na to że wstydzi się tego co sprzedaje.Obie sytuacje co najmniej dwuznaczne

  4. #13264
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    No tak Niko, sprowokowałeś burzę na całą stronę
    Ale to fakt który pokazuje jak dużo "marketingowych" przekłamań może pojawić się w materiałach promocyjnych - i znów pokazuje że miejsca takie jak Forum Muratora pozwalają to sprostować

  5. #13265
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Wg jakich kryteriów Winkhaus jest najlepszy a Roto już nie? Sprzedaję i serwisuję okna na obu tych okuciach i osobiście.. różnicy która dała by mi prawo powiedzieć "te są lepsze" - nie widzę.

    Poza tym.. co znaczą okna VEKA na okuciach Roto? Fakt, Vetrex produkuje taki zestaw (i jest to produkt wg mnie godny uwagi) ale to nie jedyny producent w kraju..

    A na koniec.. jestem zdania, że jeśli sprzedawca nie mówi nazwy producenta to nie jest z niej dumny...a to daje powód do zastanowienia: czy Veka jest bardziej znana (i dlatego użyto je jnazwy) czy może producent nie ma najlepszej opinii ( i lepiej nie wymieniać jego nazwy).
    Zobaczcie jak jest w Oknoplaście: to tylko okna Veka a nikt nie mówi że kupił Vekę a właśnie Oknoplast..

  6. #13266
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    "wieszanie psów" na profilach DECCO jest co najmniej przesadzone
    Poprzeczka w drzwiach balkonowych POWINNA byc
    To ze dobroplast ma usztywnienia z papieru to oczywista oczywistosc - niestety

  7. #13267

    Domyślnie

    mam Vekę i jestem zadowolona. na okuciach Roto właśnie.okna są ok .
    jest nas dwoje i Cichy C95.
    budujemy dom 2-osobowy

  8. #13268
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    sa takie samozamykacze podłogowe firmy Dorma czy Geze. Więc wyobraźcie sobie, ze identyczne sprowadzane z Chin są wytrzymalsze niż markowe
    Temat wśród producentów bezramowych konstrukcji szklanych znany od 1,5 roku.
    Gadałem z importerem chińszczyzny i tenże powiedział mi, że z jakością produktów w chińskich fabrykach jest tak samo jak np. w polskich. Są takie, które produkują tzw chłam i są takie, które produkują wysokiej klasy produkt - zależy wszystko od umaszynowienia, kadry, kontroli jakości i jeszcze paru czynników. Różnica jest tylko w skali
    Tak jak w Polsce - sa fabryki okien i Fabryki Okien
    W tych Chinach to produkuje się 60% VW Golfa, 100% okularów przeciwsłonecznych marki Ray Ban, Police itd., itp...
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  9. #13269
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał lolek30
    Cytat Napisał Koncept
    Wpychanie przez OknoPlus styropianu czy też jakiegokolwiek innego materiału w komorę stali wzmacniającej konstrukcję profilu nie ma najmniejszego sensu.

    Stal z uwagi na bardzo dobre parametry przewodzenia temperatury pogarsza nam wszystkie parametry przenikalności termicznej okna. Zastosowanie w tym miejscu wkładu termoizolacyjnego mija się z celem gdyż w niewielki sposób wpływa na poprawę parametrów okna. Jednocześnie nie ma to żadnego wpływu na przewodność stali.
    ..oczywiście, że prawie nie ma to znaczenia jeśli chodzi o parametry cieplne futryny bo tam w Oknoplus daje zamknięte wzmocnienie ale w skrzydle jest już wzmocnienie otwarte więc takie docieplenie ma już sens... Myślę że parametry dzwiękoizolacyjne też są istotne a taki styropian jest jakimś wygłuszeniem więc nie pisałbym, że jest to tylko i wyłącznie zabieg marketingowy. Pozatym to tylko dodatek liczy się to co napisałem powyżej + dodałbym jeszcze klasę profili , to czy profil jest z recyklingu czy nie i jakość zgrzewów..
    Jeżeli to docieplenie styropianem wzmocnienia stalowego cokolwiek daje to gdzie badania (i parametry)? Wg mnie to tylko marketingowy chwyt by zamieszać klientowi w głowie "podczepić się" pod innego producenta okien mającego prawdziwe wzmocnienie termoizolacyjne.

  10. #13270

    Domyślnie

    Proponuję zakończmy tą dyskusję. Każdy z Nas ma odmienne zdanie na temat różnych produktów z Chin lub innych zakątków Ziemi. Na koniec dodam, że faktycznie są sektory, w których chińscy producenci bardzo dobrze odtwarzają produkty- należy za to zapłacić- wtedy cena już nie jest tak konkurencyjna.

    Zawieszam broń apropos Decco - swoje zdanie już w tej kwestii wypowiedziałem.
    Pozdrawiam,

  11. #13271

    Domyślnie

    Ja tylko dodam od siebie, że w skrzydle nie ma możliwości zamontowania wzmocnienia pełnego - sama konstrukcja profilu na to nie pozwala. Dodatkowa izolacja akustyczna może faktycznie występuje w promilach, ale nie izolacja termiczna - stal jest w jednym kawałku pomimo tego, że otwarta przewodzi .... oh nie będę więcej się wypowiadał na ten temat.

    Ogólnie szanuję tą markę ze względu na to, że generalnie nie ma się do czego przyczepić- po za konstrukcją drzwi przesuwnych - być może dopracują to - mój kuzyn kupił i mu się telepią pomimo kilkukrotnej akcji serwisowej z Libertowa.

    Pozdrawiam wszystkich Klientów i ludzi z branży.
    Pozdrawiam,

  12. #13272
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Arnika
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    25.783
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    147

    Domyślnie

    A ja od wczoraj w swoim domku mam okna z veki alphaline...coś tam (już nie pamiętam ) . Okna są trzy szybowe, 6 komorowe, z klinem docieplającym, z ciepłą ramkom, dlatego,ze szukałam ciepłych okien do domu energooszczędnego.
    Z Veki produkuje nie tylko Oknoplast, czy Vetrex, ale jeszcze Sląska Fabryka Okien KNS z Wodzisławia Sląskiego, i pewnie jeszcze kilku innych producentów.

  13. #13273
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał Koncept
    ...prawda jest taka, że ten kto oszczędza na takich sprawach płaci dwukrotnie - relatywnie takie zakupy są obarczone największym ryzykiem to raz a dwa w sumie najwyższą ceną. .....
    Ostatnimi czasy coraz częściej mam przyjemność się o tym przekonywać odwiedzając powiększającą sie rzeszę klientów, swego czasu szukających tylko ceny.
    Ale co tam, każdy swój rozum ma a ja dzięki takiemu podejściu mam coraz więcej pracy co mnie cieszy, gdyż poprawki po innych dają największy czysty zysk
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  14. #13274
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    no i widzicie biznes się kręcić dalej będzie
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  15. #13275

    Domyślnie

    Hihi poprawki - mam nadzieje ze wymieniasz po partaczach nowe okna.

    Ja z założenia nie zajmuję się regulacjami u klientów Drutexu, Dobroplastu i całej tej reszty zbyt ryzykowne zajęcie.

    Masz rację tacy napędzają koniunkturę.
    Pozdrawiam,

  16. #13276
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    w większości wypadków już nie ma co poprawiać - to prawda
    Bardzo często nie pozostaje nic innego jak wywalenie szajsu na śmietnik i wstawianie nowych okien
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  17. #13277

    Domyślnie

    Z tym śmietnikiem to Jareko trzeba ostrożnie, ostatnio wywiozłem koło 30 okien PCV na wysypisko śmieci, nie zadając sobie trudu aby zmniejszyć wagę, tam pani uznała że jest to śmieć niebezpieczny i ponad tysiąc zeta zapłaciłem za utylizację.

  18. #13278
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    sylwiag

    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    25
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie Witam

    Mam ogromny problem. Okna są juz wstawione, ale za 2 dni wchodzą tynkarze i tu moje pytanie. Jaką taśmą mogę przykleić filię do okien, aby ich nie uszkodzić. Okna są z PCV w środku koloru białego. Folia zabezpieczająca jest juz odklejona. Może są jakieś gotowe folie z klejem lub cos podobnego ?? Szukałam w googlach ale nic nie znalazłam. Bardzo prosze o pomoc. Pazdrwaiam

  19. #13279
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Sylwiag - najlepiej zastosuj specjalne listwy dylatacyjne - maja taśmę obustronna do genialnie prostego i szczelnego zabezpieczania okien - dostępne już prawie w każdym składzie budowlanym, dodatkowa zaleta - zabezpieczają cie przed późniejszym pękaniem tynku na styku ościeżnica-mur
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  20. #13280
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    pchelek

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    2.634

    Domyślnie

    jareko - zgryz mam moralny
    choc wiem ze Ty drewnem sie nie zajmujesz
    okna drzewa meranti - jakosc znakomita tylko montaz "nie teges"
    po dwa dyble na bokach jakies 25 cm od narozy i brak montazu gora dol
    rozbierac szkoda [wymontowywac] bo okna bez zarzutu - nawet po 7-miu latach od montazu
    klient sie martwi ze nie ma montazu gora-dol
    na bokach bym odpuscil po te dwa dyble [bo to okna z drewna]
    mocowac na gorze po dwa czy jeden raz i na dole [jest mozliwosc domocowania srubami - tak prosto w mur ??????
    no i parapety wiatr podrywa do gory bo tylko mocowane wkretami do boku ramy
    Ten montaz wedle instrukcji jest niewlasciwy - ale co innego teoria montazu okna z drewna i PVC a co innego praktyka.

Strona 664 z 1567

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony